Friendzone

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
infiny
Posts: 325
Joined: 06/04/2018 16:18

#251 Re: Friendzone

Post by infiny »

fear the beard wrote:
infiny wrote:Da si zapoceo neku ozbiljniju vezu u tom periodu i ti bi njih otkacio.

Zavisi kakav si jer je meni pocela srati oko kafe nova s kojom sam bio par mjeseci i bila je odjebana iako mi se poprilicno sviđala..
Al' da to što ti govoris u 99 posto situacija tako bude.
Kljucna je povezanost izmedju dvoje i da vizija buducnosti i planova bude podudarna.
Ako osobu gledas i dozivljavas kao nesto prolazno, tesko ces se zbog nje odreci mnogo cega, s druge strane si, opet, u drugoj situaciji spreman na sve.
Ukratko, zbog nekoga nisi spreman reci zdravo ni poznanicima s kojima picis na kafu tu i tamo, a za nekoga ces se i najboljih prijatelja suprotonog spola, s kojima dijelis prijateljstvo dugo gotovo kao i svoj zivotni vijek odreci zarad necega veceg, bar u tom trenutku.
Najvaznije je znati dobro procijeniti vrijednosti. Zvuci tako jednostavno.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#252 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.

Sve se to nešto kalkuliše, nešta se računa, ovaj čeka njen potez, ona čega njegov, prave se neki backup-i, zagrijavaju se klupe, prihvata se drugo mjesto, sabiraju i oduzimaju osobine pa sve na papir sa crtom se podvuče, pa onda na vagu, valja li ili ne valja, zadovoljava li kriterije ili ne zadovoljava. Šta će reći ovaj, šta će reći onaj, hoće li valjat majci, tetki, komšinici, šefu, kučetu. Računa se koliko će se zakasniti na izlazak, jer se mora sve isprogramirati tako da trče za tobom, da ne bi ti trčao. Sabiraju se utrošene pare na drugu osobu da se ustanovi je li se prešla granica do koje se može trpit a da ne ogrebeš za malo seksa ili nije još. Sve se radi sa nekakvom agendom, cilj je biti pobjednik, samo u čemu, ispred koga?

Kad se boriš sam protiv svojih osjećanja i iskrenih želja i pobjediš, ko je onda tu gubitnik?!

Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

Međuljudski odnosi su postali baš ogavni jer ljudi više nemaju muda da kažu: jeste, ja to osjećam.
Postalo je važnije ne ispasti "pička", onaj koji će reći prvi, ne doživjeti neuspijeh, ne biti odbijen, nego biti iskren, prvo prema sebi, pa onda prema drugoj osobi.

:pusi:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#253 Re: Friendzone

Post by Bloo »

Nastasia wrote:
Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

:pusi:
Jok.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#254 Re: Friendzone

Post by Connaisseur Karlin »

Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.


:pusi:
ama hoce, tebi je citanje natalne karte, reklo da ces imati sretan brak, ne kukaj :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#255 Re: Friendzone

Post by CPT »

Nastasia wrote:Međuljudski odnosi su postali baš ogavni jer ljudi više nemaju muda da kažu: jeste, ja to osjećam.
Postalo je važnije ne ispasti "pička", onaj koji će reći prvi, ne doživjeti neuspijeh, ne biti odbijen, nego biti iskren, prvo prema sebi, pa onda prema drugoj osobi.

:pusi:
bit je da nadjes nesto, pa onda kalkulises dok trazis "bolje", ha ja :)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#256 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

Connaisseur Karlin wrote:
Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.


:pusi:
ama hoce, tebi je citanje natalne karte, reklo da ces imati sretan brak, ne kukaj :D
Maziću se sa svojom natalnom kartom u dugim zimskim noćima.
CPT wrote:
Nastasia wrote:Međuljudski odnosi su postali baš ogavni jer ljudi više nemaju muda da kažu: jeste, ja to osjećam.
Postalo je važnije ne ispasti "pička", onaj koji će reći prvi, ne doživjeti neuspijeh, ne biti odbijen, nego biti iskren, prvo prema sebi, pa onda prema drugoj osobi.

