Francuska

DonieBrasco
Posts: 15550
Joined: 31/08/2016 16:09

#401 Re: Francuska

Post by DonieBrasco »

Grozne su stvari europke kolonijozatorske zemlje radile, vise znamo o ropstvu u USA od toga, to je realnost ne znaju mnogo europljani o tome.

Ali meni je ne shvataljivo kad na internetu vidim ponasanja ovih sa sjevera Afrike, njihove obicaje i kulturu, kao i ove iz arapskog svijeta, bas zaostali u vremenu i razvoju za svijetom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#402 Re: Francuska

Post by moonca »

.. :zoka: takav narod.. 'prgavi Francuzi'..
. al dobro kuvaju :oops:
Štrajkovi i prosvjedi protiv reforme penzija započeli su početkom godine i eskalirali u martu
Žuti prsluci su počeli kao protest protiv poreza na gorivo koji su uglavnom vodili ljudi niže srednje klase
Istraživanje Eurofounda objavljeno 2022. pokazalo je da je Francuska na trećem mestu, posle Danske i Holandije, po pitanju neprijatnosti koje radnici dožive na poslu, barem jedne vrste zastrašivanja radnika, uključujući verbalno zlostavljanje, polno uznemiravanje ili maltretiranje.
itd..
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#403 Re: Francuska

Post by Tarmac »

DonieBrasco wrote: 04/07/2023 20:58 Posebna su sorta ovaj trio alzirici, marokanci, tunizani, sirom europe po pitanju kriminaliteta.
Prije njih je bila poznata Jugoslovenska mafija, al jbg sta ces zakon jacega...
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#404 Re: Francuska

Post by Tarmac »

tindbe wrote: 04/07/2023 21:09 Svaki dan se bodu, propucavaju, ubijaju, masovni napadi, klanja na ulicama, al' ovaj policajac im je prešao liniju. Ne smiješ u njihovo dirat, majstore. :twisted:
Logicno. Tako mafija funkcionise. Policija nije trebala da dira u osinjak ako nije spremna da stvar drzi pod kontrolom.
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#405 Re: Francuska

Post by Tarmac »

DonieBrasco wrote: 04/07/2023 21:13 Grozne su stvari europke kolonijozatorske zemlje radile, vise znamo o ropstvu u USA od toga, to je realnost ne znaju mnogo europljani o tome.

Ali meni je ne shvataljivo kad na internetu vidim ponasanja ovih sa sjevera Afrike, njihove obicaje i kulturu, kao i ove iz arapskog svijeta, bas zaostali u vremenu i razvoju za svijetom.
Jeste, kad domicilni francuzi pale zbog toga sto moraju godinu duze (polu)radit do penzije, ili zbog zbog mjera za vrijeme pandemije, onda je to ok. Ali kada ovi sa malo tamnijom bojom koze to rade, onda su to primitivni i zaostali afrikanci i treba ih pobit sve jer su opljackali neki granap. Inace nije rasizam, podsvjesni...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#406 Re: Francuska

Post by MarlboroGold »

To je tačno.

Kad su se dizali protiv Macrona protiv toga što si naveo isto je sve gorilo poprilično, a čim su Arapi, Sirijci i drugi počeli da se dižu odmah su išle retorike udara na državu, da je to samo stoka neradnička i nevaspitana i da ih treba vratiti sve u države iz kojih su došli itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#407 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

DonieBrasco wrote: 04/07/2023 21:13 Grozne su stvari europke kolonijozatorske zemlje radile, vise znamo o ropstvu u USA od toga, to je realnost ne znaju mnogo europljani o tome.

Ali meni je ne shvataljivo kad na internetu vidim ponasanja ovih sa sjevera Afrike, njihove obicaje i kulturu, kao i ove iz arapskog svijeta, bas zaostali u vremenu i razvoju za svijetom.
Nisu zaostali, nisu sta je moj rahmetli stari govorio dovoljno emancipovani u smislu skolstva tj znanja i sl. Ne opravdava ih ovo ali nije samo njihova krivica. Ova zena, majka od Nahel-a je imala samo njega kao dijete kako znam. Jedinac joj je, a nije bila udata, nepoznat je i otac.

Tako da se nemoze reci da je/su bili kao sa sjevera Afrike, nego su vise bili kao Europljani po tome. Ali nisu bili emancipovani, pa mozda ni integrirani dovoljno u drustvo Francuske i Francusku kao drzavu. A tu je drzava zakazala.

Ona/drzava je ocekivala da ce se oni sami integrisati i emancipovati i to veoma brzo, prva ili druga generacija. To kao sta se vidi nije se desilo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#408 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

MarlboroGold wrote: 05/07/2023 07:23 To je tačno.

