Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2726 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Uslovi su ok, ne znam sta ocekujes, nije rad u Ambasadi :mrgreen: , ali sto se prava radnika tice sve je vecinom ispunjeno, sve se uplacuje kako treba, njemac je vlasnik 50% ;-)
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#2727 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by lorente »

mk ultra wrote: 23/12/2019 18:03 Uslovi su ok, ne znam sta ocekujes, nije rad u Ambasadi :mrgreen: , ali sto se prava radnika tice sve je vecinom ispunjeno, sve se uplacuje kako treba, njemac je vlasnik 50% ;-)
Kakve veze ima sto je Nijemac vlasnik, kada je Bosnjak sefcic, direktor itd... Radio sam u firmi gdje je Austrijanac vlasnik 100%, ali jadni bosnjak sve to ponisti..
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2728 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

lorente wrote: 25/12/2019 13:22
mk ultra wrote: 23/12/2019 18:03 Uslovi su ok, ne znam sta ocekujes, nije rad u Ambasadi :mrgreen: , ali sto se prava radnika tice sve je vecinom ispunjeno, sve se uplacuje kako treba, njemac je vlasnik 50% ;-)
Kakve veze ima sto je Nijemac vlasnik, kada je Bosnjak sefcic, direktor itd... Radio sam u firmi gdje je Austrijanac vlasnik 100%, ali jadni bosnjak sve to ponisti..
došao njemac i odmah naredio da se HR makne sa radnog mjesta, inače žena od vlasnika bosnjaka ;-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2729 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjesticanametli »

To to :thumbup: sve ih nacepit....cuj zenu metno :lol: skonta i svabo :thumbup:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2730 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

najgora moguca kombinacija je kada u privatnoj firmi rade i muz i zena...e tu onda ne znas ko koga je*e :D
ko god je radio u takvoj firmi,zna o cemu pricam :D
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2731 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by use your illusion »

Ima li kakvih firmi u sa da se lako zaposliti, bez nekih stručnih kvalifikacija. Da je plata bar 600 KM
Protocol
Posts: 32
Joined: 29/09/2011 19:53

#2732 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Protocol »

znal neko neku firmu da zaposljava ing masinstva sa 1 godinu iskustva al naravno da je plata 850+ KM, iako je i to malo s obzirom da sam pod kirijom imam zenu i dijete ?

ili mozda junior web developera( front-end) ???
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2733 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Protocol wrote: 27/12/2019 16:59 znal neko neku firmu da zaposljava ing masinstva sa 1 godinu iskustva al naravno da je plata 850+ KM, iako je i to malo s obzirom da sam pod kirijom imam zenu i dijete ?

ili mozda junior web developera( front-end) ???
pa pogledaj malo ove firme koje imaju potrebu za ing. masinstva...obidji par firmi,posalji mail i ponudi se a obavezno navedi u mailu da se mail proslijedi direktoru a isto mozes poslati i mailove sa ponudom IT firmama...pa ta struka se najvise trazi...ne znam odakle si,ali da si iz mog mjesta,mogao bi ti reci firmu u koju da se javis,jer im treba ing. masinstva...rade kotlove,firma Kovan Gracanica
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2734 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Protocol wrote: 27/12/2019 16:59 znal neko neku firmu da zaposljava ing masinstva sa 1 godinu iskustva al naravno da je plata 850+ KM, iako je i to malo s obzirom da sam pod kirijom imam zenu i dijete ?

ili mozda junior web developera( front-end) ???
šalji firmama CV direktno, izletit će nešto sigurno
koji smjer mašinstvo?
Protocol
Posts: 32
Joined: 29/09/2011 19:53

#2735 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Protocol »

mk ultra wrote: 30/12/2019 13:09
Protocol wrote: 27/12/2019 16:59 znal neko neku firmu da zaposljava ing masinstva sa 1 godinu iskustva al naravno da je plata 850+ KM, iako je i to malo s obzirom da sam pod kirijom imam zenu i dijete ?

ili mozda junior web developera( front-end) ???
šalji firmama CV direktno, izletit će nešto sigurno
koji smjer mašinstvo?
Proizvodni smjer.
Slao sam emailove na dosta firmi ali niko ama bas niko ne odgovara na email. Isao sam u neke firme direktno na vrata ali uglavnom ili ne treba radnika il kao ostavi CV pa ti javimo kad nam bude trebalo radnika( naravno nikad ne jave).

