Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2226 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ramzess Veliki »

Moja kompanija u Maleziji trazi diplomirane inzinjere gradjevine sa cca deset godina iskustva I poznavanjem engleskog jezika.
Plata od 4500 do 5000 KM, sluzbeno auto, mobitel i troskovi istih, kuca ili stan sa placenim rezijama.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2227 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Avetinho »

Avetinho wrote:Spotfire & SQL

hajde me na PM.
Cekaj da obnovim.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2228 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ramzess Veliki »

Ramzess Veliki wrote:Moja kompanija u Maleziji trazi diplomirane inzinjere gradjevine sa cca deset godina iskustva I poznavanjem engleskog jezika.
Plata od 4500 do 5000 KM, sluzbeno auto, mobitel i troskovi istih, kuca ili stan sa placenim rezijama.
Mogu mi se javiti i inzinjeri gradjevine sa operativnim iskustvom u visokogradnji i niskogradnji.
Dobro poznavanje engleskog jezika i eventualno iskustvo na ino projektima je vrlo pozeljno.
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#2229 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by passiv »

Ramzess Veliki wrote:
Ramzess Veliki wrote:Moja kompanija u Maleziji trazi diplomirane inzinjere gradjevine sa cca deset godina iskustva I poznavanjem engleskog jezika.
Plata od 4500 do 5000 KM, sluzbeno auto, mobitel i troskovi istih, kuca ili stan sa placenim rezijama.
Mogu mi se javiti i inzinjeri gradjevine sa operativnim iskustvom u visokogradnji i niskogradnji.
Dobro poznavanje engleskog jezika i eventualno iskustvo na ino projektima je vrlo pozeljno.
traže li ti tvoji inžinjere geodezije?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2230 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ramzess Veliki »

passiv wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Ramzess Veliki wrote:Moja kompanija u Maleziji trazi diplomirane inzinjere gradjevine sa cca deset godina iskustva I poznavanjem engleskog jezika.
Plata od 4500 do 5000 KM, sluzbeno auto, mobitel i troskovi istih, kuca ili stan sa placenim rezijama.
Mogu mi se javiti i inzinjeri gradjevine sa operativnim iskustvom u visokogradnji i niskogradnji.
Dobro poznavanje engleskog jezika i eventualno iskustvo na ino projektima je vrlo pozeljno.
traže li ti tvoji inžinjere geodezije?
Provjeravam ...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#2231 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Ramzess Veliki »

Nova dopunjena informacija, trebaju nam i inzinjeri geodezije, pozeljno iskustvo terenski rad I znanje engleskog jezika, ostalo znate, AutoCAD, TopoCAD itd.
Detalji u PM.

Moj savjet svima, ucite engleski konstantno. Ovdje na istoku I lokalna komunikacija je na engleskom i necete pronaci ulicnog prodavaca pertli koji ne govori engleski. Roditelji djecu paralelno uce maternji i engleski.
U CV-ju ne stavljajte kao informaticko obrazovanje World Web, to je neozbiljno.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#2232 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Mr.Penguin »

Potrebna osoba sa naprednim znanjem Excel-a (Nested function, Pivot tabele itd), Engleski B2 minimalno za razumijevanje, pisanje i razgovor. Znanje o svim komponentama racunara/laptopa i prepoznavanje slicnih modela po konfiguracijama. Poslati CV na engleskom u porukama.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2233 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bakir1 »

Meni tj firmi u kojoj sam zaposlen treba muska osoba iz konjica ili okoline konjica skolska sprema automehanicar masinski tehnicar radno mjesto u konjicu uslov vozacka dozvola.
Ukoliko ima neko takav neka se javi na pp.
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#2234 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by srkletnik »

Pozdrav, ima li iko nešto u vezi Senigora, radno iskustvo ili nekog ko radi pa da zna. Koje je radno vrijeme, da li se radi subotom, u smjenama, kako se krecu plate? Bilo sta bi mi dobro doslo. Hvala
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#2235 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by srkletnik »

srkletnik wrote:Pozdrav, ima li iko nešto u vezi Senigora, radno iskustvo ili nekog ko radi pa da zna. Koje je radno vrijeme, da li se radi subotom, u smjenama, kako se krecu plate? Bilo sta bi mi dobro doslo. Hvala
.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2236 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by made_in_sarajevo »

srkletnik wrote:Pozdrav, ima li iko nešto u vezi Senigora, radno iskustvo ili nekog ko radi pa da zna. Koje je radno vrijeme, da li se radi subotom, u smjenama, kako se krecu plate? Bilo sta bi mi dobro doslo. Hvala
sto vidim svaki dan u Rajlovcu, radno vrijeme od 8 do 17h, subota radna ne znam tacno vrijeme, nedelja jok. plate ne znam ali si vazdan na nogama, bar sto se tice dole prodaje,utovor,istovar. eto to je sto vidim jer svaki dan prolazim pored Senigora.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2237 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