Kad su se dizali protiv Macrona protiv toga što si naveo isto je sve gorilo poprilično, a čim su Arapi, Sirijci i drugi počeli da se dižu odmah su išle retorike udara na državu, da je to samo stoka neradnička i nevaspitana i da ih treba vratiti sve u države iz kojih su došli itd.
A i ispliva odmah fasizam kod Europljana i drugih, i to bas onaj najgore vrste. Treba to pobit sve, istjerati i sl. Kao i islamofobija. Ja kazem drzava da je zakazala sta se tice ovoga. Da ovima fasistima i kazes da je drzava zakazala napali bi te odmah.

Po njima nemoze da krivica bude drzave sta se tice ovoga. Evo juce postavljaju kako su djeciji brakovi dozvoljeni u svim Muslimanskim drzavama, a demantira ih odmah Google i UN. Radi se na tome da se kod Muslimana to suzbije i da se emancipiraju itd. Vec su dobne granice podignute na 16 i 18 godina cak i savjetnik treba da bude da se izbjegnu brakovi na silu.

A ima i dalje djecijih brakova naravno, ali radi se kazem na suzbijanju toga. Pod emancipacija sam vec napisao sta mislim. Slicno kao i moj rahmetli stari mislim. Nazalost kasni Islamski svijet u sto sta, pa i ovome svemu.
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#409 Re: Francuska

Post by Tarmac »

Sanjarko wrote: 05/07/2023 08:00
DonieBrasco wrote: 04/07/2023 21:13 Grozne su stvari europke kolonijozatorske zemlje radile, vise znamo o ropstvu u USA od toga, to je realnost ne znaju mnogo europljani o tome.

Ali meni je ne shvataljivo kad na internetu vidim ponasanja ovih sa sjevera Afrike, njihove obicaje i kulturu, kao i ove iz arapskog svijeta, bas zaostali u vremenu i razvoju za svijetom.
Nisu zaostali, nisu sta je moj rahmetli stari govorio dovoljno emancipovani u smislu skolstva tj znanja i sl. Ne opravdava ih ovo ali nije samo njihova krivica. Ova zena, majka od Nahel-a je imala samo njega kao dijete kako znam. Jedinac joj je, a nije bila udata, nepoznat je i otac.

Tako da se nemoze reci da je/su bili kao sa sjevera Afrike, nego su vise bili kao Europljani po tome. Ali nisu bili emancipovani, pa mozda ni integrirani dovoljno u drustvo Francuske i Francusku kao drzavu. A tu je drzava zakazala.

Ona/drzava je ocekivala da ce se oni sami integrisati i emancipovati i to veoma brzo, prva ili druga generacija. To kao sta se vidi nije se desilo.
Bravo za post! Konacno jedan razuman :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#410 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

Tarmac wrote: 05/07/2023 09:28 Bravo za post! Konacno jedan razuman :thumbup:
Moji su vecinom svi razumni komentari. Rijetko ja nesto izvalim. A kad se to desi uglavnom se desi zbog bolesti.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#411 Re: Francuska

Post by Truba »

Tarmac wrote: 05/07/2023 06:55
DonieBrasco wrote: 04/07/2023 21:13 Grozne su stvari europke kolonijozatorske zemlje radile, vise znamo o ropstvu u USA od toga, to je realnost ne znaju mnogo europljani o tome.

Ali meni je ne shvataljivo kad na internetu vidim ponasanja ovih sa sjevera Afrike, njihove obicaje i kulturu, kao i ove iz arapskog svijeta, bas zaostali u vremenu i razvoju za svijetom.
Jeste, kad domicilni francuzi pale zbog toga sto moraju godinu duze (polu)radit do penzije, ili zbog zbog mjera za vrijeme pandemije, onda je to ok. Ali kada ovi sa malo tamnijom bojom koze to rade, onda su to primitivni i zaostali afrikanci i treba ih pobit sve jer su opljackali neki granap. Inace nije rasizam, podsvjesni...
Ovako nastaje mit o kosovu i nevinim zrtvama na i u tenkovima kao civilima
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#412 Re: Francuska

Post by AleksoMKD »

Trebaju vlasti pregovarati sa vodjama protesta i nesto napraviti da se pomogne da ti ljudi vise ucestvuju u drustvu.

Na primer uvodjenje Arapskog jezika kao drugog oficijalnog. Ili kvote za odredjeni procent zaposlenih u administraciji ako vec nemaju.

