Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#2651 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dogoljubac »

Ocigledno nit su svi radnici niti poslodavci isti.
Ja slabo jedem,ne volim hranu,valjda kroz poso dosadilo mi sve.Jedem kad mi se zanesvijesti od gladi,jednostavno mi mrsko da jedem.Vec drugi dan gazda pita što ne jedem...kazem mu šta je u pitanju.Cijelo ljeto me progonio da moram da jedem,kupovo mi dorucak u drugom radnjama da ne moram sam za sebe pripremati jelo,donosio mi voce,bez prestanka i on i ostale kolege mi donosili sokove,šejkove...šta poslije da kažem?Da je govno?Jbg,necu.Al jel se radi-radi se.
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#2652 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dogoljubac »

O Bože...vraca se raja sa sezone.Pa svi najebali,vecini nije placeno po dogovoru,imaju infekcije od buba u sobama,više bili gladni nego siti.
Ja u prethodnim postovima napisah kako je dobro u HR.Valjda sam ja imao srece pa sve bilo ok.Izgleda da je generalno baš sranje.
Izvinjavam se svima kojim sam govorio da nisu u pravu,da je sve ok.
Ako imam pravo na savjet-ne trazite poso u nekakvim"birtijama".Taj gazda da zna poso ne bi držo birtiju i gledo da opljacka radnika.Trazite posla u radnjama gdje gori od posla,tu ima i dovoljno radnika,gazda pazi na osoblje jer zavisi od njih.Ovi što dnevno imaju dva gosta nit ih je briga što je vama loše nit ih je briga hocete li otici jer i tako nemaju gostiju.Ja sam uvijek radio u jakim radnjama,ima para i gazdi i meni i uglavnom je sve ok cim ima para.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2653 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Ono, po svemu sudeci ti si bas imao srece :wink:
Da stvar bude jos gora svi koje ja licno znam da su najebali bili su u resortima i lancima hotela koji razbijaju od posla i popunjeni su 90% stranim gostima. Oni su najgori bili po stavkama sto sam navodio od plate, preko radnog vremena pa sve do smjestaja ala konclogor....

Sjecam se kad sam dosao vode me na rucak, kuhinja izdvojena od smjestaja, ja tamo uze tacnu i tanjir i za pult...kad tamo pizze, lazanje, vocna salata, sokovi i kafa :) Kontam opa pa i nije tako lose, kad ona sto servira veli ne tamo to je za goste nije za tebe :? Kad ono kazan ko vojnicki, zagrabi neke bljutave makarone sa nekim neidentifikovanim mesom, ni slano, ni zacinjeno. A ja stvarno nisam razmazen po pitanju jela, sve mogu jesti, ali ono je stvarno bilo fuj :skoljka: Kazu po nekoliko dana ista hrana, ni na sta nalik, a gledas do sebe hranu da ti srce pozeli... :evil:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2654 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

https://imgur.com/WpRMYhl

Platna lista u Plavoj Laguni. Plaćeno je samo 184 radna sata od 250, ostalo ide u "preraspodjelu" - najveći mogući lopovluk hotelskih lanaca u sezoni :roll:
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2655 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Sta im dodje preraspodjela? Onako jednostavno seljacki receno?
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#2656 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dogoljubac »

drndalo wrote:Sta im dodje preraspodjela? Onako jednostavno seljacki receno?
To ti dodje,seljacki receno,da ti nemas nista od toga,firma nešta racuna i šta god da izracuna tebe nigdje u matemaiKi.Znaci-kad ti kazu 180 sati budi siguran da ces raditi 250-300 pa bujrum ako ti se isplati.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2657 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