Obzirom da malo koja firma hoce ing, tako da sad ganjam barem da radim u proizvodnji namjestaj il stolarija. pa bi se mozda vremenom napredovalo. Slao u sve poznate firme po Sarajevu sto se time bave ali bezuspješno. Ostaje mi samo da pokusavam i dalje trazim. valjda bude nekad nafake.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#2736 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by allem_77 »

zippoo87 wrote: 10/12/2019 00:38 evo ja sada dobio ponudu za Svedsku,sezonski posao na 5-6 mjeseci,nije nikakvo branje ni poljoprivreda...posao ne djeluje lose a ni plata nije losa ni za njihov gore standard,tako mi rece ovaj jedan posrednik...na meni je da li cu prihvatiti ili ne

u BiH izgleda niko ne zeli biti prvi,da pocne popravljati ovo stanje,svi kukaju i kradu,da li od drzave ili radnika ,potpuno je nebitno
Raspitaj se kolike su plate u Švedskim zatvorima? Oni imaju dobar standard. I mislim da je bolje gore robijati, nego ovdje raditi? Znači smještaj, ishrana, odjeća je besplatna. Jedino ako hoćeš nešto dodatno od hrane, slatkiši, sokovi... to kupuješ, kao i u svakom drugom zatvoru.

Pričao mi jedan čovjek da je plata oko 700-800 eura? Ali to je bilo davno. Možda je sada veća plaća? Sobe kao u hotelu...
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2737 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

allem_77 wrote: 31/12/2019 04:28
zippoo87 wrote: 10/12/2019 00:38 evo ja sada dobio ponudu za Svedsku,sezonski posao na 5-6 mjeseci,nije nikakvo branje ni poljoprivreda...posao ne djeluje lose a ni plata nije losa ni za njihov gore standard,tako mi rece ovaj jedan posrednik...na meni je da li cu prihvatiti ili ne

u BiH izgleda niko ne zeli biti prvi,da pocne popravljati ovo stanje,svi kukaju i kradu,da li od drzave ili radnika ,potpuno je nebitno
Raspitaj se kolike su plate u Švedskim zatvorima? Oni imaju dobar standard. I mislim da je bolje gore robijati, nego ovdje raditi? Znači smještaj, ishrana, odjeća je besplatna. Jedino ako hoćeš nešto dodatno od hrane, slatkiši, sokovi... to kupuješ, kao i u svakom drugom zatvoru.

Pričao mi jedan čovjek da je plata oko 700-800 eura? Ali to je bilo davno. Možda je sada veća plaća? Sobe kao u hotelu...
:lol: :lol: :lol:
jesi li ti dobar druze ili si malo ranije poceo slaviti novu godinu pa se opalio hemikalijama ???
ako imam ponudu za posao,znaci idem da radim...a ne da robijam u zatvoru hahhaa
kakav lik
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#2738 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by allem_77 »

zippoo87 wrote: 31/12/2019 15:08
allem_77 wrote: 31/12/2019 04:28
zippoo87 wrote: 10/12/2019 00:38 evo ja sada dobio ponudu za Svedsku,sezonski posao na 5-6 mjeseci,nije nikakvo branje ni poljoprivreda...posao ne djeluje lose a ni plata nije losa ni za njihov gore standard,tako mi rece ovaj jedan posrednik...na meni je da li cu prihvatiti ili ne

u BiH izgleda niko ne zeli biti prvi,da pocne popravljati ovo stanje,svi kukaju i kradu,da li od drzave ili radnika ,potpuno je nebitno
Raspitaj se kolike su plate u Švedskim zatvorima? Oni imaju dobar standard. I mislim da je bolje gore robijati, nego ovdje raditi? Znači smještaj, ishrana, odjeća je besplatna. Jedino ako hoćeš nešto dodatno od hrane, slatkiši, sokovi... to kupuješ, kao i u svakom drugom zatvoru.

