Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#51 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dr.Cuddy »

Da se predbilježim, pratim redovno :)
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#52 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ranger »

ev jos jednog diplomiranog sa biroVa

Diploma: Bachleor of business
Smijer: Bankarstvo i osiguranje
Vozacka dozvola B kategorije, aktivan vozač preko 5 godina; govorim, pišem i čitam engleski odlično (EFSA certifikat); njemački razumijem i govorim malo; informatički pismen, MS Office - odlično; 1 godinu radnog iskustva na poslovima nabavke robe iz inostranstva i prodaje + ferijalna praksa + honorarni poslovi, nepušač.... :-D
User avatar
Asmara
Posts: 150
Joined: 09/07/2008 11:52

#53 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Asmara »

@ Dr. Cuddy, jeste li Vi dobili moje zadnje dvije poruke?
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#54 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Trebam te »

ranger wrote:ev jos jednog diplomiranog sa biroVa

Diploma: Bachleor of business
Smijer: Bankarstvo i osiguranje
Vozacka dozvola B kategorije, aktivan vozač preko 5 godina; govorim, pišem i čitam engleski odlično (EFSA certifikat); njemački razumijem i govorim malo; informatički pismen, MS Office - odlično; 1 godinu radnog iskustva na poslovima nabavke robe iz inostranstva i prodaje + ferijalna praksa + honorarni poslovi, nepušač.... :-D

Bosanska diploma ili?
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#55 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ranger »

Trebam te wrote:
ranger wrote:ev jos jednog diplomiranog sa biroVa

Diploma: Bachleor of business
Smijer: Bankarstvo i osiguranje
Vozacka dozvola B kategorije, aktivan vozač preko 5 godina; govorim, pišem i čitam engleski odlično (EFSA certifikat); njemački razumijem i govorim malo; informatički pismen, MS Office - odlično; 1 godinu radnog iskustva na poslovima nabavke robe iz inostranstva i prodaje + ferijalna praksa + honorarni poslovi, nepušač.... :-D

Bosanska diploma ili?
Bosanska, UNSA ;-)
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#56 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by sandra01 »

A mozda bi bolje bilo da forumasi koji u svojim firmama imaju upraznjeno radno mjesto to oglase ovde tako bi bilo brze :-D .Ovako ovo lici na bazu podataka ljudi koji traze posao ,et' to je moja skromna ideja.Sretno svima :sax:
ibizza
Posts: 4576
Joined: 05/06/2008 00:46

#57 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ibizza »

sandra01 wrote:A mozda bi bolje bilo da forumasi koji u svojim firmama imaju upraznjeno radno mjesto to oglase ovde tako bi bilo brze :-D .Ovako ovo lici na bazu podataka ljudi koji traze posao ,et' to je moja skromna ideja.Sretno svima :sax:
Na ovo sam najvise ciljao kad sam otvarao temu :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#58 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by muha_sa »

Lud i ponosan wrote:Vidis o ovome sam bas razmisljao, samo sam na kraju dosao do zakljucka da ideja bas nije najbolja. :D I da, tema bi nosila naslov "Trazim posao". :D

Ali haj' da se i ja predstavim, da podrzim ideju koju si od mene mazn'o. :D

Zavrsen Ekonomski fakultet po starom nastavnom planu i programu. Od skora na postdiplomskom studiju.
Aktivno bavljenje racunarskim mrezama (Cisco - trenutno 3. semestar). Office izvrsno. OS - Linux i Windows, SEO, administracija,...
Engleski - solidno. Razumjevanje odlicno, govor malo teze. :D
Aktivan vozac 6-7 godina, B kategorija.
Volonterski staz. I danas aktivan clan. Radio sve i svasta, naravno honorarno. Imam i 2 preporuke poslodavaca sa tih honorarnih poslova.
Sta zelim? Da UCIM i mukotrpno RADIM. Nista vise od toga. Nemam problema da krenem sa DNA, niti ocekujem da mi bude sve potaman. Ne prizeljkujem nikakvo posebno radno mjesto, pristajem na sve i siguran sam da cu odlicno plivati gdje god se ukaze prilika.
Samo da su uslovi za rad pristojni i da postoji mogucnost strucnog napredovanja prvenstveno (opet se vracam na to UCENJE), a plata je sad, u ovim okolnostima, najmanje bitna.
Sta nudim? Lojalnost, spremnost na naporan rad i zelju za dokazivanjem. Gladan sam ucenja, sposoban da doprinesem svakoj kompaniji u stepenu koji se od mene ocekuje, pa i puno vise od toga. Nemam problema sa prekovremenim radom, grizem, ujedam, stipam, samo nedostaje PRILIKA. Prilagodljiv, jako ambiciozan i sposoban docekati se na noge sa bilo koje visine.
Eto... :bih:
za tebe nema zime :-D svaka cast momcino :thumbup:
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#59 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dr.Cuddy »