Promena ustava za vecu inkluzivnost.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#413 Re: Francuska

Post by konoplja »

Ovu sliku dijele na mrezi :mrgreen:

Image
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#414 Re: Francuska

Post by Tarmac »

Truba wrote: 05/07/2023 10:50
Tarmac wrote: 05/07/2023 06:55

Jeste, kad domicilni francuzi pale zbog toga sto moraju godinu duze (polu)radit do penzije, ili zbog zbog mjera za vrijeme pandemije, onda je to ok. Ali kada ovi sa malo tamnijom bojom koze to rade, onda su to primitivni i zaostali afrikanci i treba ih pobit sve jer su opljackali neki granap. Inace nije rasizam, podsvjesni...
Ovako nastaje mit o kosovu i nevinim zrtvama na i u tenkovima kao civilima
O cemu ti?
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#415 Re: Francuska

Post by Tarmac »

AleksoMKD wrote: 05/07/2023 11:55 Trebaju vlasti pregovarati sa vodjama protesta i nesto napraviti da se pomogne da ti ljudi vise ucestvuju u drustvu.

Na primer uvodjenje Arapskog jezika kao drugog oficijalnog. Ili kvote za odredjeni procent zaposlenih u administraciji ako vec nemaju.

Promena ustava za vecu inkluzivnost.
Ti ljudi jedva da su maternji francuski naucili, a ti bi im jos i arapski natovario za vrat. Kod vas stalno neke sao krajine, kosovske opstine, jezici, balvani... Pa nisu svi kao vi. Dosao si ovdje da siris mrznju, ono podmuklo.
Tarmac
Posts: 195
Joined: 03/06/2016 07:13

#416 Re: Francuska

Post by Tarmac »

konoplja wrote: 05/07/2023 12:02 Ovu sliku dijele na mrezi :mrgreen:

Image
Rasizam.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#417 Re: Francuska

Post by Truba »

Postoje narodi koji su se popeli na mjesec...
I postoje narodi koji su i dalje izolirani i ne zele nista izvana i ubijaju pridoslice

To je stvarnost ne rasizam


Takodjer postoje i oni kojinu svemu vide rasizam i belosvetsku urotu
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#418 Re: Francuska

Post by AleksoMKD »

Tarmac wrote: 05/07/2023 12:48 Ti ljudi jedva da su maternji francuski naucili, a ti bi im jos i arapski natovario za vrat. Kod vas stalno neke sao krajine, kosovske opstine, jezici, balvani... Pa nisu svi kao vi. Dosao si ovdje da siris mrznju, ono podmuklo.
Ja samo predlazem ono sto je Francuska predlozila (tacnije namece) Makedoniji kako bi nam Bugarska podigla veto za pregovore sa EU.

Samo neka primene na sebe sto namecu nama Makedoncima.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#419 Re: Francuska

Post by breuer »

AleksoMKD wrote: 05/07/2023 13:30
Tarmac wrote: 05/07/2023 12:48 Ti ljudi jedva da su maternji francuski naucili, a ti bi im jos i arapski natovario za vrat. Kod vas stalno neke sao krajine, kosovske opstine, jezici, balvani... Pa nisu svi kao vi. Dosao si ovdje da siris mrznju, ono podmuklo.
Ja samo predlazem ono sto je Francuska predlozila (tacnije namece) Makedoniji kako bi nam Bugarska podigla veto za pregovore sa EU.

Samo neka primene na sebe sto namecu nama Makedoncima.
ma, o sebi se zabavila licemjerna govna...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#420 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

Truba wrote: 05/07/2023 13:29 Postoje narodi koji su se popeli na mjesec...
I postoje narodi koji su i dalje izolirani i ne zele nista izvana i ubijaju pridoslice

To je stvarnost ne rasizam


Takodjer postoje i oni kojinu svemu vide rasizam i belosvetsku urotu
Pa i Arapi su nedavno išli u svemir i to žena iz Saudijske Arabije ako se ne varam. Nije sve crno-bijelo.

Ja kažem ovdje je država zakazala. Ali ko mene sluša.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#421 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

AleksoMKD wrote: 05/07/2023 13:30
Tarmac wrote: 05/07/2023 12:48 Ti ljudi jedva da su maternji francuski naucili, a ti bi im jos i arapski natovario za vrat. Kod vas stalno neke sao krajine, kosovske opstine, jezici, balvani... Pa nisu svi kao vi. Dosao si ovdje da siris mrznju, ono podmuklo.
Ja samo predlazem ono sto je Francuska predlozila (tacnije namece) Makedoniji kako bi nam Bugarska podigla veto za pregovore sa EU.

Samo neka primene na sebe sto namecu nama Makedoncima.
Znam licemjerno, a imaju EU i UN konvencije i slično, znači krše ih. Trebali ste ih sudski ganjati i njih i Bugare.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#422 Re: Francuska

Post by AleksoMKD »

breuer wrote: 05/07/2023 13:36 ma, o sebi se zabavila licemjerna govna...
Da, a babojebac me narocito nervira jer je imao kljucnu ulogu u pritisku na nas i u slucaju sa Grckom a i sada sa Bugarima.
Sanjarko wrote: 05/07/2023 13:45 Znam licemjerno, a imaju EU i UN konvencije i slično, znači krše ih. Trebali ste ih sudski ganjati i njih i Bugare.
Pa jesmo, u slucaju sa Grckom smo ih odneli na Evropski sud pravde i dobili slucaj.

