Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#2251 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by djevojka bez imena »

zippoo87 wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ma ne mora ... nema alergija a mislio sam ponuditi 400 KM svakako za tih 4-5 sati dnevno a moze se desiti da nema posla 2 sata u danu ...
to je ok za to radno vrijeme i posao...gledaj neku gospodju srednjih godina ili da je u penziji a da hoce raditi...takve znaju i kuhati i kucanice su
ja ne bi smio neku mladju u kucu,nema sanse...em slabo sta zna,em mi mladje nisu sigurne
400 KM, za 6h dnevno x 24 dana =144h. Satnica 2,77km.Realno nema sta. :oops:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2252 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

djevojka bez imena wrote:
zippoo87 wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ma ne mora ... nema alergija a mislio sam ponuditi 400 KM svakako za tih 4-5 sati dnevno a moze se desiti da nema posla 2 sata u danu ...
to je ok za to radno vrijeme i posao...gledaj neku gospodju srednjih godina ili da je u penziji a da hoce raditi...takve znaju i kuhati i kucanice su
ja ne bi smio neku mladju u kucu,nema sanse...em slabo sta zna,em mi mladje nisu sigurne
400 KM, za 6h dnevno x 24 dana =144h. Satnica 2,77km.Realno nema sta. :oops:
Sta da ti kazem .... ti si napisala 6h ali je vise 4 sata ... nekad mozda nece biti nikako posla , sat u vrh glave ... ne treba svaki dan peglat i cistit a ne placam po satnici .... ja bi volio da je ovo Norveska pa da ja mogu za to izdvojoiti 2000 eura :) ...

A najvise na svijetu bi volio da nemam razloga uopste ovo da pitam ali je sitacija takva :)
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#2253 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by djevojka bez imena »

Bullet Tooth Tony wrote:
Sta da ti kazem .... ti si napisala 6h ali je vise 4 sata ... nekad mozda nece biti nikako posla , sat u vrh glave ... ne treba svaki dan peglat i cistit a ne placam po satnici .... ja bi volio da je ovo Norveska pa da ja mogu za to izdvojoiti 2000 eura :) ...

A najvise na svijetu bi volio da nemam razloga uopste ovo da pitam ali je sitacija takva :)
Pa ti kažeš, od 9-15.
A ja gledam po gospodji koja nama dodje 3-4 puta mjesečno, mama i ja preko sedmice po čistimo naravno, ona dodje da malo podrobnije počistiti vikendom, i vjeruj često njen honorar dostigne 300km. Zato kažem da je malo. A o tome koliko je teško naći normalnu ženu koju smiješ pustiti u kuću i u po noći ako treba, da ne pričam.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2254 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

djevojka bez imena wrote:
zippoo87 wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Ma ne mora ... nema alergija a mislio sam ponuditi 400 KM svakako za tih 4-5 sati dnevno a moze se desiti da nema posla 2 sata u danu ...
to je ok za to radno vrijeme i posao...gledaj neku gospodju srednjih godina ili da je u penziji a da hoce raditi...takve znaju i kuhati i kucanice su
ja ne bi smio neku mladju u kucu,nema sanse...em slabo sta zna,em mi mladje nisu sigurne
400 KM, za 6h dnevno x 24 dana =144h. Satnica 2,77km.Realno nema sta. :oops:
ti ocito nikada privatluka nisi vidjela ili radila negdje
ovu satnicu u proizvodnji rijetko ko ima... a o ovoj mjesecnoj satnici da ti ne pricam
ja bi sada radio bilo koji posao po ovim uslovima...ali nema
satnica je 2,3 zanicno i na ruke sto prebacis,s tim da se radi u prosjeku 220 + sati
tako da...za ovaj posao i uslove rada koje je ovaj opisao,odlicna i plata i satnica
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#2255 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by djevojka bez imena »

zippoo87 wrote: ti ocito nikada privatluka nisi vidjela ili radila negdje
ovu satnicu u proizvodnji rijetko ko ima... a o ovoj mjesecnoj satnici da ti ne pricam
ja bi sada radio bilo koji posao po ovim uslovima...ali nema
satnica je 2,3 zanicno i na ruke sto prebacis,s tim da se radi u prosjeku 220 + sati
tako da...za ovaj posao i uslove rada koje je ovaj opisao,odlicna i plata i satnica

