FRIENDS

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#26 Re: FRIENDS

Post by cyprus »

Ah evo da upišem još jedan glas za Chandlera :D :thumbup: i Rachel za najodvratniju "frendicu" :D
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#27 Re: FRIENDS

Post by lamija_SA »

Ma daj kako je Rachel najodvratnija? Nigdje veze!

Vidjela sam neki dan na onom makedonskom A2 programu se emitiraju sve epizode od prve.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#28 Re: FRIENDS

Post by LongDong »

lamija_SA wrote:Ma daj kako je Rachel najodvratnija? Nigdje veze!

Vidjela sam neki dan na onom makedonskom A2 programu se emitiraju sve epizode od prve.
Pa na HRT2 vec nekoliko mjeseci se prikazuju svakodnevno u popodnevnim casovima
User avatar
darius_maximus
Posts: 3203
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#29 Re: FRIENDS

Post by darius_maximus »

IzvininjaJem se sto se cekalo na drugu epizodu seste sezone, nisam bas stigao danas, ali evo nadoknade... ;)

Friends season 6 episode 2:

http://rapidshare.com/files/129739392/F ... 2.avi.html
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#30 Re: FRIENDS

Post by cyprus »

babyline wrote:meni su svi super... favorizirala sam naizmjenicno Rachel, Monicu, chnadlera, Joy i Phebe... Ma mozd ami je Phebe najbolja....njam :D
Rossa ni na mapi. Niko ga ne spomenu. Pa evo ja radi reda :D . Imo je i on legendarnih scena.

A što se tiče Rachel...ma nervirala me jednostavno :D .
User avatar
darius_maximus
Posts: 3203
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#31 Re: FRIENDS

Post by darius_maximus »

User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#32 Re: FRIENDS

Post by tovarish »

lamija_SA wrote: svi uviijek pokašavaju pronaći lika koji ih naj opisuje. Ja moram priznati da sam prije neka mahnita kombinacija Rachel i Monike.
Hmm... interesantno. Jel mogu dobiti tvoj broj. :lol: Sviđa mi se ta kombinacija. :thumbup:
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#33 Re: FRIENDS

Post by tovarish »

teško je odabrati nekoliko scena, ali one kojih se mogu sjetiti jeste kada Chandler bježi u Jemen od one dosadne Janice.
http://www.youtube.com/watch?v=ZuquK6r0wUY
Onda sa onom tortom od sira koju su Rachel i Chandler krali.
http://www.youtube.com/watch?v=_9_GoO92Y3I
Pa kad su Rossu prigovarali što brzo jede, pa on reče ako pored monike ne jedeš brzo, nećeš jesti nikako :lol:

itd.
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#34 Re: FRIENDS

Post by lamija_SA »

Janice.... :lol: ...kraljica
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#35 Re: FRIENDS

Post by tovarish »

Evo još jedne scene sa Rossovim zubima. kad sam prvi put ovu scenu odgledao pao sam sa kreveta koliko sam se ismijao. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=JUIyiOc- ... re=related
One Mississippi, Two mississippi,... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=rOLCwaHV ... re=related

you know the song : iiiii iiiiiii
http://www.youtube.com/watch?v=IQicfUjVVqU
Last edited by tovarish on 15/07/2008 11:07, edited 1 time in total.
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#36 Re: FRIENDS

Post by explorer »

Najbolja scena: ona epizoda u kojoj svi hoce da gledaju na videu kako su se Ross i Rachel pokupili, a u medjuvremenu se to dvoje prepucavaju ko je koga "prvi napao" (to se vec nekako snimilo). I svi sjede na legendarnom kaucu i....

Rachel: "In 10 seconds you will see Ross all over me"
Ross: "And in 5 seconds you will see why..."

Ovo je ona scena o Joey-evoj prici kako pokupi trebe na pricu o "setnjama Spanskim obalama... bla, bla,bla..." malo je teze ovako ukratko opisati buduci da se ta prica razvlacila cijelu epizodu, ali sve u svemu.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#37 Re: FRIENDS

Post by tovarish »

explorer wrote:Najbolja scena: ona epizoda u kojoj svi hoce da gledaju na videu kako su se Ross i Rachel pokupili, a u medjuvremenu se to dvoje prepucavaju ko je koga "prvi napao" (to se vec nekako snimilo). I svi sjede na legendarnom kaucu i....

Rachel: "In 10 seconds you will see Ross all over me"
Ross: "And in 5 seconds you will see why..."

