Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Sahbaz Karaga
Posts: 19
Joined: 07/09/2011 15:38

#126 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Sahbaz Karaga »

nunanu wrote:Cjenu smo rijesili VRIJEDI, sad bih zamolila ove vec ljute fotografe da mi pomognu:mms studio, bulbart studio, dz.c&dz.c photography (fb) i my wedding sory (fb)....koga da angazujem po vasoj procjeni.Hvala :D
Hajde nam pls stavi linkove ovih nabrojanih, da ne trazimo :)

Btw, potpuno se slazem sa tvojim prethodnim postom. Ne vidim razlog da fotografi ne postave cjenovnik pojedinacnih usluga i da sam sebi mozes sklapati paket, pored njihovih standardnih paketa. Mislim da pokusavaju da utrpaju vise usluga odjednom kako bi vise naplatili, a mislim i da pokusavaju raditi sto vise stvari sablonski pa im odgovara da im workflow bude vazda isti.

Tebe nista ne sprjecava da im posaljes upit za cijenu sa zeljenim detaljima (da opises sta bi da ti pokriju uslugom, i sta zelis da dobijes "u ruke" na kraju price). Vjerujem da ce ti vecina izaci u susret, u interesu im je. Osim toga mozes u upit ukljuciti i pitanja o stavkama koje ti nisu jasne, traziti im primjer i slicno.
Sahbaz Karaga
Posts: 19
Joined: 07/09/2011 15:38

#127 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Sahbaz Karaga »

nunanu wrote:
alzjaciP wrote:
nunanu wrote:Cjenu smo rijesili VRIJEDI, sad bih zamolila ove vec ljute fotografe da mi pomognu:mms studio, bulbart studio, dz.c&dz.c photography (fb) i my wedding sory (fb)....koga da angazujem po vasoj procjeni.Hvala :D
Pored ovih sa foruma sto rade na crno ti bi isla dalje, nema logike
Niko se ne nudi i ne govori svoju cjenu????
Niko se ne usudjuje slikati vjencanje :D. Vec rekoh da je to najnezahvalniji zadatak koji mozes preuzeti kao fotograf. Ja vjencanje ne bih slikao ni za kakav iznos. Jednostavno mislim da nisam dorastao zadatku. Vecina savjesnih fotografa je svjesna svojih granica. Problem sa slikanjem vjencanja je sto moras biti i portrait photog i lifestyle photog i commercial photog i landscape, itd. Vecina nas nije podjednako dobra u svim ovim podvrstama fotografije, najgore od svega je sto nema reprize, a neuspjeh nije prihvatljiva opcija zbog vaznosti samog dogadjaja.
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#128 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

alzjaciP wrote:
nunanu wrote:
alzjaciP wrote:A dobije li se na kraju fiskalni racun od fotografa ili je to "na crno" kod nas, nisam upucen :oops:
Ne vjerujem, jer vecina ima postavljene radove na internetu,da placaju porez :lol: bas ne vjerujem jer vecina radi u stanu kuci.Mozda grijesim vidjecu :-D
Pa ako znaju da navedu koliko kosta oprema, koliko ima posla, ako znaju da navode koliko to kosta u Evropi, AmeriKi onda je logicno da izdaju i fiskalni racun ili ipak vole da zakinu drzavu.
Pametno zboris mudri covjece,nabrojase neki da fotograf kad krene da radi u ovom slucaju vjencanje natovari se ko' magarac opremom i jos je to psihicki tesko jer mlada sere a niko ne spomenu racun :D :D znaci kako god okrenes dobar je 300min puta četiri puta mjesecno to su fine pare a bude više i da jos napomenem da je to u vecini slucajeva sporedni posao nešto kao hobi. :bih: Al hoces profi slike izvoli to mi je jasno i da cjena 700km je normalna cak i niska kolko je ulozeno.Tako da ja bas ko'magarac hocu lijepe profesionalne fotografije i mada mislim i dalje da je previse jer kada poredim ozbiljnost svog posla i svoju platu gdje samo jednom greskom mogu ubiti hiljade ljudi ovo je ipak umjetnost i jbg.
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#129 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Niko se ne usudjuje slikati vjencanje :D. Vec rekoh da je to najnezahvalniji zadatak koji mozes preuzeti kao fotograf. Ja vjencanje ne bih slikao ni za kakav iznos. Jednostavno mislim da nisam dorastao zadatku. Vecina savjesnih fotografa je svjesna svojih granica. Problem sa slikanjem vjencanja je sto moras biti i portrait photog i lifestyle photog i commercial photog i landscape, itd. Vecina nas nije podjednako dobra u svim ovim podvrstama fotografije, najgore od svega je sto nema reprize, a neuspjeh nije prihvatljiva opcija zbog vaznosti samog dogadjaja.[/quote]
Posteno!!!!
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#130 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Niko se ne usudjuje slikati vjencanje :D. Vec rekoh da je to najnezahvalniji zadatak koji mozes preuzeti kao fotograf. Ja vjencanje ne bih slikao ni za kakav iznos. Jednostavno mislim da nisam dorastao zadatku. Vecina savjesnih fotografa je svjesna svojih granica. Problem sa slikanjem vjencanja je sto moras biti i portrait photog i lifestyle photog i commercial photog i landscape, itd. Vecina nas nije podjednako dobra u svim ovim podvrstama fotografije, najgore od svega je sto nema reprize, a neuspjeh nije prihvatljiva opcija zbog vaznosti samog dogadjaja.[/quote]
Posteno!!! ;-)
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#131 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Sahbaz Karaga wrote:
nunanu wrote:Cjenu smo rijesili VRIJEDI, sad bih zamolila ove vec ljute fotografe da mi pomognu:mms studio, bulbart studio, dz.c&dz.c photography (fb) i my wedding sory (fb)....koga da angazujem po vasoj procjeni.Hvala :D
Hajde nam pls stavi linkove ovih nabrojanih, da ne trazimo :)

