Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

User avatar
amidzazeher
Posts: 3070
Joined: 14/04/2011 23:41

#101 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by amidzazeher »

daxon wrote: Uostalom, najbolja oprema nije garant dobro urađenog posla, siguran sam da ima ljudi koji će sa nekom amaterskom kamerom i vrhunskim poznavanjem fotoshopa, uraditi bolje stvari nego neko sa svim tim džidžama koje si nabrojao.
Jesi li ikada probao obraditi takvu fotografiju? Ove dzidze ne postoje da bi ledja nekome odvalile, imaju svoju svrhu, a oni koji misle da je dobra i fotka sa mobitela njima nema potrebe ni objasnjavati, ali nisu valjda slijepi pa kad im pokazes jednu i drugu da ne vide razliku (gore navedeni primjeri)
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#102 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Ako se sad uhvatimo ekonomije pretpostavljam da svi znamo sta je vrijednost novca i da ona varira, sada 700km je kao prije deset godina 1400 ili cak vise.....kad placas nesto ne bitno sta razumije se da ako je nesto skuplje vjerovatno i kvalitetnije sto ovdje ne mora da znaci.To zavisi od x faktora koje ste gore nabrojali ali i od samog ukusa osobe koja ce obraditi te fotografije. Ja sam pitala, jer se ne razumijem u fotografiju vrijedi li
U Sarajevu znate otprilike ko se tim stvarima bavi i posto ovdje vidim ima fotogfa nemojte mi porediti toliko je u Americi bla bla vev da li ovo sto se u Sarajevu nudi pod profesionalno da li to i jeste
Sad nekako dodje svako svog konja hvali.Ne podcjenjijem nicij rad ako je to zaista tako al ne zelim da mi neko jer sam laik za ove stvari prodaje nesto pod 700 vrijedi 500km da je njemu ok zarada a i zadovoljan klijent.Zar nije nekako logicno da sutra kad neko pogleda moje fotografije i ako su dobre trazi istog fotografa.Da ne duzim evo primjer mms studio svi u gradu znaju za njih, molim ove fotografe da se izjasne vrijedi li ih angazovati za 650km slike na cd-u nijedna izradjena, book 20x30 deset strana.Znaci smo me to zanima jel to ok cijena ili ne???
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#103 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by NIN »

belfy wrote:po meni nije profesionalac onaj koji ce tebi govoriti sta da radis da bi fotografija ispala dobra, nego onaj koji ce biti na pravom mjestu u pravo vrijeme da to napravi spontano.
Pazi, uredu je ovo sto pises, meni je dokumentarna fotografija tito, ali, da budemo iskreni i u kontekstu teme, fulas druze, i to prilicno! Necu te napadati, kao sto si ti mene par puta, iskoristivsi moju apatiju, jel', ...

Fotografije vjencanja i slicnih desavanja su vecinom sablonska gdje je fotograf u dosluhu i simultano igra s ucesnicima desavanja. Samim tim dokumentarizam o kojem pricas pada u vodu, a hotimicnost dolazi do izrazaja, nesto kao reziser u filmu.

Da ne kakim dalje, ... mrsko mi... :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#104 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by insomnia78 »

Evo ja u braku 4 godine
Znas koliko sam puta u te cetiri godine pogledo slike sa vjencanja, ni jednom :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#105 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by NIN »

daxon wrote:Uostalom, najbolja oprema nije garant dobro urađenog posla, siguran sam da ima ljudi koji će sa nekom amaterskom kamerom i vrhunskim poznavanjem fotoshopa, uraditi bolje stvari nego neko sa svim tim džidžama koje si nabrojao.
Hoce, hoce, nadji ga i dajem ti ovaj laptop s kojeg pisem! :wink:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#106 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by NIN »

insomnia78 wrote:Evo ja u braku 4 godine
Znas koliko sam puta u te cetiri godine pogledo slike sa vjencanja, ni jednom :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ja, al zamisli da ih nemas? :D
User avatar
alzjaciP
Posts: 62
Joined: 29/04/2014 23:04