A dje se preraspodjele ti visak sati, i kome?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2658 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

drndalo wrote:A dje se preraspodjele ti visak sati, i kome?
E ovako:
Radis 250 sati mjesecno, a isplacuje ti se 184 taj mjesec ostatak je preraspodjela viska sati u iduci mjesec, kao....Taj visak sati se fol prebacuje dok se ne nakupi i njega ti isplacuju kad odradis cijelu sezonu, odnosno to je ona "plata" sto ti je lafo isplacuje firma i kad ne radis :mrgreen: Ti si je krvavo odradio radeci po cijeli dan svaki dan u sedmici, a oni se hvale kako primas platu i nakon sezone :-) aha, da....Najvaznija stvar u svemu tome je sto oni tu preraspodjelu obracunavaju kao regularne, a ne prekovremene sate (znaci zakinu te jos 30% :mrgreen: ) da ne bi slucajno ofalili u zaradi....Plus na listi je odbitak za smjestaj i hranu koji su navodno besplatni :-) hrana je nejestivo smece i otpatci od gostiju, a smjestaj je ko Ausvic, samo fale tornjevi sa reflektorima jer svuda cujes njemacki jezik :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2659 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Aha, sad mi je jasnije dje ih preraspodjele... :evil:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2660 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Plus sto se dosta ljudi zalilo da su ih fino zakinuli na satima, naglasak na ovu Plavu Lagunu. Lopende i lazovi, zakidaju na radnicima, a ubise zaradom i poslom. Govnari pseudoeUropski :evil:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2661 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjesticanametli »

Lajavikrelac wrote:
drndalo wrote:A dje se preraspodjele ti visak sati, i kome?
E ovako:
Radis 250 sati mjesecno, a isplacuje ti se 184 taj mjesec ostatak je preraspodjela viska sati u iduci mjesec, kao....Taj visak sati se fol prebacuje dok se ne nakupi i njega ti isplacuju kad odradis cijelu sezonu, odnosno to je ona "plata" sto ti je lafo isplacuje firma i kad ne radis :mrgreen: Ti si je krvavo odradio radeci po cijeli dan svaki dan u sedmici, a oni se hvale kako primas platu i nakon sezone :-) aha, da....Najvaznija stvar u svemu tome je sto oni tu preraspodjelu obracunavaju kao regularne, a ne prekovremene sate (znaci zakinu te jos 30% :mrgreen: ) da ne bi slucajno ofalili u zaradi....Plus na listi je odbitak za smjestaj i hranu koji su navodno besplatni :-) hrana je nejestivo smece i otpatci od gostiju, a smjestaj je ko Ausvic, samo fale tornjevi sa reflektorima jer svuda cujes njemacki jezik :mrgreen:
arbeiten sie weiter :lol:
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#2662 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dogoljubac »

Iako su moja iskustva dosta dobra moram reci da sa svojih 50 godina nikad niko i nigdje mi nije dao 13-tu platu,regres ili nešto slicno.Cio život kod privatnika...uglavnom su svi kukali kako nema para,kako skupljaju pare za platu i slicno.Kakva 13-plata...gdje se šta preraspodjeli Bog zna.
Pošto me život naucio da je ovo gore navedeno praksa ja odmah sebi izracunam da cu raditi 250-300 sati i uopšte ne slušam prazna obecanja niti kuknjavu da se nema para,ne razmisljam o tome i sve ok.
Bilo je u zivotu situacija da nema plate pa da natovarim šporet i roštilj u gepek,odmah se stvori plata.A 13-ta plata i regres...to je samo za uhljebe iz drzavnih preduzeca.To je tako...
Usput-kada trazite posao na moru nemojte se dogovarati telefonskim razgovorom vec porukama tako da imate dokaz šta je dogovoreno.
Trazite slike smjestaja i ako treba radnog mjesta,ako nece da daju slike sigurno kriju sve mane.
Radnika nema,uvijek se jedva nadje osoblje.Ne mislite da dte nebitni,da ONI imaju veliki izbor radnika.Nemaju iako ce vam se predstavljati kao neko ko moze da bira koga ce da zaposli.Najcesce si upravo TI jedini izbor.
Ne radite za šaku kuna.
Cim pocnu prelaziti granicu,jednostrano pocnu mijenjati dogovor,trpati više posla od dogovorenog za iste pare-odmah reagujte inace ce preci u naviku da vam tovare sve više posla koji nece biti placen.Nemojte biti ni sa kim posebno dobri jer obicno dobar i sjeban znaci isto.
Dalje-poslodavac trazi radnika.Prvo pita sve poznanike ima li neko za zaposlenje.Nema.Onda pita poznanike od poznanika i opet nema.Na kraju objavi oglas koji placa(od srca otkida svaku kunu) i vi se javite.
Poenta:Da je ikoga mogao naci a da ne placa oglas nasao bi i vi tu imate ogromnu šansu da se zaposlite.Postavlja se pitanje kako niko nece da radi od njegovih poznanika?Jedna je opcija ta da fali radnika ko u prici a druga da je govno i od posla i poslodavca.I onda trazite sebe,odgovara,ne odgovara...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2663 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Nivelacija »

