Forumaške navike

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#1 Re: Forumaške navike

Post by Dado34 »

Haj budi iskren, jeli legla grasevina pa postavljas ovolika pitanja? :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Forumaške navike

Post by PipiDugaDevetka »

Nekima od nas je forumašenje savršena zamjena za normalnu komunikaciju in RL, neki su u kolicima (poštujem lica iz kolica), pa i da hoće ne mogu na svjež zrak. Neki eskejpiraju sa radnog mjesta u virtuelni svijet,...

Elem, promijenio mi se život iz korijena, samo što ne znam da li se promijenio ''na bolje'' ili ''na gore''...
Upoznajem se samo sa forumašicama 45+
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#3 Re: Forumaške navike

Post by irvinx1 »

Aktivniji forumasi su ljudi sa viskom slobodnog vremena kojeg provode u dokolici. Ovdje ima ljudi koji svakodnevno pisu, od jutra do ponoci.

Ovi sto na poslu tandaraju po forumu citav dan, zasluzuju momentalne otkaze, a ima ih gomila...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18054
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4 Re: Forumaške navike

Post by GandalfSivi »

Sta vam je, bas fina tema, sto da ne?

Evo doprinos. Obicno provjerim slicicu dana, protabirim malo kako mi stoji klub ovih dana, politiku na foru prelistam i to je to... Ponekad i zapalim pa iskopam onu temu o legalizaciji, to mi bas nekako emocionalno padne, napisem i tu post ili dva i fatam se noge...
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#5 Re: Forumaške navike

Post by threshold »

irvinx1 wrote:Aktivniji forumasi su ljudi sa viskom slobodnog vremena kojeg provode u dokolici. Ovdje ima ljudi koji svakodnevno pisu, od jutra do ponoci.

Ovi sto na poslu tandaraju po forumu citav dan, zasluzuju momentalne otkaze, a ima ih gomila...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#6 Re: Forumaške navike

Post by Mr. Brightside »

uglavnom, sta je poenta vaseg forumanja ovdje, na sta najvise trosite vrijeme? sta kada se ulogujete na forum? kako djelujete? da li se javljate ljudima, tezite nekog da upoznate i sl.? kad ste nervozni jel se ovdje nekad istresate i raspravljate sa ljudima bez potrebe?
nema bas neke poente, mozda da pokusam nekome pomoci na konkretno pitanje/problem :roll:
i ne bih nikog upoznao s foruma na moje insistiranje, radije bih prepustio to drugoj strani :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#7 Re: Forumaške navike

Post by Mr. Brightside »

A jedan wrote:
armin.i.am wrote:
uglavnom, sta je poenta vaseg forumanja ovdje, na sta najvise trosite vrijeme? sta kada se ulogujete na forum? kako djelujete? da li se javljate ljudima, tezite nekog da upoznate i sl.? kad ste nervozni jel se ovdje nekad istresate i raspravljate sa ljudima bez potrebe?
nema bas neke poente, mozda da pokusam nekome pomoci na konkretno pitanje/problem :roll:
i ne bih nikog upoznao s foruma na moje insistiranje, radije bih prepustio to drugoj strani :D
ali meni su super ljudi koji su sa nekom poentom/ciljem/misijom ovdje. evo npr. simpozijum delirijum, totalno u svom filmu borbe protiv kapitalizma :-D ili pipiduga9ka sa svojim temama o monsantu, GMO hrani i sl. cvikerash sa svojim visokim muzickim kriterijima, alica.k i ostale cure sa shopingom, putovanjima i sl. stvarima :D bubam imena, al takve forumase smatram korisnim :thumbup: nebitno slazem li se sa njihovim misljenjima ili ne.
.
i meni su zaista :D
cak se nekim trolovim divim :oops: :sax:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#8 Re: Forumaške navike

Post by Dr.Mr.Fr. »

meni je vic dana prva tema, a onda idem po ostalim i slušam viceve isto tako....
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#9 Re: Forumaške navike

Post by Op3r4t0r »

