Francuska

Post Reply
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#351 Re: Francuska

Post by konoplja »

Tesko je Njemcku i Francusku usporedjivati. Skroz drugacija drustvena struktura i migracije.
Isto tako Zuti prsluci i nedavni protesti u svezi podizanja penzione granice nemaju mnogo toga zajednickog sa aktuelnim protestima u Francuskoj.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#352 Re: Francuska

Post by Dope_Man »

Tarmac wrote: 02/07/2023 21:16
Dope_Man wrote: 02/07/2023 20:46

Jeste, zato kriminalno ponasanje i destrukciju porodice i okoline vidimo prvenstveno kod starosjedilaca u zapadnim drustvima, dok imigranti koji dolaze iz tradicionalnih drustava se drze pravih porodicnih vrijednosti.. oh wait...
wait or don't wait, that doesn't make a point...
Niko se ne drzi porodicnih vrijednosti, ni migranti ni starosjedioci. Jedina razlika je u obrazovanju i sansama koje dobiju u drustvu. Ovi kako ih nazivas migranti, vecinom pocinju sa -3. Dok starosjedioci naslijede neko bogatsvo od bake, zatim tata i mama plate skolovanje i sl. To je jedina razlika. A ne znam gdje ti zivis, ali ako zivis negdje na zapadu licemjerno je nekog nazivati migrant kad si i sam stranac tamo.
Sta je licemjerno u nazivanju stvari pravim imenom? Ja jesam migrant, kao i mnogi koji pale Francusku veceras. Neki od njih su i rodjeni tamo, dakle sami nisu migranti, sto je jos gore. Al to sto dijelimo status migranta je jedina slicnost. Jer za razliku od mene, koji postujem drzavu u koju sam otisao, ovi nemaju ni trun postovanja za bilo sta.

Mada, ja ni u BiH nisam bio krimos, a ovi su to, gdje god bili.
User avatar
Satrap_Darije
Posts: 473
Joined: 03/11/2020 13:43
Location: Rijeka, Hrvatska

#353 Re: Francuska

Post by Satrap_Darije »

Puna podrska obespravljenim proleterskim masama francuskih pregradja i geta u njihovoj pravednoj borbi za mir i demokraciju!
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#354 Re: Francuska

Post by Romanija »

Ja sam u Parizu svakih nekoliko sedmica i koliko sam puta vidio kako njihova policija tretira mlade Arape to je katastrofa, ne bi me cudilo da imaju nerede svaki dan. Zato valjda svi oni nesretnici imigranti pokusavaju da se preko Kanala docepaju Velike Britanije.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#355 Re: Francuska

Post by sitni svercer »

Tarmac wrote: 02/07/2023 21:22
sitni svercer wrote: 02/07/2023 20:41
otac je moze biti u zatvoru 8)
Moze biti je pretpostavka. Znaci tvoj post se temelji na emociji, kao i vecina postova ovdje hehe
moze biti je vjerovatnoca u onoh mjeri u kojoj ne uzimas odgovornost za ono sta napises ili kazes :lol: tako barem kaze moj pravni savjet po pitanju postova na ovom forumu :lol:
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#356 Re: Francuska

Post by Tarmac »

Dope_Man wrote: 02/07/2023 21:33
Tarmac wrote: 02/07/2023 21:16

wait or don't wait, that doesn't make a point...
Niko se ne drzi porodicnih vrijednosti, ni migranti ni starosjedioci. Jedina razlika je u obrazovanju i sansama koje dobiju u drustvu. Ovi kako ih nazivas migranti, vecinom pocinju sa -3. Dok starosjedioci naslijede neko bogatsvo od bake, zatim tata i mama plate skolovanje i sl. To je jedina razlika. A ne znam gdje ti zivis, ali ako zivis negdje na zapadu licemjerno je nekog nazivati migrant kad si i sam stranac tamo.
Sta je licemjerno u nazivanju stvari pravim imenom? Ja jesam migrant, kao i mnogi koji pale Francusku veceras. Neki od njih su i rodjeni tamo, dakle sami nisu migranti, sto je jos gore. Al to sto dijelimo status migranta je jedina slicnost. Jer za razliku od mene, koji postujem drzavu u koju sam otisao, ovi nemaju ni trun postovanja za bilo sta.

