Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1 Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by poznanik »

Tema na kojoj ćemo postavljati fotografije raznih neuređenih građevinskih i drugih objekata, oštećenih ulica, prikaz komunalne neodgovornosti, nezaštićene prirode, itd. odnosno svih situacija koje prikazuju neodgovornost sarajevske vlasti ili javnih preduzeća i njihovu nebrigu za uredan i normalan život stanovništva Sarajeva, ali i tema na kojoj ćemo isto tako postavljati i slične fotografije neodgovornih sugrađana.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by poznanik »

„Gradsko kupatilo“ na Bistriku

Image

Image
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by amrica »

Slazem se da je ovako ruglo, a i totalna ljudska glupost da ovakav objekat na ovoj lokaciji zjapi prazan i propada godinama...

Pitanje: ko je vlasnik ovog objekta? Grad? Opcina? Neki postojeci nasljednici, restitucija folovi...?
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#4 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by olensoner »

Trafika na Marin-Dvoru, na tramvajskoj stanici, pored SCC-a puna smeca. Neka neko uslika, da se vidi i druga strana ''metropole''.
User avatar
black
Posts: 17152
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#5 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by black »

Image
User avatar
snukey
Posts: 65
Joined: 25/06/2010 20:30

#6 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by snukey »

Image

Image
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#7 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by amrica »

napisite lokaciju :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#8 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by PipiDugaDevetka »

amrica wrote:napisite lokaciju :)
Opštinska služba nadležna za komunalne poslove može reagovati samo ako se zna lokacija.
Dobro, ovo ispred Muzeja svima je poznato da je to opština/općina Centar Sarajevo, linija razgraničenja prema Novom Sarajevu je tramvajska pruga prema Novoj želj. stanici.
:sax:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by PipiDugaDevetka »

Image

ImageUlica Mustafe Ice Voljevice do brojeva 2, 8 i Ulica Gliše Jankovića do broja 10 (Obavještena Mjesna zajednica Centar-Ilidža, Opština, EKO policija koja je i izlazila na ''fejs of d plejs'' i VIK)!
:x
User avatar
snukey
Posts: 65
Joined: 25/06/2010 20:30

#10 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by snukey »

prva slika je iz prijedorske ulice, na aneksu. ja sam kontaktirala davno nekad komunalno preduzeće (doduše, s nekim drugim ciljem, al u svakom slučaju, obaviješteni su o situaciji), kažu da je to vjerovatno privatno vlasništvo, da oni tu ništa ne mogu (izgovori, izgovori).
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#11 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by StupskaBitanga »

poznanik wrote:„Gradsko kupatilo“ na Bistriku

Image

Image
uskoro se obnavlja :D
User avatar
Ce-de-vi-ta
Posts: 133
Joined: 23/07/2008 02:27

#12 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by Ce-de-vi-ta »

U ruglo Sarajevo slobodno moze slika i one glupe base city longue-a sto je izbacena na trotoar pa dok neko ne pogine nece je ni skloniti jer se mora ulicom hodati.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#13 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by valterbranisarajevo »

Kosi lift na Ciglanama, odgovoran odnosno „neodgovoran“ GRAS. Naplaćuju vožnju 0.80 KM, ne priznaju mjesečne i godišnje karte a nisu u stanju da makar jednom godišnje okreče i zamijene polomljena stakla. Izborni plakati stoje još od septembra prošle godine što je dovoljan dokaz kako se brinu o imovini... :oops:

Image

Image

Image
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#14 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by mahalik »

možda imam glupo pitanje ali nikad se nisam vozio u tom kosom lifu i kako oni naplaćuju tu kartu i provjeravaju je
Kako to funkcioniše?
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#15 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by Pitar s Kariba »

ma ima čovjek, revizor, unutra i naplaćuje karte. meni su naplatili kartu iako imam godišnju.. kažu ne vrijedi ni godišnja ni mjesečna, samo penzionerska. i ja poslije, nekad, slučajno, priupitah ljude iz GRAS-a, šta znači ono KL na godišnjoj, pošto piše zone ABCD+KL, kažu KL= kosi lift! e sad, ko je tu lud :? :x
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#16 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by valterbranisarajevo »

Ma da lift ne radi automatski nego ga "vozi" čovjek, koji i prodaje karte...80 pfeninga za vožnju od maksimalno 2 minute.... :oops:

Eh nisam ovo postavio bez razloga. Bojim se da će, ako žičaru poslije rekonstrukcije povjere GRAS-u, ona izgledati isto ovako.... :( :run:
User avatar
iVar
Posts: 72
Joined: 09/03/2011 09:42
Location: Sarajevo

