Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2376 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mali_balon »

http://dis.thebigword.com/cob/

vise info na pp ako je ko zainteresovan
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#2377 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by plucna mahramica »

Trazi se osoba (sarajevo/bih) koja poznaje kineski jezik, ili 'kinez' koji poznaje bosanski :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2378 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bobi »

Gojeni H wrote:Covjek sa kojim povremeno radim, a koji radi za veliku medjunarodnu firmu pitao me je da li znam agenciju iz Bosne, Srbije ili Hrvatske koja bi bila zainteresovana za uspostavljanje ugovora o snabdijevanju radnom snagom profila inzenjera i tehnicara koji imaju iskustva na probnim radovima naftnih i gasnih instalacija.

Radi se uglavnom o elektro inzenjerima i tehnicarima, masincima i procesnim inzenjerima (hemicarima).

Poslovi su mahom na Bliskom istoku, jugoistocnoj Aziji, i zemljama bivseg SSSR-a.

Ne znam da li bi nas biro za zaposljavanje bio zainteresovan za ovakav ugovor?

Ja ne znam za takvu agenciju u Bosni.

Ukoliko neko ima zainteresovan, neka mi se javi na pp.
Ja mogu uspostaviti kontakt ili dati email adresu i to je to.
Interesantno, u BiH ima veoma velikih mogucnosti sticanja iskustva na bušotinama nafte i plina :mrgreen: .
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2379 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Bobi wrote:
Gojeni H wrote:Covjek sa kojim povremeno radim, a koji radi za veliku medjunarodnu firmu pitao me je da li znam agenciju iz Bosne, Srbije ili Hrvatske koja bi bila zainteresovana za uspostavljanje ugovora o snabdijevanju radnom snagom profila inzenjera i tehnicara koji imaju iskustva na probnim radovima naftnih i gasnih instalacija.

Radi se uglavnom o elektro inzenjerima i tehnicarima, masincima i procesnim inzenjerima (hemicarima).

Poslovi su mahom na Bliskom istoku, jugoistocnoj Aziji, i zemljama bivseg SSSR-a.

Ne znam da li bi nas biro za zaposljavanje bio zainteresovan za ovakav ugovor?

Ja ne znam za takvu agenciju u Bosni.

Ukoliko neko ima zainteresovan, neka mi se javi na pp.
Ja mogu uspostaviti kontakt ili dati email adresu i to je to.
Interesantno, u BiH ima veoma velikih mogucnosti sticanja iskustva na bušotinama nafte i plina :mrgreen: .
radi bosna s svukud, samo sam ja svašta čuo :skoljka:

što se kombinacije struje i zapaljivih stvari tiče slabo ljudi oko toga uče i rade (opet problem tipizacije stvari, i mislim da se u nekim stvarima pretjeruje)

mašinci se uglavno drže gasnih instalacija, mada je i to u 99% slučajeva tipski projekat
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2380 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Gojeni H »

mk ultra wrote:
Bobi wrote:
Gojeni H wrote:Covjek sa kojim povremeno radim, a koji radi za veliku medjunarodnu firmu pitao me je da li znam agenciju iz Bosne, Srbije ili Hrvatske koja bi bila zainteresovana za uspostavljanje ugovora o snabdijevanju radnom snagom profila inzenjera i tehnicara koji imaju iskustva na probnim radovima naftnih i gasnih instalacija.

Radi se uglavnom o elektro inzenjerima i tehnicarima, masincima i procesnim inzenjerima (hemicarima).

Poslovi su mahom na Bliskom istoku, jugoistocnoj Aziji, i zemljama bivseg SSSR-a.

Ne znam da li bi nas biro za zaposljavanje bio zainteresovan za ovakav ugovor?

Ja ne znam za takvu agenciju u Bosni.

