Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#26 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nikeze »

Domu od krakens wrote: 25/03/2023 05:12
nikeze wrote: 24/03/2023 21:37 Firma Šimex Žepče uvozi nove i outlet aparate iz Njemačke na koje daje godinu dana garancije.Otvaraju radnju u Zagrebu.Pogledajte njihovu stranicu na Facebooku. Aparati su novi a neki imaju minorne ogrebotine na nevidljivom mjestu od transporta.Zato su outlet. Sve u svemu na aparatima su originalne fabričke naljepnice. Kvaliteta njihove robe je ekstra i ti modeli nisu u ponudi u BiH.
kakve koristi kad nemaju radnje po cijeloj BiH
Imaju dostavu po BiH. Ja sam naručio telefonom tri puta samo na osnovu slike. Po isporuci imate pravo pregleda. Bolje je kupiti na licu mjesta i pregledati proizvod. Sve u svemu, proizvod za Njemačko tržište je puno bolji.To znam i kao tehničko lice i iz iskustva.Ako hirurzi i bogati ljudi kupuju od njega znači da valja.
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#27 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

nikeze wrote: 25/03/2023 07:57
Domu od krakens wrote: 25/03/2023 05:12

kakve koristi kad nemaju radnje po cijeloj BiH
Imaju dostavu po BiH. Ja sam naručio telefonom tri puta samo na osnovu slike. Po isporuci imate pravo pregleda. Bolje je kupiti na licu mjesta i pregledati proizvod. Sve u svemu, proizvod za Njemačko tržište je puno bolji.To znam i kao tehničko lice i iz iskustva.Ako hirurzi i bogati ljudi kupuju od njega znači da valja.
cijene
User avatar
madesa
Posts: 4210
Joined: 26/07/2013 02:37

#28 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by madesa »

mayab wrote: 25/03/2023 07:52
madesa wrote: 24/03/2023 12:04 bolje nov bosch ili gorenje sa 5 godina garancije nego polovno Miele i ostale precijenjene marke .
frngla wrote: 24/03/2023 17:02 Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je polovna mašina/bilo koji aparat bolji od novog aparata...
Ista situacija je sa kupovinom automobila , bošnjo će radije platiti neprovjerenog izlaufanog "premijuma" bez ikakve garancije , nego kupiti šta novo ,nedobog Daciu ili slično
Bas neki dan sam se "posvadjao" jer je neko uzeo pasata 250k na satu 2015 godiste a cijena oko 33 000. Ja bi uvijek za te pare uzeo neko novo auto nego dao tolike za polovno. Ali kako kazu pasat je pasat :D
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#29 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

za svoje pare nek plati lopatu 33000 briga me.

šta vam to smeta.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#30 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by zubi »

DonieBrasco wrote: 24/03/2023 19:58 Vidis mogao bi ja razmatrati neki Gorenje frizider, ako ima neki da je dobra energetska klasa i prostorno unutra.
NIposto, LG je bolji 100%.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#31 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nikeze »

Domu od krakens wrote: 25/03/2023 08:00
nikeze wrote: 25/03/2023 07:57
Imaju dostavu po BiH. Ja sam naručio telefonom tri puta samo na osnovu slike. Po isporuci imate pravo pregleda. Bolje je kupiti na licu mjesta i pregledati proizvod. Sve u svemu, proizvod za Njemačko tržište je puno bolji.To znam i kao tehničko lice i iz iskustva.Ako hirurzi i bogati ljudi kupuju od njega znači da valja.
cijene
Cijene imaju na Facebook stranici firme Šimex. Nekad je bio povoljniji jer je roba bila u izlogu radnje u Njemačkoj i stajala neko vrijeme, zato je outlet, a neki proizvodi imaju i minornu ogrebotinu koja se i ne vidi sa strane a Nijemac to neće kupiti.Bio je jeftiniji za par stotina km. To je isto kao da kupujete novo auto koje je u salonu stajalo godinu dana u izlogu i za probu pa je jeftinije 5000 km. Sad su malo poskupili proizvodi u Šimex-u.
Last edited by nikeze on 25/03/2023 08:34, edited 2 times in total.
User avatar
zubi
Posts: 5152
Joined: 16/07/2009 00:27

