Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#101 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by citroen »

Poison Ivy wrote:
Miš mekinjaš wrote:
citroen wrote:Sta mislite sta je bolje da pravim,razdjeljak na sredini ili sa strane :D :D :D :D :D :D

Image
nek ostane razbarušeno... :lol: :lol:
A za vecernji izlazak, predlazem razdjeljak s lijeve strane :lol: :lol: :lol: :lol:
nekako više volim sa desne :D :D hvala za savjet :D :D :D :D
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#102 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Sunrise00 »

srednja duzina, stepenasto sa siskama :D otkad znam za sebe nosim slicnu frizuru :D doduse, nekad imam paz, nekad ne :D ali sam uvijek imala siske, jer imm oooogromno celo :D :oops: boja je trenutno neka smedjkasto crvenkasta :D buduci da sam bila bakrena, pa to jos nije otislo :D hocu da se farbam u neku svijetlo smedju sad kad dodjem kuci :D i da, hocu da pustim kosu da mi raste, ali je poprilicno ostecena na vrhovima, tako da cu to morati osisati :( najgore mi je kad odem kod frizera i kazem "nemoj vise od centimetra molim te" :D pogledam se u ogledalo, ona odsjekla dobrih 3 cm :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#103 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ljubav_aha »

bijela wrote:
black wrote:Image
black wrote: Image
još malo, još malo nedostaje :D
bijela wrote:
black wrote:teme su frizure :razz:
pa frizura kose, frizura brade... :roll:
dobre su obje :thumbup: :D

bijela :thumbup: :lol:

black,ju luk guuud :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#104 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ljubav_aha »

bez_ideje wrote:Kad je ostavim da se sama osusi,bude vaka
Image

Kad je moram susit vaka
Image
Samo vise cupava nego uvijena..i imam ona djelomicna vunasta mjesta :twisted:

Frizere mrzim,i idem tamo samo kad moram.....potpuno mi je svejedno gdje,jer ce ionako samo vrhove odfikarit !
Sreca pa sam pobacala sve preparate za kosu,samo sampon od koprive i ispiranje biljnim muckalicama,pa mi je kosa poprilicno jaka,ne lomi se i ne puca.
Farbanje-nikad u zivotu
A cim skontam kako cu se sama sisat.....vise to mjesto strave i uzasa zvano frizeraj mene nece vidjet :mrgreen:
Za sad mi se svidja ovaj anticki luk,pa cu je ostaviti nek raste :dance:
Boja:crno
bez_ideje,prva fotka je :thumbup:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#105 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ljubav_aha »

kurty wrote:Do 8og razreda frizura bila "na razdeljak"... malo preko usiju, i da se podsisa ispod... Prvi razred srednje osisam se na "vojnu frizuru" i takva bila do dva mjeseca pred maturu, i onda je postala "vojna sa duzim zadnjim dijelom" :lol: :lol: ...
Sisao se kod neke zenske, i ja kako god kazem, ona me isto osisa...
Takva bila prvu godinu faxa, i kad sam upisao obnovu prve, osisam se na keca... I isao na "sisanje" svakih 15 dana i krivo mi bilo sto sam 5 maraka placao "frizuru" koja se radi pola sata i 5 maraka placao sto me 5 minuta pati masinicom koja bude vrela, kupim sebi masinicu i pocnem se sam sisati... Mozda godinu dvije dana sam sebe sisao na keca, pa je pusti, pa se opet osisao, i sad je klasika da kazem tako...

Od kako sam kupio sebi masinicu, par puta sam isao na sisanje... Nakon godinu dana odem frizerki i ona poce nesto mudrovati "kako nije fer da svak sebe sisa, kako postoje ljudi koji su uceni sisanju..." i haj to sam i pretrpio, ali mi krivo bilo sto kad god sam dosao, nije bilo nikog u frizerskom, a ona meni "dodji za dva dana, imam narucene gospodje, ili evo ti broj i naruci se"... I tad sam poceo da idem starom brici... Sad njemu idem od bajrama do bajrama... U medjuvremenu se sam sisam...