Zaposljavamo 100 zastitara sirom Federacije.20USK , 20 ZDK , 20 SK , 20 SBK , 20 TK . Prekvalifikacija, Obuka i certifikat finansijski obezbjeđeni od strane firme. Svi zainteresirani neka se jave na [email protected] . Idemo dalje.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#2664 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by tataćusak »

Nivelacija wrote:Zaposljavamo 100 zastitara sirom Federacije.20USK , 20 ZDK , 20 SK , 20 SBK , 20 TK . Prekvalifikacija, Obuka i certifikat finansijski obezbjeđeni od strane firme. Svi zainteresirani neka se jave na [email protected] . Idemo dalje.
Ma sve ti djaba ako je plata 5 joja
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#2665 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by madesa »

Nivelacija wrote:Zaposljavamo 100 zastitara sirom Federacije.20USK , 20 ZDK , 20 SK , 20 SBK , 20 TK . Prekvalifikacija, Obuka i certifikat finansijski obezbjeđeni od strane firme. Svi zainteresirani neka se jave na [email protected] . Idemo dalje.
a plata 400 nek ti babo radi
Dogoljubac
Posts: 240
Joined: 07/04/2017 11:51

#2666 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Dogoljubac »

madesa wrote:
Nivelacija wrote:Zaposljavamo 100 zastitara sirom Federacije.20USK , 20 ZDK , 20 SK , 20 SBK , 20 TK . Prekvalifikacija, Obuka i certifikat finansijski obezbjeđeni od strane firme. Svi zainteresirani neka se jave na [email protected] . Idemo dalje.
a plata 400 nek ti babo radi
I onda se svi žale kako nece niko da radi.Najbolje da se zaposlimo i svakog prvog umjesto da dobijemo platu recimo uplatimo bar 3000 maraka poslodavcu.Naravno da treba teglit ko konj na poslu...e moje gazde...
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#2667 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by madesa »

pa tih 400 maraka ce neko potrositi za dorucak i prevoz na poslu. bolje je dzaba lezati kuci nego raditi dzaba
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#2668 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by casanova123 »

Dogoljubac wrote:Iako su moja iskustva dosta dobra moram reci da sa svojih 50 godina nikad niko i nigdje mi nije dao 13-tu platu,regres ili nešto slicno.Cio život kod privatnika...uglavnom su svi kukali kako nema para,kako skupljaju pare za platu i slicno.Kakva 13-plata...gdje se šta preraspodjeli Bog zna.
Pošto me život naucio da je ovo gore navedeno praksa ja odmah sebi izracunam da cu raditi 250-300 sati i uopšte ne slušam prazna obecanja niti kuknjavu da se nema para,ne razmisljam o tome i sve ok.
Bilo je u zivotu situacija da nema plate pa da natovarim šporet i roštilj u gepek,odmah se stvori plata.A 13-ta plata i regres...to je samo za uhljebe iz drzavnih preduzeca.To je tako...
Usput-kada trazite posao na moru nemojte se dogovarati telefonskim razgovorom vec porukama tako da imate dokaz šta je dogovoreno.
Trazite slike smjestaja i ako treba radnog mjesta,ako nece da daju slike sigurno kriju sve mane.
Radnika nema,uvijek se jedva nadje osoblje.Ne mislite da dte nebitni,da ONI imaju veliki izbor radnika.Nemaju iako ce vam se predstavljati kao neko ko moze da bira koga ce da zaposli.Najcesce si upravo TI jedini izbor.
Ne radite za šaku kuna.
Cim pocnu prelaziti granicu,jednostrano pocnu mijenjati dogovor,trpati više posla od dogovorenog za iste pare-odmah reagujte inace ce preci u naviku da vam tovare sve više posla koji nece biti placen.Nemojte biti ni sa kim posebno dobri jer obicno dobar i sjeban znaci isto.
Dalje-poslodavac trazi radnika.Prvo pita sve poznanike ima li neko za zaposlenje.Nema.Onda pita poznanike od poznanika i opet nema.Na kraju objavi oglas koji placa(od srca otkida svaku kunu) i vi se javite.
Poenta:Da je ikoga mogao naci a da ne placa oglas nasao bi i vi tu imate ogromnu šansu da se zaposlite.Postavlja se pitanje kako niko nece da radi od njegovih poznanika?Jedna je opcija ta da fali radnika ko u prici a druga da je govno i od posla i poslodavca.I onda trazite sebe,odgovara,ne odgovara...