:pusi:
bit je da nadjes nesto, pa onda kalkulises dok trazis "bolje", ha ja :)
U tome i je moj problem, nit znam kalkulisat, nit se umijem zadovoljit "nečim" :pusi2:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#257 Re: Friendzone

Post by Connaisseur Karlin »

Nastasia wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.


:pusi:
ama hoce, tebi je citanje natalne karte, reklo da ces imati sretan brak, ne kukaj :D
Maziću se sa svojom natalnom kartom u dugim zimskim noćima.
pa pitaj astrologe , mogu ti obrazloziti kad ces se udati :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#258 Re: Friendzone

Post by medvjed23 »

Nastasia wrote: Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

:pusi:
valjda tako i bude kad nekog voliš.. a kad iz ko zna kojih razloga uz sebe držiš nekoga koga ne voliš, tad dolazi do kalkulacija, vaganja i sl.. dijelimo utisak da je ljubavi malo.. seksualne želje ima, potrebe da se diže ego ima, a ljubavi - slabo..
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#259 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

Connaisseur Karlin wrote: pa pitaj astrologe , mogu ti obrazloziti kad ces se udati :D
Ne znam ni jednog astrologa :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#260 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

medvjed23 wrote:
Nastasia wrote: Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

:pusi:
valjda tako i bude kad nekog voliš.. a kad iz ko zna kojih razloga uz sebe držiš nekoga koga ne voliš, tad dolazi do kalkulacija, vaganja i sl.. dijelimo utisak da je ljubavi malo.. seksualne želje ima, potrebe da se diže ego ima, a ljubavi - slabo..
Pa ne znam, stvarno čitajući i one razočarane i ove u vezama i brakovima, sve neke kalkulacije.

Ljudi, ja studiram mašinstvo, meni je pun ku*ac računanja.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#261 Re: Friendzone

Post by Connaisseur Karlin »

Nastasia wrote:
Connaisseur Karlin wrote: pa pitaj astrologe , mogu ti obrazloziti kad ces se udati :D
Ne znam ni jednog astrologa :lol:
kako ne znas, pa na onoj temi su ti to rekli :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#262 Re: Friendzone

Post by Connaisseur Karlin »

Nastasia wrote:
Ljudi, ja studiram mašinstvo, meni je pun ku*ac računanja.
pamtnice, ovo je odlican izbor zanimanja :thumbup:
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#263 Re: Friendzone

Post by duminjo »

Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.

Sve se to nešto kalkuliše, nešta se računa, ovaj čeka njen potez, ona čega njegov, prave se neki backup-i, zagrijavaju se klupe, prihvata se drugo mjesto, sabiraju i oduzimaju osobine pa sve na papir sa crtom se podvuče, pa onda na vagu, valja li ili ne valja, zadovoljava li kriterije ili ne zadovoljava. Šta će reći ovaj, šta će reći onaj, hoće li valjat majci, tetki, komšinici, šefu, kučetu. Računa se koliko će se zakasniti na izlazak, jer se mora sve isprogramirati tako da trče za tobom, da ne bi ti trčao. Sabiraju se utrošene pare na drugu osobu da se ustanovi je li se prešla granica do koje se može trpit a da ne ogrebeš za malo seksa ili nije još. Sve se radi sa nekakvom agendom, cilj je biti pobjednik, samo u čemu, ispred koga?

Kad se boriš sam protiv svojih osjećanja i iskrenih želja i pobjediš, ko je onda tu gubitnik?!

Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

Međuljudski odnosi su postali baš ogavni jer ljudi više nemaju muda da kažu: jeste, ja to osjećam.
Postalo je važnije ne ispasti "pička", onaj koji će reći prvi, ne doživjeti neuspijeh, ne biti odbijen, nego biti iskren, prvo prema sebi, pa onda prema drugoj osobi.