Ovo je ona scena o Joey-evoj prici kako pokupi trebe na pricu o "setnjama Spanskim obalama... bla, bla,bla..." malo je teze ovako ukratko opisati buduci da se ta prica razvlacila cijelu epizodu, ali sve u svemu.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To je ono: When I was backpaking in Europe, a wentz on Barcelona on lake of Tibidabu. Dobra

evo je:
prica: http://www.youtube.com/watch?v=HguzO9KmHBU
videokaseta: http://www.youtube.com/watch?v=l3Za8DDp ... re=related
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#38 Re: FRIENDS

Post by lamija_SA »

One Mississippi, Two mississippi,... :lol:

Sjećam se ovoga, kada je Ross otišao u onu kabinu za samotamnjenje...pa kad je ono izbjelio zube... :lol: ... ma njemu su se stalno neke kome dešavale
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#39 Re: FRIENDS

Post by lamija_SA »

I legendarna rečenica...How u’r doing ? :lol:
b@tto
Posts: 938
Joined: 14/01/2008 09:28

#40 Re: FRIENDS

Post by b@tto »

lamija_SA wrote:I legendarna rečenica...How u’r doing ? :lol:
od joeya
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#41 Re: FRIENDS

Post by Op3r4t0r »

darius_maximus wrote:Friends season 6 episode 3:

http://rapidshare.com/files/129758076/F ... 3.avi.html
Hoce li ubrzo ostale epizode? :)
User avatar
darius_maximus
Posts: 3203
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#42 Re: FRIENDS

Post by darius_maximus »

Postavit cu sve sto imam, ali je problem sto je ovo sve sto imam od seste sezone... :roll:
Sad ce ici sedma sezona, prvih 11 epizoda... :-)
lamija_SA
Posts: 383
Joined: 20/08/2007 12:24

#43 Re: FRIENDS

Post by lamija_SA »

Nastavlja se holivudski trend: "Prijatelji" postaju dugometražni film


GLUMCI iz popularne serije "Prijatelji" složili su se kako ipak žele napraviti film po uzoru na seriju, inspirirani nedavnom eksplozijom u svjetskim kinima koju je ostvario film "Seks i grad", koji je isto tako nastao po uzoru na seriju. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow i David Schwimmer će još jednom ostvariti svoje komične uloge u adaptaciji na velikom platnu. Izvor je potvrdio kako bi se film trebao početi snimati unutar godine i pol dana. "Ukoliko su okolnosti prihvatljive, Jennifer Aniston i ostatak ekipe iz serije "Prijatelji", spremni su napraviti pomak i svoje male životne nezgode iz serije prenijeti na film. Stvar je u tome da glumačka ekipa želi da se film napravi kako treba, a ne na brzaka, kako bi ostvario uspjeh ravan "Seksu i gradu". Vrijeme snimanja i scenarij su najbitniji, a kako Courtney i Jennifer imaju vlastite produkcijske kuće, izgledno je kako će moći pomoći u ostvarenju ovog projekta", rekao je izvor.

Otkad je 2004. godine prekinuto snimanje serije, po holivudskim se ulicama govorka kako bi bilo super snimiti film koji bi zaokružio cijelu priču o popularnim prijateljima. Iz producentske kuće Warner Bros su odlučili kako će se latiti snimanja ovog filma jer od njega mnogo očekuju, tako da je jedina prepreka u cijelom dogovoru Jennifer Aniston koja je izjavila kako bi je ta uloga vratila na glumačke početke. Međutim, kad je vidjela koliko je dobroga filmska adaptacija serije donijela glumici Sarah Jessici Parker, odlučila je ipak prihvatiti ulogu u nadi kako će i ona nakon premijere postati bogatija, poznatija i popularnija. Podsjetimo, dosad je film "Seks i grad" zaradio preko 300 milijuna dolara.

"Prijatelji" su trenutačno u Hollywoodu na vrhu ljestvice prioriteta

"Iako su ljudi u jednom trenutku pomislili kako je Jennifer prepoznata d bi glumila opet u 'Prijateljima', ona je ipak prihvatila taj izazov pogotovo zato što se odlično slaže s cijelom ekipom koja je dosad radila na seriji", rekao je izvor iz Warner Brosa. Ukoliko će biti ikakvih problema s isplatom honorara glumcima, Jennifer i Courtney unaprijed su ponovile kako će se svima ispatiti svaki zarađen novac. "Činjenica je kako nema velikog filma ako svi glumci nisu financijski zadovoljeni", naglasio je izvor. "Prijatelji" su trenutačno na vrhu ljestvice prioriteta što se tiče snimanja jer su svi svjesni da ukoliko se film odradi kako treba, možda ostvari financijski uspjeh poput seks i grada.

