Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#1476 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by nera18 »

zamzija wrote:Kakvi su vaši savjeti za svijetle pramenove ?
Da li ih stavljati prije odlaska na odmor tj more ili tek poslije kad se dođe kući - pa zajedno i pramenove i šišanje?
:) Ili to da učinim i jedno i drugo prije godišnjeg - baš se dvoumim
na moru ce se stopiti s kosom i posvijetliti...zavisi jel ti to odgovara
ja pramenove radim nakon mora
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1477 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB »

zamzija wrote:Kakvi su vaši savjeti za svijetle pramenove ?
Da li ih stavljati prije odlaska na odmor tj more ili tek poslije kad se dođe kući - pa zajedno i pramenove i šišanje?
:) Ili to da učinim i jedno i drugo prije godišnjeg - baš se dvoumim
Kkoliko sam ja naucila do sad posvjetljivanje kose prije mora nije bas dobra ideja..
Posvjetljivanjem se kosa "isusuje" pa je jos dokaci more i sunce..Ne, ne..
Shishanje prije, a poslije moze i shishanje i pramenovi.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#1478 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

i to što kažeš u pravu si - strpiću se do povratka s mora - a do tada - limun na tjeme, a na vrhove masku za kosu da mi se puno ne isuše :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#1479 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by male_okice »

BJB wrote:
zamzija wrote:Kakvi su vaši savjeti za svijetle pramenove ?
Da li ih stavljati prije odlaska na odmor tj more ili tek poslije kad se dođe kući - pa zajedno i pramenove i šišanje?
:) Ili to da učinim i jedno i drugo prije godišnjeg - baš se dvoumim
Kkoliko sam ja naucila do sad posvjetljivanje kose prije mora nije bas dobra ideja..
Posvjetljivanjem se kosa "isusuje" pa je jos dokaci more i sunce..Ne, ne..
Shishanje prije, a poslije moze i shishanje i pramenovi.
koliko prije mora? ja cu krajem augusta na more...i razmisljam sad o nekih par pramenova...pa ne bi trebalo biti tako grozno...sta mislite??? i sto se tice ove kane samo mogu potvrditi ovo je svasta samo ne kana...prava kana ne moze da da tako jaku boju odmah za nekih pola h drzanja, plus kana je maslinasto zelene boje nije ovakve kakve je ova.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1480 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by MedenoSrce »

Ofarbala sam se nedavno u crveno pa mi treba preporuka za masku, regenerator i šampon da smanji ispiranje i ako može da se kosa sjaaaji duže?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1481 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by VenomousV »

MedenoSrce wrote:Ofarbala sam se nedavno u crveno pa mi treba preporuka za masku, regenerator i šampon da smanji ispiranje i ako može da se kosa sjaaaji duže?
crvena sam :D
garnier fructis za farbanu kosu, crveno/ciklama pakovanje... nije woooooooooow jer se crvena uvijek ispire tj tako ti djeluje jer je voda uvijek crvena ali je jako dobro :D
za sampon ne znam...

btw pitanje, frizerka mi preporucila neku masku (da me ubijete ne znam od cega je) na pakovanju pise da se drzi 3 do 5 min i da se ispire a ona mi rekla da drzim sto duze, ne ispirem i tek nakon najmanje pola sata-sat feniram... nakon sto sam to uradila iducih dana me tjeme svrbilo i ponegdje se pojavila perut.... nisam to vise ponavljala... e sad, dal' da tu masku koristim kao sto pise na uputi ili?
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1482 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

ma po uputi, normalno.
de sastav pa cu ti rec.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1483 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by MedenoSrce »

VenomousV wrote:
MedenoSrce wrote:Ofarbala sam se nedavno u crveno pa mi treba preporuka za masku, regenerator i šampon da smanji ispiranje i ako može da se kosa sjaaaji duže?
crvena sam :D
garnier fructis za farbanu kosu, crveno/ciklama pakovanje... nije woooooooooow jer se crvena uvijek ispire tj tako ti djeluje jer je voda uvijek crvena ali je jako dobro :D
za sampon ne znam...