Mada, ja ni u BiH nisam bio krimos, a ovi su to, gdje god bili.
Prijatelju dat cu ti jedan besplatan savjet, jer znam vrlo dobro kroz sta prolazis vjerovatno godinama. Ti se nesvjesno distanciras od njih i pokusavas dokazat nekome tamo gdje zivis da si ti drugaciji, da si ti fini Bosanac koji je dosao tu da radi, da se edukuje, da se uklopi u drustvo. To je fino od tebe, i reci ce ti bravo ti si uzoran, ti mozes ostati. Nije problem u tebi, kao ni u ostalim migrantima. Problem je u tim koji vrse pritisak na tebe pa imas potrebu da se dokazujes. Opusti se. Zivi svoj zivot i bas te briga i za propalitete u drustvu (sasvim slucajno migrante) kao i te druge propalitete, koji svoje mizerne zivote pokusavaju uljepsati tako sto ce druge spustiti, poniziti. Samo se opusti, i ne razmisljaj ni o jednima ni drugima. Ja znam da ti nisi krimos, nisi bio ni u BiH a nisi ni tamo. I nema potrebe da se bilo kome dokazujes. Niti ovdje na forumu, niti tamo gdje zivis.
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#357 Re: Francuska

Post by Tarmac »

sitni svercer wrote: 02/07/2023 21:55
Tarmac wrote: 02/07/2023 21:22

Moze biti je pretpostavka. Znaci tvoj post se temelji na emociji, kao i vecina postova ovdje hehe
moze biti je vjerovatnoca u onoh mjeri u kojoj ne uzimas odgovornost za ono sta napises ili kazes :lol: tako barem kaze moj pravni savjet po pitanju postova na ovom forumu :lol:
To se na nasem kaze mahalanje.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#358 Re: Francuska

Post by sitni svercer »

konoplja wrote: 02/07/2023 21:32 Tesko je Njemcku i Francusku usporedjivati. Skroz drugacija drustvena struktura i migracije.
Isto tako Zuti prsluci i nedavni protesti u svezi podizanja penzione granice nemaju mnogo toga zajednickog sa aktuelnim protestima u Francuskoj.
razlika izmedju njemacke i francuske je u francuskoj revoluciji koju nijemci nikad nisu imali bar ne u nekom pribliznom obliku 8) izlazak ljudi iz geta na ulice u resenje svega sto im stoji na putu po kozna koji put i francuzi jos nista naucili nisu 8)
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#359 Re: Francuska

Post by konoplja »

sitni svercer wrote: 02/07/2023 22:04
konoplja wrote: 02/07/2023 21:32 Tesko je Njemcku i Francusku usporedjivati. Skroz drugacija drustvena struktura i migracije.
Isto tako Zuti prsluci i nedavni protesti u svezi podizanja penzione granice nemaju mnogo toga zajednickog sa aktuelnim protestima u Francuskoj.
razlika izmedju njemacke i francuske je u francuskoj revoluciji koju nijemci nikad nisu imali bar ne u nekom pribliznom obliku 8) izlazak ljudi iz geta na ulice u resenje svega sto im stoji na putu po kozna koji put i francuzi jos nista naucili nisu 8)
Da, jedna od razlika na kojoj su nastavili graditi kulturu protesta pa su danas po tome prepoznatljivi. Ali ja sam isao na razliku u etnickoj i rasnoj strukturi stanovnistva i historiju migracija. Njemacka i Francuska su po tom pitanju dva razlicita svijeta.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#360 Re: Francuska