#107 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by alzjaciP »

NIN wrote:
daxon wrote:Uostalom, najbolja oprema nije garant dobro urađenog posla, siguran sam da ima ljudi koji će sa nekom amaterskom kamerom i vrhunskim poznavanjem fotoshopa, uraditi bolje stvari nego neko sa svim tim džidžama koje si nabrojao.
Hoce, hoce, nadji ga i dajem ti ovaj laptop s kojeg pisem! :wink:
Pa sta ti hoces reci da je samo do opreme a ne i do onog ko koristi tu opremu :?

Daj mi sad laptop :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#108 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nightvision »

Koliko vrijedi profesionalni fotograf vjerovatno zavisi od vise faktora i podlozno je subjektivnim kriterijima, koliko neko ima novaca, koliko nekome nije zao dati novaca, koliko je nekome stalo da se ima kvalitetne fotografije, koliko je nekome stalo da se "kurchi" pred rajom da je platio toliko i toliko samo za fotografa, i td itd... Necu citirati onaj post iznad koji navodi cijene opreme, manje vise svima je poznato da profesionalna oprema kosta dosta novca ali ono sto sam vidio kod nas je da u pravilu fotografi na svadbu donesu jedan aparat (body) i jedan objektiv (za svakodnevnu namjenu) i sa tim klikce okolo par sati i onda to kasnije naplati bruku novca. Definitivno precijenjeno. E sad, ako za tu neku cifru od sta-ja-znam 700-800-1000-1500 dobijem ne jednog, nego dva-tri fotografa koji medjusobno mogu uhvatiti svaki momenat tog svecanog cina, koji imaju sa sobom posebno opremu za fotografisanje u drugim uslovima, onda mozemo pricati, onda je ta cijena opravdana i (mozda bude) zasluzena. Ali da jednom covjeku i za jedan poluprofesionalni aparat dajem (neciju) mjesecnu platu, to je krajnji bezobrazluk i ne moze se opravdati nikakvom cijenom nekakve (poluprofesionalne) opreme.
User avatar
rajvoSa0
Posts: 398
Joined: 02/02/2013 14:05
Location: Ciglane ;)

#109 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by rajvoSa0 »

NIN wrote:
daxon wrote:Uostalom, najbolja oprema nije garant dobro urađenog posla, siguran sam da ima ljudi koji će sa nekom amaterskom kamerom i vrhunskim poznavanjem fotoshopa, uraditi bolje stvari nego neko sa svim tim džidžama koje si nabrojao.
Hoce, hoce, nadji ga i dajem ti ovaj laptop s kojeg pisem! :wink:
Jel laptop apple?


Nego, jel valja ovaj?

Cijene, na sajtu klikni na dugme SHOP
http://www.raleradovic.com/2464225

Image
Last edited by rajvoSa0 on 01/05/2014 00:31, edited 1 time in total.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#110 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by daxon »

nightvision wrote:dobijem ne jednog, nego dva-tri fotografa koji medjusobno mogu uhvatiti svaki momenat tog svecanog cina
Da sa 2 - 3 ne bude ovako :D

moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#111 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by moke33-sa »

vettel wrote:Pa majku mu jebem kad vidim kakvih postova ima - mrak mi se na oci navuce.
Prvo pravilo ekonomije - roba ne bi bila na trzistu tako dugo da nema ciljanu klijentelu (isto i sa cijenom). Kako samo ovdje neki racionalizuju i pojednostavljuju stvari da je to nevjerovatno. Ne kazem da je pretesko zanimanje biti fotograf, ali brate, hajde maksuz noc- dvije odvoji + izrada fotografija + amortizacija opreme (potrosni materijal) + nema ''iz druge pokusaja'', svaki neuhvaceni momenat se nece ponoviti + troskovi izrade + fizicki napor (jbg nije lahko non stop slikat)....