#32 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by zubi »

teuta06 wrote: 23/03/2023 15:47 mene zanima preporuka dobre pegle za veš...nemam mjesta da uzmem onu sa parnom postajom, iako znam da su one najbolje, pa mi treba preporuka dobre, isprobane pegle... sad imam msm phillipsovu (provjerim kasnije), ne mogu reći da je loša, ali vidjela sam i boljih... hocu da bas dobro pegla, pa eto ako ima neka preporuka
Rowenta, imas u Domodu. Odlicna.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#33 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nikeze »

Imam jedan Telefunken retro crveni frižider i radi 8 godina. Unutra su čvršće plastične police nego u Gorenja a i gumene kederi oko vrata su novi. Kederi kod Gorenja počnu pucati u tim godinama a i police u vratima. Kederi se napuni silikonom pa to gura, a police u vratima se mogu kupiti.
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#34 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

nikeze wrote: 25/03/2023 08:33
Domu od krakens wrote: 25/03/2023 08:00

cijene
Cijene imaju na Facebook stranici firme Šimex. Nekad je bio povoljniji jer je roba bila u izlogu radnje u Njemačkoj i stajala neko vrijeme, zato je outlet, a neki proizvodi imaju i minornu ogrebotinu koja se i ne vidi sa strane a Nijemac to neće kupiti.Bio je jeftiniji za par stotina km. To je isto kao da kupujete novo auto koje je u salonu stajalo godinu dana u izlogu i za probu pa je jeftinije 5000 km. Sad su malo poskupili proizvodi u Šimex-u.
kad vidiš da neko prodaje preko fejsbuka a nema svoju internet stranicu odmah znaš sa kakvim amaterima posla imaš
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#35 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by nikeze »

Domu od krakens wrote: 25/03/2023 09:36
nikeze wrote: 25/03/2023 08:33
Cijene imaju na Facebook stranici firme Šimex. Nekad je bio povoljniji jer je roba bila u izlogu radnje u Njemačkoj i stajala neko vrijeme, zato je outlet, a neki proizvodi imaju i minornu ogrebotinu koja se i ne vidi sa strane a Nijemac to neće kupiti.Bio je jeftiniji za par stotina km. To je isto kao da kupujete novo auto koje je u salonu stajalo godinu dana u izlogu i za probu pa je jeftinije 5000 km. Sad su malo poskupili proizvodi u Šimex-u.
kad vidiš da neko prodaje preko fejsbuka a nema svoju internet stranicu odmah znaš sa kakvim amaterima posla imaš
Ima web stranicu: simex.ba
I vlasnik je veoma korektan.
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#36 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Domu od krakens »

nikeze wrote: 25/03/2023 09:44
Domu od krakens wrote: 25/03/2023 09:36

kad vidiš da neko prodaje preko fejsbuka a nema svoju internet stranicu odmah znaš sa kakvim amaterima posla imaš
Ima web stranicu: simex.ba
I vlasnik je veoma korektan.
svaka čast, moj lapsus.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by RagibUzoriti »

frngla wrote: 24/03/2023 17:02 Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je polovna mašina/bilo koji aparat bolji od novog aparata...
Sta znaci polovna ves masina npr? Godinu,dvije,10 godina stara?

Vazda bih izabrao polovnu bolju marku,nego novu Gorenje.

A sto je to tako, trebas da probas nesto bolje od Gorenja ili ovih no name marki
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#38 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by laik1981 »

RagibUzoriti wrote: 25/03/2023 10:10
frngla wrote: 24/03/2023 17:02 Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je polovna mašina/bilo koji aparat bolji od novog aparata...
Sta znaci polovna ves masina npr? Godinu,dvije,10 godina stara?

Vazda bih izabrao polovnu bolju marku,nego novu Gorenje.

A sto je to tako, trebas da probas nesto bolje od Gorenja ili ovih no name marki
Pa znaci da je polovna.. Uglavnom su stare 5-6 godina.. Izasle iz garancije. Najcesce se radi o servisiranim uredjajima i dobijes 3-6 mjeseci neke garancije.. Neki brendovi su zeznuti zbog servisiranja, pogotovo ako ti brendovi i modeli nisu bili namijenjeni nasem trzistu.. Po meni su ti uredjaji previse rizicni, a cesto te polovne brendurane masine kostaju i vise od nekih novih..