:pusi:
Kako Bona mosh volko pisati :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#264 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

duminjo wrote:
Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.

Sve se to nešto kalkuliše, nešta se računa, ovaj čeka njen potez, ona čega njegov, prave se neki backup-i, zagrijavaju se klupe, prihvata se drugo mjesto, sabiraju i oduzimaju osobine pa sve na papir sa crtom se podvuče, pa onda na vagu, valja li ili ne valja, zadovoljava li kriterije ili ne zadovoljava. Šta će reći ovaj, šta će reći onaj, hoće li valjat majci, tetki, komšinici, šefu, kučetu. Računa se koliko će se zakasniti na izlazak, jer se mora sve isprogramirati tako da trče za tobom, da ne bi ti trčao. Sabiraju se utrošene pare na drugu osobu da se ustanovi je li se prešla granica do koje se može trpit a da ne ogrebeš za malo seksa ili nije još. Sve se radi sa nekakvom agendom, cilj je biti pobjednik, samo u čemu, ispred koga?

Kad se boriš sam protiv svojih osjećanja i iskrenih želja i pobjediš, ko je onda tu gubitnik?!

Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

Međuljudski odnosi su postali baš ogavni jer ljudi više nemaju muda da kažu: jeste, ja to osjećam.
Postalo je važnije ne ispasti "pička", onaj koji će reći prvi, ne doživjeti neuspijeh, ne biti odbijen, nego biti iskren, prvo prema sebi, pa onda prema drugoj osobi.

:pusi:
Kako Bona mosh volko pisati :lol:
Ih da vidiš kol'ko mogu pričat :pusi:
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#265 Re: Friendzone

Post by lmo »

nastasia, ev' jedna za tebe..
https://www.youtube.com/watch?v=dGEPG9Z-xoY

:music2:
dok života ima, biće ljubavi :srce:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#266 Re: Friendzone

Post by triconja »

Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.
Da ja kaem sta je ovo ovdje, ovo ovdje je cisto preseravanje, a kad proradi nesta u stomaku onda se zaboravlja na sve zivo. Hoce ljudi da se prikazu da imaju nekih principa i kompleksa a u stvarnosti veoma mali broj tako nesto i prosipa jer zna da ce socijalizacija sa suprotnim spolom biti cista nula ako pocne da sprovodi svoje misli u djelo :D
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#267 Re: Friendzone

Post by pizarro »

Nastasia wrote: Ih da vidiš kol'ko mogu pričat :pusi:
i mozda je bas to razlog zasto nemas momka :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#268 Re: Friendzone

Post by triconja »

pizarro wrote:
Nastasia wrote: Ih da vidiš kol'ko mogu pričat :pusi:
i mozda je bas to razlog zasto nemas momka :D
Realna pretpostavka ali je tacna jedino ako ona prica 99% vremena a "momak" ne moze da dodje do rijeci :lol:
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#269 Re: Friendzone

Post by drogon2 »

Iz licnih iskustava zakljucujem da je najbolja stvar koju osoba moze uradit kad udje u vezu jest odjavljivanje i brisanje profila na svim drustvenim mrezama.Uradis ovo i 90% problema koje ces imat u vezi su rijeseni :D Doslo se do toga da umjesto da ljudi govore i pricaju jedni sa drugima,raznoraznim citatima i lajkovima,kojekakvim storijima i fotografijama zele porucit nesto drugoj osobi sto je naravno nidje veze.I tako se doslo do toga da te drustvene mreze umjesto da poboljsaju komunikaciju,istu svode na minimum.Komunikacija je u normalnim vezama pa tako i u tzv. slucajevima friendzonea najbitnija.Ti slucajevi su takvi da obicno jedna osoba cca 5 godina bude zaljubljena u drugu osobu bez da joj to kaze i prizna nego pokusava gore navedenim lajkovima,citatima,storijima i kojekakvim fotografijama da toj osobi da do znanja umjesto da joj jednostavno kaze.