Inace, jedino sto mi sestra pomogne jeste ona "linija na vratu"...
A svi se u kuci sami sisaju...i mama i seka i ja :lol: :lol: :lol: :lol: S tim da se one same i farbaju
:thumbup: :lol: :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#106 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ljubav_aha »

Aurora Borealis wrote:A da ne govorim o mukama kad nakon dvosatnog feniranja izadjem a vani kisa. Mrak mi padne na oci :-) S ovom kratkom sam bar rahat, ali potajno ceznem za dugom i uredno isfeniranom, bilo plavom bilo smedjom :oops:

AB,kako bih radi imala problem poput tvog sa tako dobrom kosom
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#107 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ljubav_aha »

Miš mekinjaš wrote:Evo, ne vidim da je neko otvorio temu...
Kratke, duge, frizure....
Frćkavo, ravno...
Omekšivači za kosu :oops: (regeneratori), šamponi, briljantini, zejtini :oops: (ulja).....
Feniranje, da ili ne?
Haube, da ili ne?
Muške brice....
Ženske majstorice... ili majstori....
Omiljene frizure...
Nove frizure, zadnji krikovi mode...
sve što vas zanima.... :D
volim dugu kosu,ali imam polu-dugu frizuru,moram je prati svaki dan,volim gustu kosu koju nemam

"pakovanja" za kosu su privremena iluzija,jer dlaka,tacnije,njena unutrasnjost ne moze absorbirati smjesu "pakovanja"
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#108 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Gospoda Ministarka »

Koristim od prije par dana ricinusovo ulje jer mi je kosa tanka, suha i vrhovi su ispucali. Mislila sam da cu to rijesiti posjetom frizeru koji mi je skinuo cca 8 cm :cry: bez pitanja i sad je kraca ali i dalje ispucala.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#109 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

Gospoda Ministarka wrote:Koristim od prije par dana ricinusovo ulje jer mi je kosa tanka, suha i vrhovi su ispucali. Mislila sam da cu to rijesiti posjetom frizeru koji mi je skinuo cca 8 cm :cry: bez pitanja i sad je kraca ali i dalje ispucala.
Već sam napisala, pravi masku sa ricinusovim uljem.... samo ulje baš i ne pomaže na kosi... :)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#110 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Aurora Borealis »

ljubav_aha wrote:
Aurora Borealis wrote:A da ne govorim o mukama kad nakon dvosatnog feniranja izadjem a vani kisa. Mrak mi padne na oci :-) S ovom kratkom sam bar rahat, ali potajno ceznem za dugom i uredno isfeniranom, bilo plavom bilo smedjom :oops:

AB,kako bih radi imala problem poput tvog sa tako dobrom kosom
Dodji da se mijenjamo :) Ustvari, sacekaj da jos malo poraste - bice je na izvoz, a dlaka konjska, nista joj ne mozes :-D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#111 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

Aurora Borealis wrote:
ljubav_aha wrote:
Aurora Borealis wrote:A da ne govorim o mukama kad nakon dvosatnog feniranja izadjem a vani kisa. Mrak mi padne na oci :-) S ovom kratkom sam bar rahat, ali potajno ceznem za dugom i uredno isfeniranom, bilo plavom bilo smedjom :oops:

AB,kako bih radi imala problem poput tvog sa tako dobrom kosom
Dodji da se mijenjamo :) Ustvari, sacekaj da jos malo poraste - bice je na izvoz, a dlaka konjska, nista joj ne mozes :-D
jel' i tebi kosa jača od noktiju, meni vlas redovno, poreže nokat :D
Samo ja volim svoju kosu :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#112 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Gospoda Ministarka »

Miš mekinjaš wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Koristim od prije par dana ricinusovo ulje jer mi je kosa tanka, suha i vrhovi su ispucali. Mislila sam da cu to rijesiti posjetom frizeru koji mi je skinuo cca 8 cm :cry: bez pitanja i sad je kraca ali i dalje ispucala.
Već sam napisala, pravi masku sa ricinusovim uljem.... samo ulje baš i ne pomaže na kosi... :)

S maslinovim ili???
*mima*

#113 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

Jesu li se pocele postavljat slike kose?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#114 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