Ma de Boga ti ne pretjeruj!
A ja, ja inače ne radim ništa, lezi hljebu da te jedem :D
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2256 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

nisam rekao da ne radis nista,nego da nisi radila u proizvodnji i tu su ti plate do 500 KM a realno se ubijes od posla,samo spavas i radis a satnica niza od ove
a neko evo moze zaraditi 400 KM,za kucne poslove,kojih nece ni biti svaki dan isto...realno,ko cisti kucu svaki dan...usisas,operes sudje i to je to svakodnevno
nista fizicki tesko i ovo moze raditi neko ko je otisao u prijevremenu penziju ili u redovnu a zeli jos nesto raditi ili mu treba para
vec sam rekao da je najteze naci nekoga postenog kome mozes povjeriti kljuc i tu se slazemo
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2257 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

djevojka bez imena wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
Sta da ti kazem .... ti si napisala 6h ali je vise 4 sata ... nekad mozda nece biti nikako posla , sat u vrh glave ... ne treba svaki dan peglat i cistit a ne placam po satnici .... ja bi volio da je ovo Norveska pa da ja mogu za to izdvojoiti 2000 eura :) ...

A najvise na svijetu bi volio da nemam razloga uopste ovo da pitam ali je sitacija takva :)
Pa ti kažeš, od 9-15.
A ja gledam po gospodji koja nama dodje 3-4 puta mjesečno, mama i ja preko sedmice po čistimo naravno, ona dodje da malo podrobnije počistiti vikendom, i vjeruj često njen honorar dostigne 300km. Zato kažem da je malo. A o tome koliko je teško naći normalnu ženu koju smiješ pustiti u kuću i u po noći ako treba, da ne pričam.
super :thumbup: drago mi je da ste nasli nekog finog i da ga fino placate :thumbup: :thumbup:
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#2258 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by radiostar »

Bullet Tooth Tony wrote:
djevojka bez imena wrote: Pa ti kažeš, od 9-15.
A ja gledam po gospodji koja nama dodje 3-4 puta mjesečno, mama i ja preko sedmice po čistimo naravno, ona dodje da malo podrobnije počistiti vikendom, i vjeruj često njen honorar dostigne 300km. Zato kažem da je malo. A o tome koliko je teško naći normalnu ženu koju smiješ pustiti u kuću i u po noći ako treba, da ne pričam.
super :thumbup: drago mi je da ste nasli nekog finog i da ga fino placate :thumbup: :thumbup:
drug, zene koje se time bave, traze (i uzimaju) minimalno 5KM po satu, a cesto i vise.

nece ona sjediti besposlena 4 sata kod tebe kuci a 2 raditi. doci ce, uraditi sta treba i ode dalje.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2259 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

radiostar wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
djevojka bez imena wrote: Pa ti kažeš, od 9-15.
A ja gledam po gospodji koja nama dodje 3-4 puta mjesečno, mama i ja preko sedmice po čistimo naravno, ona dodje da malo podrobnije počistiti vikendom, i vjeruj često njen honorar dostigne 300km. Zato kažem da je malo. A o tome koliko je teško naći normalnu ženu koju smiješ pustiti u kuću i u po noći ako treba, da ne pričam.
super :thumbup: drago mi je da ste nasli nekog finog i da ga fino placate :thumbup: :thumbup:
drug, zene koje se time bave, traze (i uzimaju) minimalno 5KM po satu, a cesto i vise.

nece ona sjediti besposlena 4 sata kod tebe kuci a 2 raditi. doci ce, uraditi sta treba i ode dalje.
Hvala :thumbup:
Zlajaoni
Posts: 37
Joined: 13/07/2017 20:25

#2260 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Zlajaoni »

Bullet Tooth Tony wrote:Moze jedno pitanje :D :D Sta vi mislite, koliko je realno da se plati kucna pomocnica , koja bi radila od 9:00 - 15:00 , bez subota a i ako bi bila subota to bi bilo dodatno placeno ... Nedjelja neradna

Opis posla je klasican za taj posao ... malo peglanja, usisavanja, brisanja prasine, tanjiri iz i u masinu , kuhanje ?
Mislim da je relana cijena 400KM. Ako si za preporuku javi u PP :D :D :D
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#2261 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by srkletnik »

Ima li kakvog posla po Sarajevu, ne mora biti klasičan posao u firmi, jer imam već online posao pa bih nešto dodatno za nekih 500 KM. Ako naleti nekom nešto, neka javi. Hvala :)
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#2262 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by BlackRiver »

Firma iz Austrije trazi software developere (stalni radni odnos, rad na lokaciji)

Front end i back end development.