Pričao mi jedan čovjek da je plata oko 700-800 eura? Ali to je bilo davno. Možda je sada veća plaća? Sobe kao u hotelu...
:lol: :lol: :lol:
jesi li ti dobar druze ili si malo ranije poceo slaviti novu godinu pa se opalio hemikalijama ???
ako imam ponudu za posao,znaci idem da radim...a ne da robijam u zatvoru hahhaa
kakav lik
Ne slavim novu godinu. Nisam mislio na tebe, ne moraš ti robijati. Ali kada već gore ideš, da provjeriš taj podatak? Nisam mogao naći na internetu?

Znam dosta ljudi koji rade za 600 - 700 km, ili nemaju posao. Ali ako je ovaj podatak tačan, o visini plaće u njihovim zatvorima, ima ljudi koji bi robijali jedno godinu dana, ako bi mogli uštedjeti za tu godinu 10000 eura?

Možda jeste malo smiješno 😁 znaš i sam kakva je situacija ovdje?
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2739 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Protocol wrote: 30/12/2019 14:49
mk ultra wrote: 30/12/2019 13:09
Protocol wrote: 27/12/2019 16:59 znal neko neku firmu da zaposljava ing masinstva sa 1 godinu iskustva al naravno da je plata 850+ KM, iako je i to malo s obzirom da sam pod kirijom imam zenu i dijete ?

ili mozda junior web developera( front-end) ???
šalji firmama CV direktno, izletit će nešto sigurno
koji smjer mašinstvo?
Proizvodni smjer.
Slao sam emailove na dosta firmi ali niko ama bas niko ne odgovara na email. Isao sam u neke firme direktno na vrata ali uglavnom ili ne treba radnika il kao ostavi CV pa ti javimo kad nam bude trebalo radnika( naravno nikad ne jave).

Obzirom da malo koja firma hoce ing, tako da sad ganjam barem da radim u proizvodnji namjestaj il stolarija. pa bi se mozda vremenom napredovalo. Slao u sve poznate firme po Sarajevu sto se time bave ali bezuspješno. Ostaje mi samo da pokusavam i dalje trazim. valjda bude nekad nafake.
Javi se ovima sto rade sa metalima, procedo praktik, vidi i sa ovim npr upraviteljima, ili ovi zastita od pozara, treba im inzinjera garantujem... naletit ce nesto :thumbup:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2740 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

meni malo cudno da neko ko je inzinjer masinstva ne moze naci posao u danasnji vakat
razumio bi da kaze da ima posla ali su lose plate i uslovi,ali da nemamo nikako pozicije za ovu struku,cudno mi
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2741 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bobi »

Šta ce nam inzinjeri :mrgreen: ..ima bravara sve znaju...zato nam je produktivnost na nivou kamenog doba :lol:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2742 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Bobi wrote: 01/01/2020 21:30 Šta ce nam inzinjeri :mrgreen: ..ima bravara sve znaju...zato nam je produktivnost na nivou kamenog doba :lol:
ne znam za nove inzinjere i bravare ali skoro pa bih se smio kladiti da stariji bravar (iz Juge) zna vise od 90% sadasnjih inzinjera
kod nas iz firme Fering,koju su sada ja mislim i ugasili skroz kroz stecaj...ti majstori,bravari...ljudi svojim rukama prave sta pozelis,cijele hale sklapaju,instaliraju sve zivo unutra...svojim ocima gledao
a da ne pricam da je i dosta sada vec solidnih firmi formirano upravo od ljudi koji su nekada radili u Feringu Gracanica
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2743 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Chmoljo »

mk ultra wrote: 01/01/2020 17:37
Protocol wrote: 30/12/2019 14:49
mk ultra wrote: 30/12/2019 13:09

šalji firmama CV direktno, izletit će nešto sigurno
koji smjer mašinstvo?
Proizvodni smjer.
Slao sam emailove na dosta firmi ali niko ama bas niko ne odgovara na email. Isao sam u neke firme direktno na vrata ali uglavnom ili ne treba radnika il kao ostavi CV pa ti javimo kad nam bude trebalo radnika( naravno nikad ne jave).