Btw, potpuno se slazem sa tvojim prethodnim postom. Ne vidim razlog da fotografi ne postave cjenovnik pojedinacnih usluga i da sam sebi mozes sklapati paket, pored njihovih standardnih paketa. Mislim da pokusavaju da utrpaju vise usluga odjednom kako bi vise naplatili, a mislim i da pokusavaju raditi sto vise stvari sablonski pa im odgovara da im workflow bude vazda isti.

Tebe nista ne sprjecava da im posaljes upit za cijenu sa zeljenim detaljima (da opises sta bi da ti pokriju uslugom, i sta zelis da dobijes "u ruke" na kraju price). Vjerujem da ce ti vecina izaci u susret, u interesu im je. Osim toga mozes u upit ukljuciti i pitanja o stavkama koje ti nisu jasne, traziti im primjer i slicno.
Sutra cu staviti linkove sad vec nista ne vidim:) Hvala ti puno :kiss:
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#132 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Eniac »

[quote="Sahbaz Karaga"]Niko se ne usudjuje slikati vjencanje :D. Vec rekoh da je to najnezahvalniji zadatak koji mozes preuzeti kao fotograf. Ja vjencanje ne bih slikao ni za kakav iznos. Jednostavno mislim da nisam dorastao zadatku. Vecina savjesnih fotografa je svjesna svojih granica. Problem sa slikanjem vjencanja je sto moras biti i portrait photog i lifestyle photog i commercial photog i landscape, itd. Vecina nas nije podjednako dobra u svim ovim podvrstama fotografije, najgore od svega je sto nema reprize, a neuspjeh nije prihvatljiva opcija zbog vaznosti samog dogadjaja.[/quote

Bas tako.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#133 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by belfy »

Sahbaz Karaga wrote:Niko se ne usudjuje slikati vjencanje :D. Vec rekoh da je to najnezahvalniji zadatak koji mozes preuzeti kao fotograf. Ja vjencanje ne bih slikao ni za kakav iznos. Jednostavno mislim da nisam dorastao zadatku. Vecina savjesnih fotografa je svjesna svojih granica. Problem sa slikanjem vjencanja je sto moras biti i portrait photog i lifestyle photog i commercial photog i landscape, itd. Vecina nas nije podjednako dobra u svim ovim podvrstama fotografije, najgore od svega je sto nema reprize, a neuspjeh nije prihvatljiva opcija zbog vaznosti samog dogadjaja.
nije tacno. ja uopste nisam fotograf, ali sam savjestan, te sam apsolutno siguran da sam podjednako dobar u svim tim podvrstama, a i ostalim podvrstama sto se tice fotografije. ja tu nemam dileme. moj kvalitet ce biti kakav ispadne sta god fotkao, a na svakoj slici cu naci razlog sto je dobra. :D :izet:
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#136 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Tebe nista ne sprjecava da im posaljes upit za cijenu sa zeljenim detaljima (da opises sta bi da ti pokriju uslugom, i sta zelis da dobijes "u ruke" na kraju price). Vjerujem da ce ti vecina izaci u susret, u interesu im je. Osim toga mozes u upit ukljuciti i pitanja o stavkama koje ti nisu jasne, traziti im primjer i slicno.[/quote]
Sutra cu staviti linkove sad vec nista ne vidim:) Hvala ti puno :kiss:[/quote]