Post by sitni svercer »

konoplja wrote: 02/07/2023 22:13
sitni svercer wrote: 02/07/2023 22:04

razlika izmedju njemacke i francuske je u francuskoj revoluciji koju nijemci nikad nisu imali bar ne u nekom pribliznom obliku 8) izlazak ljudi iz geta na ulice u resenje svega sto im stoji na putu po kozna koji put i francuzi jos nista naucili nisu 8)
Da, jedna od razlika na kojoj su nastavili graditi kulturu protesta pa su danas po tome prepoznatljivi. Ali ja sam isao na razliku u etnickoj i rasnoj strukturi stanovnistva i historiju migracija. Njemacka i Francuska su po tom pitanju dva razlicita svijeta.
prve lekcije u francuskim skolama su price o hrabrom francuskom covjeku iz geta koji je izaso na ulicu rusenjem i paljenjem svega pred sobom izborio slobodu, jednalost i pravdu cijelom svijetu 8) geta u francuskoj jos uvjek postoje samo su potamnila 8)
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#361 Re: Francuska

Post by JohnnyS »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/iron ... /230702072

U potpunosti podržavam ovo vrhunsko trolanje :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#362 Re: Francuska

Post by Dope_Man »

Tarmac wrote: 02/07/2023 21:56
Dope_Man wrote: 02/07/2023 21:33

Sta je licemjerno u nazivanju stvari pravim imenom? Ja jesam migrant, kao i mnogi koji pale Francusku veceras. Neki od njih su i rodjeni tamo, dakle sami nisu migranti, sto je jos gore. Al to sto dijelimo status migranta je jedina slicnost. Jer za razliku od mene, koji postujem drzavu u koju sam otisao, ovi nemaju ni trun postovanja za bilo sta.

Mada, ja ni u BiH nisam bio krimos, a ovi su to, gdje god bili.
Prijatelju dat cu ti jedan besplatan savjet, jer znam vrlo dobro kroz sta prolazis vjerovatno godinama. Ti se nesvjesno distanciras od njih i pokusavas dokazat nekome tamo gdje zivis da si ti drugaciji, da si ti fini Bosanac koji je dosao tu da radi, da se edukuje, da se uklopi u drustvo. To je fino od tebe, i reci ce ti bravo ti si uzoran, ti mozes ostati. Nije problem u tebi, kao ni u ostalim migrantima. Problem je u tim koji vrse pritisak na tebe pa imas potrebu da se dokazujes. Opusti se. Zivi svoj zivot i bas te briga i za propalitete u drustvu (sasvim slucajno migrante) kao i te druge propalitete, koji svoje mizerne zivote pokusavaju uljepsati tako sto ce druge spustiti, poniziti. Samo se opusti, i ne razmisljaj ni o jednima ni drugima. Ja znam da ti nisi krimos, nisi bio ni u BiH a nisi ni tamo. I nema potrebe da se bilo kome dokazujes. Niti ovdje na forumu, niti tamo gdje zivis.

Ljudino, ja zivim ovdje isto kao sto sam zivio preko 30.godina svog zivota u BiH. Nit sta glumim, nit se trudim nesto dokazati domacima. Jednostavno nisam smece od covjeka, il se bar trudim cijeli zivot ne biti. To je sve, a ne nekakvo ulizivanje jer sam stranac zadnjih 7-8 mjeseci.

Za propalitete (nebitno migranti ili ne) me itekako briga jer takvi srozavaju cijelo drustvo, uostalom BiH drustvo je tu gdje jeste, i napustaju ga mnogi kao ja, zato sto je i previse ljudi sa pogresnim mentalitetom.

E zato ne volim vidjeti ljude s takvim mentalitetom ni u Francuskoj, iako jos nisam nikad ni bio tamo, niti tu gdje jesam sad, nit u BiH. I ne mogu braniti takve ni sekunde, i smatram da drustvo koje takve stavi po kontrolu moze da napreduje.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#363 Re: Francuska

Post by zposao »

Romanija wrote: 02/07/2023 21:47 Ja sam u Parizu svakih nekoliko sedmica i koliko sam puta vidio kako njihova policija tretira mlade Arape to je katastrofa, ne bi me cudilo da imaju nerede svaki dan. Zato valjda svi oni nesretnici imigranti pokusavaju da se preko Kanala docepaju Velike Britanije.
De malo pobliže objasni kako ih tretira policija? Ostavio si nas ovako da zamišljamo šta im rade.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#364 Re: Francuska

