Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2476 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by insomnia78 »

Pa ono jes. U Njemackoj ce te odmah pustiti u pogon sa srednjom skolom :-D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2477 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ExNihilo »

ElRe wrote:Ko ima kliker i volju za radom fakultet mu nista ne treba. Danas je to gubljenje vremena, bar 5 godina. Puno više se nauči iz prakse nego na fakultetu.
Drugo je što kod nas u nekim firmama traže VSS diplomu kao uslov za posao.
Ne ide se na fakultet da naučiš raditi.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#2478 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by sale07 »

Babo mi govorio zavrsi skolu da ne bi radio, ja zavrsio i sad ne radim :lol:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#2479 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Slo Burner »

ElRe wrote:Ko ima kliker i volju za radom fakultet mu nista ne treba. Danas je to gubljenje vremena, bar 5 godina. Puno više se nauči iz prakse nego na fakultetu.
Drugo je što kod nas u nekim firmama traže VSS diplomu kao uslov za posao.
Ja nikad knjige nisam pročitao a sve znam ! Sve ! :skoljka:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#2480 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Kinaski »

sale07 wrote:Babo mi govorio zavrsi skolu da ne bi radio, ja zavrsio i sad ne radim :lol:
hahaha isto :D
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#2481 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Kinaski »

made_in_sarajevo wrote:Glavna prica "akademskih gradjana" ja imam fakultet, ti nemas i ja sam 100x bolji i ljepsi. Svi ovi inzinjeri sto rade za 1000KM u kalei, tibri, a eto presposobni su, jesu ali malo sutra. Da sj tako sposobni davno bi otisli dalje i imali vecu platu. Najdrazi su mi ovi ja imam fakultet i samo sam ja bitan,a onda dodje lik sa srednjom skolom i popisa se po akademskom gradjaninu i znanjem i platom. Ja znam par firmi gdje glavne poslove vode ljudi sa srednjom skolom,a znanja i iskustva imaju vise nego sto ce slabo koji inzinjer imati. Ja sa srednjom skolom i koji automatski nisam gradjanin nego sam dole nesto u rangu cuke sam bruku puta inzinjera prepravljo i to na osnovnim stvarima. Sad ganjamo jedan posao, inzinjer koji mlati.pare, to su poslovi ma presposoban nece i ne zna odraditi dokumentaciju da bi se posao odradio. Opet ko ga cupa iz govana naravno za pare, covjek sa srednjom skolom i normalan inzinjer koji nema seljackih kompleksa jel ko zavrsio fax ili nije.

Suti i radi, uci, citaj po internetu vazda ima nesto novo,a ta seljacka prica ja imam fakultet macku o rep. I vani ce te ljudi nabiti nogom ako ne znas. Boli njega briga za fakultet, strancu treba znanje i ti sve dok znas i doprinosis dobar si.

Jos nesto za ovog akademskog gradjanina, ne radis ti za sicu da bi gazda milione zgrtao, ti ljudino radis za sebe. naravno da ima i ovih slucajeva, ali hajde uradi nesto, napravi, stvori pa uzmi pare. Cim ti gledas to ja radim za gazdu ti si ogranicen ba i nista te ti akademici nisu naucili osim da budes parazit i da govoris kmeee ja imam fakultet,a konobar me dere platom kmeeed.
Podsjecas me na lika koji me nedavno prao kako on ima ulicni fakultet i kako je njegov fakultet najjaci na dunjaluku, ne trebam ni spominjati da je to to lik alkoholičar koji hoda razbijene glave svako 15 dana :D
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#2482 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by developer10 »

