Foto Tema br. 24 " VODA "

Čarobni svijet fotografije
Twinklminkelson

#26 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by Twinklminkelson » 18/03/2015 19:51

raja malo sam u frci, eo ovako fotka 8 je definitivno pobjedila, 40 bodova, autor " mufa ", drugo mjesto je fotka 10 ( wolf ) , trece ja mislim djele fotka 1 i 6 ( kekec i oly ). provjerit cu jos jednom samo da kuci stignem, uglavnom fotka 8 je sigurno pobjednik tako da mufa izvoli postavi novu temu, cestitam na zasluzenoj pobjedi. raja hvala svima na fotkama, fakat je ovaj put bilo tesko za odluciti kako bodove raspodjeliti. hvala svima i koji glasali :sax:

mufa1

#27 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by mufa1 » 18/03/2015 20:20

Jako sam počašćen i veoma zahvalan svima koji su misljenja da je bas moja slika zaslužila vaše bodove, iskreno nisam očekivao, niti polagao velike nade u ovu sliku :D
Stoga jako bi volio čuti koje mišljenje, komentar, pohvalu, kritiku takodjer. Jos jednom hvala svima i nova tema za koji minut ide...

DoradO

#29 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by DoradO » 19/03/2015 08:57

mufa1 wrote:Jako sam počašćen i veoma zahvalan svima koji su misljenja da je bas moja slika zaslužila vaše bodove, iskreno nisam očekivao, niti polagao velike nade u ovu sliku :D
Stoga jako bi volio čuti koje mišljenje, komentar, pohvalu, kritiku takodjer. Jos jednom hvala svima i nova tema za koji minut ide...
evo ja cu kratko svoj izbor komentarisati :D

foto 8 - dobar kadar, lijep prizor, i sto je mene najvise privuklo - obrada :P a moglo je i bolje, vezano za temu da je u kadru malo vise jezera...

foto 6 - prelijepe boje, dobra tehnika, skolski uradjeno :thumbup:

foto 3 - ne znam jel do mene al ovaj prizor zeljno iscekujem :-D kad sam vidio fotku bukvalno osjetio miris mora :lol: :thumbup:

ajmo sad ostali :-D

bpsang

#30 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by bpsang » 19/03/2015 09:21

@DoradO , a tvoja voda , tek sad skontah da nisi postavio nista ... meni licno 3 i 10 najveci dojam , moja beZeze :mrgreen: ...
3
10 favoriti ...

DoradO

#31 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by DoradO » 19/03/2015 10:14

bpsang wrote:@DoradO , a tvoja voda , tek sad skontah da nisi postavio nista ... meni licno 3 i 10 najveci dojam , moja beZeze :mrgreen: ...
3
10 favoriti ...
dobro to znamo kako si glasao :-D ali zasto :?: :idea:

ja sam planirao nesto fotkati i to mi iznenada propalo a nisam htio da saljem stare fotke i et... ali vracam se sa ovom novom temom :thumbup:

black

#32 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by black » 19/03/2015 12:11

evo i od mene mali komentar na vlastiti izbor :mrgreen:

Foto 1 - sva je 'vodenasta', docarava svjezinu, kao da se moze osjetiti prskanje kapljica, za dinamiku, velicinu vodopada, svjezinu je zasluzna figura kupaca

Foto 10 - bodove dao iskljucivo zbog truda :wink:

Foto 9 - kao i prethodna za trud, klasican prikaz duge expo na vodi i jos cb sto ja volim :mrgreen:

pobjednicka fotografija, lijep kadar, lijepe boje i obrada ali samo djelomicno zalazi u temu, ovo je, za mene, klasicna pejsazna fotka :wink: kad su fotke postavljene predpostavio sam da ce ona pobjediti jer ovakav i slican tip fotografija se najvise 'lajka' :mrgreen: meni licno se svidjaju boje, vuce mi malo na uljane slike

Banksy

#33 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by Banksy » 19/03/2015 12:51

8 zato što ima neku tihu, pomalo jezovitu energiju, zbog teških, mračnih šuma koje padaju u vjetrom namreškanu vodu, zbog osamljene kolibe u divljini, zbog hladne vlage koja izbija iz nje, mogla bi se po njoj ispisati kvalitetna kratka priča, bez hepienda :D istina, pomalo je pejzažna, ali ostavlja najjači dojam.
1 zbog ushićenja kupača i izražajnog lica koje nam je dočaralo led vodopada, skoro da sam se sama smrzla kad sam je ugledala :D foto koji nas ubjedljivo najjače uvlači unutra,
6 zbog sklada boja i čiste ljepote, bez energije i emocije, ali vrhunske estetike,
i 4 je ok, ali bez naslova koji sugerira priču ne ostavlja nikakav dojam,
eto.

bpsang

#34 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by bpsang » 19/03/2015 14:14

