Foto epilacija , Sarajevo

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1 Foto epilacija , Sarajevo

Post by CherryLips »

Friške info , idete li na te tretmane , koliko često , u koji salon , cijene..?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#2 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by cendlerbing »

Ja sam, nakon čitanja iskustava po internetu, odustala od te ideje ali sam nedavno čula tako pozitivno iskustvo od jedne cure, da sam mislila probati opet.
Novello bi mi bio prvi i jedini izbor. Nisam ni istraživala gdje još to rade ovdje.

Kad se i ako odlučim, pisaću kako mi je bilo. :-D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by azurna_obala »

Meni su preporučivali salon u Alti, ali nikad nisam otišla, treba mi para dovoljno, a nema fajde od jednog tretmana.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#4 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by cendlerbing »

Ne znam koliko košta u Alti, u Novellu je po zoni 45 maraka. Cijele noge dođu po 90, radi se otprilike svako tri mjeseca. Možda je isprva malo češće, nisam sigurna.
Uopšte nije preskupo, ako je djelotvorno.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#5 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by CherryLips »

Ja sam malo po netu čačkala , imalo ozbiljniji saloni imaju foto epilaciju . La mer u BBI centru , Foto depil u Alti ...i cijene su tu negdje.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#6 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by alica.k »

Svjeze iskustvo, bila sam na dva tretmana do sada - bikini i citave noge. Dlaka mi je tamna, crna, koza haman providna. Radila sam prvi put na 6 sedmica, sad mi je pomjereno na 7, i vjerujem da ce se razmak povecavati.

Rezultati: Bikini mi je poslije prvog tretmana otpalo... pa rekla bih stvarno vecina dlacica - barem 80%. Sad ih nema haman, trci trci pa dlaka. Noge sporije, ne znam zasto, al i tu se vidi razlika.

U No+Vello sam radila. Djevojke super, ne peglaju ako ti se ne prica, pricaju ako ti se prica. Meni je najstrasnije bilo da li ce to da boli al eto ispade da se nisam ni to trebala brinuti. Pecka (otprilike ko kad epilatorom noge depiliras), ne boli.

Sad, zasad sam zadovoljna, uradicu 6 tretmana just in case, pa onda cemo vidjeti kako je na duze vrijeme to. Mislim da treba uci u to sa umjerenim ocekivanjima, ja eto nisam ocekivala cuda pa se prijatno iznenadih. I mislim da treba imati na umu da to nista nije trajno pa treba ponavljati s vremena na vrijeme.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#7 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by radiša »

daj koju fotku davdimo
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by moonca »

idete li na te tretmane
Nedavno sam pocela torturu botoxom i zadovoljna sam.Sve ostale tretmane radim kuci sama.
Dva puta sam probala lasersko ukljananje dlacica iznad usne i nije radilo, mada mi dlaka nije svijetla. Probala 'threading' nekoliko puta :shock: boli uzas. E, ako boli onda to sada radim sa epy ledy :lol: otplacem minutu al' nije strasno.
:ceslja:
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#9 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by alica.k »

sherbett wrote:Alica.k, jesi mozda prije tretmana cupala dlake? Ako si ih cupala mozda prije tretmana nije korijen izraso a laseri djeluju na korjen dlake. Ako nema korijena, nema na sta djelovati.. a kasnije se obnovi
Zato i mora biti razmak.izmedju tretmana bar 2 mjeseca da se korijen obnovi
Meni nije uspjelo doduse radila sam jednom samo :skoljka: ali bas laser. Ja imam pre svjetle dlake .. i ja mislim da meni nis nije otpalo. A dodju ove s tamnim dlakama i od prvog puta turbo zadovoljne.. ja se ukomiram.
Nisam nista cupala odavno, previse mi urastaju dlacice (radi toga sam ovo i radila).
Al tako mi je i rekla ona cura da ce biti, sve zavisi u kojoj je fazi rasta dlaka.
no_sikiriki
Posts: 17163
Joined: 11/12/2012 13:21

#10 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by no_sikiriki »

.
Last edited by no_sikiriki on 23/02/2019 21:23, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 17163
Joined: 11/12/2012 13:21

#11 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by no_sikiriki »

Ko je radio fotoepilaciju nogu, dva pitanja, nakon prvog puta koliko je trebalo dlakama da narastu? i da li stvarno nema nikakvog brijanja izmedju da bi bilo efektno?