Gospoda Ministarka wrote:
Miš mekinjaš wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Koristim od prije par dana ricinusovo ulje jer mi je kosa tanka, suha i vrhovi su ispucali. Mislila sam da cu to rijesiti posjetom frizeru koji mi je skinuo cca 8 cm :cry: bez pitanja i sad je kraca ali i dalje ispucala.
Već sam napisala, pravi masku sa ricinusovim uljem.... samo ulje baš i ne pomaže na kosi... :)

S maslinovim ili???
maslinovo ulje nikada i nikako ne stavljaj na kosu, uništava dlaku, ljudi su skloni toj ludosti, u neznanju...
ricinusovo ulje, i žumanjci, čak ako je dlaka preslaba treba staviti kap dvije ruma... :wink:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#115 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Gospoda Ministarka »

Uredu, hvala puno. Budem probala.
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#116 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Envy »

Sto se tice frizure,nemam neki izbor,jer kosa prirodno uvijena, gusta..osim par svjetlijih pramenova to je sve.Mnogo bitniji mi je je sjaj i zdravlje kose,jer cemu ako je bez sjaja, i ostecena,to sam davala uvijek prioritet kosi..uvijek dugu imala,ponekad skratim vrhove i to bi bilo to, od preparata ne koristim nista posebno,osim sampona i creme za rascesljavanje..
Last edited by Envy on 06/12/2010 10:41, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 3044
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#117 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by petunija »

Da se pridružim malobrojnoj grupi koja je zadovoljna kvalitetom svoje kose. Ali zato, nikako nisam zadovoljna bojom. Željela bih potpuno bijelu, kao Merlin Monro, a nekako ni stalno vuče na žuto. Vidjela sam u gradu par slučajeva boje koju želim, ali mi nekako bilo :oops: da zaustavljam žene i pitam ih.
@miš mekinjaš hvala za onaj recept. Btw, nisam znala ono za maslinovo ulje, koristila sam ga, ali mi se ne čini da mi je išta pomoglo. Od idući put prelazim na ricinusovo :)
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#118 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Aurora Borealis »

Meni su nokti dosta slabiji u odnosu na kosu (i dlaku opcenito :-D ). Oni su druga prica. Ali opet mi je draza moja griva ovakva kakva je, nego da je tanka, da se brzo masti i sl.

Evo par recepata za prirodne maske i pakunge za kosu:

http://www.covermagazin.com/zdravlje.php?NID=177

http://www.frizure-i-nega-kose.com/prir ... -kosu.html
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#119 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Envy »

Aurora Borealis wrote:Meni su nokti dosta slabiji u odnosu na kosu (i dlaku opcenito :-D ). Oni su druga prica. Ali opet mi je draza moja griva ovakva kakva je, nego da je tanka, da se brzo masti i sl.

Evo par recepata za prirodne maske i pakunge za kosu:

http://www.covermagazin.com/zdravlje.php?NID=177

http://www.frizure-i-nega-kose.com/prir ... -kosu.html
Za jace nokte,uzmi koru od limuna i trljaj njome za par dana ojacaju!!
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#120 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ljubav_aha »

zar vi stvrano vjerujete u djelotvornst "pakovanja" za kosu :?:
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#121 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by surajaa »

S maslinovim ili???[/quote]

maslinovo ulje nikada i nikako ne stavljaj na kosu, uništava dlaku, ljudi su skloni toj ludosti, u neznanju...
ricinusovo ulje, i žumanjci, čak ako je dlaka preslaba treba staviti kap dvije ruma... :wink:[/quote]


Nisam znala za ovo, o blagotvornosti maslinovog ulja znam mnogo, u njega se kunu zene Mediteranskih podneblja koje ga jednako hvale kao najbolje "kozmeticko sredstvo" kako za kozu, tako i za kosu i to je neka opcepoznata stvar koju znamo uglavnom svi, pod uslovom da se radi o visokokvalitetnom hladno presanom ulju maslina...