Obzirom da malo koja firma hoce ing, tako da sad ganjam barem da radim u proizvodnji namjestaj il stolarija. pa bi se mozda vremenom napredovalo. Slao u sve poznate firme po Sarajevu sto se time bave ali bezuspješno. Ostaje mi samo da pokusavam i dalje trazim. valjda bude nekad nafake.
Javi se ovima sto rade sa metalima, procedo praktik, vidi i sa ovim npr upraviteljima, ili ovi zastita od pozara, treba im inzinjera garantujem... naletit ce nesto :thumbup:
Za upravitelja mora imati položen stručni ispit. I mislim da tu može ići i na varijantu ugovora o djelu, ako slučajno nađe posao, da ima sa strane još nešto.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2744 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by plain vanilla »

Protocol wrote: 27/12/2019 16:59 znal neko neku firmu da zaposljava ing masinstva sa 1 godinu iskustva al naravno da je plata 850+ KM, iako je i to malo s obzirom da sam pod kirijom imam zenu i dijete ?

ili mozda junior web developera( front-end) ???
Ako znas njemacki
https://m.posao.ba/#!job;id=344930
UzlaTanjoEloSanjo
Posts: 13
Joined: 08/02/2017 00:41

#2745 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by UzlaTanjoEloSanjo »

Vozdrica
Last edited by UzlaTanjoEloSanjo on 26/01/2020 22:07, edited 1 time in total.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#2746 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by NecuVise »

Zna li neko gdje naći sezonske poslove a da nije na primorju? Može od Hrvatske do Švedske, samo da je pristojno. Ugovor mi za trenutni posao ističe na početku ljeta a tek na jesen bih mogao dobiti drugi, pa da iskoristim to vrijeme. Pokušao sam nešto po Facebooku naći i nisam uspio, pa bih bio zahvalan da neko konkretno napiše. Ujedno i ako neko ima svoja iskustva sa tim sezonskim poslovima da podijeli.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2747 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Russki »

Komiža ubjedljivo najbolja za rad sto se tice hrvatskog primorja.
UzlaTanjoEloSanjo
Posts: 13
Joined: 08/02/2017 00:41

#2748 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by UzlaTanjoEloSanjo »

Zna li iko kakvi su uslovi u Cinema City-ju na cijepanju karti? Satnica ili? Radno vrijeme?
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#2749 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Mafioso »

zippoo87 wrote: 26/12/2019 16:10 najgora moguca kombinacija je kada u privatnoj firmi rade i muz i zena...e tu onda ne znas ko koga je*e :D
ko god je radio u takvoj firmi,zna o cemu pricam :D
Na žalost bio direktor u takvoj, ne d'o dragi Allah nikome. Iskustvo rada 10-20g: NIKAD se ne zapošljavaj u porodičnoj firmi gdje su svi tu u toj firmi. Na žalost iskusio na jako bolan način, gazda (generalni direktor), žena (radi plaćanje i vodi poslovnicu), djeca (knjigovodstvo, komercijala) i ja jadnik bio ko neki direktor i svako njihovo sranje trebaš pokriti a kad dođeš gazdi kažeš kako rusvaj prave pa đe će moja đeca to da rade to je nemoguće ti mene uništavaš.... Bježi od toga, samo sistemi sa apsolutno jednim i jakim šefom na čelu.
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2750 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

eto,samo da potvrdis pravilo :D
i ja sam se svega nagledao po privatnim firmama ...manje vise ovdje je sve isti koncept...vecinom djeca naslijede neke biznise od oceva,pa njihova djeca rade tu sa njima,sa nadom da ce i oni preuzeti...ali vecinom ta djeca nisu sposobna ni za sta ...ima naravno i sposobnih ali to su uglavnom iz porodica gdje nema babinih sinova,nego gdje se radi i gdje svi ukucani rade,para se zaradi

problem vecinom nastane kada i zena direktno radi u firmi...pa u 99% situacija to su zene sa kompleksima nekim,obicno nize vrijednosti pa onda te komplekse lijece na zaposlenim,maltretirajuci ljude...nazalost mnogi to trpe...rijetki odhebu takve

po meni,niti jedan posao i niti jedna plata,ma koliko velika bila,nisu vrijedni jedne sijede dlake a da ne kazem zivaca
nazalost,sada vise od polovine zaposlenih,vecinom ovi koji su poceli raditi u socijalizmu,sada dolaze na posao pod raznoraznim sedativima i antidepresivima...da se pokusaju izboriti sa ovim nazovi privatnicima...sve goli sljam
Post Reply