U PM na svakoj temi seratori glavni, eno gledam kazu, 'ta ce on, prikljuci dijagnostiku i izlista mu greske, cas posla. Pa jebem te u tintaru, ti ni kabla nemas za dijagnostiku a kamoli opremu i software. Svaki kvalitet i luxuz se placa i to je tako. i sve vrijedi onoliko koliko je preman da neko plati za to. Na kraju krajeva - para vrti gdje burgija nece.najlakse rec ''ta ce on mijesa beton'' - pa haveru mijesaj ti probaj pa ces vidit kako je.. najlakse solit pamet drugom i imati predrasude a biti neupucen. Ja licno smatram ako je bas profesionalan fotograf, i ako su bas dobre fotke i vrlo profesionalno odradjene (albumi i ti folovi golovi) - nije puno dati 5-6 stoja, ali sve zavisi od odnosa kvalitet-cijena. Kakvih fotografa ima - sramota im cvaju dat da slikaju ha ya.

A za sve one sto pljuju kako su neke profesije skupe - pokusajte sami obezbijediti opremu profesionalnu, usteliti se, biti maher u poslu, kvalitetno i savjesno raditi svoj posao, imati musterije i klijentelu, eh onda cete shvatiti zasto je nesto placeno toliko koliko je placeno (automehanicar, keramicar, fotograf, IT sektor...)
:thumbup: :run:
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#112 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Eniac »

belfy wrote:...po meni nije profesionalac onaj koji ce tebi govoriti sta da radis da bi fotografija ispala dobra, nego onaj koji ce biti na pravom mjestu u pravo vrijeme da to napravi spontano. fotograf ne treba traziti da se neko nasmije, nego uhvatiti momenat kada se taj neko smije. takav ce za mene uvijek biti profi iznad ovih koji prave slike koje se ovdje postavljaju kao "odlicne". kao dokaz svemu tome bih samo dodao - neka neko od fotografa pokusa reci ptici da se nasteli ili nasmije...
Govorimo o svadbenoj fotografiji, ne o dokumentarnoj. Fotografije vjencanja se u pravilu rade oko 3-5 dana. Na sam dan vjencanja i svadbe se, naravno, radi uglavnom dokumentaristicki. Ali se dan ili dva prije vjencanja, a nekada se sedmicu ili duze prije samog vjencanja rade pozirane fotografije, sto mlade, sto mladozenje, sto ona ili on ili oboje sa porodicom, prijateljima, kumovima, oni ovdje, ondje, itd. Na sam dan vjencanja se uglavnom nema vremena raditi pozirane fotorafije. Na primjer, jedan od najvaznijih dogadjaja na vjencanju je stavljanje prstena, ili recimo upisivanje u knjigu vjencanih. Ima ih jos, naravno. To se ne fotografise kod maticara ili u crkvi ili gdje god u samom toku vjencanja. To se uvijek fotografise namjenski pozirano pa se namjesta svjetlo itd da bi ta scena fotografisana kako treba. Zamislite fotografa koji krene da fotografise cin stavljana prstena pa i ako mu niko ne zasmeta (ne gurne ga, ne stane izmedju njega i para itd) u trenutku kada treba napraviti fotografiju krenu da bljeste blicevi raznih tetaka, rodjaka, prijatelja i ostale publike. Nema fotografije, pisi propalo.

Tako da je cin fotografisanja vjencanja posao koji se radi nekoliko dana na terenu, a nakon toga jos laboratorijska obrada. Pa uramljivanje. Pa ko zna sta sve jos. A jedna je stvar dobiti 100 fotografija u formatu 9x13 isprintanih na masini sa default postavkama, nabacanih u albumu i 500 fotografija na DVD-u, a sasvim druga je stvar dobiti 30-50 najboljih fotografija pomno obradjenih i kvalitetno isprintanih u formatu 13x18 u namjenskom albumu (ili vise albuma) i 5-10 fotografija dimenzija od 20x25 pa do 30x40 (ili i vecih) uramljenih da mogu na zid. To takodje razlikuje dobro od lose uradjenog posla. Pa samo jedan kvalitetan album (rucni uvez, kvalitetan papri, kozne ili druge ali skupe korice, intarzije, kaligrafska slova rukom pisana...) moze kostati 100 KM pa i nekoliko stotina KM. A neko bi kompletno vjencanje za 500 KM.