Sud je presudio u nasu korist a onda je EU odlucila da ce politickom odlukom ignorirati presudu jer je Grcka clanica EU a mi nismo. I to je to, nema pravde, nema nade jer sad i Amerikanci traze da pristanemo na Bugarski ultimatum.

Nama samo ostane da se sprdamo sa njihovim problemima.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#423 Re: Francuska

Post by breuer »

AleksoMKD wrote: 05/07/2023 13:49
breuer wrote: 05/07/2023 13:36 ma, o sebi se zabavila licemjerna govna...
Da, a babojebac me narocito nervira jer je imao kljucnu ulogu u pritisku na nas i u slucaju sa Grckom a i sada sa Bugarima.
Sanjarko wrote: 05/07/2023 13:45 Znam licemjerno, a imaju EU i UN konvencije i slično, znači krše ih. Trebali ste ih sudski ganjati i njih i Bugare.
Pa jesmo, u slucaju sa Grckom smo ih odneli na Evropski sud pravde i dobili slucaj.

Sud je presudio u nasu korist a onda je EU odlucila da ce politickom odlukom ignorirati presudu jer je Grcka clanica EU a mi nismo. I to je to, nema pravde, nema nade jer sad i Amerikanci traze da pristanemo na Bugarski ultimatum.

Nama samo ostane da se sprdamo sa njihovim problemima.
.ebeni američki pragmatizam...vala, ako ćete još i na to pristati, onda bolje ugasite državu i ulijte suverenitet u Bugarsku i ostale lešinare okolo...i previše ste izlazili u susret, a zbog čega?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#424 Re: Francuska

Post by Sanjarko »

AleksoMKD wrote: 05/07/2023 13:49
breuer wrote: 05/07/2023 13:36 ma, o sebi se zabavila licemjerna govna...
Da, a babojebac me narocito nervira jer je imao kljucnu ulogu u pritisku na nas i u slucaju sa Grckom a i sada sa Bugarima.
Sanjarko wrote: 05/07/2023 13:45 Znam licemjerno, a imaju EU i UN konvencije i slično, znači krše ih. Trebali ste ih sudski ganjati i njih i Bugare.
Pa jesmo, u slucaju sa Grckom smo ih odneli na Evropski sud pravde i dobili slucaj.

Sud je presudio u nasu korist a onda je EU odlucila da ce politickom odlukom ignorirati presudu jer je Grcka clanica EU a mi nismo. I to je to, nema pravde, nema nade jer sad i Amerikanci traze da pristanemo na Bugarski ultimatum.

Nama samo ostane da se sprdamo sa njihovim problemima.
P*zda im materina, znači ne poštuju presude suda. Treba hapsiti g*vna zbog toga.

Ganjaj te vi još i njih ponaosob i sl, sudski, i Amerikance pred Američkim sudovima.

Nisu iznad zakona, a do tada ne pristajte ni na šta.

I nas su ovdje sjbli s zakonom, sad ih DF i Komšić ganjaju sudski.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#425 Re: Francuska

Post by AleksoMKD »

breuer wrote: 05/07/2023 13:54 .ebeni američki pragmatizam...vala, ako ćete još i na to pristati, onda bolje ugasite državu i ulijte suverenitet u Bugarsku i ostale lešinare okolo...i previše ste izlazili u susret, a zbog čega?
Nama sta, Amerikanci ce odrzavati ovu vlast dok ne ispuni sve Bugarske uslove.

Jednostavno je, Bugari imaju pristup Crnom moru i granice sa Turskom i Grckom zbog cega su strateski daleko bitini nego Makedonija koj nema izlaz na more.
Njima je u interesu da Bugare drze na svojoj strani i ovo je najsigurniji nacin.

Ako ne pristane ova vlast i ako na sledecim izborima dodje neka vlast koja ce biti protiv toga proglasice ih pro-Putinovcima i izbija pobuna "potlacenih" Albanaca posle cega ulece Bugarska da zastiti "svoj narod" i Makedonija se deli izmedju Albanije i Bugarske.

Da sutra dodje Trump na vlast, napusti NATO i sta znam Kina i Rusija izbiju na Dunav opet ista prica, Bugari imaju strateski bitniju poziciju od nas i opet bi veliki bili na njihovoj strani.

Ako nemas izlaz na more nemozes biti nezavisan.
Last edited by AleksoMKD on 05/07/2023 14:03, edited 1 time in total.
Post Reply