Ukoliko neko ima zainteresovan, neka mi se javi na pp.
Ja mogu uspostaviti kontakt ili dati email adresu i to je to.
Interesantno, u BiH ima veoma velikih mogucnosti sticanja iskustva na bušotinama nafte i plina :mrgreen: .
radi bosna s svukud, samo sam ja svašta čuo :skoljka:

što se kombinacije struje i zapaljivih stvari tiče slabo ljudi oko toga uče i rade (opet problem tipizacije stvari, i mislim da se u nekim stvarima pretjeruje)

mašinci se uglavno drže gasnih instalacija, mada je i to u 99% slučajeva tipski projekat
Nasi su zicari, elektro izenjeri i tehnicari prilicno cijenjeni.
Masinci koji su nekada radili na cijevima su takodje relativno dobri.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2381 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

Gojeni H wrote: Nasi su zicari, elektro izenjeri i tehnicari prilicno cijenjeni.
Masinci koji su nekada radili na cijevima su takodje relativno dobri.
Problem je veliki na domaćem tržištu projektovanja i izvođenja i kontrole bilo čega...

Radim između ostalog i te preglede oko nafte, plina, benzina (redovni sestomjesecni pregledi struje i zastite od elektriciteta)
I na jednoj domacoj benziskoj pumpi nađem obicnu uticnicu pored automata sa sipanje, prikljucena adblue pumpa. Kaze inspektor mu rekao da moze :lol:

Takvih gluposti milion na vecini pumpi... I kome ga onda projektujes, provjeravas... Domace trziste je za takve poslove odron
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2382 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Gojeni H »

mk ultra wrote:
Gojeni H wrote: Nasi su zicari, elektro izenjeri i tehnicari prilicno cijenjeni.
Masinci koji su nekada radili na cijevima su takodje relativno dobri.
Problem je veliki na domaćem tržištu projektovanja i izvođenja i kontrole bilo čega...

Radim između ostalog i te preglede oko nafte, plina, benzina (redovni sestomjesecni pregledi struje i zastite od elektriciteta)
I na jednoj domacoj benziskoj pumpi nađem obicnu uticnicu pored automata sa sipanje, prikljucena adblue pumpa. Kaze inspektor mu rekao da moze :lol:

Takvih gluposti milion na vecini pumpi... I kome ga onda projektujes, provjeravas... Domace trziste je za takve poslove odron
Ovo su ti vecinom podstanice za gasno ili naftno postrojenje. Ima tu "fizikanerskog" posla koliko hoces. Irgeti razvlace kablove sa koturova, iskopavaju se transee, belaji, ... ali na kraju to sve treba prikaciti na panele i pustiti struju. Tu je vec druga, strucnija, prica ... megerovanje, testiranja, ...
Onda imaju oni generatori gasne turbine, dizel emergency generatori, ...
Vidi mene k'o pravi elektricar. :D

Ima momak iz Sarajeva neku firmu, znam da je radio s njima u Alziru, ... Onaj je bio jos jedan, njegova je firma radila generatore u Azerbejdzanu ...
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#2383 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by duffy_duck »

Znam da tema nije za ovo ali da pokusam.

Zamolio bi vas, da mi ukoliko znate naravno date preporuku gdje i kako bi se mogao zaposliti. Zavrsio sam SSS smjer operatera za unos podataka, ukoliko znate neke firme kojima trebaju operateri molim vas javite mi.
Takodjer za sebe cu reci da sam jako komunikativan ljubazan i izuzetno lijepo odgojen, i imam dobro pozanstvo sa racunarom.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2384 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by walk_M-A-N »