Moze vjencanje za 500 KM. Nas dvoje sa fotoaparatima koji kostaju sa objektivom i blicem 2000 KM fotografisemo sta uspijemo na dan vjencanja, 100 fotografija isprintamo u prvoj fotolaboratoriji na koju naidjemo i ubacimo u jeftini album i sprzimo DVD sa svim fotografijama. To moze za 500 KM.

A mozemo i nas dvoje ili i troje raditi 3-5 dana po cijeli dan, pa studijska rasvjeta na lokaciji (racunaj na cijenu fotografske opreme plus cijenu generatora i gorivo za njega ili posebne baterije za tu rasvjetu i pretvarace napona sto je skuplje od generatora i goriva), pa poslije toga 15 do 30 dana laboratorijska obrada, pa onda fotografije kao sto sam vec rekao u album koji kvalitetom odgovara i samom dogadjaju (uspomeni) i kvalitetu fotografija, pa kvalitetno printane fotografije velikog formata kasirane i uramljene kako treba (a ne kineski plasticni okvir zlatne boje na crno bijelu fotografiju). E, to ne moze za 500 KM.

Vec sam jednom rekao i ponovicu. Svaki posao koji se odgovorno i kvalitetno radi tesko se uradi. I ni jedan dobro uradjen posao ne moze biti jeftin. Ne mora biti mnogo skup, ali ne moze biti jeftin.

I jos nesto. Vjencanje je nesto sto se desava jednom. Barem se taj par vjencava uglavnom samo jednom. Zeli li se zaista rizikovati?
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#113 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Seoskivaralica »

Te pare se nikad ne prezale.....
Pa mtrti on mene okrece te de se Vako te de se Nako....
Haj kontam pro' ce i ovo, he kad ruknu racun i slike ono haaaaaaaaaaaaaaaa,
Mislim dobro rece neko ,sta me briga kolko kosta oprema , pa jel iko pitao odzacara posto mu je ona sajla i cetka....
Mislim posten posao posteno zaradi pa naplati....kupiti cu i ja dizalicu za auto pa cu podizanje naplacivati 200 km jer jaro dizalicu sam platio 15 000 km...i niko ne zna dici auto ko ja....
Hej pa da me slika sa samantom fox pa hajde al nas on jos zafelsa pa ne licis ni na kog a ne na sebe....jaranu mi klosar fotosopirao .....u covjeka lik ni nalik...
Jos ono fol se umori.....hej pa svi plate to sto su na svadbi il su po zasluzi...on onako pomalo slika , pomalo rucka , pomalo bari , pomalo pijucka , pomalo bari, pomalo slika ,.... I odo ja....bice slike za heftu.....ko da sastavlja flukskondenzator.....
Moj dragi on albuN treba da ispuni....
Neise svaka cast normalnoj cijeni al kad kaze tisuca...dao bi mu ja cvancigu i rekao zadrzi slike.... :twisted:
Troskovi su mizerni ako se skonta utroseni materijal u odnosu na cijenu...
Realno bi bilo cijena fotografisanja ili ti dnevnica rzmo max 100 +cijena albuma cca 20 + 200 slika po 30 kpf= max 200 km...
Sve preko je umjetnost...Prava umjetnost a ne naprdjivanje u fotosopu.
Posto su svadbe generalno popodne moze odraditi radni dan u videoteci ili fotografskoj radnji gdje slika za licnu te laganini cuknut dnevnicu na svadbi i sit kuci doc ...
Ljudi nekad stvarno izgube dodir s realnoscu kad umisle da je nesto sto oni rade stvarno umjetnost...
Ako jeste ne spominji opremu jer bi ja dao 10 000 km da me pikaso zaskraba na zidu sa zenom, u svom stilu cetkom za wc...
A kad vas neko slika digitalnim codac , ne kodak aparatom :-) i fali svoju struku aman ti zaman to oprema isl. Kao da svoju savijest cisti u svojim ocima ....pa moze se zamoliti neko od rodbine da fotografise ali i raja da ponesu aparate pa se poslije izabira izmedju 5000 slika dzaaabe, samo izradjivanje platis...
Pa sad skontajte dal se to zaista isplati nerealno puno platiti....
Ja ne znam ni gdje nam je taj albuN sad....a platio sam masno....
Ovo sto je postavljeno nije toliko skupo kad se pogledaju radovi ako zadovoljavaju vas ukus ali cijena je bez printanja knap a sa printanjem ide u vasionu....
Sahbaz Karaga
Posts: 19
Joined: 07/09/2011 15:38