Post by zposao »

Tarmac wrote: 02/07/2023 21:56
Dope_Man wrote: 02/07/2023 21:33

Sta je licemjerno u nazivanju stvari pravim imenom? Ja jesam migrant, kao i mnogi koji pale Francusku veceras. Neki od njih su i rodjeni tamo, dakle sami nisu migranti, sto je jos gore. Al to sto dijelimo status migranta je jedina slicnost. Jer za razliku od mene, koji postujem drzavu u koju sam otisao, ovi nemaju ni trun postovanja za bilo sta.

Mada, ja ni u BiH nisam bio krimos, a ovi su to, gdje god bili.
Prijatelju dat cu ti jedan besplatan savjet, jer znam vrlo dobro kroz sta prolazis vjerovatno godinama. Ti se nesvjesno distanciras od njih i pokusavas dokazat nekome tamo gdje zivis da si ti drugaciji, da si ti fini Bosanac koji je dosao tu da radi, da se edukuje, da se uklopi u drustvo. To je fino od tebe, i reci ce ti bravo ti si uzoran, ti mozes ostati. Nije problem u tebi, kao ni u ostalim migrantima. Problem je u tim koji vrse pritisak na tebe pa imas potrebu da se dokazujes. Opusti se. Zivi svoj zivot i bas te briga i za propalitete u drustvu (sasvim slucajno migrante) kao i te druge propalitete, koji svoje mizerne zivote pokusavaju uljepsati tako sto ce druge spustiti, poniziti. Samo se opusti, i ne razmisljaj ni o jednima ni drugima. Ja znam da ti nisi krimos, nisi bio ni u BiH a nisi ni tamo. I nema potrebe da se bilo kome dokazujes. Niti ovdje na forumu, niti tamo gdje zivis.
Koje patroniziranje svisoka..

Pa svako normalan se čitav život dokazuje ili sam sebi ili drugima. Inače ne bi od čovjeka bilo ništa.

Kako bi bilo kad bi se svako ponašao kako mu qurcu ćejf? Na šta bi društvo sličilo?
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#365 Re: Francuska

Post by Romanija »

zposao wrote: 02/07/2023 22:57
Romanija wrote: 02/07/2023 21:47 Ja sam u Parizu svakih nekoliko sedmica i koliko sam puta vidio kako njihova policija tretira mlade Arape to je katastrofa, ne bi me cudilo da imaju nerede svaki dan. Zato valjda svi oni nesretnici imigranti pokusavaju da se preko Kanala docepaju Velike Britanije.
De malo pobliže objasni kako ih tretira policija? Ostavio si nas ovako da zamišljamo šta im rade.
Recimo zandar sjedi na tipu i trenira na njemu davljenje brazilske dzijudzicu dok ga zenski zandar cipala po bubrezima, a mi sjedimo u kaficu mozda dvadeset metara i gledamo u cudu, i sve to sto tip nije ustao sa trotoara kad mu je zandar trazio da ustane; ili mladog Arapa koji se sa grupom vrsnjaka zajebavo na Trocadero M, pa ga zandar bukvalno za uho vuk'o uz i niz stepenice; pa racija u blizini Les Halles kad se i lokalni mesar ukljucio u samaranje neke grupe :shock: ...ne znam mozda ih ja usporedjujem sa londonskom policijom koju jedva mozes i da vidis na ulici, ali ono u Parizu je ko neki vojni rezim kad vidim njihovu uniformisanu policiju.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#366 Re: Francuska

Post by Truba »

A titina milicija

:roll:

Sta je prethodilo tom maranju
Taj segment ne znas
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#367 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

Naslovnica wrote: 02/07/2023 21:04
JohnnyS wrote: 02/07/2023 16:59
On vidi islamofobiju svugdje osim u turskim zločinima nad Kurdima i Sirijcima
Koliko upratih, policajac koji je ubio ovog lika je također porijeklom iz Magreba.
Nisam u to ni ja siguran, ali mislio sam i ja da ga je Arap upucao, ali negdje pise da nije, tako da ne znam. Ma drugacije je trebala da postupi policija. Ne znam ko bi ga ili nekoga drugoga od saobracajne policije na motorima igdje zaustavljao bez podrske.