Kinaski wrote:
made_in_sarajevo wrote:Glavna prica "akademskih gradjana" ja imam fakultet, ti nemas i ja sam 100x bolji i ljepsi. Svi ovi inzinjeri sto rade za 1000KM u kalei, tibri, a eto presposobni su, jesu ali malo sutra. Da sj tako sposobni davno bi otisli dalje i imali vecu platu. Najdrazi su mi ovi ja imam fakultet i samo sam ja bitan,a onda dodje lik sa srednjom skolom i popisa se po akademskom gradjaninu i znanjem i platom. Ja znam par firmi gdje glavne poslove vode ljudi sa srednjom skolom,a znanja i iskustva imaju vise nego sto ce slabo koji inzinjer imati. Ja sa srednjom skolom i koji automatski nisam gradjanin nego sam dole nesto u rangu cuke sam bruku puta inzinjera prepravljo i to na osnovnim stvarima. Sad ganjamo jedan posao, inzinjer koji mlati.pare, to su poslovi ma presposoban nece i ne zna odraditi dokumentaciju da bi se posao odradio. Opet ko ga cupa iz govana naravno za pare, covjek sa srednjom skolom i normalan inzinjer koji nema seljackih kompleksa jel ko zavrsio fax ili nije.

Suti i radi, uci, citaj po internetu vazda ima nesto novo,a ta seljacka prica ja imam fakultet macku o rep. I vani ce te ljudi nabiti nogom ako ne znas. Boli njega briga za fakultet, strancu treba znanje i ti sve dok znas i doprinosis dobar si.

Jos nesto za ovog akademskog gradjanina, ne radis ti za sicu da bi gazda milione zgrtao, ti ljudino radis za sebe. naravno da ima i ovih slucajeva, ali hajde uradi nesto, napravi, stvori pa uzmi pare. Cim ti gledas to ja radim za gazdu ti si ogranicen ba i nista te ti akademici nisu naucili osim da budes parazit i da govoris kmeee ja imam fakultet,a konobar me dere platom kmeeed.
Podsjecas me na lika koji me nedavno prao kako on ima ulicni fakultet i kako je njegov fakultet najjaci na dunjaluku, ne trebam ni spominjati da je to to lik alkoholičar koji hoda razbijene glave svako 15 dana :D
Mene sto se tice - obojica ste u pravu. Niti je fakultet danas neko mjerilo znanja (cak i ako izostavimo ove sto su niknuli kao pecurke poslije kise), niti je ispravan stav potcjenjivati ljude koji zele raditi posao dostojan fakulteta koji su zavrsili.

Ja ih imam dva zavrsena, u roku, oba drzavna, ali se nikada ne bih busao u prsa kako sam nesto iznad nekoga ko nema fakultet, niti bih se libio sutra uhvatiti posla koji nema veze ni s jednim od tih koje sam zavrsio. Mislim da je sve do karaktera osobe. Ako je osoba s**ak u dusi, ne pomaze tu nista.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2483 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by made_in_sarajevo »

Kinaski wrote:
made_in_sarajevo wrote:Glavna prica "akademskih gradjana" ja imam fakultet, ti nemas i ja sam 100x bolji i ljepsi. Svi ovi inzinjeri sto rade za 1000KM u kalei, tibri, a eto presposobni su, jesu ali malo sutra. Da sj tako sposobni davno bi otisli dalje i imali vecu platu. Najdrazi su mi ovi ja imam fakultet i samo sam ja bitan,a onda dodje lik sa srednjom skolom i popisa se po akademskom gradjaninu i znanjem i platom. Ja znam par firmi gdje glavne poslove vode ljudi sa srednjom skolom,a znanja i iskustva imaju vise nego sto ce slabo koji inzinjer imati. Ja sa srednjom skolom i koji automatski nisam gradjanin nego sam dole nesto u rangu cuke sam bruku puta inzinjera prepravljo i to na osnovnim stvarima. Sad ganjamo jedan posao, inzinjer koji mlati.pare, to su poslovi ma presposoban nece i ne zna odraditi dokumentaciju da bi se posao odradio. Opet ko ga cupa iz govana naravno za pare, covjek sa srednjom skolom i normalan inzinjer koji nema seljackih kompleksa jel ko zavrsio fax ili nije.