Ja našeg školovanja. Ovako na prvu, nije jasno kako može biti SSS za unos podataka i koja je to škola. Zvuči da se to radi sa osnovnom. Za četiri godine srednje neko bi trebao steći stručno znanje koje vrijedi.
Dakle, ili u državnu firmu koja i previše plaća takve besmislice ili naći neko stvarno usmjerenje i steći znanje da se hljeb zaradi pošteno, za sebe, porodicu i razne nepotrebne koji nešto kopiraju, prepisuju i unose a žive od PDV-a onog koji mora sebi kupiti hljeb i mlijeko i sve ostalo.
Evo mi sad u firmi primamo i objavljeno je javno gdje se i objavljuje i eto imamo kandidata, vidjećemo ali realno će biti zaposlenja za onog ko nešto zna.
Mogu razumjeti da čovjek dođe i kaže imam srednju ali bih radio bilo šta, pošteno, ali ne mogu da kaže imam srednju pa bih unosio podatke. To vrijedi 400 KM mjesečno, a i takvi poslovi samo znače da nije uspostavljen sistem.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#2385 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by duffy_duck »

walk_M-A-N wrote:Ja našeg školovanja. Ovako na prvu, nije jasno kako može biti SSS za unos podataka i koja je to škola. Zvuči da se to radi sa osnovnom. Za četiri godine srednje neko bi trebao steći stručno znanje koje vrijedi.
Dakle, ili u državnu firmu koja i previše plaća takve besmislice ili naći neko stvarno usmjerenje i steći znanje da se hljeb zaradi pošteno, za sebe, porodicu i razne nepotrebne koji nešto kopiraju, prepisuju i unose a žive od PDV-a onog koji mora sebi kupiti hljeb i mlijeko i sve ostalo.
Evo mi sad u firmi primamo i objavljeno je javno gdje se i objavljuje i eto imamo kandidata, vidjećemo ali realno će biti zaposlenja za onog ko nešto zna.
Mogu razumjeti da čovjek dođe i kaže imam srednju ali bih radio bilo šta, pošteno, ali ne mogu da kaže imam srednju pa bih unosio podatke. To vrijedi 400 KM mjesečno, a i takvi poslovi samo znače da nije uspostavljen sistem.
Pa zbog takvog i obrazovanja imamo milion i nesto nezaposlenih, a ljudi su sjajni. A kazu tehnološki višak, kao da je tesko unositi podatke i javljati se svako malo na telefon, kad neko pozove za informacije, ali uvijek ce biti ljudi koji ce htjeti da ismiju sve sto covjek pokusava da uradi da bi njemu bilo bolje.
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#2386 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by -storm- »

Pozdrav...
Potrebno mi je u Sloveniji barem 5 radnika.
Prednost gradjevinskoj struci ali nije problem i bez toga, ako je kandidat voljan uciti.
Pozeljno je posjedovati vozacku dozvolu, no isto nije uvjet.
O ostalim detaljima u inbox, pa da proslijedim kontakt.
Imamo vec nekolicinu radnika, koje zaposljavamo s podrucja BIH, ali se opseg posla znatno pojacao. Pa ako ste vi ili znate nekoga, koga bi to zanimalo, moliti cu lijepo, da se javite ...
Hvala
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#2387 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by staxx »

Gojeni H wrote:
mk ultra wrote:
Gojeni H wrote: Nasi su zicari, elektro izenjeri i tehnicari prilicno cijenjeni.
Masinci koji su nekada radili na cijevima su takodje relativno dobri.
Problem je veliki na domaćem tržištu projektovanja i izvođenja i kontrole bilo čega...

Radim između ostalog i te preglede oko nafte, plina, benzina (redovni sestomjesecni pregledi struje i zastite od elektriciteta)
I na jednoj domacoj benziskoj pumpi nađem obicnu uticnicu pored automata sa sipanje, prikljucena adblue pumpa. Kaze inspektor mu rekao da moze :lol:

Takvih gluposti milion na vecini pumpi... I kome ga onda projektujes, provjeravas... Domace trziste je za takve poslove odron
Ovo su ti vecinom podstanice za gasno ili naftno postrojenje. Ima tu "fizikanerskog" posla koliko hoces. Irgeti razvlace kablove sa koturova, iskopavaju se transee, belaji, ... ali na kraju to sve treba prikaciti na panele i pustiti struju. Tu je vec druga, strucnija, prica ... megerovanje, testiranja, ...
Onda imaju oni generatori gasne turbine, dizel emergency generatori, ...
Vidi mene k'o pravi elektricar. :D