DoradO wrote:
bpsang wrote:@DoradO , a tvoja voda , tek sad skontah da nisi postavio nista ... meni licno 3 i 10 najveci dojam , moja beZeze :mrgreen: ...
3
10 favoriti ...
dobro to znamo kako si glasao :-D ali zasto :?: :idea:

ja sam planirao nesto fotkati i to mi iznenada propalo a nisam htio da saljem stare fotke i et... ali vracam se sa ovom novom temom :thumbup:
3 -ca , jednostavna dramatika neba i mora ,boje su se uklopile kao da si u momentu tu negdje .Eto , a 10 , jednostavnost i nevjerovatna cistoca kapi, a gledao sam mnogo takvih slicnih al ova mi nesto posebno , nisam ni u jednom momentu mopislio da je to Wolfova fotka,9 , iako nesto pretjerano ne volim paucinu pogotovo na vodi bila mi je interesantna prvenstveno na slapu ...

amidzazeher

#35 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by amidzazeher » 19/03/2015 16:06

black wrote:
pobjednicka fotografija, lijep kadar, lijepe boje i obrada ali samo djelomicno zalazi u temu, ovo je, za mene, klasicna pejsazna fotka :wink: kad su fotke postavljene predpostavio sam da ce ona pobjediti jer ovakav i slican tip fotografija se najvise 'lajka' :mrgreen: meni licno se svidjaju boje, vuce mi malo na uljane slike
Samo da citiram jer sam istog misljenja!

Hvala sto si uocio da je bilo truda iza fotke, a nisam mogao odoliti da je ne postavim u CB verziji kad sam je vidio ;)

Moji glasovi:
Foto 2 mi je bas legla, jednostavna "mekana" sva, lijepe boje i naravno ide uz temu.
Foto 10, na prvi pogled jednostavna ali me cistoca, tema i isto tako trud oko nje ponukali da dam bodove
Foto 7 mozda i nije bas tehnicki naj, ali mene je dojmio onaj dio rijeke koji izgleda kao lava :D

Foto 1 je ocigledno fotka iz arhive i zato nisam dao bodove i jos me malo onaj okvir odbio!
Foto 3 ide super uz temu ali fali mi nesto na fotki, brod, camac bilo sta...
Foto 4 da je bogdo u boji bila bi mnogo bolja ili CB ovako desaturirana mi nije bas legla :(
Foto 5 bez grana u odsjaju bi bila dobra ovako mi samo odvlace pogled
Foto 6 perfekcija sto se tice macro fotografije ali nikada nisam bio ljubitelj iste
Foto 8 vec napisao, cestitke u svakom slucaju odlicna fotografija ;)

mufa1

#36 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by mufa1 » 20/03/2015 02:19

Eh da dodam i ja jos koju. Prije svega hvala na komentarima, i bas kao sto black cini mi se reče, "premalo" je vode na mojoj slici da bi potpuno ispunila datu temu, upravo iz tog razloga sam i rekao da nisam polagao puno nade u ovu sliku, iskreno, ni ja lično ne vjerujem da bi glasao za nju,bas iz tog razloga.

A razlog zasto je premalo vode na slici, iako je jezero ogromno sa desne strane, je sto sam slikao sa 50mm objektivom tj jedini kojeg za sad imam. Pomjerao sam se ja, trazio ugao, ali kako god, bez kućice slika bi bila dosadna...

Još kako sam se kvalitetno smrzo dok sam sliko. Kad sam od kuće kreno, bilo nekih ugodnih 13-14 stepeni, ja kreno u nekoj dukserici. Došao gore, ispod nule je bilo.

Oly

#37 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by Oly » 20/03/2015 14:07

"Beauty is in the eye of the beholder" ili Ljepota je u oku posmatraca sto drugim rijecima znaci Percepcija o lijepom je subjektivna i naravno nase vidjenje i osjecaj prema fotografijama je veoma razlicit.
Ja u fotografiji pokusavam prvo da nadjem pricu ili poruku, dalje pokusavam da zamislim je li fotografija upotrebljiva,
moze li se eventualno naci na desktopu computera, u nekoj knjizi, magazinu, reporterskom zapisu ,
kao dio reklame, u veseloj svesci, atlasu ili eventualno na zidu u nekoj umjetnickoj galeriji.
Na kraju vazno mi je i da je fotografija lijepa za oko.
Tako su mi fotografije 1 i 3 bile dobri kandidati, mogle bi biti u nekom turistickom katalogu isl.. ali me od prve odbio okvir a od ove druge po meni mogla se napraviti malo bolja kompozicija.
Fotografija 8 je imala najvise od onoga sto ja gledam u fotografiji, fotografija 4 bi mogla biti dio nekog reporterskog zapisa, naravno jasnija sa naslovom, kako je vec pomenuto.
Moja fotografija je bila totalni promasaj, jer sam mislio da posmatraca uvedem u minijarurni svijet kapljica i svijetla, bokeha, ali da se osjeca kao "Alisa u zemlji cuda", ali ocito nije ni blizu toga. Osim boja , nista, nada, kompozicija katastrofa, :cry:

Ulozeni trud, to je ok, ali je na kraju rezultat vazan, ja bih to radije ostavio za komentare tamo gdje je potrebno pomenuti ulozeni trud.

Oly

#38 Re: Foto Tema br. 24 " VODA "

Post by Oly » 21/03/2015 00:26

A da li ste primijetili na ovo j fotki br 4, ogromno sidro, moglo bi pricuvat' remorkera a camac mali k'o djecija igracka :D , to je opet prica za sebe u ovoj fotki.

Post Reply