Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2576 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kiligonzales »

Dino34 wrote:
insomnia78 wrote:Ti jos nisi skonto da su ovdje vecinom ublehasi?
Ne znam. Al eto, znam da mjesečno isplaćujem plate za mojih barem 13 radnika pa otprilike znam kako fercera.
Ako mjesec ima 22 radna dana, onda ispadne ona moja računica.
Na nju možeš dodati neke subote (ovo samo u slučaju da radnik traži) koje su bolje plaćene tj zavisno od ugovora, i to je to.
Iskustvo ili moze i bez
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#2578 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by King Theoden »

kiligonzales wrote:Iskustvo ili moze i bez
Ne znam da li još uvijek trebaju.
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#2579 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Adoxxx »

Ima li kakav posao, a da se radi samo vikendom?
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#2580 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Atego »

Adoxxx wrote:Ima li kakav posao, a da se radi samo vikendom?
Prodaji epruvete u diskotekama
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#2581 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Adoxxx »

Atego wrote:
Adoxxx wrote:Ima li kakav posao, a da se radi samo vikendom?
Prodaji epruvete u diskotekama
Jesi to ti radio ima li zarade?
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#2582 Potreban programer za Mobile App (React, Angular ...)

Post by lotPi »

Potreban mi je fleksibilan i pouzdan programer za izradu Mobile App.
App treba raditi na iOS i Androidu.
Pozeljno je programiranje u jednoj tehnologiji te portiranje za iOS i Android.

DB Model, Standalone- i Webaplikacija vec postoje i nalaze se u predproduktivnom statusu.

Trenutno je potrebna izrada osnovnih maski i komunikacije sa serverom te knjizenje vremena i statusa.
Kompletna dokumentacija i plan projekta su dostupni na bosanskom jeziku.
Pri programiranju ce se korisiti SVN, zajednicki resursi te rad u timu.

Teziste je na mogucnosti dugorocne saradnje

Zainteresovani se mogu javiti na PP.

Unaprijed zahvalan
Top
cyber1921
Posts: 192
Joined: 16/01/2015 19:12

#2583 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by cyber1921 »

Zdravo raja, tražim posao da zaradim šta preko ljeta. Ako ima neko nešto da ponudi neka se javi, hvala unaprijed.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2584 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by amar1994 »

cyber1921 wrote:Zdravo raja, tražim posao da zaradim šta preko ljeta. Ako ima neko nešto da ponudi neka se javi, hvala unaprijed.
https://www.facebook.com/groups/987490331263867/
https://www.posao.ba/#!home
https://www.posao.ba/#!employer/profile ... job=311194

moj savjet,idi u HR sezonu odradit :thumbup:
bocaboca
Posts: 53
Joined: 28/05/2019 16:28

#2585 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by bocaboca »

Poštovani,
Imam 22 godine, u novembru prošle godine sam poceo učiti java programiranje. Prije nekih mjesec dana sam došao na ideju da uradim jednu stranicu koja poslije treba imati i svoju aplikaciju, i polahko sam se poceo zanimati i za web programiranje. Razmišljao sam kako da dodjem do ekipe sa kojom bi to mogao uraditi, i dodjem na ideju da predajem u sve moguce firme praksu da radim i tako naucim i usput upoznam neku ekipu kojoj bi mogao predstaviti ideju i ako bi željeli možemo raditi. Medjutim svaki moj pokušaj da pronadjem praksu je bio neuspješan. I buduci da je situacija takva da je malo teže doci do prakse, ovim putem tražim osobe koje su voljne da uce i da radimo na ovoj ideji. Ideja je takva da se sa njom može razviti odlican posao tako da ako sve bude išlo po planu. Otvaramo firmu, bavimo se tim poslom koji ce biti primaran, radimo druge stvari, izabacujemo, jednostavno je klasicni start up.
Nemam para trenutno nikoga da platim da se to uradi, imam onoliko koliko je dovoljno za pokretanje svega.
Tražim osobe koje su željne znanja.
Svako ce dobiti ono što zaslužuje kada pocnemo od toga zaradjivati i ako bude funkcionisalo sve kako treba svi ce imati priliku da budu dio kolektiva koji cemo stvoriti, naravno prvo se trebamo namuciti, potruditi i onda da stvorimo nešto.
Glavni jezici sa kojima cemo raditi jeste php, javascript, sql, html, css. poslije android studio, java.
Grad u kojem živim je Sarajevo.
U slucaju da nekoga zanima može se javiti na mail [email protected]
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20515
Joined: 12/08/2013 12:51

#2586 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by insaneinthebrain »