Ima momak iz Sarajeva neku firmu, znam da je radio s njima u Alziru, ... Onaj je bio jos jedan, njegova je firma radila generatore u Azerbejdzanu ...
Da se kratko nadovezem, pošto sam upravo iz te branše (vjerujem da smo možda imali priliku i sarađivati nekada, nema nas naftaša puno) :)
AdBlue nije zapaljiv medij i ne podpada pod "EX" norme. Ako je automat za točenje kao i rezervoar izvan zona opasnosti (a znaš šta sve rpedstavlja zone) nije zabranjeno (barem po našim pravilnicima iz 71 godine koje smo preuzeli iz Yuge) da ima tu utičnicu.
Ako znaš bolje, poduči me, volio bih da znam. :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2388 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

staxx wrote:
Da se kratko nadovezem, pošto sam upravo iz te branše (vjerujem da smo možda imali priliku i sarađivati nekada, nema nas naftaša puno) :)
AdBlue nije zapaljiv medij i ne podpada pod "EX" norme. Ako je automat za točenje kao i rezervoar izvan zona opasnosti (a znaš šta sve rpedstavlja zone) nije zabranjeno (barem po našim pravilnicima iz 71 godine koje smo preuzeli iz Yuge) da ima tu utičnicu.
Ako znaš bolje, poduči me, volio bih da znam. :thumbup:
Sve si upravu za AdBlue
Nije zabranjeno da ima utičnicu koju ne može odspojiti (izvući priključnicu) u naponskom stanju, uz korištenje XLPE (guma) izoliranog kabla ili na drugi način zaštićenog i ojačanog (ne preporučuje se PVC) (koju on nije imao, čak sam na drugom mjestu viđao obične IP44 utičnice unutar automata, dikretno izvučene sa sabirnice :mrgreen: )
Nije zabranjeno ako mu je pogonska pumpa za AdBlue koja u ovom slučaju nije bila u Ex izvedbi, van 3 metra + 2,20 koliko je priključak pištolja
Međutim, on je ovo sve stavio tik uz pumpni automat, pod strehu :mrgreen:
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#2389 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by staxx »

mk ultra wrote:
staxx wrote:
Da se kratko nadovezem, pošto sam upravo iz te branše (vjerujem da smo možda imali priliku i sarađivati nekada, nema nas naftaša puno) :)
AdBlue nije zapaljiv medij i ne podpada pod "EX" norme. Ako je automat za točenje kao i rezervoar izvan zona opasnosti (a znaš šta sve rpedstavlja zone) nije zabranjeno (barem po našim pravilnicima iz 71 godine koje smo preuzeli iz Yuge) da ima tu utičnicu.
Ako znaš bolje, poduči me, volio bih da znam. :thumbup:
Sve si upravu za AdBlue
Nije zabranjeno da ima utičnicu koju ne može odspojiti (izvući priključnicu) u naponskom stanju, uz korištenje XLPE (guma) izoliranog kabla ili na drugi način zaštićenog i ojačanog (ne preporučuje se PVC) (koju on nije imao, čak sam na drugom mjestu viđao obične IP44 utičnice unutar automata, dikretno izvučene sa sabirnice :mrgreen: )
Nije zabranjeno ako mu je pogonska pumpa za AdBlue koja u ovom slučaju nije bila u Ex izvedbi, van 3 metra + 2,20 koliko je priključak pištolja
Međutim, on je ovo sve stavio tik uz pumpni automat, pod strehu :mrgreen:
Pumpni automat obično naprave da bude u EX zto što se ugrađuje često u zoni kod dizelskog brzog automata (kamionski). A pumpa za istakanje (često potopna), rezervoar i sva elektro i mašinska izvedba ako se nalazi van zona opasnosti ne moraju biti u ex izvedbi. Ali eto, utičnica ima smisla da bude IP66, ali i za to se ne smijem zaklet, ja sam mašinac nisam strujar :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2390 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