Nece izaci u susret jer tih par za koje sam cula i to preko interneta ili gledala necije slike,bas i ne pristaju na neki kompromis tako je kako je,samo sto ja mislim da mora postojati razlika kada si na terenu 5 sati i 10 sati medjutim kazu paket podrazumjeva 10h pa ti koristi koliko hoces,ili npr za stampanje fotografija neko ih ne zeli,neko zeli book koji izgleda prelijepo i uvjek moze krasiti neku policu u stanu i ne skupljati prasinu kao album npr.Medjutim ponuda je jasna ne vezano da li se radi o svadbi od 30 ili 300 ljudi 5h ili 10h trajanja,al hajd tako je kako je,vec sam rekla da to zelim i svaki cejf se placa :izet: tako da cu se odluciti izmedju ove tri agencije ili samostalne fotografe a cetvrti sam vec otpisala "my wedding story"jer sam po nesto ovdje i naucila :D :D :D
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#137 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by mefistofilis »

Dasi wrote:
Krizzia wrote:Tu je to negdje.Not!
I ta donja je fula, nebo pregorilo.
A vidi ovih majstora, mora da ja mali od salihamidzica fotko i malo dirliko po kompjuteru.
http://vivas.us/these-russian-wedding-p ... -that-bad/

a onda pogledas ovo
http://www.hongkiat.com/blog/top-wedding-photographer/
i kazu skupo :-)
ja mislim da je sto se tice ovih drugih slika vecu ulogu odigrala masta i umjetnost nego oprema i edukacija. sad da li grijesim...ne znam
edit: primjetite kako su ljudi koji su imali para da unajme profesionalnog fotografa takoder imali para da organizuju vjencanja u hebenim dvorcima ili odu u daleke afrike da se slikaju pod drvetom baoab (ili kako se vec zove).

ovakva umjetnost tesko da moze nastati u montaznoj hali za vjencanje.
ono, nisam bio ni na jednom vjencanju u hotelu europa ali jesam u nekim drugim i razno-raznim restoranima i to je sve realno...meh
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#138 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by daxon »

Gdje nestade post od http://www.agdalieso.com.ba/
maloprije je bio tu :?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#139 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by ladyblue18 »

daxon wrote:Gdje nestade post od http://www.agdalieso.com.ba/
maloprije je bio tu :?
Reklame nisu dozvoljene, to je bar jasno :)
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#140 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Eniac »

alzjaciP wrote:
nunanu wrote:
alzjaciP wrote:A dobije li se na kraju fiskalni racun od fotografa ili je to "na crno" kod nas, nisam upucen :oops:
Ne vjerujem, jer vecina ima postavljene radove na internetu,da placaju porez :lol: bas ne vjerujem jer vecina radi u stanu kuci.Mozda grijesim vidjecu :-D
Pa ako znaju da navedu koliko kosta oprema, koliko ima posla, ako znaju da navode koliko to kosta u Evropi, AmeriKi onda je logicno da izdaju i fiskalni racun ili ipak vole da zakinu drzavu.
Daju fiskalni racun kao sto daju i oni na pijaci, taksisti, moleri, vodoinstalateri, polagaci parketa itd.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#141 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Danguba »

Trebao, nasao, platio...zadovoljni svi.

Da je to skupo u odnosu na druge stvari, jeste. Moze li nize? Moze ako nije neka potraznja u tom periodu.

Snimatelj bio sa neke televizije. Zna posao. Odradio odlicno. Sirovi materijal u tri primjerka, finalni u sest primjeraka a dodatni paket placao 1 KM po paketu( 2 dvd-a, muzika odvojena u pm-3, slike na cd-u)...6 stoja KMa.
Snimatelj nasao dva fotografa za koje je on odgovarao...3 stoje za slikanje, album i jednu veliku sliku koju ti izaberes.

Opet bi ih nasao da mi trebaju. Svi profesionalci u svom poslu.
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#142 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Eniac »

Danguba wrote:Trebao, nasao, platio...zadovoljni svi.

Da je to skupo u odnosu na druge stvari, jeste. Moze li nize? Moze ako nije neka potraznja u tom periodu.