C# ( MVC, WebAPI )
SQLServer

Poznavanje engleskog jezika obavezno (njemacki nije obavezan, ali je plus).
Fakultetska diploma obavezna (jako tesko srediti radnu dozvolu bez nje).

Vise info na PP.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2263 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

BlackRiver wrote:Firma iz Austrije trazi software developere (stalni radni odnos, rad na lokaciji)

Front end i back end development.

C# ( MVC, WebAPI )
SQLServer

Poznavanje engleskog jezika obavezno (njemacki nije obavezan, ali je plus).
Fakultetska diploma obavezna (jako tesko srediti radnu dozvolu bez nje).

Vise info na PP.
postaj oglas u ovu temu,tamo su programeri
it-poslodavci-u-bih-utisci-komentari-t137100s2100.html
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#2264 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by commendatore »

outsourcing kompanija trazi IT sistem specijalistu, sa obaveznim aktivnim znanjem engleskog, pozeljno ne i obavezno njemackog ili drugog jezika, koristenja razne opreme, viseslojnog sa znanjem instalacije sistema, otklanjanja kvarova na IT sistemima racunara, mobitela, blekberija, smartphonea za sarajevski region. Zainteresovani kandidati Molim Vas da me kontaktirate na PP a dalje nakon javljanja. plata je 20€ po satu Hvala
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#2265 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by agent_001 »

Da neko ne traži kuhara, ili zna nekoga ko traži :)
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2266 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by use your illusion »

De mi objasnite ovo. najniza neto plata prema opcem k.u. je 2.31× broj radnih sati mjesecno (varira) recimo oko 170= 392 i to je koliko shvatam neto prije poreza, a poslije poreza je jos manja...gledam ove online kalkulatore a nigdje se ne spominje topli obrok..je li to ostavljeno na volju poslodavcu da ti uplacuje ili kako vec...
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2267 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

use your illusion wrote:De mi objasnite ovo. najniza neto plata prema opcem k.u. je 2.31× broj radnih sati mjesecno (varira) recimo oko 170= 392 i to je koliko shvatam neto prije poreza, a poslije poreza je jos manja...gledam ove online kalkulatore a nigdje se ne spominje topli obrok..je li to ostavljeno na volju poslodavcu da ti uplacuje ili kako vec...
mislim da je zakonom regulisano ali ovdje se zakon selektivno primjenjuje,tako da i oni koji isplacuju,ne isplacuju puni zakonski,eventualno 4-5 KM
neki daju neki ne daju a uskoro vise niko nece dodatno davati topli obrok,jer ce i on biti oporeziv jednako kao i plata
trenutno je zvanicni topli obrok 8 KM dnevno i taj dio nije opreziv ali rijetki su oni koji ovo placaju

negdje imas placenu hranu,pa jedes tako a negdje nemas ...to pitas poslodavca prilikom dogovaranja posla
mislim da u zakonu pise da je poslodavac duzan osigurati hranu ili platiti topli obrok,ako ne osigura
moje iskustvo je da su mi neki placali 4 KM,neki nisu nista a jedan poslodavac je placao po trenutnom zakonu,dakle 8 KM dan...sto izadje oko 160 KM mjesecno
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#2268 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by banovan »

- Novootvorenom ugostiteljskom objektu na Dobrinji 2 potreban radnik/ca na poslovima usluživanja.
Minimalno SSS
Kvalifikacija Pekar ili Slastičar ( obavezno )
Radno iskustvo nije neophodno.
Potrebno je da je osoba od 18 do 35 godina, vesele prirode, ljubazna, odgovorna, ozbiljna i pedantna.
Nudimo dobre startne uslove rada sa mogućnošću napredovanja, prijava od prvog dana.
Prijave mozete slati na e-mail [email protected] ili me kontaktirati na broj telefona 062343538
User avatar
dinoo1898
Posts: 382
Joined: 02/10/2011 16:35
Location: Mostar

#2269 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by dinoo1898 »

MD Family d.o.o. (MLINAR BH) Sarajevo, objavljuje Oglas za prijem radnika na poziciju:

Prodavač/ica (m/ž)
Poslovi će se obavljati za regiju: Sarajevo

Opis posla:
svakodnevna komunikacija s kupcima i posluživanje kupaca
informisanje kupaca o proizvodima
rad na blagajni
briga o izloženosti i prezentaciji proizvoda
priprema, slaganje i izlaganje proizvoda
čišćenje i uređivanje prodavnice i okolnog prostora

