Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2701 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

drugov otac radio u Libiji haman pa 25+ godina i prije 4-5 godina se vratio i to je to,valjda je dole rasulo,dok se nije vratio a vjerujem da moze da hoce
a u BiH skoro svi poslodavci gledaju samo da zaposle one koje mogu iskoristavati,na bilo koji nacin...ako malo pokazes zube,niko te vise ne kontaktira

evo i ja ljetos bio u Hrvatskoj na sezoni i vec sam 2 mjeseca kuci i sada mi je bas dosadno,radio bi ali nema nista u ponudi,iako je Gracanica fol od posla carsija i niti jednog oglasa za posao nema...smijesno
a i necu da pocinjem bilo sta i da gubim zivce sa primitivnim gazdama,radije necu ni raditi pa na proljece opet vidjeti i mozda na sezonu opet,ako ne nadjem nesto zanimljivo do tada

jednostavno gazde su seljacine teske,cast izuzecima,kojih je premalo...evo u bivsoj firmi ovdje sto sam radio,gazda iako nema radnika,fali mu i ne moze naci kvalitetnog (moze ali ne zna zadrzati) ,ovim sadasnjim radnicima odbija od plate a rade po 15 dana bez dana odmora...seljacina jedna primitivna ,ja u zivotu veceg seljacinu od ovog nisam upoznao a necu da govorim ovdje o kome se radi,jer je poznata firma svima ovdje na forumu
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2702 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Pa vala i mog'o bi reci...
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2703 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

drndalo wrote: 08/12/2019 22:50 Pa vala i mog'o bi reci...
pa mogao bi ali necu ,to je samo moje iskustvo i moje misljenje,neko drugi mozda ima drugacije
ali ja i jos dvojica kolega ne radimo vise,iako smo radili svi u jednoj toj poslovnici (radnji) a razlog zasto vise ne radimo je sto se nismo dali jahati i zajebavati a on to nije mogao trpiti,on hoce da se izivljava,da psuje,da galami,da jebe i tako to...cak bi se i fizicki udarao,na mene je bio nasrnuo ali i ja sam skocio i sekunda je falilo da ga udarim tada u punom trznom centru ali zbog ljudi nisam i zbog svog obraza
User avatar
Rothmans
Posts: 2860
Joined: 21/11/2019 21:32

#2704 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Rothmans »

zippoo87 wrote: 08/12/2019 22:41 ja u zivotu veceg seljacinu od ovog nisam upoznao a necu da govorim ovdje o kome se radi,jer je poznata firma svima ovdje na forumu
Bio bi red da kazes
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#2705 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by aerodinamika »

Rothmans wrote: 08/12/2019 23:50
zippoo87 wrote: 08/12/2019 22:41 ja u zivotu veceg seljacinu od ovog nisam upoznao a necu da govorim ovdje o kome se radi,jer je poznata firma svima ovdje na forumu
Bio bi red da kazes
:?: firma iz gracanice, poznata svima na forumu
User avatar
mk ultra
Posts: 19470
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2706 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

I radio u libiji
Hehehe, ima samo jedna firma :mrgreen:

Duzan je i on ostao ljudima... fuj
Znam covjeka sto je prije 15 god isao dole...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2707 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Danas mi stiže odbijenica od New Yorkera, aplicirao kod njih zahvaljuju na intervjuu....Nisam bio na nikakvom razgovoru kod njih.... :roll: :-) I kaže ima posla samo treba tražiti....
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2708 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

aerodinamika wrote: 09/12/2019 01:04
Rothmans wrote: 08/12/2019 23:50
zippoo87 wrote: 08/12/2019 22:41 ja u zivotu veceg seljacinu od ovog nisam upoznao a necu da govorim ovdje o kome se radi,jer je poznata firma svima ovdje na forumu
Bio bi red da kazes
:?: firma iz gracanice, poznata svima na forumu
firma je iz Sarajeva,poslovnica u Gracanici...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2709 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