Jennifer Aniston, koja je u "Prijateljima" imala glavnu ulogu Rachel, započela je glumačku karijeru u komedijama tako da su daljnji profesionalni pokušaji glumljenja u ozbiljnim ulogama bili zasjenjeni komedijom. Courteney Cox, koja je utjelovila neurotičnu Monicu, uživa potvrdu publike za njezin TV show "Prljavo" u kojem glumi nemilosrdnog medijskog mogula. Lisa Kudrow, mnogima utkana pod kožu kao smušena folk pjevačica Phoebe, nakon "Prijatelja" se nastavila baviti filmom iako nikad nije ostvarila tako zapaženu ulogu poput one u seriji. Matt LeBlanc, odnosno smiješan Joey koji se u seriji cijelog života trsio postati glumac, gotovo je nestao nakon popularne serije kako bi svoj fokus usmjerio na obitelj. Matthew Perry je nastavio proizvoditi dobre uloge u još boljim filmovima, poput "Ubojice mekog srca", a David Schwimmer, odnosno Ross, čini se mnogo opuštenijim i zadovoljnijim otkad je ostavio posao glumca i primio se redateljske palice. Zadnji uradak na koji se potpisao je komedija "Run Fatboy Run" koja je premijerno prikazana 7. rujna prošle godine u Londonu.
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#44 Re: FRIENDS

Post by zimomor »

Meni je jedna od najzescih epizoda kad Phoebe zavodi Chandlera kako bi priznao da su on i Monika u vezi.
Onaj njen ples u toj sceni je legendaran.
niggy
Posts: 124
Joined: 22/03/2007 09:25

#45 Re: FRIENDS

Post by niggy »

Ako kome trebaju sve ili samo neke sezona, evo vam broj lika iz sarajevo, salje postom ili licno :
on Ima sve moguce serije...


http://www.naja-shop.BIZ
[email protected]
061617488
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#46 Re: FRIENDS

Post by maybelline »

Ma Prijatelji su genijalni,jedva cekam tu filmsku verziju... ne znam mogu li izdvojiti samo jednog kao omiljenog lika...svako je na svoj nacin lud...mozda Chandler sa svojim ironicnim opaskama... By the way, ko vam je omiljeni gostujuci glumac u seriji? Meni je lud bio Bruce Willis u onim epizodama kad je Rachel hodala s njim, a Ross s njegovom kcerkom..hehehe...
User avatar
Dixon
Posts: 64
Joined: 28/07/2008 02:37

#47 Re: FRIENDS

Post by Dixon »

maybelline wrote:Ma Prijatelji su genijalni,jedva cekam tu filmsku verziju... ne znam mogu li izdvojiti samo jednog kao omiljenog lika...svako je na svoj nacin lud...mozda Chandler sa svojim ironicnim opaskama... By the way, ko vam je omiljeni gostujuci glumac u seriji? Meni je lud bio Bruce Willis u onim epizodama kad je Rachel hodala s njim, a Ross s njegovom kcerkom..hehehe...

da da da a najjace u svemu tome kada Rachel isprica Brucu da Ross je bio ozenjen pa ono izvlacenje Rossa hahaha
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#48 Re: FRIENDS

Post by maybelline »

Danas je na HRT2 bila ona epizoda kad Pheobe sazna da Stingov mali ide s Benom u razred...ludilooooo :-)
sikstinajn
Posts: 1423
Joined: 15/01/2017 19:21

#49 Re: FRIENDS

Post by sikstinajn »

funny Bob
''smiješni bob''
....
je teški alkoholičar i on se pojavljuje u samo dvije epizode neke od sezona
u prvoj epizodi dolazi u central perk i kaže da je prestao piti
svi su oduševljeni jer je čvrst u svojoj odluci

već u narednoj epizodi je dobio novi nadimak
''dosadni bob''
User avatar
Mustang1
Posts: 28706
Joined: 29/12/2010 17:31

#50 Re: FRIENDS

Post by Mustang1 »

Da je izvucem iz naftalina :D
Poceli pregovori za reunion.

https://www.hollywoodreporter.com/live- ... ax-1254331
Post Reply