A jedan wrote:uglavnom, sta je poenta vaseg forumanja ovdje, na sta najvise trosite vrijeme? sta kada se ulogujete na forum? kako djelujete? da li se javljate ljudima, tezite nekog da upoznate i sl.? kad ste nervozni jel se ovdje nekad istresate i raspravljate sa ljudima bez potrebe?
eto , cisto da protabirimo koju o nasim forumskim navikama, prva mi je tema, nemojte trolat, banovici nisu daleko 8-) javim se jos.
Ne mogu reci da nesto posebno trosim vrijeme, iako sam na forumu nekih 7-8 godina nikad nisam bio nesto posebno aktivan, upravo sam provjerio i vidim da pisem tek 0,4 posta dnevno dok pojedinci i po 50 :)

Najcesce kad procitam par vijesti na sax odem na dno stranice i vidim onih 5-6 najsvjezijih forumskih tema i kliknem na najzanimljiviju, ovaj put je to bila ova, vidim o cemu je tema, najcesce nista ne napisem, onda se logujem i klikam na tvoji(moji) postovi, pogledam tu par tema ako ima sta novo jer imam par tema koje standardno pratim, tema o kuhanju sa slikama, pcelarstvo, humanitarne akcije itd i nakon nekih 5-10 minuta vec sam sve obavio za taj put :)

Moram priznati da forum znam cesto koristiti i kao vrstu pomoci u odredjenoj situaciji, kada mi nesto treba ili kada nesto ne znam jednostavno pitam i da budem iskren najcesce i dobijem jako dobar, jako kvalitetan i jako brz odgovor od nekog forumasa ili vise slicnih odgovara tako da se i ovim putem zahvaljujem svima koji su mi na ovaj ili onaj nacin pomogli

Sto se tice upoznavanja to mi nikad nije bio cilj ni plan mada i ne izbjegavam, igrom slucaja sam upoznao par jako finih forumasa, cak sta vise putem foruma sam u ime mog oca pronasao psa kad je otac psa trazio, psa kojeg sad nebi mjenjao za drzavu, i to je bila jedna od prilika u kojoj sam upoznao nekog sa foruma.

Nisam neki ovisnik o forumanju i forumu ali vrlo cesto bacim oko i na ovaj kutak interneta :sax:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#10 Re: Forumaške navike

Post by bez_ideje »

Sve ovisi o vremenu.......
Obicno kad ujutru ustanem,upalim racunar i sax portal.....pa namazem nesta i napravim caj i gledam sta ima (posto ne mogu "sama da jedem" ....ili sam na netu ili gledam crtane )
Pregledam vijesti na portalima.....odem na forum,gledam sliku dana,vicOve,umjetnost zivljenja
onda furnem na fax,do grada....dje god sam naumila......pa popodne nekad kad uletim u kucu ,opet malo pogledam sta ima .....moze u ta doba i politika,religija i "teze teme".....
onda zavisi,ako se izlazi.....naletim kad dodjem ,ako sam u stanju.......ili ako ostanem kuci budem malo vise.......
Poente neke posebne nema.......posto mi je sax forum otvoren sa jos 10 stvari paralelno....
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#11 Re: Forumaške navike

Post by Admir_1984 »

prvo odem na pdf sarajevo, pa ostali sportovi, pa razno, pa fudbal...to je redosljed kad nema neke udarnije vijesit ili zanimljivosti. Navece volim otici na umjetnost i kulturu, gledati neke slike i tako. pdf na koje haman nikad ne idem u posljednje vrijeme su ljubav, bez cenzure, religija i one dole kantonalne
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#12 Re: Forumaške navike

Post by alica.k »

trenutno nemam neku poentu u zivotu, pa sam na forumu :D jbg.
mene unistava sto mi na mail dolaze odgovori na teme, i onda dok ja to sve ispregledam...trebala bih to ugasit vjerovatno.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#13 Re: Forumaške navike

Post by Revolucionar ★ »

pa kad uletim na net, malo i forumom proletim, rekose mi ovi na mailu da trazim nekakve skrivene masonske poruke :lol: pa klikcem okolo
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#14 Re: Forumaške navike

Post by Šizika »