btw pitanje, frizerka mi preporucila neku masku (da me ubijete ne znam od cega je) na pakovanju pise da se drzi 3 do 5 min i da se ispire a ona mi rekla da drzim sto duze, ne ispirem i tek nakon najmanje pola sata-sat feniram... nakon sto sam to uradila iducih dana me tjeme svrbilo i ponegdje se pojavila perut.... nisam to vise ponavljala... e sad, dal' da tu masku koristim kao sto pise na uputi ili?
Nisi vala ponosnija na crvenu od mene :P
Hvala na preporuci, a mislim da ti ne prija neki sastojak te maske i da nije ključno koliko je držiš.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1484 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by VenomousV »

odoh maksuz do kupatila po masku da ti pisem sastav :run:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1485 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by VenomousV »

eh indrigents sto bi reko neko koga necu imenovat' :D
aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dipalmytoyhydroxyethylmonium zea mays oil (corn oil), benzyl benzoate, dimethiconol, isopropyl mirystate, benzyl alcohol, linum usitatissimum oil, C.I. 12085 (pigment red 4), citric acid, C.I.11680 (pigment yellow 1), daucus carota extract, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone..

ih nikad duze nisam pisala kraci post :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1486 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

ja ovdje nis ne vidim da bi ti smetalo ako isperes....
ovaj citric acid ti je mozda isusilo tjeme pa te zato svrbilo iperut se pojavila. al ak isperes ne bi trebao bit problem :)

aaa sad vidim ovaj benzil benzoat :) to je za vaske i svrab (izmedju ostalog) sto znaci da djeluje antisepticki, zna iziritirat dosta kozu, mozda si i na to reagovala. opet ako isperes ne bi trebao problem. i isopropyl myristate je protiv vaski al ne reaguje toliko koza na njeg.

ja to ne bi koristila samo zbog dimethiconola, jer pokusavam da ne stavljam silikone na kosu :)

ova dva zadnja ne znam sta su.

edit: vaske spominjem da ti docaram o kakvom se radi sastojku :) ak moze vasku unistit, bolje isprat ako ih nemas :) kontas.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1487 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by VenomousV »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pises ti o vaskama a ja 'vako :shock: :shock: :shock: ono wtf sta je to toliko jako :lol: :lol: :lol:

hvala ti, necu precesto stavljat i ispiracu ;)
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#1488 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by d.a.d.a. »

Allenass wrote:
yellow cat wrote:žene, koliko dana moram čekati da se ponovo prefarbam? Ofarbala se syoss farbom, užas živi, crveni odsjaj ubija... Inače nijansa je ona srednje smeđa, kao na slici, ali ja ovaj odsjaj podnijeti ne mogu (iskreno žalim za svojim garnierom). Kosa mi je u zdravom stanju.

I da, ove farbe smrde, ne znam kako ću istjerati ovaj miris iz nje. :-)
Ja bas danas kupila tu syoss farbu - Hazelnut Brown,i sad ne znam da li da je stavim jer ni ja ne podnosim taj crveni odsjaj.
A mozda da se prefarbas nekom od onih farbi bez amonijaka? Jest da se brze ispiru ali moze ti posluziti da malo "odmoris" kosu do narednog farbanja.
Zdravo cure, evo vec neko vrijeme vas citam,i ja sam takodjer koristila syoss farbu Dark Brown i opet mi se pojavio crveni odsjaj kojeg se nikako ne mogu rijesiti, pogotovo na izrastu :roll: . Dodje mi da se ofarbam u crno :-x
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1489 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB »

Joj zene ofarbala sam se Igora Royal farbom i farba koja je trebala ispasti Light Brown je ispala gotovo crna...
Izgleda da trebam uzeti tri nijanse svjetliju farbu pa da ispadne onako kako ja to hocu...
Ne ide mi se frizeru da mi skida boju...
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#1490 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by nera18 »

BJB wrote:Joj zene ofarbala sam se Igora Royal farbom i farba koja je trebala ispasti Light Brown je ispala gotovo crna...
Izgleda da trebam uzeti tri nijanse svjetliju farbu pa da ispadne onako kako ja to hocu...
Ne ide mi se frizeru da mi skida boju...
ne diraj, cekaj da se ispere
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1491 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB »

Ma necu, morala sam s nekim podijeliti tugu... Morat cu se farbat tamno plavom da bih ispala smedja...
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1492 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