Ovo outlet je vec druga prica. Tu ima i novih uredjaja koji imaju neka manja ostecenja, samo i tu je problem kratka garancija..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by _BataZiv_0809 »

nikeze wrote: 24/03/2023 21:37 Firma Šimex Žepče uvozi nove i outlet aparate iz Njemačke na koje daje godinu dana garancije.Otvaraju radnju u Zagrebu.Pogledajte njihovu stranicu na Facebooku. Aparati su novi a neki imaju minorne ogrebotine na nevidljivom mjestu od transporta.Zato su outlet. Sve u svemu na aparatima su originalne fabričke naljepnice. Kvaliteta njihove robe je ekstra i ti modeli nisu u ponudi u BiH.
Odmah su bolji cim nisu za istocna trzista!
frngla
Posts: 3219
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#40 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by frngla »

RagibUzoriti wrote: 25/03/2023 10:10
frngla wrote: 24/03/2023 17:02 Ja ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da je polovna mašina/bilo koji aparat bolji od novog aparata...
Sta znaci polovna ves masina npr? Godinu,dvije,10 godina stara?

Vazda bih izabrao polovnu bolju marku,nego novu Gorenje.

A sto je to tako, trebas da probas nesto bolje od Gorenja ili ovih no name marki
Gorenje nikad u moju kuću neće ući, isto kao i te polovne skule iz Njemačke
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#41 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by SmokingMan »

Gdje se ima u Sa kupiti povljan kombinovani el.šporet?
User avatar
TMovac
Posts: 1192
Joined: 07/03/2010 00:39

#42 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by TMovac »

Poštovanje, kupio sam prije par dana Gorenje frižider. Model NRS9182VXB1. Uređaj je priključen, kao i dovod vode. Dio ledomata za vodu funkcioniše tj. izlazi voda ( iako ista nije hladna. Temperatura je ista kao iz slavine ). Predio za led se ne puni. Tj nije formiralo kocke leda. Do čega bi moglo biti? Da li je neko imao sličan problem?
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#43 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by laik1981 »

Ima li ko iskustva sa ovima iz Hadzica sto prodaju polovnu bijelu tehniku iz uvoza?
https://olx.ba/shops/BijelaTehnika/akti ... 882&page=1

Interesuje me neki veci side by side frizider, po mogucnosti da ima ledomat. Novo nema nista ispod 2500.
Drug Clan
Posts: 744
Joined: 05/01/2020 20:32

#44 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Drug Clan »

laik1981 wrote: 17/09/2023 11:24 Ima li ko iskustva sa ovima iz Hadzica sto prodaju polovnu bijelu tehniku iz uvoza?
https://olx.ba/shops/BijelaTehnika/akti ... 882&page=1

Interesuje me neki veci side by side frizider, po mogucnosti da ima ledomat. Novo nema nista ispod 2500.
Ja prije 1 mj uzeo GORENJE NRS9182VXB1

GORENJE frižider NRS9182VXB1 (1 895 KM)
https://olx.ba/artikal/45554142

Jos ga nisam raspakovao jer cekam da mi stolari naprave kuhinju :)
User avatar
Mirzareli
Posts: 1023
Joined: 18/03/2013 20:34

#45 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Mirzareli »

Kupio sam danas Vox kombinirani frižider.. Nisam ga odmah palio ostavio sam ga 3-4 h da stoji posto tako stoji u uputstvu izravno ga i fino smjestio.. Evo upalio sam ga jedan sahat gori , ove rešetke ( žice ) iza frizdera sto dodju uz njega skoro vrele pa i sam kompresor :? Čak sam primjetio da je pri dnu gornjeg dijela jedan dio zida unutar frizdera topal ,dok najgornji stvara malo led..Donji dio tj.zamrzivac radi dobro.. Nesto očito neština :?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#46 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by emotivac »

Mirzareli wrote: 19/09/2023 18:02 Kupio sam danas Vox kombinirani frižider.. Nisam ga odmah palio ostavio sam ga 3-4 h da stoji posto tako stoji u uputstvu izravno ga i fino smjestio.. Evo upalio sam ga jedan sahat gori , ove rešetke ( žice ) iza frizdera sto dodju uz njega skoro vrele pa i sam kompresor :? Čak sam primjetio da je pri dnu gornjeg dijela jedan dio zida unutar frizdera topal ,dok najgornji stvara malo led..Donji dio tj.zamrzivac radi dobro.. Nesto očito neština :?
Mislim da je to normalno, i kod mene je samsung bio vreo k'o žiga, pa vjerovatno dok je postigao to što mora postić', ohladio je :D
User avatar
Mirzareli
Posts: 1023
Joined: 18/03/2013 20:34

