friendship

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#1 friendship

Post by Tisina »

ok, tema prezvakana milion puta, ali evo citma neki clanak o tome pa rkeod a pokrenem temu..
imam puno muskih prijatelja, i ne vidim zasto ne bih vjerovala u musko-zenska prijateljstva ali recimo imaju neke zanimljive stvari u ovom tekstu

poput

Prema misljenju americkog sociologa Jean Jager postoji tri grupe prijateljstava: slucajni prijatelji, tu spadaju ona koja se radjaju na radnom mjestu na fakxu, skoli.. sa slucajnim prijateljima caskamo, odlazimo u setnju, ponekad u kino.. ta prijateljstva mogu prerasti u najdublja prijateljstva ili da zauvijek ostanu povrsna, prisni prijatelji koji mogu da nas utjese razumiju, njemu ili njima je dozvoljeno da saznaju sve ,gotovo sve nase najdublje male tajne, i misli. to je veza koja se zasniva na iskrenosti, postenju, ljubavi, darezljivosti, nesebicnosti, prisni prijatlej je rame za plakanje, ali i drustvo za radovanje..i najbolji prijatelj, ko je dakle najbolji prijatelj? to je najprisniji od svih prisnih prijatelja. pod najboljim prijateljem nema skrivanja, nema laganja, povjereje je potpuno bezuslovno. takvo prijateljstvo jeste jedan oblik ljubavi ali ne podrazumjeva tjelesnu strast. osjecanja koja nas vezuju za najboljeg prijatelja uspijevaju da u nama probude vrline kojih mozda nismo ni bili svjesni. zbog najboljeg prijatelja ustajemo usred noci, oblacimo se i izlazimo samo "da mu se nadjemo",prekidamogodisnji odmor ako je potrebno..i sl..
zanimljivo je ono sto pokazuju psiholoska istrazivanja: mnogi muskarci vjeruju da su im supruge najbolji prijatelji. vjerovatno zbog cinjenice da zene brinu o njima. no, malo koja udata zena smatra da joj je suprug najbolji prijatelj. to je uvijek neko drugi. najcesce-prijateljica, mada ne mora biti. tehnicki gledano suprug i ne moze biti najbolji prijatelj. najbolji prijatelj je samo-jedan. on obicno vec postoji kada neko stupa u brak.

jedinstvo u prijateljstvo moze da probudi osjecanje veoma slicno zaljubljivanju,a da uopste ne mora ukljucivati tjelesnu strast.
:) zanimljivo, ja zaista vjerujem jer licno imamo dosta muskih prijatelja, koji su mi upravo to-prijatelji

evo za kraj i jedna Niceova misao

I zena lako moze postati muskarcu dobar prijatelj, ali da bi to bilo postojano, mora da ga prati bar nznatna fizicka odbojnost

:)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by hananah »

Imam dosta muskih prijatelja, ali u njima jednostavno gledam bespolna bica :) Nadam se i oni u meni, jer da je drugacije ne bismo vise bili prijatelji. Jer je glupo pokvariti neko lijepo prijateljstvo radi jednostarane privlacnosti. Da je dvostrana, ne bismo bili prijatelji nego par
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#3

Post by pitt »

Imaju i "fuck-buddies" :D:D:D
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by Prince »

Teško je naći pravog prijatelja. Zbog toga ga ne treba ni tražiti, jer se on jednostavno pojavi. Ljudi su nepopravljivi egoisti, i to ne treba nikog da čudi. Kad je muško - žensko prijateljstvo u pitanju, svi smo svjesni da to ne postoji, ili postoji određeni period. Takve stvari kao što su prijateljstvo jednostavno treba relativno shvatati i neće biti razočaravanja.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#5

Post by Zox »

Ja nekad ne kontam ovo "pokvariti prijateljstvo".
Meni sex nije nikakav "kvar" prijateljstva. :)
Naprotiv.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#6

Post by car-x »

Zox wrote:Ja nekad ne kontam ovo "pokvariti prijateljstvo".
Meni sex nije nikakav "kvar" prijateljstva. :)
Naprotiv.
potpisujem..
;)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#7

Post by Sarajevska Princeza »

Tisina :D Dobar ti je topik, navela si me na razmisljanje o svim svojim 'muskim" jaranima.

Sa mnom iskreno tesko koji jaran moze da ostane samo 'prijatelj' ali desava se i to ako ne postoji obostrana fizicka privlacnost. Kod mene licno prijateljstva se zasnivaju na 2 GLAVNA faktora: 1) Iskrenost, 2) Loyalnost.

Moji najbolji i naprisniji prijatelji su muskarci. Volim intelektualne konkretne razgovore - jer osjecam vrlo cesto potrebu da budem "mentalno stimulisana" :lol: tako da znam pricati sa "jaranom" po 4 sata i sastavljati mozaik. Vise volim imati najboljeg jarana nego momka. Momak definitivno ako mi nije najbolji jaran ne bi mi bio dugo zanimljiv.

Sa djevojkama prijateljicama obicno recimo idem u 'shopping', u Kino, na rucak ovako nesto neobavezno gdje nema bas nikakve puno price.
( slucajni prijatelji )
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by hananah »

Najbolji zenini prijatelji su oni iz gay populacije, mozes biti iskrena, opustena, raskomocena, mozes zaplakati, napiti se s njima, a neces se brinuti da ce te pokusati "utjesiti" (fuj) na tipicno muski nacin, jer eto pobogu vazda muski misle da ti bas on fali u zivotu :( a isto tako se neces bojati da ti gay prijatelj prica iza ledja kao sto to radi vecina prijateljica (srecom ne sve) :)
amra_1977
Posts: 11
Joined: 19/01/2005 11:17
Location: sarajevo

#9 prijateljstvo moguce

Post by amra_1977 »

smatram da zena moze biti prijatelj sa muskarcem.Sve je do zene same kako se ona postavi,ako drzi distancu onda i postoji nada za prijateljstvo ako ne tj. ako da priliku gotovo je.A sto se tice muskaraca svaki u principu gleda zenskog prijatelja kao zenu sta cete oni su samo muskraci a do nas je hoce li ostati prijatelji ili ono drugo.Vrlo opipljiva tema,zna se svasta izroditi iz toga prijateljstva.Priroda radi svoje.
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#10

Post by violentjack »

pitt wrote:Imaju i "fuck-buddies" :D:D:D
:lol: :lol: :lol:
Post Reply