BJB wrote:Ma necu, morala sam s nekim podijeliti tugu... Morat cu se farbat tamno plavom da bih ispala smedja...
operi svaki drugi dan onim za sudje, pouzdano znam da ispira boju iz kose :) ako je bas tak lose :)
i puuuuno regeneratora poslije na kosu.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1493 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB »

Ma uzecu Vichyijev protiv peruti, skida boju znam iz iskustva..Al sam se toliko veselila svjeze ofarbanoj kosi, kontam LightBrown kad tamo black..
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#1494 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Gospoda Ministarka »

Dajte nam par ideja sta uraditi sa dugom / poludugom kosom, tj. frizurice...
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1495 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon

Pogledaj ovdje, ima hiljadu ideja, pa ako ti nije mrsko, isprobaj :-D

Ja sam dosad samo gledala :lol: :mrgreen:
*mima*

#1496 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

BJB wrote:Joj zene ofarbala sam se Igora Royal farbom i farba koja je trebala ispasti Light Brown je ispala gotovo crna...
Izgleda da trebam uzeti tri nijanse svjetliju farbu pa da ispadne onako kako ja to hocu...
Ne ide mi se frizeru da mi skida boju...



Ako se sama farbas uvijek u smedju moras staviti malo plave da ne ispadne tamna.......ili uzimaj samo plave nijanse......i kod mene isto od najsvjetlije smedje ispadne skoro crna kosa........sad sam konacno nasla svoju boju i sretna sam.... :D
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1497 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by BJB »

Pa i ja sam dosla do istog zakljucka, farbacu se u medno plavu i dobicu svijetlo smedju...
A nasla sam i ovohttp://www.windsorbeauty.com/igora_windsor_07.html
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#1498 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by yellow cat »

d.a.d.a. wrote:
Allenass wrote:
yellow cat wrote:žene, koliko dana moram čekati da se ponovo prefarbam? Ofarbala se syoss farbom, užas živi, crveni odsjaj ubija... Inače nijansa je ona srednje smeđa, kao na slici, ali ja ovaj odsjaj podnijeti ne mogu (iskreno žalim za svojim garnierom). Kosa mi je u zdravom stanju.

I da, ove farbe smrde, ne znam kako ću istjerati ovaj miris iz nje. :-)
Ja bas danas kupila tu syoss farbu - Hazelnut Brown,i sad ne znam da li da je stavim jer ni ja ne podnosim taj crveni odsjaj.
A mozda da se prefarbas nekom od onih farbi bez amonijaka? Jest da se brze ispiru ali moze ti posluziti da malo "odmoris" kosu do narednog farbanja.
Zdravo cure, evo vec neko vrijeme vas citam,i ja sam takodjer koristila syoss farbu Dark Brown i opet mi se pojavio crveni odsjaj kojeg se nikako ne mogu rijesiti, pogotovo na izrastu :roll: . Dodje mi da se ofarbam u crno :-x
Image

ja se prefarbala i sad rahat :-D

nikad više neću mijenjati ovu farbu. A onaj Syoss, bože sačuvaj, kako se ispire. Uvijek voda tamna. Od ove garnier kosa mi bude sjajna, ne ispire se i manje je štetna pošto valjda nema amonijaka. Probaj, pa vidi. Djeluje tamna, ali nije. I nema crvenog odsjaja 100%.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1499 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

*mima* wrote:



Ako se sama farbas uvijek u smedju moras staviti malo plave da ne ispadne tamna.......ili uzimaj samo plave nijanse......i kod mene isto od najsvjetlije smedje ispadne skoro crna kosa........sad sam konacno nasla svoju boju i sretna sam.... :D
hvala semmy :D
spoky
Posts: 38
Joined: 31/10/2008 08:57

#1500 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by spoky »

Poslije poroda kosa mi nenormalno opada, malte ne pola je nema. Dobih savjet da se oknijem, i tako kupih 150 grama kane u Badem butiku i sad ne znam šta s njom da radim. Kosa mi je svijetlo smeđe boje, kakvu boju mogu ocekivat, ja bih voljela da vuce na crveno. Ima li neka caka oko tog "dotjerivanja" boje. Ko zna nek piše postupak, kako šta, s cim da zamutim, koliko gusto itd.
Post Reply