Zamisli da je on imao utoku ili neko oruzje, a ovi mu policajaci prisli bez podrske i s motora. Za malu platu rizikovati zivot. To nijedan policajac ne radi skoro. Idu na siguricu vecinom.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#368 Re: Francuska

Post by Dope_Man »

Image
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#369 Re: Francuska

Post by MUNAFIK »

JohnnyS wrote: 02/07/2023 22:27 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/iron ... /230702072

U potpunosti podržavam ovo vrhunsko trolanje :D
Posteno od Irana.

A Francuska samo produbljava problem koji ima i nije kod njih geto slucajno potamnio... Sve ima svoje razloge, a za te itekako je odgovorna FR vlast...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#370 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

Tarmac wrote: 02/07/2023 21:22
sitni svercer wrote: 02/07/2023 20:41
otac je moze biti u zatvoru 8)
Moze biti je pretpostavka. Znaci tvoj post se temelji na emociji, kao i vecina postova ovdje hehe
Nema oca, i ne zna se ko je otac. Tako sam ja citao.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#371 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

Romanija wrote: 02/07/2023 21:47 Ja sam u Parizu svakih nekoliko sedmica i koliko sam puta vidio kako njihova policija tretira mlade Arape to je katastrofa, ne bi me cudilo da imaju nerede svaki dan. Zato valjda svi oni nesretnici imigranti pokusavaju da se preko Kanala docepaju Velike Britanije.
Pa to i govore ovi demostranti. Upravo to. Kazu oni na nas, pa mi onda iz mrznje na njih i u ovakvim neredima njesra cine tj je koriste priliku za kradzu i sl.

Imali smo i mi s imigrantima ovdje problema, i gledam juce ili danas na dnevniku kaze narod nema vise puno problema s njima. Spicilo ih u one kampove koji su tip top sta se tice uslova zivota za privremeno novodosle. A i smanjio se broj imigranata.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#372 Re: Francuska

Post by swanfilter »

Mladi su, neka ih lome ...

Sta ces narodu koji provaljuje u socijalni stan da bi unutra strpao 44 ovce za Kurbana ...
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#373 Re: Francuska

Post by Tarmac »

Dope_Man wrote: 02/07/2023 22:42
Tarmac wrote: 02/07/2023 21:56
Prijatelju dat cu ti jedan besplatan savjet, jer znam vrlo dobro kroz sta prolazis vjerovatno godinama. Ti se nesvjesno distanciras od njih i pokusavas dokazat nekome tamo gdje zivis da si ti drugaciji, da si ti fini Bosanac koji je dosao tu da radi, da se edukuje, da se uklopi u drustvo. To je fino od tebe, i reci ce ti bravo ti si uzoran, ti mozes ostati. Nije problem u tebi, kao ni u ostalim migrantima. Problem je u tim koji vrse pritisak na tebe pa imas potrebu da se dokazujes. Opusti se. Zivi svoj zivot i bas te briga i za propalitete u drustvu (sasvim slucajno migrante) kao i te druge propalitete, koji svoje mizerne zivote pokusavaju uljepsati tako sto ce druge spustiti, poniziti. Samo se opusti, i ne razmisljaj ni o jednima ni drugima. Ja znam da ti nisi krimos, nisi bio ni u BiH a nisi ni tamo. I nema potrebe da se bilo kome dokazujes. Niti ovdje na forumu, niti tamo gdje zivis.

Ljudino, ja zivim ovdje isto kao sto sam zivio preko 30.godina svog zivota u BiH. Nit sta glumim, nit se trudim nesto dokazati domacima. Jednostavno nisam smece od covjeka, il se bar trudim cijeli zivot ne biti. To je sve, a ne nekakvo ulizivanje jer sam stranac zadnjih 7-8 mjeseci.