Najgore od sve u ovakvim situacijama je sto ova druga osoba koja uopste ne zna da je prva osoba (njen jaran,obicno musko) zaljubljena u nju,a i ona je u isto vrijeme zaljubljena u njega.Eh sad kad ta druga osoba (zensko koje nema pojma da je ova prva osoba zaljubljena u nju) krene dalje tj napokon nadje nekoga ko joj prizna svoje osjecaje, ova prva osoba (ludo musko) koje cca 5 godina nije imalo hrabrosti da joj kaze da mu se svidja,osjeti da ce je izgubit i onda joj kaze da mu se svidja sto je naravno nigdje veze i obicno se zavrsi tako sto pomenute osobe vise ne mogu ostat ni prijatelji.

Eh sad da su te dvije osobe u startu komunicirale kako treba,ili bi bili zajedno ili ne bi,ali bi u svakom slucaju bilo manje bolno za osobu broj 1 (musko uglavnom) jer ne bi morao da gleda kako mu zeljena djevojka odmah odlazi sa drugim frajerom i da ga nece zbog njega ili slicno te bi mnogo lakse ostali prijatelji.
james28
Posts: 143
Joined: 21/04/2018 00:53

#270 Re: Friendzone

Post by james28 »

Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni, spašavanju veza, odnosima između muškarca i žene, i kontam, ja nikad momka naći neću.

Sve se to nešto kalkuliše, nešta se računa, ovaj čeka njen potez, ona čega njegov, prave se neki backup-i, zagrijavaju se klupe, prihvata se drugo mjesto, sabiraju i oduzimaju osobine pa sve na papir sa crtom se podvuče, pa onda na vagu, valja li ili ne valja, zadovoljava li kriterije ili ne zadovoljava. Šta će reći ovaj, šta će reći onaj, hoće li valjat majci, tetki, komšinici, šefu, kučetu. Računa se koliko će se zakasniti na izlazak, jer se mora sve isprogramirati tako da trče za tobom, da ne bi ti trčao. Sabiraju se utrošene pare na drugu osobu da se ustanovi je li se prešla granica do koje se može trpit a da ne ogrebeš za malo seksa ili nije još. Sve se radi sa nekakvom agendom, cilj je biti pobjednik, samo u čemu, ispred koga?

Kad se boriš sam protiv svojih osjećanja i iskrenih želja i pobjediš, ko je onda tu gubitnik?!

Jebo mater, ima li iko više da se voli?!
Da je zaljubljen i da se voli i da ne računa, kalkuliše, smišlja izgovore.
Voliš, želiš, zaljubiš se, ložiš se, staneš pred nekoga i svjetla obraza budeš to što jesi i što osjećaš.

Međuljudski odnosi su postali baš ogavni jer ljudi više nemaju muda da kažu: jeste, ja to osjećam.
Postalo je važnije ne ispasti "pička", onaj koji će reći prvi, ne doživjeti neuspijeh, ne biti odbijen, nego biti iskren, prvo prema sebi, pa onda prema drugoj osobi.

:pusi:
eh ja imam razmišljenje identično tvom, i ja se sve ovo pitam, samo da li ću naći djevojku haha, ali dosadašnje mi iskustvo govori da su žene baš okrutne, neće nijedan muškarac ponizit ženu u smislu da će je grubo odbit (čak je u većini slučajeva neće odbit) al žene na tako grub način znaju odhebat da te nokautiraju i da sam sebi kažeš "neću više nikad prići ženi", sve su nešto nedodirljive i onda kukaju niko ne prilazi, pa kako bona da ti priđem kad me odhebeš ko onog kera lutalicu, al nije to više fazon ni "jednostavno joj se ne sviđaš" nego je fazon da ona pred jaranicama sa kojima sjedi ispadne mačka, dominantna, kao ona lomi frajere, e pa sretno ti bilo... reći svoja osjećanja ženi je ravno samoubistvu, nego ispipaj dobro teren ko oni demineri i kad si siguran da nema mina, pokušaj proći, to je moj savjet
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#271 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