#114 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Sahbaz Karaga »

nunanu wrote:Da ne duzim evo primjer mms studio svi u gradu znaju za njih, molim ove fotografe da se izjasne vrijedi li ih angazovati za 650km slike na cd-u nijedna izradjena, book 20x30 deset strana.Znaci smo me to zanima jel to ok cijena ili ne???
Ja nisam znao za njih dok ti ne postavi link :D. Cuo sam za njih, ali im nikad nisam posjetio stranicu.

Od svih LOKALNIH fotografa vjencanja ciji rad sam vidio, ovi su mi najbolji. Ne mislim da je 650-700KM mnogo za njih, narocito s obzirom da ovo sto sam vidio na stranici nije samo jedan dan slikanja. Primijeti npr u slucaju ovog mrsavog celavog momka (kojeg igrom slucaja licno poznajem, ali nisam znao da se ozenio pa se iznenadih:)) da su slike sa najmanje 4 razlicite lokacije. Ja sam prepoznao Pocitelj, Sarajevo, Bjelasnicu i Gradacac. Mozda neko moze prepoznati i vise lokacija... Imaju konzistentnost kroz cijeli portfolio, post-produkcija im nije napadna (osim na par slika koje sam vidio), itd.

S druge strane, ako si u tolikoj dilemi oko placanja fotografa, razmisli jos jednom o tome da ga ne unajmis nego da produzis "honey moon" za te pare, k'o sto napisah u prethodnom postu. U svakom slucaju, nemoj unajmiti nekoga ko nema konzistentan kvalitet u svom portfoliu jer ces vjerovatno zavrsiti i bez jareta i bez para (platices uslugu, a neces biti zadovoljan/zadovoljna slikama)
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#115 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Seoskivaralica »

Normalno kolko parra tolko muzike...
Samo ugovori i slikanje eventualnog razvoda jer se i to samo jednom moze uhvatiti..... :run:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#116 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by NIN »

alzjaciP wrote:
NIN wrote:
daxon wrote:Uostalom, najbolja oprema nije garant dobro urađenog posla, siguran sam da ima ljudi koji će sa nekom amaterskom kamerom i vrhunskim poznavanjem fotoshopa, uraditi bolje stvari nego neko sa svim tim džidžama koje si nabrojao.
Hoce, hoce, nadji ga i dajem ti ovaj laptop s kojeg pisem! :wink:
Pa sta ti hoces reci da je samo do opreme a ne i do onog ko koristi tu opremu :?

Daj mi sad laptop :D
Najvise je do nje ili njega ko je iza aparata, al' najvise!