Oglas je objavljen na Posao.ba i Boljiposao.ba, kao i na Mlinar BH FB stranici.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2270 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

drndalo wrote:Iskoci mi na FB, pa ako kome moze pomoci oglas:
Fabrika namještaja SINKRO SARAJEVO raspisuje konkurs za prijem u radni odnos 50 ŠIVAČA /ŠIVAČICA.
Sinkro Vam nudi:
1. Startnu platu od 800 KM (neto) za šivače/šivačice sa iskustvom,
2. Ukoliko se prijavi dovoljan broj kandidata sa određenog područja organizirat ćemo prijevoz na posao,
3. Zasnivanje stalnog radnog odnosa nakon isteka dvije godine od zaposlenja u kompaniji,
4. Obuku za posao šivača za kandidate bez radnog iskustva.
Vaše prijave dostavite na adresu: Put Famosa 38, Hrasnica - Sarajevo,
a za sve dodatne informacije pozovite 033/767 070 ili 062 337 875
User avatar
gordana76
Posts: 1
Joined: 01/02/2018 17:18

#2271 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by gordana76 »

Evo posao za nekog ko zna engleski i ima osnovno korisničko znanje kada su u pitanju aplikacije. Ukoliko se snalazite u testiranju aplikacija pritom posedujete uredjaj na kome mozete da radite pogledajte sledeći link https://appcoiner.com/ . Pozz
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2272 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

djevojka bez imena wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
Sta da ti kazem .... ti si napisala 6h ali je vise 4 sata ... nekad mozda nece biti nikako posla , sat u vrh glave ... ne treba svaki dan peglat i cistit a ne placam po satnici .... ja bi volio da je ovo Norveska pa da ja mogu za to izdvojoiti 2000 eura :) ...

A najvise na svijetu bi volio da nemam razloga uopste ovo da pitam ali je sitacija takva :)
Pa ti kažeš, od 9-15.
A ja gledam po gospodji koja nama dodje 3-4 puta mjesečno, mama i ja preko sedmice po čistimo naravno, ona dodje da malo podrobnije počistiti vikendom, i vjeruj često njen honorar dostigne 300km. Zato kažem da je malo. A o tome koliko je teško naći normalnu ženu koju smiješ pustiti u kuću i u po noći ako treba, da ne pričam.
Evo mali update ... Dosla gospodja na razgovor , super zena ... ispricala kakava joj je situacija i da joj treba posao .... ja ponudio koliko sam i rekao da cu ponuditi i radno vrijeme koje sam i naveo ...

Gospodja je tu vec mjesec dana ... prezadovoljan .... uredno , cisto, ma vrh ... Gospodji nista nije mrsko kuha , pere, cisti (Dolazi iz Vogosce u Stari Grad, finansirao kupon) ... ovaj mjesec cu joj dati i malo vise jer je sve za cistu peticu ....

Tako da ... moze se naci ... kontra svega sto su forumasi pisali :) :)
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2273 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Bullet Tooth Tony wrote:
Evo mali update ... Dosla gospodja na razgovor , super zena ... ispricala kakava joj je situacija i da joj treba posao .... ja ponudio koliko sam i rekao da cu ponuditi i radno vrijeme koje sam i naveo ...

Gospodja je tu vec mjesec dana ... prezadovoljan .... uredno , cisto, ma vrh ... Gospodji nista nije mrsko kuha , pere, cisti (Dolazi iz Vogosce u Stari Grad, finansirao kupon) ... ovaj mjesec cu joj dati i malo vise jer je sve za cistu peticu ....

Tako da ... moze se naci ... kontra svega sto su forumasi pisali :) :)
:thumbup:
drago mi je da si nasao cestitu zenu
luxferre
Posts: 678
Joined: 25/07/2009 00:23

#2274 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by luxferre »

Treba li nekom od forumaša komercijalista nabavke?
Iskustvo u uvozu, organizaciji transporta, privremenim izvozima, ugovorima, SAP, otprema robe. Za sad samo TK kanton.
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#2275 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by nedims »

Treba mi ozbiljna i vrijedna zena dva puta sedmicno po 4 sata(od 9 - 13 sati) uz fiksnu platu 300 KM ... cijelu godinu, za normalno odrzavanje higijene stana.Mozda neko od forumasa ima takvu zenu pa bi se mogli popuniti radni dani. Preporuka je obavezna.
Post Reply