triconja wrote:
pizarro wrote:
Nastasia wrote: Ih da vidiš kol'ko mogu pričat :pusi:
i mozda je bas to razlog zasto nemas momka :D
Realna pretpostavka ali je tacna jedino ako ona prica 99% vremena a "momak" ne moze da dodje do rijeci :lol:
Rekla sam da mogy puno pricat, a ne da uvijek puno pricam.

U sustini, vazda se vezem za ljude sa kojima mi je lijepo sutit :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#272 Re: Friendzone

Post by Tomahawk11 »

Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni...

:pusi:
Za friendzonu je jasno, tu kalkuliše onaj koji je skontao da je u istoj (ili nije, ali vidi da je profulio cio fudbal).
Zaključili smo da postavljač teme, kao pripadnik friendzone pokreta, ima problem sa prijateljicama, jer ih sve gleda kao potencijalne djevojke.

Nego, naumpade mi još jedna situacija, kad tip izrazi da bi izašao sa djevojkom, a dobije korpu....međutim, ona kaže, da popravi situaciju :mrgreen: ...možemo biti prijatelji :roll:
Stvarno? :twisted: Bolje kamenom gađati u takvoj situaciji nego baciti takvu floskulu....kakvi j.... prijatelji :|
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#273 Re: Friendzone

Post by triconja »

Nastasia wrote:
triconja wrote: Realna pretpostavka ali je tacna jedino ako ona prica 99% vremena a "momak" ne moze da dodje do rijeci :lol:
Rekla sam da mogy puno pricat, a ne da uvijek puno pricam.

U sustini, vazda se vezem za ljude sa kojima mi je lijepo sutit :D
Zanimljivo :lol: :lol: :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#274 Re: Friendzone

Post by annoy »

Tomahawk11 wrote:
Nego, naumpade mi još jedna situacija, kad tip izrazi da bi izašao sa djevojkom, a dobije korpu....međutim, ona kaže, da popravi situaciju :mrgreen: ...možemo biti prijatelji :roll:
Stvarno? :twisted: Bolje kamenom gađati u takvoj situaciji nego baciti takvu floskulu....kakvi j.... prijatelji :|
Ja to razumijem jer sam kao mlađa i ja to znala napraviti. Jednostavno ne znaš što da kažeš a da ne ispadneš bezobrazna i bezosjećajna, još kad si mlad i bez puno iskustva ne znaš kako se postaviti u nekim situacijama, i to je valjda najbezbolnije što možeš reći...makar to zapravo ne misliš. Kasnije sam naučila reći onako kako je. :D
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#275 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

Tomahawk11 wrote:
Nastasia wrote:Čitam zadnjih dana ove teme o friendzoni...

:pusi:
Za friendzonu je jasno, tu kalkuliše onaj koji je skontao da je u istoj (ili nije, ali vidi da je profulio cio fudbal).
Zaključili smo da postavljač teme, kao pripadnik friendzone pokreta, ima problem sa prijateljicama, jer ih sve gleda kao potencijalne djevojke.

Nego, naumpade mi još jedna situacija, kad tip izrazi da bi izašao sa djevojkom, a dobije korpu....međutim, ona kaže, da popravi situaciju :mrgreen: ...možemo biti prijatelji :roll:
Stvarno? :twisted: Bolje kamenom gađati u takvoj situaciji nego baciti takvu floskulu....kakvi j.... prijatelji :|
Pa znas kako ako smo imali odnos prije nego sto neko nesto neuspijesno pokusa, mozemo nastaviti biti prijatelji.

Ali da ja odbijem nekog ko mi prvi put prilazi na takav nacin? Nigdje veze.
Post Reply