Bila je jedna iz Teocaka... oni su preko Austrije slali u juznu Ameriku :-D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2710 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by alibaba_i_30_godina »

Lajavikrelac wrote: 09/12/2019 14:49 Danas mi stiže odbijenica od New Yorkera, aplicirao kod njih zahvaljuju na intervjuu....Nisam bio na nikakvom razgovoru kod njih.... :roll: :-) I kaže ima posla samo treba tražiti....
Koju školu si završio i na kakve oglase apliciras? Kakve dodatne vještine posjeduješ?
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2711 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

alibaba_i_30_godina wrote: 09/12/2019 17:18
Lajavikrelac wrote: 09/12/2019 14:49 Danas mi stiže odbijenica od New Yorkera, aplicirao kod njih zahvaljuju na intervjuu....Nisam bio na nikakvom razgovoru kod njih.... :roll: :-) I kaže ima posla samo treba tražiti....
Koju školu si završio i na kakve oglase apliciras? Kakve dodatne vještine posjeduješ?
Haha da ti nisi iz HRa neke firme,ista pitanja postavljas 😁
Imaj kakve hoces,niko ne gleda glavne stvari,svi sablonski idu
Evo jedan frisak primjer...firma Waikiki,poslovnica u Gracanici...prijavio se lik za store managera a ne zna engleski,a glavni uslov za tu poziciju je engleski jezik,lik slagao a opet ga primili
I sta sada immao,immao to da lik ne zna mailove procitati,mora neko od kolega da odgovara,ne zna ni voditi radnju,jer je neko primitivno seljance koje psuje i vulgaran je ali je sef,kada mu kazes sefe,on svrsava od ushicenja
Pitanje je,ko je njega zaposlio da bude to sto jeste ?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2712 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Od vještina imam prdoklačenje, ladimudanje i hvatanje krivine učio od najboljih, od škole imam čitanku i geografiju, a ono što me posebno ističe je nulta tolerancija prema HR menadžerima koji postavljaju šablonska pitanja koja ne znaju ni šta znače... :oops:
Nemam ja štelu burazere, jebeš ti i vještine i školu i sve ostalo...ja ne znam nikoga da je posao dobio hodajući po razgovorima i šaljući biografije :-?
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2713 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Lajavikrelac wrote: 09/12/2019 18:19 Od vještina imam prdoklačenje, ladimudanje i hvatanje krivine učio od najboljih, od škole imam čitanku i geografiju, a ono što me posebno ističe je nulta tolerancija prema HR menadžerima koji postavljaju šablonska pitanja koja ne znaju ni šta znače... :oops:
Nemam ja štelu burazere, jebeš ti i vještine i školu i sve ostalo...ja ne znam nikoga da je posao dobio hodajući po razgovorima i šaljući biografije :-?
dobio sam ja skoro sve saljuci biografije i kasnije razgovori a neke i na preporuku drugih ali nisu to neki dobri poslovi bili
nego fakat ne treba vise ici na ove razgovore,ako je BiH firma u pitanju ako su stranci,treba
nego fino napisati u prijavi za posao,da neces dolaziti na razgovore,osim ako nije finalni sa ugovorom na stolu,gdje ima probni rad mjesec dana,placeni normalno i ako bude zadovoljan,produzenje ugovora,ako ne bude,kraj saradnje i to je to...sve ostalo je gubljenje vremena i HRu i potencijalnim kandidatima a vrijeme je novac, jelTe
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2714 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Već sam počeo tako nešto pisati, čim mi pošalju mail u kome potvrđuju prijavu i da će zvati odabrane kandidate ja samo napišem ne zovite me na kružne razgovore imate reference i preporuke pa gatajte :oops:

Hoću li ikada dočekati termin za tu posranu vizu :sad: prema nekim izvorima u julu bi trebalo biti...čim je dobijem tri dana ću da pijem od sreće :cuga: :janpi:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2715 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by alibaba_i_30_godina »

zippoo87 wrote: 09/12/2019 18:16
alibaba_i_30_godina wrote: 09/12/2019 17:18
Lajavikrelac wrote: 09/12/2019 14:49 Danas mi stiže odbijenica od New Yorkera, aplicirao kod njih zahvaljuju na intervjuu....Nisam bio na nikakvom razgovoru kod njih.... :roll: :-) I kaže ima posla samo treba tražiti....
Koju školu si završio i na kakve oglase apliciras? Kakve dodatne vještine posjeduješ?
Haha da ti nisi iz HRa neke firme,ista pitanja postavljas 😁
Imaj kakve hoces,niko ne gleda glavne stvari,svi sablonski idu
Evo jedan frisak primjer...firma Waikiki,poslovnica u Gracanici...prijavio se lik za store managera a ne zna engleski,a glavni uslov za tu poziciju je engleski jezik,lik slagao a opet ga primili
I sta sada immao,immao to da lik ne zna mailove procitati,mora neko od kolega da odgovara,ne zna ni voditi radnju,jer je neko primitivno seljance koje psuje i vulgaran je ali je sef,kada mu kazes sefe,on svrsava od ushicenja
Pitanje je,ko je njega zaposlio da bude to sto jeste ?
Ne interesuje me za druge, nisam HR, ali pitam jer bih mogao nesto uraditi. Ali sasvim nebitno, čini mi se da pojedini i očekuje znatno više nego što nude.

U cemu je problem da neko prolazi kroz nekoliko testova i razgovora? Ja sam za svaku poziciju tako prolazio, a većina ih je bila rukovodeća. Neće niko valjda primiti nekog samo na osnovu CV-a. Ima primjera, ali ja lično ne bih i ne radim tako.
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2716 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

alibaba_i_30_godina wrote: 09/12/2019 22:21
Ne interesuje me za druge, nisam HR, ali pitam jer bih mogao nesto uraditi. Ali sasvim nebitno, čini mi se da pojedini i očekuje znatno više nego što nude.

U cemu je problem da neko prolazi kroz nekoliko testova i razgovora? Ja sam za svaku poziciju tako prolazio, a većina ih je bila rukovodeća. Neće niko valjda primiti nekog samo na osnovu CV-a. Ima primjera, ali ja lično ne bih i ne radim tako.
pa upravo o tome se i radi,kod nas te pitaju potpuna irelevantna pitanja a ti dosao za posao prodavca ili rada u proizvodnji ili tako nesto
drugo je kada se bira za rukovodece pozicije i menarzment i tako to...ali i tu ulogu igraju poznanstva i tako to,svako svoga gura,moze mu "zatrebati"
kod stranaca je malo drugacije ali i oni naprave gresku,gdje izaberu BiH tim koji ce im voditi firmu u BiH a onda to ovi nasi uniste i prilagode "selo" gradu i onda nastaje cirkus

a ti ako mozes nekome pomoci ,napisi ovdje ako te ne kosta nista i mozda nekome i pomognes i zaradis neko dobro djelo
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2717 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

alibaba_i_30_godina wrote: 09/12/2019 22:21 Ne interesuje me za druge, nisam HR, ali pitam jer bih mogao nesto uraditi.
Drug ne zamjeri poprilično sam pod gasom cijeli dan, morao sam jbg da isperem glavu, imaš sutra pp sa svim detaljima.