Asmara wrote:@ Dr. Cuddy, jeste li Vi dobili moje zadnje dvije poruke?
jesam. odgovorila jutros :)
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#61 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Zvek »

Gdje se organizuju kursevi za programiranje?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#62 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kokuz_sa »

@zvek
Cisko akademija organizuje te kurseve..ili je bar organizovala
znam isla neka raja kod mene tu
a i bilo je nesto kao napredni kurs u dzamiji kralj fahd pa probaj i tu



a oglas je legendaran
:lol: :lol:

joj znam ja jednu inzinjerku kojoj bi ovaj posao ekstra odgovarao..samo steta nema 50god



ps: zagazaga halali na ovom drugom dijelu posta jer odoh u off
Last edited by kokuz_sa on 13/10/2011 19:52, edited 1 time in total.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#63 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by terra_incognita »

kokuz_sa wrote::lol: :lol:

joj znam ja jednu inzinjerku kojoj bi ovaj posao ekstra odgovarao..samo steta nema 50god



ps: zagazaga halali na off
boba mi je falila da preporučim posao forumašici ali reko bolje da držim jezik za zubima :zzzz:
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#64 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Zvek »

@ kokuz Znam, ali CCED trenutno organizuje kurseve za mreže, i neke napredne Linux kurseve, tj seminare u trajanju par dana po 1000+ KM.
U svakom slučaju hvala.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#65 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kokuz_sa »

Zvek wrote:@ kokuz Znam, ali CCED trenutno organizuje kurseve za mreže, i neke napredne Linux kurseve, tj seminare u trajanju par dana po 1000+ KM.
U svakom slučaju hvala.
probaj na ovoj temi pitat..ipak tu vise raja zalazi
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 25&t=80681
User avatar
Lipstick Jungle
Posts: 273
Joined: 01/09/2011 21:44

#66 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lipstick Jungle »

Samo da se pribiljezim da pratim temu i da vam pozelim srecu!
Ako saznam za neki konkurs,
nakacim ovdje ;-)
User avatar
Shacii
Posts: 1019
Joined: 07/02/2011 12:21

#67 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Shacii »

Vidim dosta ljudi sa vss, evo da se i ja prijavim :sad: bez ikakvog pretjerivanja pristala bih na bilo kakav posao sa normalnim uslovima,pod normalnim mislim radno vrijeme 8-9 sati, prijavljen, a plata totalno nebitna.

Radila u jednoj MKF kao kreditni službenik, nije mi smetalo što ja imam diplomu ekonomskog fakulteta dok drugi imaju sss, možda od 20 njih troje ima všs, nije mi smetalo radno vrijeme od 12h, nije mi smetala mizerna plata od koje u mnogim firmama ljudi dobiju kao topli obrok (znam jer sam imala uvid u platne liste nekih od klijenata), nije mi smetalo što sam potpuno izgubila kontakt sa svima koje sam znala uključujući ljude sa kojima živim od istim krovom..ali kad radno vrijeme od 12 sati nije bilo dovoljno nego je traženo da se ostaje od 8ujutro do 11 sati naveče..eh to je bilo :run:
jesenjin
Posts: 182
Joined: 22/06/2009 12:55

#68 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by jesenjin »

Mozda bi bilo efikasnije da javno trazite stelu i da ponudite odgovarajucu cifru za posao u struci. Mislim da bi se prije javio neki shalabajzer koji bi vas uz adekvatnu cifru uposlio nego neki shalabajzer koji bi vam djaba ponudio posao....
jesenjin
Posts: 182
Joined: 22/06/2009 12:55

#69 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by jesenjin »

I jos nesto sam zaboravio: Nemojte padati u ocaj ako nakon zavrsenog fakulteta ili sss dugo cekate na posao.Takodjer nemojte moliti za posao, traziti da vam neko pomogne i ne nadajte se da ce vam neko preko foruma pomoci.Nece, niko vam preko ovog ili onog foruma nece pomoci... S druge strane mozete se samo navuci na jednu od mnogobrojnih zavrzlama koja bi vas samo odvukla u jos tezu situaciju.