Suti i radi, uci, citaj po internetu vazda ima nesto novo,a ta seljacka prica ja imam fakultet macku o rep. I vani ce te ljudi nabiti nogom ako ne znas. Boli njega briga za fakultet, strancu treba znanje i ti sve dok znas i doprinosis dobar si.

Jos nesto za ovog akademskog gradjanina, ne radis ti za sicu da bi gazda milione zgrtao, ti ljudino radis za sebe. naravno da ima i ovih slucajeva, ali hajde uradi nesto, napravi, stvori pa uzmi pare. Cim ti gledas to ja radim za gazdu ti si ogranicen ba i nista te ti akademici nisu naucili osim da budes parazit i da govoris kmeee ja imam fakultet,a konobar me dere platom kmeeed.
Podsjecas me na lika koji me nedavno prao kako on ima ulicni fakultet i kako je njegov fakultet najjaci na dunjaluku, ne trebam ni spominjati da je to to lik alkoholičar koji hoda razbijene glave svako 15 dana :D
dobro nisam mislio bas na te specificne slucajeve, ipak ulicni fakultet je najjebanija stvar na svijetu :mrgreen: .

evo ja sad kuburim sa masinskim inzinjerom. znaci lik me opere u 10 voda kako on zna to praviti, on nacrta, cnc masine rade i hajd dobro, necu ti se petljati u posao ali hocu gotov proizvod. ja nemam fax niti sam masinac i moram ga nevjerovatno proste stvari i logicne ispravljati, ali znaci bukvalno sekunda da se upali mozak i skonta se da ne moze tako. evo 3 dana kuburimo i opet junak ne moze da potrefi. imam drugi slucaj inzinjer elektrotehnike puca se ciframa,cijenama, katalog opreme koju prodaje zna napamet ali das mu shemu u ruke i ko blecak gleda. pravi bukvalac i kaze pa tako pise sta je ne znam ja.

u biti jebote fax ako si nadareno glup i ako si ga zavrsio samo da bi mogao pricati kako imas fax. razvijaj sebe pa ces isplivati kad tad,a ovako ja imam fax i automatski sam bolji od vas koji nemate macku o rep. nek odu bill gates i to kazu, onom seceru sto je facebook napravio :mrgreen:
Luna_1
Posts: 2
Joined: 06/11/2018 11:01

#2484 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Luna_1 »

Zdravo, zanima me da li neko ima iskustva sa UniCredit bankom.. Mene su zvali za posao, isla sam na testiranje, zatim su me pozvali na razgovor, i sad me zanima nakon koliko zovu na taj finalni razgovor, odnosno kada jave da nismo prosli dalje (rekli su mi da nas za ovo obavijeste putem maila) ?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#2485 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Boemica »

ElRe wrote:Ko ima kliker i volju za radom fakultet mu nista ne treba. Danas je to gubljenje vremena, bar 5 godina. Puno više se nauči iz prakse nego na fakultetu.
Drugo je što kod nas u nekim firmama traže VSS diplomu kao uslov za posao.
Treba, itekako treba.

Otvori bilo koju stranicu za zapošljavanje i pogledaj oglase, za poslove za koji ti ne treba nikakav fakultet, traže VSS.
Fakultet ti treba kao podloga, baza koju nadograđuješ samostalno, kod kuće, kroz praksu, itd.

Ima sposobnih ljudi, inteligentnih, koji su i sa srednjim školama se uspjeli "probiti" u nekom poslu i postati traženi stručnjaci, ali takvih je jako mali broj, i ne treba se na taj mali uzorak ljudi oslanjati u ovakvim pričama kao na temi: 'ta će on inžinjer mašinstva, glup, ovo-ono.