Čim kafetini počnu djelovati :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2718 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

evo ja sada dobio ponudu za Svedsku,sezonski posao na 5-6 mjeseci,nije nikakvo branje ni poljoprivreda...posao ne djeluje lose a ni plata nije losa ni za njihov gore standard,tako mi rece ovaj jedan posrednik...na meni je da li cu prihvatiti ili ne

u BiH izgleda niko ne zeli biti prvi,da pocne popravljati ovo stanje,svi kukaju i kradu,da li od drzave ili radnika ,potpuno je nebitno
amelie_123
Posts: 1
Joined: 10/12/2019 10:28

#2719 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by amelie_123 »

Limited Sky wrote: 08/12/2019 20:48 Je li neko od vas bio na testiranju u firmi DDC MLS na Stupu? I ima li neko da trenutno radi u toj firmi od forumasa?
I mene zanima.
I kolike su plate otprilike?
Limited Sky
Posts: 462
Joined: 01/02/2019 02:00
Location: rajvoSa

#2720 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Limited Sky »

amelie_123 wrote: 10/12/2019 12:01
Limited Sky wrote: 08/12/2019 20:48 Je li neko od vas bio na testiranju u firmi DDC MLS na Stupu? I ima li neko da trenutno radi u toj firmi od forumasa?
I mene zanima.
I kolike su plate otprilike?
Ja sam bio na testiranju prije nekoliko dana, trenutno zaposljavaju puno ljudi na puno projekata, treba im radnika koji znaju holandski/njemacki/talijanski
vikend slobodan, pocetna plata 700-800km.
zippoo87
Posts: 15538
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2721 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

700 KM ne moze biti samcu u manjoj sredini mjesec dana a kamoli u Sarajevu
plate su fakat ocajne kod nas a sve poskupljuje...pare su postale bezvrijedne,par artikala u korpi 20 KM
talijan97
Posts: 311
Joined: 26/11/2019 18:18

#2722 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by talijan97 »

Diplomirani ekonomista, završio opću ekonomiju pa mi računovodstvo nije najjača strana. Poznajem osnovni rad u JavaScriptu(HTML,CSS, Node) i C#, trenutno radim nešto kući kad stignem (još uvijek se školujem) na nekim projektima da mogu eto pokazati nešto na tom github-u. Hoću da kažem, ne mogu da nađem nigdje barem pristojnu praksu da radim, da li u banci, osiguravajućim kućama, a da ne govorim o onim palamudama iz big 4 firmi. Slao sam dvije aplikacije za praksu u IT firmama ali su me naravno odbili. Poenta je da obrazovni sistem uopšte nije uvezan sa praktičnim radom, neće te niko primiti bez iskustva ni na tu praksu pasju. Ali ono što sam primijetio jeste da naivni poslodavci bi radije zaposlili onog što ga je furao i lagao o svojim vještinama nego onog što mu je na iskren način objasnio svoje mogućnosti i ograničenja.
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2723 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by holowey »

talijan97 wrote: 13/12/2019 05:31 Diplomirani ekonomista, završio opću ekonomiju pa mi računovodstvo nije najjača strana. Poznajem osnovni rad u JavaScriptu(HTML,CSS, Node) i C#, trenutno radim nešto kući kad stignem (još uvijek se školujem) na nekim projektima da mogu eto pokazati nešto na tom github-u. Hoću da kažem, ne mogu da nađem nigdje barem pristojnu praksu da radim, da li u banci, osiguravajućim kućama, a da ne govorim o onim palamudama iz big 4 firmi. Slao sam dvije aplikacije za praksu u IT firmama ali su me naravno odbili. Poenta je da obrazovni sistem uopšte nije uvezan sa praktičnim radom, neće te niko primiti bez iskustva ni na tu praksu pasju. Ali ono što sam primijetio jeste da naivni poslodavci bi radije zaposlili onog što ga je furao i lagao o svojim vještinama nego onog što mu je na iskren način objasnio svoje mogućnosti i ograničenja.
fake it 'till you make it
dema225
Posts: 107
Joined: 18/11/2012 01:11

#2724 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by dema225 »

.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2354
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#2725 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by moon_walker_90 »

http://www.klix.ba/biznis/sinkro-zaposl ... /191218122

Zna li neko kakvi su uslovi ovdje za sivace i pomocne radnike?
Post Reply