Firma iz Sarajeva trazi Pripravnik VSS Ekonomista/Pravnik za poslove administracije,finansija,turizma i slično.
Uslovi da je prijavljen na Birou do 11.02. te da nema nema radnog iskustva niti volontiranja u struci sa visokom strucnom spremom te da ima prebivaliste u Kantonu Sarajevo. Zainteresovani mogu poslati CV na [email protected] do 05.06.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#2587 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by alibaba_i_30_godina »

bocaboca wrote:Poštovani,
Imam 22 godine, u novembru prošle godine sam poceo učiti java programiranje. Prije nekih mjesec dana sam došao na ideju da uradim jednu stranicu koja poslije treba imati i svoju aplikaciju, i polahko sam se poceo zanimati i za web programiranje. Razmišljao sam kako da dodjem do ekipe sa kojom bi to mogao uraditi, i dodjem na ideju da predajem u sve moguce firme praksu da radim i tako naucim i usput upoznam neku ekipu kojoj bi mogao predstaviti ideju i ako bi željeli možemo raditi. Medjutim svaki moj pokušaj da pronadjem praksu je bio neuspješan. I buduci da je situacija takva da je malo teže doci do prakse, ovim putem tražim osobe koje su voljne da uce i da radimo na ovoj ideji. Ideja je takva da se sa njom može razviti odlican posao tako da ako sve bude išlo po planu. Otvaramo firmu, bavimo se tim poslom koji ce biti primaran, radimo druge stvari, izabacujemo, jednostavno je klasicni start up.
Nemam para trenutno nikoga da platim da se to uradi, imam onoliko koliko je dovoljno za pokretanje svega.
Tražim osobe koje su željne znanja.
Svako ce dobiti ono što zaslužuje kada pocnemo od toga zaradjivati i ako bude funkcionisalo sve kako treba svi ce imati priliku da budu dio kolektiva koji cemo stvoriti, naravno prvo se trebamo namuciti, potruditi i onda da stvorimo nešto.
Glavni jezici sa kojima cemo raditi jeste php, javascript, sql, html, css. poslije android studio, java.
Grad u kojem živim je Sarajevo.
U slucaju da nekoga zanima može se javiti na mail [email protected]
Jesil' išao u HUB i predstavio nekome od njih svoju ideju? Imaju oni tu ljudi koji također finansiraju start up-ove, doduše po inostranstvu ali ako je interesantan projekat i dobro razrađen ne sumnjam da bi razmislili i o tome.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2588 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Nocas iz Istre pisem iz ZG. Obecani posao u Istri je ispao kao fijasko vijeka! Stigao u resort 12 km od Umaga i imao sta vidjeti :shock: Smjestaj je katastrofa, prljavo, maleno i skuceno, ko u zatvoru! Sobica u kojoj se jedva okrenes je za tri osobe i u nju je uguran prastari frizider i neka ormarcina i u 2019 godini - nema klimu :shock: Kupatilo, veseraj i wc su u jednoj prostoriji, tj kenjara, lavaboi i tus kabina i to dijele cetiri sobe po 3-4 ljudi (muski i zenski wc i tusevi su odvojeni). Masina i susilica u kupatilu pravi temperaturu ko u sauni. O damfanju objekta da ne pricam i lopatama prljavstine na svakom cosku....Hrana je hajmo reci diskutabilna, ja licno nisam izbirljiv jedem sve, ali ono je stvarno tanjez :-? Kafe, cajeva i sokova nema, kao ni voca, ponekad salata kupus ili paradajz. Salama za dorucak je podrigusa npr. Ko je izbirljiv nema ga nigdje...Ispade da se radi svaki dan po 9 sati i sam pokrivam nadzor plaze od oko kilometar, sto moras obilaziti pjeske u toku smjene vise puta po onoj zegaci u kamenjaru. Jedan covjek svaki dan u cijelom resortu kao spasilac :-) :run: a po elaboratu ih treba biti bar 6! Popizdio i odjebao ih prvi dan, lazovcine jedne :evil: Savjet: ne ici u HR nista nisu bolji nego nase gazdurine i robovlasnici. Cast izuzecima ali likovi u tim smjestajima su :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17159
Joined: 31/03/2019 14:56

#2589 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjeshalica »

Oni su inace smetljari i govnari samo sto se prezentiraju kao "europejci"...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2590 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Znači odron teški! Onoliko prljavštine baš odavno nisam vidio! Madraci na krevetima su tako prljavi, smrdljivi i flekavi, kao da su svi na njemu imali problema sa noćnim mokrenjem :skoljka: Po ćoškovima, ispod kreveta i ormara su hrpe prljavštine i insekata, a slika ne može dočarati onaj miris :run: Više liči na koloniju gubavaca nego na smještaj u 21 vijeku :-) Meni stvarno nije jasno kako neko može dozvoliti da radnici koji pripremaju i poslužuju obroke gostima žive u potencijalnoj bakteriološkoj bombi :?
Meni je rečeno da spasioci i službe obezbjeđenja imaju odvojen smještaj od ostalih radnika - jest al zamalo :-) Na sve to u sobi me je zapao lik koji cijelu noć zviždeći hrče kao pretis lonac, tako da nisam ni tu jednu jedinu noć oka sklopio jer kako god ga okreneš on zavija :-x To mi je stvarno bilo previše, i ujutru sam zvao ovog lika što raspoređuje ljude i rekao da se pakujem i idem kući :twisted: Dolazio on, dolazio šef smjene i na kraju kod direktora resorta lično na razgovor išao, te nemoj tako, te hoćeš premještaj - zajebi pos'o idem ja kući :vozdra: na stanicu i put ZG i BL....
Jbt tuš i klozet dijeli preko 10 ljudi koji uglavnom rade dvokratno i dva puta se tuširaju, možeš samo zamisliti na šta tuš kabina uveče liči :run: Toliko mi se gadilo da sam se okupao i prao zube na plažnom tušu :cry: A fol Plava Laguna su fensi šmensi fuck yeah resorti sa dobrim uslovima :roll: samo takvi konc logori primaju radnu snagu iz BIH, gdje god je šta bolje od poslova i radnih mjesta to rade domaći gustafi :oops: Ima svakavih ljudi tu, dobrih koje je nužda natjerala da dođu raditi ( da ne griješim dušu :sad: ) i uglavnom su svi iz Srbije, BIH i ako su domaći to su Slavonci, Purgera i ostalih ni na mapi. Čuo sam danas od jedne gospođe kako je njen poznanik isto tako se vartio iz HR jer ga je gazda smjestio - u podrum pored vina :shock: :skoljka:

Jal Hrvatska, jal Slovačka isto sranje drugo pakovanje :zid: :jbt:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2591 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

vjeshalica wrote:Oni su inace smetljari i govnari samo sto se prezentiraju kao "europejci"...
:lol: :lol: :lol:

Eh da je naći nešto što je dobro plaćeno i da su uslovi i osobe koliko-toliko OK. :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2592 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by insomnia78 »

Ah. Skidaju se ruzicaste naocare
User avatar
vjeshalica
Posts: 17159
Joined: 31/03/2019 14:56

#2593 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjeshalica »

Nisam imala u arsenalu nikad ruzicaste naocale...hhh
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2594 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by vjesticanametli »

Nek si se odmah vratio...naci ces nesto jebi im mater lojavu :twisted:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2595 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by boshniak »

LJudi moji sezonci uglavnom svi imaju takve smještaje, isto vam je svugdje kad idete kao kolektivac i hr i slo, i slovačka pa i njemacka, možda si trebao odraditi koji dan, nekad nešto izgleda loše a bude zapravo dobro, nekad se zadesi dobro društvo i sezona bude kao kampovanje. Neće tamo nikome biti kao na BAYWATCH. Ko je bio na građevini zna kakvi su smještaji za radnike na gradilištu i kakav je to posao pa opet sve je to prolazno ide se da se nešto zaradi i strpi koji mjesec, sve je prolazno, svako životno iskustvo je dobro.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2596 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Eto samo naprijed, i javi kako ti je bilo... 8-)
User avatar
Janjicar
Posts: 5451
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2597 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Janjicar »

Lajavikrelac wrote:Eto samo naprijed, i javi kako ti je bilo... 8-)
Treb'o si se strpiti koji mjesec, 'ebes nespavanje, losu ishranu, lošu higijenu, stres, nervozu... samo skontaš da je prolazno sve :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2598 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Arbeit macht frei :izet:

Oni gore misle da smo mi u Bosni puka bijeda i da nemamo šta jesti, bukvalno da smo "glupi Bosanci", i vlasnici resorta nas posmatraju sa visoka kao niža bića :evil: Jest, načepili pogrešnog koji je otišao prvo przniti šefu pa onda direktoru resorta...rekao mu u lice sve šta mislim :angry: Zove taj isti ovog momka što je iz službe što nas raspoređuje i kaže mu "Zajeban onaj tvoj Bosanac, ne možeš sa njim kako hoćeš..." iskustvo majstore, iskustvo... :novine:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2599 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by insomnia78 »

Iskusno si him jebo majku
Post Reply