Da li imas neko objasnjenje za tvoju tvdnju...ja ga redovno koristim, nekad u kombinaciji sa zumancem i jajetom, nekad pomijesanog s cimetom i medom, nekad ga samo malo ugijrem, nanesem na kosu, drzim par sati i isperem...naravno da sam svjesna da nece napraviti nikakvo maestralno cudo, ali kosa poslije ovih kura, zaista bude podatna, meka i jaako sjajna...sve ostale probleme rjesavaju makazice...
surajaa
Posts: 603
Joined: 23/11/2006 16:07

#122 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by surajaa »

petunija wrote:Da se pridružim malobrojnoj grupi koja je zadovoljna kvalitetom svoje kose. Ali zato, nikako nisam zadovoljna bojom. Željela bih potpuno bijelu, kao Merlin Monro, a nekako ni stalno vuče na žuto. Vidjela sam u gradu par slučajeva boje koju želim, ali mi nekako bilo :oops: da zaustavljam žene i pitam ih.
@miš mekinjaš hvala za onaj recept. Btw, nisam znala ono za maslinovo ulje, koristila sam ga, ali mi se ne čini da mi je išta pomoglo. Od idući put prelazim na ricinusovo :)
Za nijansu plave, odnosno bijele boje kose koju zelis imati, ja znam samo jedno rjesenje, a to je blans, blans i jedino blans...sve ostalo je puko zavaravanje...

Nista licno, ali zapitas li se da li zbog tolike "bjeline" na glavi, zaista vrijedi unistiti kosu toliko da se pri svakom pranju pretvara u efekat "zvakace gume" i na izgled djeluje sprzeno i ocajno...uostalom, ko jos zeli taj vjestacki look...na trzistu postoji toliko divnih nijansi plave boje, a odlaskom kod strucnog frizera, lako je pronaci onu koja pristaje tvojoj puti, licu, godinama...
User avatar
Chivas1
Posts: 839
Joined: 06/10/2010 19:32

#123 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Chivas1 »

Dogodine ovako aBd 8-)

Image
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#124 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

surajaa wrote:S maslinovim ili???
maslinovo ulje nikada i nikako ne stavljaj na kosu, uništava dlaku, ljudi su skloni toj ludosti, u neznanju...
ricinusovo ulje, i žumanjci, čak ako je dlaka preslaba treba staviti kap dvije ruma... :wink:[/quote]


Nisam znala za ovo, o blagotvornosti maslinovog ulja znam mnogo, u njega se kunu zene Mediteranskih podneblja koje ga jednako hvale kao najbolje "kozmeticko sredstvo" kako za kozu, tako i za kosu i to je neka opcepoznata stvar koju znamo uglavnom svi, pod uslovom da se radi o visokokvalitetnom hladno presanom ulju maslina...

Da li imas neko objasnjenje za tvoju tvdnju...ja ga redovno koristim, nekad u kombinaciji sa zumancem i jajetom, nekad pomijesanog s cimetom i medom, nekad ga samo malo ugijrem, nanesem na kosu, drzim par sati i isperem...naravno da sam svjesna da nece napraviti nikakvo maestralno cudo, ali kosa poslije ovih kura, zaista bude podatna, meka i jaako sjajna...sve ostale probleme rjesavaju makazice...[/quote]

Maslinovo ulje je sklonije privlačenju toplote i sunčevih zraka, a održava se svježim samo na sobnim temperaturama, kosu pouzdano uništava, ako ga namažeš ljeti na kožu, probaj, ja ti ne bih bila u koži, izgorit ćeš strašno, inače žene mediterana, upravo kažu, da se maslinovo ulje ne trebastavljati na kožu i kosu, zato one koriste maslinovo ulje, miješano sa gospinom travom, ili kod nas znanom travom kantarion.... Ako imaš prijatelja na moru, pitaj njih, ulje od gospine trave će ti nevoljko dati, dolje svaka kuća pravi "kvalitetno hladno prešano ulje".... ali se niko od njih ne maže po kosi i koži s njim..... :wink:
User avatar
karbofix
Posts: 319
Joined: 14/10/2008 15:11

#125 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by karbofix »

da mozda slucajno neko ne zna onog axla iz onog benda guns n roses :mrgreen: aBd jos malo pa onako :mrgreen: a dotak, mozda afro braids :mrgreen:
Post Reply