Laptop ti ne dam! :D
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#117 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Eniac »

.
Last edited by Eniac on 01/05/2014 01:23, edited 2 times in total.
Eniac
Posts: 1153
Joined: 28/12/2012 12:44

#118 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by Eniac »

.
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#119 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Hvala Sahbaz puno, post sam postavila iz razloga jer nisam upucena u te stvari, nemam dilemu oko placanja ako je to sto platim i po toj cjeni vrijedi tih novaca, nisam neki rasipnik jer svaku marku tesko zaradim i posteno i zato sam pitala ovdje jer ne znam kako se to krece jer mi nije problem izdvojiti pare za neki svoj gust al hocu da mi poslije bude drago zbog toga.Danas evo sto se vjencanja tice jer se sad tim bavim;) npr.odes u frizerski salon i pitas kolko je svecana frizura i kazu npr.50 a za mladu je 100 to mi je bezobrazluk i to necu da placam jer pojedinci iskoristavaju ljude kad su im tako neki dogadjaji , ono u fazonu nije to svaki dan, ok, al zna se neka okvirna cjena sad da angazujem fotografa npr .za diplomski i kaze 500km a za svadbu ili sahranu 800 navodim bezveze primjere.Nema nesto okvirno tipa teren 200 obrada 250 book150 izrada 100 fotografija na tamo nekoj vrsti papira 150 Album ovakav onakav 100 itd, pa da znam sta hocu i onda uzmes sta zelis.Smatram da pogotovo ako je rijec o profesionalcima da imas mogucnost izbora ne da dobijes odgovor to je praksa tako pa eto.
User avatar
alzjaciP
Posts: 62
Joined: 29/04/2014 23:04

#120 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by alzjaciP »

A dobije li se na kraju fiskalni racun od fotografa ili je to "na crno" kod nas, nisam upucen :oops:
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#121 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

Cjenu smo rijesili VRIJEDI, sad bih zamolila ove vec ljute fotografe da mi pomognu:mms studio, bulbart studio, dz.c&dz.c photography (fb) i my wedding sory (fb)....koga da angazujem po vasoj procjeni.Hvala :D
User avatar
alzjaciP
Posts: 62
Joined: 29/04/2014 23:04

#122 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by alzjaciP »

nunanu wrote:Cjenu smo rijesili VRIJEDI, sad bih zamolila ove vec ljute fotografe da mi pomognu:mms studio, bulbart studio, dz.c&dz.c photography (fb) i my wedding sory (fb)....koga da angazujem po vasoj procjeni.Hvala :D
Pored ovih sa foruma sto rade na crno ti bi isla dalje, nema logike
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#123 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

alzjaciP wrote:A dobije li se na kraju fiskalni racun od fotografa ili je to "na crno" kod nas, nisam upucen :oops:
Ne vjerujem, jer vecina ima postavljene radove na internetu,da placaju porez :lol: bas ne vjerujem jer vecina radi u stanu kuci.Mozda grijesim vidjecu :-D
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#124 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by nunanu »

alzjaciP wrote:
nunanu wrote:Cjenu smo rijesili VRIJEDI, sad bih zamolila ove vec ljute fotografe da mi pomognu:mms studio, bulbart studio, dz.c&dz.c photography (fb) i my wedding sory (fb)....koga da angazujem po vasoj procjeni.Hvala :D
Pored ovih sa foruma sto rade na crno ti bi isla dalje, nema logike
Niko se ne nudi i ne govori svoju cjenu????
User avatar
alzjaciP
Posts: 62
Joined: 29/04/2014 23:04

#125 Re: Fotografi za vjencanje prcjenjeni ili ne???

Post by alzjaciP »

nunanu wrote:
alzjaciP wrote:A dobije li se na kraju fiskalni racun od fotografa ili je to "na crno" kod nas, nisam upucen :oops:
Ne vjerujem, jer vecina ima postavljene radove na internetu,da placaju porez :lol: bas ne vjerujem jer vecina radi u stanu kuci.Mozda grijesim vidjecu :-D
Pa ako znaju da navedu koliko kosta oprema, koliko ima posla, ako znaju da navode koliko to kosta u Evropi, AmeriKi onda je logicno da izdaju i fiskalni racun ili ipak vole da zakinu drzavu.
Post Reply