#17 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by iVar »

Prije rata je na kuponima za prijevoz pisalo da vrijedi i za voznje zicarom :) Na sta ce sada liciti i koliko ce uzimati za prijevoz do Trebevica 'tice znaju...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#18 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by poznanik »

O GRAS-u postoji čak nekoliko tema... :-)
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#19 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by Dr.Mr.Fr. »

Image

objekat kod katerdrale

Image

josipa štadlera, prekoputa swiss ambasade


odron :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81666
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by Truba »

a tako bi mogle biti lijepe zgrade i kuće
ofarbati u fine boje ljepota proći
User avatar
karanana
Posts: 47219
Joined: 26/02/2004 00:00

#21 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by karanana »

vecina ovih odron zgrada su predmeti sporova nerjesenih vlasnickih odnosa ili su hipoteke za neke kredite, tako da nikome nije u cilju da radi ista po pitanju njihove rekonstrukcije.
tako da za njihovo stanje nisu odgovorne komunalne sluzbe nego sudstvo.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#22 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by poznanik »

karanana wrote:vecina ovih odron zgrada su predmeti sporova nerjesenih vlasnickih odnosa ili su hipoteke za neke kredite, tako da nikome nije u cilju da radi ista po pitanju njihove rekonstrukcije.
Lokalna zajednica, u općem interesu, može donijeti propise i obavezu vlasnicima ovakvih ruševnih, devastiranih objekata za njihovu adaptaciju ili bilo koji sličan način uređenja, makar fasade. Ako od vlasnika nema pozitivnog odgovora, onda lokalna zajednica treba privremeno uzurpirati prava na takve objekte i sama finansirati njihovo uređenje, a kasnije polagati pravo na naknadu od vlasnika ili kupca.

Tako i u slučaju Krajinovićeve "Elektrotehna" zgrade... Općina Stari Grad trebala je urediti njenu fasadu i dovesti je u prijeratno stanje i izgled, a onda zapriječiti bilo kakvu transakciju dok vlasnik ne izmiri sve troškove nastale uređenjem.

Kod ostalih sarajevskih "rugoba", nadležne inspekcije moraju konačno započeti raditi svoje poslove. Ili njih treba sve smijeniti i kazniti :x
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#23 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ma to bi najbolje bilo da opština obnovi a racun ispostavi vlasniku ili vecinskom vlasniku objekta....a u slucaju kada se ne zna vlasnik ili je nepoznat fino napraviti eksproprijaciju objekta, na aukciji je ustupiti nekome investitoru na odredjeni period i bog te veselio...ovo ovako nigdje ne vodi, 15 godina stoji zgrada u centru grada bez ikakvog pomaka, još se sanira od strane civilne zaštite koja opet uzima sredstva iz naših usta, pa to nigdje nema fakat :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#24 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by muha_sa »

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :-) koliko sam puta iso u mjesnu i trazio da nam poprave ono ruglo od ulice iliti asfalta :-)
rijec je o Gradacackoj ulici-i to ulici u kojoj je smjesteno obdaniste i boga molim da neko dijete nogu ne izvrne iduci razrovanom ulicom.
-jebe se nekom sto ih upozoravam-kumim i molim da poprave.
-jebe se nekom sto su nam zgrade oblozene azbestnim plocama i sto su nam ventilacione cijevi azbestne.
bitno se uhljebit u kancelariju i malo fejsbukat na kompUteru :D
slike razrovane ulice postavim cim moj sinak uslika :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#25 Re: Foto-kritike - Ruglo u Sarajevu...

Post by PipiDugaDevetka »

muha_sa wrote:eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :-) koliko sam puta iso u mjesnu i trazio da nam poprave ono ruglo od ulice iliti asfalta :-)
rijec je o Gradacackoj ulici-i to ulici u kojoj je smjesteno obdaniste i boga molim da neko dijete nogu ne izvrne iduci razrovanom ulicom.
-jebe se nekom sto ih upozoravam-kumim i molim da poprave.
-jebe se nekom sto su nam zgrade oblozene azbestnim plocama i sto su nam ventilacione cijevi azbestne.
bitno se uhljebit u kancelariju i malo fejsbukat na kompUteru :D
slike razrovane ulice postavim cim moj sinak uslika :D
Kako prepoznati azbestni zid, ploču, krov?
Sumnjam da su nadograditelji nadogr(a)đivali ovim građevinskim materijalom. Samo sumnjam.
Davaj slike!
Post Reply