Ne cekajte posao sa fakultetom, radite bilo sta da bi prezivjeli a borite se da dobijete posao u struci.... Sretno vam ;)
insomniac_90
Posts: 298
Joined: 17/09/2010 18:10

#70 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by insomniac_90 »

*
Last edited by insomniac_90 on 18/10/2011 00:50, edited 1 time in total.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#71 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Abu FEED el-Castro »

Raja traze al eto moglo bi se nesto i PONUDITI. :dance:

Drug fotograf dakle ima biznis, fotografijom se bavi. Ima tog posla podosta i cesto ne moze stici. Eh sad, idealno bi bilo da je neko ko se prijavi lijep, da da, lijep - bilo beauty bilo handsome :D
Znaci moze i musko moze i zensko, od dvadesetak do 50 godina, finih crta lica sa urednim kompletom zuba u glavi.

Dalje, bilo bi pozeljno da govori 7 jezika!
I da ima polozeno za voznju helikoptera.
I svakako da, pored diplome iz drustvenih nauka, dobro programira u javi.
:lol:
Sala za ovo zadnje troje. :)
Helem, dakle taj ljepotan ili ljepotanka bi jos trebali da se snalaze u photoshopu. Ne moraju biti ni tata-mate ali makar da znaju osnove i da se ne boje tog programa. Finese bi ih se dodatne, po potrebi, dalo obuciti naknadno. Ovo je bitnije od onog prvog, zapravo ovo je bit: obrada fotografija i rad u photoshopu. Dalje, i ovo sljedece je pod pozeljno a nije nuzno, bilo bi zgodno da ta osoba ima neke miminalne menadzerske sposobnosti. Eh sta to znaci u ovom slucaju, ne da je stanju otici na berzu ganjat dionice, nego da osoba nije stidna i zatvorena i da moze uzeti za telefon i dogovoriti sastanak sa nekom osobom, ponekad, po potrebi, mozda jednom sedmicno, mozda dvaput, mozda i nijednom, kako kad.
O cemu se u sustini radi, znaci posao u kompletu je: dogovoriti slikanje, uslikati, obraditi fotografije, proslijediti kupcu. Da pojasnim ovo za prvi uslov, fizicki izgled, tu i tamo zatreba dodatni model kod fotografisanja, zgodno je uvijek imati nekog pri ruci ko moze da uleti u kadar bez straha (mahom se tu radi o porodicnim fotografijama, biznisu, indoor-outdoor itd. helem nista i niposto ispod crte dostojanstva - ako kome nesto tako pada na pamet!). Ipak, vecina posla je za kompjuterom, od kuce. Part-time. Posla ima da se moze raditi dva sata na dan, a moze i 5 i 10. Tako i isplata, lako bi se dogovorili, moze po satu, po danu, po mjesecu, po fotografiji, po ovom-onom, nebitno. Bitno je da osoba ima ostro oko, smisao za lijepo bi vrlo dobro dosao. Idealno za one koji su fazi "trazenja zaposlenja" ili eventualno "dodatnog zaposlenja" ili hodanja od nemila do nedraga da od kuce, bez trosenja zivaca, zarade sebi. A ako bi se bas nasli, onda je moguce i ovu varijantu pretvoriti u full-time :)
Helem eto, ako ima ko da mu ovo lici na nesta ili ima potpitanja neka se javi na pp pa da ga ja proslijedim dalje pa se dogovorite. Posao je dosta specifican, no daleko od toga da je komplikovan. U svakom slucaju ako mislite da ispunjavate navedeno mozete se neobavezno naci na kafi ili cuti ili i probati na krace vrijeme pa vidjeti da li i koliko vam lezi i jel vam se isplati. A ako bi se nasao neko da fakat ispunjava sve ovo (tj. te 3-4 stavke) e tom bi se sigurno isplatilo i ostati, svojevoljno dakako ;)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#72 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Pera Trta »

Kada već pitaš za način pisanja CV-a, sumnjam da je dužnost požarnog u studentskom domu u Americi neka referenca za CV. Nisam poslodavac, nadam se da će doći ljudi sa konkretnijim savjetima, ali ja ne vidim neko posebno iskustvo u svemu tome što si naveo (davao časove matematike i sl.).
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#73 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hurmasica »

evo javno trazim stelu za zaposlenje u drzavnoj firmi. na pp slati ponude :)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#74 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mali Ninja »

ima li iko kakvu štelu u mercatoru da se šljaka? :D
insomniac_90
Posts: 298
Joined: 17/09/2010 18:10

#75 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by insomniac_90 »

Pera Trta wrote:Kada već pitaš za način pisanja CV-a, sumnjam da je dužnost požarnog u studentskom domu u Americi neka referenca za CV. Nisam poslodavac, nadam se da će doći ljudi sa konkretnijim savjetima, ali ja ne vidim neko posebno iskustvo u svemu tome što si naveo (davao časove matematike i sl.).
poslove koje sam naveo su bili studentski poslovi od 20 sati sedmicno (pola radnog vremena) za koje sam posteno placen ... ne vidim zasto to ne bih stavio u CV?
Post Reply