Dobar komentar i dobri savjeti za sve koji se prvi put upustaju u neki posao ili za one koji nisu sve ovo naucili na prvom poslu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2669 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

madesa wrote:pa tih 400 maraka ce neko potrositi za dorucak i prevoz na poslu. bolje je dzaba lezati kuci nego raditi dzaba
Nije bas tako... znam ih dvojcu sto su kao zastitari upali u banku da rade, tu si, upoznas ljude, probaj nesto...

Ovo mjesto gdje sad radim i kvalifikaciju koju imam nikad ne bih dobio da nisam imao 3 posla prije koja nisu bila ni blizu placena, prvi je bio 200KM bona u granapu :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2670 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Samo sto vecina zastitara ne upada u banku nego se rasporedjuju po skladistima, gradilistima i slicnim izdvojenim objektima i mahom su to nocne smjene, a ti skontaj koga tu mozes slucajno sresti u gluvo doba noci :run: A druga stvar, taj zastitarski posao je samo antipreporuka za nesto dalje, posto vecinom svi ljude zaposlene u tim agencijama smatraju za debile i nesposobne za bilo sta ozbiljnije raditi....nazalost.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#2671 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Magarece_godine »

Lajavikrelac wrote:Samo sto vecina zastitara ne upada u banku nego se rasporedjuju po skladistima, gradilistima i slicnim izdvojenim objektima i mahom su to nocne smjene, a ti skontaj koga tu mozes slucajno sresti u gluvo doba noci :run: A druga stvar, taj zastitarski posao je samo antipreporuka za nesto dalje, posto vecinom svi ljude zaposlene u tim agencijama smatraju za debile i nesposobne za bilo sta ozbiljnije raditi....nazalost.
U moju firmu smo zaposlili jednog lika koji nam je bio zastitar. Kada je dobio platu od 950 maraka poceo plakati od srece, castio kolege i nije moga vjerovati da plata moze biti tolika...Tuga
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2672 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Ako je neko aplicirao u kompaniju Vitinka i ako vas pozovu odmah pitajte sta je u pitanju, jer ako vas zovu na popunjavanje upitnika nemate potrebe se cimati. Primaju jedno pozovu sve zivo sto je apliciralo i te "upitnike" radi neka lafo marketing agencija, a vec si im poslao CV i sve pride :roll: Samo trosite pare za prevoz i sebe.
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#2673 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mini2 »

iskustva s radom u Zari, Waikikiju? iko?
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#2674 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by malakh »

kada se aplicira za popunu radnog mjesta državnog službenika preko onog obrasca iz agencija za državnu službu fbih, na kojem traže poznavanje rada na računaru ili poznavanje engleskog jezika, da li je dovoljno da se kopira indeks i ovjeri, kao dokaz da su se na fakultetu već polagali pomenuti predmeti ili se ipak mora dostaviti certifikat iz agencija koje to izdaju?
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#2675 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by purgatorio »

malakh wrote:kada se aplicira za popunu radnog mjesta državnog službenika preko onog obrasca iz agencija za državnu službu fbih, na kojem traže poznavanje rada na računaru ili poznavanje engleskog jezika, da li je dovoljno da se kopira indeks i ovjeri, kao dokaz da su se na fakultetu već polagali pomenuti predmeti ili se ipak mora dostaviti certifikat iz agencija koje to izdaju?
Dovoljno, osim ako se traži aktivno poznavanje stranog jezika - tad treba odgovarajući certifikat.
Post Reply