Ja sam završila 2 godine mašinstva i skoro odustala, i mogu reći da ga ne može baš svaki glupan završiti, kao što ovdje hoće da to predstave. A da taj posao može baš svako raditi sa srednjom školom? Boga mi, ne može.

Kad skontam, veće su šanse da budeš prosječan radnik u onom sektoru za koji imaš VSS, nego da budeš natprosječan radnik sa SSS. Kao prosječan inžinjer mašinstva možeš pristojno zarađivati i živjeti, kao prosječan ekonomski tehničar, ne baš tako "pristojno".
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#2486 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Janjicar »

made_in_sarajevo wrote:
Kinaski wrote:
made_in_sarajevo wrote:Glavna prica "akademskih gradjana" ja imam fakultet, ti nemas i ja sam 100x bolji i ljepsi. Svi ovi inzinjeri sto rade za 1000KM u kalei, tibri, a eto presposobni su, jesu ali malo sutra. Da sj tako sposobni davno bi otisli dalje i imali vecu platu. Najdrazi su mi ovi ja imam fakultet i samo sam ja bitan,a onda dodje lik sa srednjom skolom i popisa se po akademskom gradjaninu i znanjem i platom. Ja znam par firmi gdje glavne poslove vode ljudi sa srednjom skolom,a znanja i iskustva imaju vise nego sto ce slabo koji inzinjer imati. Ja sa srednjom skolom i koji automatski nisam gradjanin nego sam dole nesto u rangu cuke sam bruku puta inzinjera prepravljo i to na osnovnim stvarima. Sad ganjamo jedan posao, inzinjer koji mlati.pare, to su poslovi ma presposoban nece i ne zna odraditi dokumentaciju da bi se posao odradio. Opet ko ga cupa iz govana naravno za pare, covjek sa srednjom skolom i normalan inzinjer koji nema seljackih kompleksa jel ko zavrsio fax ili nije.

Suti i radi, uci, citaj po internetu vazda ima nesto novo,a ta seljacka prica ja imam fakultet macku o rep. I vani ce te ljudi nabiti nogom ako ne znas. Boli njega briga za fakultet, strancu treba znanje i ti sve dok znas i doprinosis dobar si.

Jos nesto za ovog akademskog gradjanina, ne radis ti za sicu da bi gazda milione zgrtao, ti ljudino radis za sebe. naravno da ima i ovih slucajeva, ali hajde uradi nesto, napravi, stvori pa uzmi pare. Cim ti gledas to ja radim za gazdu ti si ogranicen ba i nista te ti akademici nisu naucili osim da budes parazit i da govoris kmeee ja imam fakultet,a konobar me dere platom kmeeed.
Podsjecas me na lika koji me nedavno prao kako on ima ulicni fakultet i kako je njegov fakultet najjaci na dunjaluku, ne trebam ni spominjati da je to to lik alkoholičar koji hoda razbijene glave svako 15 dana :D
dobro nisam mislio bas na te specificne slucajeve, ipak ulicni fakultet je najjebanija stvar na svijetu :mrgreen: .

evo ja sad kuburim sa masinskim inzinjerom. znaci lik me opere u 10 voda kako on zna to praviti, on nacrta, cnc masine rade i hajd dobro, necu ti se petljati u posao ali hocu gotov proizvod. ja nemam fax niti sam masinac i moram ga nevjerovatno proste stvari i logicne ispravljati, ali znaci bukvalno sekunda da se upali mozak i skonta se da ne moze tako. evo 3 dana kuburimo i opet junak ne moze da potrefi. imam drugi slucaj inzinjer elektrotehnike puca se ciframa,cijenama, katalog opreme koju prodaje zna napamet ali das mu shemu u ruke i ko blecak gleda. pravi bukvalac i kaze pa tako pise sta je ne znam ja.