staxx wrote: Pumpni automat obično naprave da bude u EX zto što se ugrađuje često u zoni kod dizelskog brzog automata (kamionski). A pumpa za istakanje (često potopna), rezervoar i sva elektro i mašinska izvedba ako se nalazi van zona opasnosti ne moraju biti u ex izvedbi. Ali eto, utičnica ima smisla da bude IP66, ali i za to se ne smijem zaklet, ja sam mašinac nisam strujar :)
Image

eto Ex utičnice sa blokadom

bogami kakve gluposti rade to je za ne povjerovati... al eto, prolazi
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#2391 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Puf »

Ne spamajte temu, otvorite temu o ovome i prepucavajte se tamo. Hvala
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#2392 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Atego »

Puf wrote:Ne spamajte temu, otvorite temu o ovome i prepucavajte se tamo. Hvala
vala baš.evo čovjek je pisao nešto konkretno na temu pa ako je neko preskočio zbog spamera da ponovim
storm2018 wrote:Pozdrav...
Potrebno mi je u Sloveniji barem 5 radnika.
Prednost gradjevinskoj struci ali nije problem i bez toga, ako je kandidat voljan uciti.
Pozeljno je posjedovati vozacku dozvolu, no isto nije uvjet.
O ostalim detaljima u inbox, pa da proslijedim kontakt.
Imamo vec nekolicinu radnika, koje zaposljavamo s podrucja BIH, ali se opseg posla znatno pojacao. Pa ako ste vi ili znate nekoga, koga bi to zanimalo, moliti cu lijepo, da se javite ...
Hvala
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#2393 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by nKrkan »

Posao vozača kamiona u Sloveniji

Lijepite oglase ko god zna ili brojeve naših ljudi koji su u tim vodama

Molit ću lijepo
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#2394 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drugtito2011 »

plucna mahramica wrote:Trazi se osoba (sarajevo/bih) koja poznaje kineski jezik, ili 'kinez' koji poznaje bosanski :D
imas pp
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2395 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sarah24 »

Image

Tražimo radnike za redovan radni odnos. Svi ozbiljni i zainteresirani kandidati mogu poslati svoj cv na mail: [email protected].. ili u naš shop u SCC-u.

Ja sam samo copy/paste sa Fejsa, mozda bi se neko prijavio :roll:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#2396 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Mea_parvitas »

Tek objavljeno, pa ako neko zeli... Nznm koje je mjesto rada

Obavještavamo vas da je u Bosnaplod doo Brčko potreban veći broj sezonskih radnika. Za više informacija, molimo da nas kontaktirate putem slijedećih brojeva telefona: 049 580 935 ili 060 324 3216. Ukoliko ste zainteresovani za posao, ili znate nekoga ko bi mogao biti, dijelite dalje. Hvala! :)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2398 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by perfect_guy »

opet tona iskustva :roll:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2399 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sarah24 »

Image
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#2400 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Proposition Joe »

Potreban saradnik za prodaju soka od aronije i svjezeg ploda aronije. Dakle, ne zaposljavam vec trazim nekoga ko bi pokusao da pronadje put do konacnog potrosoca. Na raspolaganju su velike kolicine robe, te bih u slucaju postojanja intetesovanja znatno smanjio cijenu tako da se moze dobra provizija uzeti.
Dal ce to biti neko ko vec po pijacama prodaju robu, dal ce biti neko ko ide od vrata do vrata ili neko ko ce svoju sposobnost iskoristiti pa sve online od kuce da "tusi", svejedno mi je.

Uglavnom, o svemu sam spreman razgovarati, pregovarati i dogovarati.
Post Reply