Za propalitete (nebitno migranti ili ne) me itekako briga jer takvi srozavaju cijelo drustvo, uostalom BiH drustvo je tu gdje jeste, i napustaju ga mnogi kao ja, zato sto je i previse ljudi sa pogresnim mentalitetom.

E zato ne volim vidjeti ljude s takvim mentalitetom ni u Francuskoj, iako jos nisam nikad ni bio tamo, niti tu gdje jesam sad, nit u BiH. I ne mogu braniti takve ni sekunde, i smatram da drustvo koje takve stavi po kontrolu moze da napreduje.
Ja ovdje niti nekoga branim, niti napadam. Samo pokusavam realno sagledati situaciju. Znaci po tebi ovdje nekoga treba staviti pod kontrolu? Dobro. A jel znas da dijete roditelji odgoje samo 20%, a ostalo drzava i okolina u kojoj zive? Ako vec pravimo paralelu sa bosanskim drustvom, zasto su u BiH za svako sranje odgovorni politicari, a u Francuskoj nisu?
Ipak se nebih u potpunosti slozio. Mislim da kriminalce treba bolje kaznjavati, a ovu masu koja pali i rusi treba bolje odgojiti. Ziv ti meni bio zemljace, i manje se nerviraj. Cuvaj zdravlje.
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#374 Re: Francuska

Post by Tarmac »

zposao wrote: 02/07/2023 23:00
Tarmac wrote: 02/07/2023 21:56
Prijatelju dat cu ti jedan besplatan savjet, jer znam vrlo dobro kroz sta prolazis vjerovatno godinama. Ti se nesvjesno distanciras od njih i pokusavas dokazat nekome tamo gdje zivis da si ti drugaciji, da si ti fini Bosanac koji je dosao tu da radi, da se edukuje, da se uklopi u drustvo. To je fino od tebe, i reci ce ti bravo ti si uzoran, ti mozes ostati. Nije problem u tebi, kao ni u ostalim migrantima. Problem je u tim koji vrse pritisak na tebe pa imas potrebu da se dokazujes. Opusti se. Zivi svoj zivot i bas te briga i za propalitete u drustvu (sasvim slucajno migrante) kao i te druge propalitete, koji svoje mizerne zivote pokusavaju uljepsati tako sto ce druge spustiti, poniziti. Samo se opusti, i ne razmisljaj ni o jednima ni drugima. Ja znam da ti nisi krimos, nisi bio ni u BiH a nisi ni tamo. I nema potrebe da se bilo kome dokazujes. Niti ovdje na forumu, niti tamo gdje zivis.
Koje patroniziranje svisoka..

Pa svako normalan se čitav život dokazuje ili sam sebi ili drugima. Inače ne bi od čovjeka bilo ništa.

Kako bi bilo kad bi se svako ponašao kako mu qurcu ćejf? Na šta bi društvo sličilo?
Dokle god se budes nekome dokazivao, sreca ce ti ovisiti od te osobe/drustva. Sreca dolazi iznutra a ne izvana. Dakle, sve sto radis treba da radis zbog sebe a ne zbog drugih. Treba da budes sto bolji, prvak svijeta, prvenstveno zbog sebe i da se dokazes sebi a ne drugima.
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#375 Re: Francuska

Post by Tarmac »

Sanjarko wrote: 02/07/2023 23:55
Naslovnica wrote: 02/07/2023 21:04

Koliko upratih, policajac koji je ubio ovog lika je također porijeklom iz Magreba.
Nisam u to ni ja siguran, ali mislio sam i ja da ga je Arap upucao, ali negdje pise da nije, tako da ne znam. Ma drugacije je trebala da postupi policija. Ne znam ko bi ga ili nekoga drugoga od saobracajne policije na motorima igdje zaustavljao bez podrske.

Zamisli da je on imao utoku ili neko oruzje, a ovi mu policajaci prisli bez podrske i s motora. Za malu platu rizikovati zivot. To nijedan policajac ne radi skoro. Idu na siguricu vecinom.
Znaci vrlo moguce da je ipak rasizam u pitanju... ne tvrdim nista, samo naglas razmisljam :D
Post Reply