Snimatelj bio sa neke televizije. Zna posao. Odradio odlicno. Sirovi materijal u tri primjerka, finalni u sest primjeraka a dodatni paket placao 1 KM po paketu( 2 dvd-a, muzika odvojena u pm-3, slike na cd-u)...6 stoja KMa.
Snimatelj nasao dva fotografa za koje je on odgovarao...3 stoje za slikanje, album i jednu veliku sliku koju ti izaberes.

Opet bi ih nasao da mi trebaju. Svi profesionalci u svom poslu.
Da, to je jos jean faktor.Ffotografi i snimatelji koji vec negdje rade, pa im ovo dodje kao tezga za dodatnu zaradu, mogu, i to i rade, ici sa nizim cijenama nego oni koji nemaju druge izvore zarade.
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#143 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by DiA 2005 »

MMS je slikao moje vjencanje, doduse bilo je to prije skoro tri godine, i tada sam ih poprilicno platila za paket slike+video+2 dvd-ja+book. Ne znam koliko uzimaju sada. Uglavnom, ja sam ti jedna od ovih kojoj je fotograf bio glavna stavka na vjencanju, i da ih nisam uzela tacno bi mi nesto bilo... ( tada su bili gotovo jedini 'na trzistu', pored tnt studija za koji sam cula da uzima do nekoliko hiljada km za snimanje ). Provjereno ti mogu reci da je book koji sam dobila predobar i vrijedan para, a mislim da ih drugi fotografi ne rade. Fotografisanje je bilo opusteno i na kraju sam bila jako zadovoljna. Ako te jos bilo sta drugo zanima, tu sam :)
Od drugarice brat mi se uskoro zeni pa mi je ova tema i sada aktuelna. Ona je nasla neki studio koji navodno radi dobro a povoljnije od vecine, raspitacu ti se ako zelis. Imam jos par linkova za fb profile fotografa, i to cu ti proslijediti u pp ako zelis.
Kad su vjencanja u pitanju, uvijek sam na usluzi. Sretno!
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#144 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

DiA 2005 wrote:
MMS je slikao moje vjencanje, doduse bilo je to prije skoro tri godine, i tada sam ih poprilicno platila za paket slike+video+2 dvd-ja+book. Ne znam koliko uzimaju sada. Uglavnom, ja sam ti jedna od ovih kojoj je fotograf bio glavna stavka na vjencanju, i da ih nisam uzela tacno bi mi nesto bilo... ( tada su bili gotovo jedini 'na trzistu', pored tnt studija za koji sam cula da uzima do nekoliko hiljada km za snimanje ). Provjereno ti mogu reci da je book koji sam dobila predobar i vrijedan para, a mislim da ih drugi fotografi ne rade. Fotografisanje je bilo opusteno i na kraju sam bila jako zadovoljna. Ako te jos bilo sta drugo zanima, tu sam :)
Od drugarice brat mi se uskoro zeni pa mi je ova tema i sada aktuelna. Ona je nasla neki studio koji navodno radi dobro a povoljnije od vecine, raspitacu ti se ako zelis. Imam jos par linkova za fb profile fotografa, i to cu ti proslijediti u pp ako zelis.
Kad su vjencanja u pitanju, uvijek sam na usluzi. Sretno!
Super hvala,razumijemo se :-D :-D :-D Moze pp pa da vidim sta ste vi nasli,meni se svidja sad ovaj bulb art studio,vidjela sam book i stvarno je dobar cini mi se i ljepsi od mms-a(njihove book-ove sam vidjela na sajmu vjencanja u Bristolu).Ovih dana trebamo odrediti datum jer nam sve od toga zavisi kad je ko slobodan.Sve mi se cinilo ima vremena,al vrijeme leti :run:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#145 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by DiA 2005 »