u biti jebote fax ako si nadareno glup i ako si ga zavrsio samo da bi mogao pricati kako imas fax. razvijaj sebe pa ces isplivati kad tad,a ovako ja imam fax i automatski sam bolji od vas koji nemate macku o rep. nek odu bill gates i to kazu, onom seceru sto je facebook napravio :mrgreen:
Uvidjeli smo da si ti najpametniji u firmi, u prvom postu odmah.
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#2487 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by DuckZz »

Image

Preko jarana, za osobe koje žive u Opstini Centar Sarajevo, ili Istocna Ilidza.
Javite se meni u pp. :)
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#2488 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by high_volume »

Šta znači "grupna diskusija", kakav je to posao?
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#2489 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by simbabimba »

zna li iko kakvi su uslovi u "Klasu"? Ima li sanse na osnovu normalnog konkursa upasti?
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#2490 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Kinaski »

Znaci posao.ba mi je homepage, kako naci posao ljudi ?
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#2491 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kazo »

simbabimba wrote:zna li iko kakvi su uslovi u "Klasu"? Ima li sanse na osnovu normalnog konkursa upasti?
Velike su šanse da upadnes, jer im treba radnika, ali je plata 400-500 KM zavisno od pozicije.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#2492 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by simbabimba »

kazo wrote:
simbabimba wrote:zna li iko kakvi su uslovi u "Klasu"? Ima li sanse na osnovu normalnog konkursa upasti?
Velike su šanse da upadnes, jer im treba radnika, ali je plata 400-500 KM zavisno od pozicije.
Hvala na odgovoru!

Znas li malo vise informacija o samim uslovima rada. Pozicija nije u proizvodnji sa SSS, tako da mislim da bi plata trebala biti veca :?:
kazo
Posts: 1518
Joined: 08/03/2012 19:57

#2493 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kazo »

simbabimba wrote:
kazo wrote:
simbabimba wrote:zna li iko kakvi su uslovi u "Klasu"? Ima li sanse na osnovu normalnog konkursa upasti?
Velike su šanse da upadnes, jer im treba radnika, ali je plata 400-500 KM zavisno od pozicije.
Hvala na odgovoru!

Znas li malo vise informacija o samim uslovima rada. Pozicija nije u proizvodnji sa SSS, tako da mislim da bi plata trebala biti veca :?:
Od prijatelja zena radi, ona je zavrsila Poljoprivredno-prehrambeni fakultet i bgm joj je plata oko 500 KM, a radi u svojoj struci. Znam da su se zalili vise puta, ali ona je jos uvijek tu dok ne nadje nesto bolje (blizu joj, muz svakako radi pa da nije kuci o citav dan).
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2494 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Nadzorna_ploca »

Kinaski wrote:Znaci posao.ba mi je homepage, kako naci posao ljudi ?
Ta stranica mi je takva ubleha da ni ne ulazim vise tamo. Prije ce me posao pogoditi s neba nego da cu ga tamo naci.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2495 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Nadzorna_ploca wrote:
Kinaski wrote:Znaci posao.ba mi je homepage, kako naci posao ljudi ?
Ta stranica mi je takva ubleha da ni ne ulazim vise tamo. Prije ce me posao pogoditi s neba nego da cu ga tamo naci.
Suti cut ce te neko :mrgreen:

Isto sam napisao negdje na nekoj temi, i u potpunosti razumijem sta zelis reci... posao ba je postala stranica za reklamu ili za oglase za firme sto konstantno traze (sto li?? :skoljka: )
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2496 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Nadzorna_ploca »

mk ultra wrote:
Nadzorna_ploca wrote:
Kinaski wrote:Znaci posao.ba mi je homepage, kako naci posao ljudi ?
Ta stranica mi je takva ubleha da ni ne ulazim vise tamo. Prije ce me posao pogoditi s neba nego da cu ga tamo naci.
Suti cut ce te neko :mrgreen:

Isto sam napisao negdje na nekoj temi, i u potpunosti razumijem sta zelis reci... posao ba je postala stranica za reklamu ili za oglase za firme sto konstantno traze (sto li?? :skoljka: )
Prijavim se ja na ljeto na jedan konkurs u moru konkursa za koje sam aplicirao. I cudo zovu u roku od par dana. Odem, popricam sa ljudima. Sve fino spremili na laptopu, objasnili.. i prolaze dani ne javljaju. Hajde kontam nisu mene uzeli..kad za 2 mjeseca isti oglas i sve isto traze. :mrgreen:
Ko je tu lud meni nije jasno. Jeli nisu izabrani nikoga a bilo je kandidata dosta. Jeli mijenjaju radnike kao na traci ili je samo to reklama..who knows..
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#2497 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Pišanje po sirotinji... :skoljka:

I ti konkursi ako te i pozovu, lafo kružni intervjui su glupost za medalju :-) prije petnaestak dana zvali me u ovaj jedan motel na intervju, a ja lijepo napisao u "motivacionom pismu" da me ne pozivaju na takve neću da dolazim na ta preseravanja :oops: Ja tamo kad dolazi na isti razgovor lik koga slučajno znam dana radnog staža nema, levat se kašikom se ne zna najesti, žica cigare i kladionica, a uslovi konkursa min 3 god iskustva, reference, preporuke, VSS, pička materina :roll: Samo da nije bila ljubazna djevojka koja je tu sekretarica (šta mi je ona kriva radi za platu) pozdravio bi istima svu familiju tri koljena u rikverc da sam ušao među "komisiju". Ako imaš viška vremena i para idi šetaj po prirodi ne zajebavaj narod.... :zzzz:

Tri najbitnija faktora zaposlenja u normalnoj firmi u BL su: štela, štela i jaka štela. Sve ostalo je šuplja priča....
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#2498 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mirsek »

Kinaski wrote:Znaci posao.ba mi je homepage, kako naci posao ljudi ?
Napravi spisak firmi koje te zanimaju i imaju poziciju na kojoj bi ti zelio da radis. Prati njihove stranice svaku sedmicu, ako ti se ne ceka posalji samoinicijativni mail sa cv-em i popratno pismo u skladu sa njihovim uslugama i portfolijom i u kojem ih hvalis i objasnjavas kako bi se ti tu fino uklopio sa svojim skilovima i znanjem. Mozes napisati da ti nije problem da pocnes krenuti od pocetka itd.. Uci u medjuvremenu nesto, jezike, certifikate i stavljaj u cv jer ne vole velike rupe kad nisi nista radio.
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#2499 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Wind »

Da ne bude stalno neka šuplja...

Potrebna osoba sa poznavanjem HACCP standarda, veterinar i slično....
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2500 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by El_comadante »

Lajavikrelac wrote:Pišanje po sirotinji... :skoljka:

I ti konkursi ako te i pozovu, lafo kružni intervjui su glupost za medalju :-) prije petnaestak dana zvali me u ovaj jedan motel na intervju, a ja lijepo napisao u "motivacionom pismu" da me ne pozivaju na takve neću da dolazim na ta preseravanja :oops: Ja tamo kad dolazi na isti razgovor lik koga slučajno znam dana radnog staža nema, levat se kašikom se ne zna najesti, žica cigare i kladionica, a uslovi konkursa min 3 god iskustva, reference, preporuke, VSS, pička materina :roll: Samo da nije bila ljubazna djevojka koja je tu sekretarica (šta mi je ona kriva radi za platu) pozdravio bi istima svu familiju tri koljena u rikverc da sam ušao među "komisiju". Ako imaš viška vremena i para idi šetaj po prirodi ne zajebavaj narod.... :zzzz:

Tri najbitnija faktora zaposlenja u normalnoj firmi u BL su: štela, štela i jaka štela. Sve ostalo je šuplja priča....
tebe barem zovu na razgovor, mene ni to. u zadnje vrijeme uvijek nešto "fali"
Post Reply