Ja samo pratim temu Šta ste danas kuhali. Nekad sam pomalo i pisala, al sad jednostavno nemam živaca.
Last edited by Šizika on 07/12/2011 02:25, edited 1 time in total.
User avatar
Šizika
Posts: 694
Joined: 10/03/2010 18:39
Contact:

#15 Re: Forumaške navike

Post by Šizika »

Zaboravih reći da mi je omiljena tema Moja fotografija - umijece fotkanja gdje se divim pojedinim slikama i usput se sramim svojih jadnih :-D
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: Forumaške navike

Post by cyprus »

Ovako, ja kad sam god na internetu visim na ovom forumu. Češće ga ukucavam nego google :D (bukvalno). Na ostale potrale ne zalazim nikako. Osim ovog foruma, jedine stranice koje relativno često posjećujem su wikipedia, soccerway i ponekad youtube. Ostalo, vrlo vrlo rijetko... jer praktično sve što me interesuje nađem na SA-X, za sve ostalo tu je wikipedia :D

Nekad sam politiku prvu provjeravo ovdje, al sad tu virnem samo ako mi ostane vremena kad sve ostalo što me zanima pregledam, jer tematika (a i dominantan sastav forumaša od kojih nemaš ništa novo pročitat) bukvalno smara... Sada prvo uđem na ostale sportove i provjerim jel ima šta novo na SA-X ligama :) , onda pregledam pdf fudbal (izbjegavam teme posvećene posebnim klubovima, jer je poplava takvih dosadnih tema dole, po mom mišljenju). Uglavnom, na fudbalu provedem najviše vremena. Ostale podforume gotovo ravnomjerno pregledam, ako ima šta novo i zanimljivo otvorim, ako ne ništa... Jedino nikad ne ulazi na auto-moto teme :D jer s tim nemam blage veze, a i rjedah sam na računarima i tehnologiji (jednostavno nije moj fah)... Na BC i LJS nisam plaho aktivan, jer se tamo na 99% tema preljeva jedna te ista šuplja, često internog sadržaja, u koji mi se teško uklopit :) Šteta samo što moderacija na LJS vrlo brzo zaključava one istinski zanimljive i nesvakidašnje teme :D :P

A nekad mi padne na um da svoj nik ukucam u tražilicu da vidim jel me ko gdje spominjo, a da ja to nisam vidio :D Također, vrlo rijetko se javljam na teme gdje mi je mišljenje slično kao kod većine... Ono tipa, ne vidim smisao da odem na temu o Dodiku i napišem ''Dodik je šupak'', kad petocifren broj postova na toj temi ima baš tu poentu :oops: Logičnije mi je napisat nešto tamo gdje imam šta kontrirat većini :)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#17 Re: Forumaške navike

Post by zijancer »

Pa uglavnom, this stvajjnost je dobar balans dnevnim RL dogadajima :razz:
s tim da na VL strani mozete citati sta god zelite, kada zelite :-) a i mozete i preskociti ca god hocete bez da se neko uvrijedi :P
:sad: neki dan sam npr. slušala detaljan opis nekog spreja za brže susenje laka na noktima tačka
ovdje to ne moram :razz:
User avatar
Radar71
Posts: 7277
Joined: 21/07/2010 15:43

#18 Re: Forumaške navike

Post by Radar71 »

alica.k wrote:trenutno nemam neku poentu u zivotu, pa sam na forumu :D jbg.
.
Ti odgovori i za mene :lol:
User avatar
black
Posts: 17121
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#19 Re: Forumaške navike

Post by black »

sta reci... :mrgreen:
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#20 Re: Forumaške navike

Post by žulijan asanž »