(ja sam radila probni dio noge prije 5 sedmica i trenutno super izgleda, nisu se jos pojavile dlake. ali sam odustala jer mi je zena u NoVellu rekla da ako ce biti efektno da se ne bi trebalo nista raditi izmedju tretmana, ni brijati itd. A ja kontam sta ako budem trebala ginekologu i sl., ne mogu ici dlakava :D i ne znam kad dodje ljeto itd., ne mogu sad zavisiti od toga kad cu raditi fotoepilaciju...pa se pitam da li ipak ovo uraditi ali tek najesen ili da pocnem sad...
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#12 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by alica.k »

Ma treba dugo da narastu, a i one sto narastu je nesto tanko nikakvo jedva se vidi, mozes komotno da ne brijes. Jedini razlog sto ja nisam nastavila je sto sam imala drugih stvari na umu.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#13 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by CherryLips »

no_sikiriki wrote:Ko je radio fotoepilaciju nogu, dva pitanja, nakon prvog puta koliko je trebalo dlakama da narastu? i da li stvarno nema nikakvog brijanja izmedju da bi bilo efektno?

(ja sam radila probni dio noge prije 5 sedmica i trenutno super izgleda, nisu se jos pojavile dlake. ali sam odustala jer mi je zena u NoVellu rekla da ako ce biti efektno da se ne bi trebalo nista raditi izmedju tretmana, ni brijati itd. A ja kontam sta ako budem trebala ginekologu i sl., ne mogu ici dlakava :D i ne znam kad dodje ljeto itd., ne mogu sad zavisiti od toga kad cu raditi fotoepilaciju...pa se pitam da li ipak ovo uraditi ali tek najesen ili da pocnem sad...
Bitno je da ne čupaš dlaku iz korijena , jedino to.
no_sikiriki
Posts: 17163
Joined: 11/12/2012 13:21

#14 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by no_sikiriki »

hmm ok znaci mozda da ipak probam...mada ova u NoVellu rece da ne treba ni brijati. dali ste radili ljeti, kad mislite da je najoptimalniji period za poceti s tim
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#15 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by cendlerbing »

Da li neko zna jel manji učinak ako su dlake čupane a ne brijane prije tretmana? Ja ih oko godinu dana skidam šećernom pastom i to ih je malo prorijedilo i dosta istanjilo. Kontala sam ubrzo otići na taj tretman ali se iskreno nadam da mi neće reći kako ih trebam obrijati da bi bilo efikasnije. :cry:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#16 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by cendlerbing »

Ma ne bih radila nikakve depilacije kad počnem sa foto epilacijom. Ionako idem svaki mjesec na depilacije i kad se sve sabere, ni finansijski nije ništa manje isplativa fotoepilacija, a daje trajnije rezultate. U nekom uspješnom slučaju.
Ubi me čekanje kad dlake krenu izrastati do perioda kad mogu otići da ih izdepiliram.
no_sikiriki
Posts: 17163
Joined: 11/12/2012 13:21

#17 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by no_sikiriki »

ne bi trebao biti manji ucinak, samo je bitno da ih pustis da narastu bar na par mm prije prvog tretmana.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#18 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by cendlerbing »

Super, hvala. :thumbup:
no_sikiriki
Posts: 17163
Joined: 11/12/2012 13:21

#19 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by no_sikiriki »

anida_s wrote:Ja sam radila prije nekoliko dana prvi put i meni je rečeno da najnormalnije brijem do sljedećeg tretmana. Nema šanse da ih toliko otpadne da ne moram brijati jer ja evo nakon par dana vidim da regularno rastu kao da nisam ni radila tretman.
dlake pocnu otpadati tek nakon 7-14 dana...
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#20 Re: Foto epilacija , Sarajevo

Post by alica.k »

@anida_s, dlake rastu u fazama, tako da to sto kazes je mozda djelimicno i tacno... na neke dlake koje nisu u fazi rasta ovaj tretman ne djeluje, dok ne dodje njihov red. Zato izgleda kao da stalno rastu nove dlake. To su ti valjda trebali objasniti gdje vec radis ovaj tretman da ne bi mislila da si djaba pare bacila.

Vec nakon 3. tretmana meni se vec dobro primjetio napredak (na nogama), i iako sam prestala u augustu ici na tretmane, i sad kad obrijem noge imam osjecaj da strasno sporo rastu dlake, nekad im treba i 7 dana da narastu. Poredjenja radi, prije kad bih obrijala noge, vec 2.-3. dan bi pocele rasti...
Post Reply