#47 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Mirzareli »

emotivac wrote: 20/09/2023 07:49
Mirzareli wrote: 19/09/2023 18:02 Kupio sam danas Vox kombinirani frižider.. Nisam ga odmah palio ostavio sam ga 3-4 h da stoji posto tako stoji u uputstvu izravno ga i fino smjestio.. Evo upalio sam ga jedan sahat gori , ove rešetke ( žice ) iza frizdera sto dodju uz njega skoro vrele pa i sam kompresor :? Čak sam primjetio da je pri dnu gornjeg dijela jedan dio zida unutar frizdera topal ,dok najgornji stvara malo led..Donji dio tj.zamrzivac radi dobro.. Nesto očito neština :?
Mislim da je to normalno, i kod mene je samsung bio vreo k'o žiga, pa vjerovatno dok je postigao to što mora postić', ohladio je :D

Ma Hajde grijanje kompresora na početku mogu nekako razumit iako je ovo po meni vrelo a ne toplo.Ali unutar frižidera donji dio zida topal kako će takav frižider uopšte ohladit hranu..A one žice nazad vrele ko da sam kupio elektricni roštilj, a ne frižider :-D
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#48 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Mustang1 »

Mirzareli wrote: 19/09/2023 18:02 Kupio sam danas Vox kombinirani frižider.. Nisam ga odmah palio ostavio sam ga 3-4 h da stoji posto tako stoji u uputstvu izravno ga i fino smjestio.. Evo upalio sam ga jedan sahat gori , ove rešetke ( žice ) iza frizdera sto dodju uz njega skoro vrele pa i sam kompresor :? Čak sam primjetio da je pri dnu gornjeg dijela jedan dio zida unutar frizdera topal ,dok najgornji stvara malo led..Donji dio tj.zamrzivac radi dobro.. Nesto očito neština :?
I kod mene je vox kupljen prije godinu i los je bas. Isto tako grije se nazad. Unutra se po nekim djelovima stvara led i hrana koja je blize tom dijelu ledi/bude mokra i jos brze se kvari. Mijenjam prvom prilikom.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1023
Joined: 18/03/2013 20:34

#49 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Mirzareli »

Mustang1 wrote: 20/09/2023 11:47
Mirzareli wrote: 19/09/2023 18:02 Kupio sam danas Vox kombinirani frižider.. Nisam ga odmah palio ostavio sam ga 3-4 h da stoji posto tako stoji u uputstvu izravno ga i fino smjestio.. Evo upalio sam ga jedan sahat gori , ove rešetke ( žice ) iza frizdera sto dodju uz njega skoro vrele pa i sam kompresor :? Čak sam primjetio da je pri dnu gornjeg dijela jedan dio zida unutar frizdera topal ,dok najgornji stvara malo led..Donji dio tj.zamrzivac radi dobro.. Nesto očito neština :?
I kod mene je vox kupljen prije godinu i los je bas. Isto tako grije se nazad. Unutra se po nekim djelovima stvara led i hrana koja je blize tom dijelu ledi/bude mokra i jos brze se kvari. Mijenjam prvom prilikom.
Ne znam koja je u tebe serija u pitanju, ali ja sam bas kupio iz razloga sto mi se dosta ljudi fali njihovim frižderima i klimama,dok sporeta i veš mašine nisu za preporuku.Znam par ljudi imaju vox frižidere i kaze da im radi ko doksa zato si i izabrao vox.. :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28745
Joined: 29/12/2010 17:31

#50 Re: Frižideri, veš mašine, i ostali kućanski uređaji - ALL About

Post by Mustang1 »

E ne znam, kod mene je tako. Valjda se kod tebe popravi. Kod mene je zamrzivac gore. Mozda nekome ne predstavlja problem sto ledi nazad, mozda i ne skontaju :D Ko sto neki ne vide razliku u rezoluciji 4k i pikseli kad se vide njima isto :D
Post Reply