A jedan wrote:ne znam zasto, kad se logiram ovdje prvo odem na pdf umjetnost zivljenja :D nakon radnog dana mi to valjda djeluje ko razbibriga, sta li. mada nema bogznasta pametno za procitat.
onda saram lagano po forumu, nesvjesno citajuci sve teze i teze teme,sta se desava u gradu, muzika, pa crna hronika :D a vazda zavrsim na politici. tu mi je nokaut.
imam obicaj i da klikam na neke forumske likove, malo prelistam sta su posljednje pisali, sta kazu :D valjda mi djeluju zanimljivi, ima ih par vazda imaju neke svjeze neobicne informacije :-)
ne spijuniram nikog, i nisam neki haker da ganjam ip adrese :D mada znam da neki i to rade.
kad odem na foto pdf i vidim neke slike prirode, opsujem sebe sto nisam negdje vani u zelenilu, i sto provodim vrijeme za racunarom, nadahnu me fotografi brate :D
kad neko pita ili trazi neki info koji znam, uvijek se javim, mada sam par puta ja pitao neke stvari a niko ni habera :(
mozda 1h vremena dnevno provedem na ovom forumu u prosjeku, to sam tek nedavno ukapiro, da mi nije dan potpun ako malo ne promahalam ovdje :D ne smatram da je gubljenje vremena, dapace. procito sam i teskih gluposti, ali i naucio dosta toga :thumbup:
par puta sam i pjan naletio :oops: pa se glupiro nesto, izvinjavam se, nije cesto :skoljka:
na pdf nauci i ekonomiji sam najmanje, pare i matematika nikad nisu bili moj fah :D
nisam nijednog forumasa/icu upoznao u pravom zivotu, niti imam neku pretjeranu zelju, ne zato sto mislim nesto lose, nego cisto volim uzivati u anonimnosti, nekad mi bude dosta svakodnevnice pa pobjegnem ovdje, gdje me niko ne zna, nadam se :oops: ali sumnjam na par nickova da ih znam real life :D

uglavnom, sta je poenta vaseg forumanja ovdje, na sta najvise trosite vrijeme? sta kada se ulogujete na forum? kako djelujete? da li se javljate ljudima, tezite nekog da upoznate i sl.? kad ste nervozni jel se ovdje nekad istresate i raspravljate sa ljudima bez potrebe?
eto , cisto da protabirimo koju o nasim forumskim navikama, prva mi je tema, nemojte trolat, banovici nisu daleko 8-) javim se jos.
zar je uopšte moguće preko nečijeg posta doći do njegove IP adrese, osim ako se ne provali na server na kojem je forum postavljen?

mislim da si ti malo pomiješao babe i žabe. eee, kad bi to tako lako bilo, sve bi krvavi forumaši po gradu hodali i sa šljivama i modricama :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#21 Re: Forumaške navike

Post by Not My Idea »

i ja sam cula za razotkrivanje forumasa preko ip adresa...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#22 Re: Forumaške navike

Post by sheilak »

black wrote:sta reci... :mrgreen:
:D

Prvo skocim na sliku i vic dana, zatim izjavim neshto na BC-u :-D , vidim ko sta od muzike slusa, malo na teme iz Sarajeva... Inace, dodjem se nasmijati ovdje, vidjeti ste se desava i kakavo je raspolozenje, posebno kad su neka veca desavanja (utakmice, izbori, napadi :D , opasnosti, itd.).
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#23 Re: Forumaške navike

Post by ladyblue18 »

Not My Idea wrote:i ja sam cula za razotkrivanje forumasa preko ip adresa...
:roll: :-) otkril ti koga pomocu ip adrese? :D :lol:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#24 Re: Forumaške navike

Post by bez_ideje »

To culi da su locirali onog sto je bio dezurni sijac etnicke,vjerske i nacionalne mrznje na komentarima na portalu.... :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#25 Re: Forumaške navike

Post by HAVANA »

E cuj razotkrivanje forumasa preko ip adrese :lol:
Sta me ima razotkrivat,po foruma me zna.Kome trebam na pp... pa dobije telefon,popijemo kaficu...imam i sliku okacenu negdje :D
A navike su... omiljene teme pregledam...pa vidim dje mi je muha :D ,jel se chisum kome sjetio familije :lol: nekad se zajebem pa odem na religiju,politiku...pa me onda zaboli glava pa se vrnem na ljubav i sex...udrobi se i ekonomije malo...i tako...odmara me,sto jes,jes :sax:
Post Reply