nunanu wrote:
DiA 2005 wrote:
MMS je slikao moje vjencanje, doduse bilo je to prije skoro tri godine, i tada sam ih poprilicno platila za paket slike+video+2 dvd-ja+book. Ne znam koliko uzimaju sada. Uglavnom, ja sam ti jedna od ovih kojoj je fotograf bio glavna stavka na vjencanju, i da ih nisam uzela tacno bi mi nesto bilo... ( tada su bili gotovo jedini 'na trzistu', pored tnt studija za koji sam cula da uzima do nekoliko hiljada km za snimanje ). Provjereno ti mogu reci da je book koji sam dobila predobar i vrijedan para, a mislim da ih drugi fotografi ne rade. Fotografisanje je bilo opusteno i na kraju sam bila jako zadovoljna. Ako te jos bilo sta drugo zanima, tu sam :)
Od drugarice brat mi se uskoro zeni pa mi je ova tema i sada aktuelna. Ona je nasla neki studio koji navodno radi dobro a povoljnije od vecine, raspitacu ti se ako zelis. Imam jos par linkova za fb profile fotografa, i to cu ti proslijediti u pp ako zelis.
Kad su vjencanja u pitanju, uvijek sam na usluzi. Sretno!
Super hvala,razumijemo se :-D :-D :-D Moze pp pa da vidim sta ste vi nasli,meni se svidja sad ovaj bulb art studio,vidjela sam book i stvarno je dobar cini mi se i ljepsi od mms-a(njihove book-ove sam vidjela na sajmu vjencanja u Bristolu).Ovih dana trebamo odrediti datum jer nam sve od toga zavisi kad je ko slobodan.Sve mi se cinilo ima vremena,al vrijeme leti :run:
Imas pp ;-)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#146 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by dadoka84 »

Kad se vec spominju troskovi, za proslo vjencanje koje sam fotkao samo parking sam platio 24KM... :D
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#147 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by BackInBlack »

Ima neko nekoga da bi preporucio ... ?
Pm me ... po mogucnosti da je iz Sa ...

thx
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#148 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Angel_of... »

Necu imenovati kojeg smo fotografa imali, ali kad bih sad opet birala ne bih istog uzela :skoljka: Sada bih uzela ili Munu Nazak ili Aidu Redzepagic. Nemam pojma da li su skolovane ili se profesionalno bave s tim, ali su im fotografije definitivno drugacije od ostalih fotografa, posebne su :thumbup:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#149 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by zijancer »

cemu svo to smaranje :-D
jos nikada nisam negdje cula ili procitala da je neko do daske uzivao na vlastitom vjencanju
smo trka, frka, panika i par ispoziranih kadrova :cry:
LonelyW
Posts: 28
Joined: 28/03/2021 21:32

#150 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by LonelyW »

Prokomentarisaću par stvari koje se stalno spominju ovdje.
1. Fotografisanje mobitelom. Mobiteli su uznapredovali što se tiče fotografije i moguće je napraviti solidne fotke za izradu isključivo fotografija manjih dimenzija i to samo na dobrom dnevnom svjetlu i za fotografisanje statičnih fotografija. U uslovima vještačkog osvjetljenja kao što je u salama za vjenčanje i fotografisanje ljudi u pokretu fotografije sa mobitela će biti neupotrebljive. Mali kompaktni aparati nisu mnogo bolji. Dakle za fotografisanje svadbi mora se koristiti profesionalna oprema a to su DSLR ili bolji MILC aparati.
2. Da, oprema je jako bitna. Raspitajte se kakav aparat fotograf koristi. Insistirajte na full frame aparatima.
Reći će vam kako to nije bitno nego je bitan čovjek iza aparata ali istina je da fotografije sa aparata sa manjim senzorima ne mogu biti dobre kao sa full frame aparatom. Dakle ne prihvatajte rad sa crop aparatima.
Pitajte i za objektiv. Objektiv je bitan koliko i aparat. Provjerite sa nekim ko se razumije kakva je to oprema.
3. Cijena od 700KM je jeftina za fotografisanje svadbe.U hrvatskoj recimo kažu da ne može da se nađe ispod 1500evra.
Fotograf mora da nosi duplu opremu za fotografisanje svadbi zbog sigurnosti.A sva ta oprema košta min 7000KM.Oprema ima svoj vijek trajanja.Aparati imaju određen broj okidanja tj. životni vijek. Rizik od oštećenja opreme na svadbama je veliki. Fotograf mora da planira i kada će u WC a kamoli da ima vremena da sjedi i jede kako to neki spominju. Fotografi najčešće imaju i pomagače.Teško je to odraditi bez bar jednog pomagača.Dakle dio zarade ide i njemu. Tu su dodatni troškovi: goriva, parkinga...Treba fotografije obraditi i udovoljiti zahtjevnim mladama.
Ako vam je preskupo platiti fotografa pokušajte naći prijatelja ili rodbinu , nekoga ko ima neki bolji aparat pa ga zadužite da fotografiše.Ako nema neki DSLR bar da ima neki malo bolji kompakt (idiot) digitalni aparat sa nekim bilo kakvim blicom.Ali stvarno uzdati se u fotografije sa mobitela je suludo.Nebitno kakav je telefon u pitanju.
Post Reply