Moze jedno pitanje :D :D Sta vi mislite, koliko je realno da se plati kucna pomocnica , koja bi radila od 9:00 - 15:00 , bez subota a i ako bi bila subota to bi bilo dodatno placeno ... Nedjelja neradna

Opis posla je klasican za taj posao ... malo peglanja, usisavanja, brisanja prasine, tanjiri iz i u masinu , kuhanje ?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#2238 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by riko-ga »

Bullet Tooth Tony wrote:Moze jedno pitanje :D :D Sta vi mislite, koliko je realno da se plati kucna pomocnica , koja bi radila od 9:00 - 15:00 , bez subota a i ako bi bila subota to bi bilo dodatno placeno ... Nedjelja neradna

Opis posla je klasican za taj posao ... malo peglanja, usisavanja, brisanja prasine, tanjiri iz i u masinu , kuhanje ?

Lahko ti je to izracunati.Zamisli da ti moras to da radis koliko bi trazio za tu vrstu posla.Al samo budi iskren prema sebi.
Rizvan
Posts: 1282
Joined: 27/11/2013 09:25

#2239 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Rizvan »

Bullet Tooth Tony wrote:Moze jedno pitanje :D :D Sta vi mislite, koliko je realno da se plati kucna pomocnica , koja bi radila od 9:00 - 15:00 , bez subota a i ako bi bila subota to bi bilo dodatno placeno ... Nedjelja neradna

Opis posla je klasican za taj posao ... malo peglanja, usisavanja, brisanja prasine, tanjiri iz i u masinu , kuhanje ?
Zavisi od veličine objekta koji treba čistiti, da li je riječ o kući sa 160 kvadrati ili stanu od 70.

Zatim od lokacije, jeste li u Sarajevu ili izvan Sarajeva.

Da li joj misliti plaćati doprinose ili ne.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2240 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

Rizvan wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Moze jedno pitanje :D :D Sta vi mislite, koliko je realno da se plati kucna pomocnica , koja bi radila od 9:00 - 15:00 , bez subota a i ako bi bila subota to bi bilo dodatno placeno ... Nedjelja neradna

Opis posla je klasican za taj posao ... malo peglanja, usisavanja, brisanja prasine, tanjiri iz i u masinu , kuhanje ?
Zavisi od veličine objekta koji treba čistiti, da li je riječ o kući sa 160 kvadrati ili stanu od 70.

Zatim od lokacije, jeste li u Sarajevu ili izvan Sarajeva.

Da li joj misliti plaćati doprinose ili ne.
Sarajevo - Stari grad , 56 kvadrata kuce (ali je u biti stan, samo bi to trebalo ) .... ne doprinosi i to ... dao bi zeni na ruke novac
Rizvan
Posts: 1282
Joined: 27/11/2013 09:25

#2241 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Rizvan »

Bullet Tooth Tony wrote:
Rizvan wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Moze jedno pitanje :D :D Sta vi mislite, koliko je realno da se plati kucna pomocnica , koja bi radila od 9:00 - 15:00 , bez subota a i ako bi bila subota to bi bilo dodatno placeno ... Nedjelja neradna

Opis posla je klasican za taj posao ... malo peglanja, usisavanja, brisanja prasine, tanjiri iz i u masinu , kuhanje ?
Zavisi od veličine objekta koji treba čistiti, da li je riječ o kući sa 160 kvadrati ili stanu od 70.

Zatim od lokacije, jeste li u Sarajevu ili izvan Sarajeva.

Da li joj mislite plaćati doprinose ili ne.
Sarajevo - Stari grad , 56 kvadrata kuce (ali je u biti stan, samo bi to trebalo ) .... ne doprinosi i to ... dao bi zeni na ruke novac
Minimalna plata je 400KM, ti za 6 sati rada dnevno, mogao bi da ponudiš 300KM, to je neki minimum minumuma, ali teško da ćeš naći normalnu ženu u Sarajevu da ti radi 30 sati sedmicno za te pare, još plus bez doprinosa. A i ove što vozare, njima se tek neisplati. One taj novac na dnevnicama zarade za 10 - 15 dana.

Moj savjet ti je da ponudiš 300KM za 4h dnevno. To znači da bi za puno radno vrijeme plata bila 600KM što je prosječna zarada za taj posao u Sarajevu. A sigurno da ima i žena kojima zbog porodičnih obaveza odgovara da rade samo pola radnog vremena, pa bi prihvatile posao. 4h je sasvim dovoljno za počistiti stan od 56 kvadrata i još plus skuhati ručak. Jedino ako ne boluješ od neke alergije ili slično, pa da se mora baš svaki dan, svaki čošak stana oprašiti. :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2242 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Bullet Tooth Tony »

Ma ne mora ... nema alergija a mislio sam ponuditi 400 KM svakako za tih 4-5 sati dnevno a moze se desiti da nema posla 2 sata u danu ...
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2243 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Bullet Tooth Tony wrote:Ma ne mora ... nema alergija a mislio sam ponuditi 400 KM svakako za tih 4-5 sati dnevno a moze se desiti da nema posla 2 sata u danu ...
to je ok za to radno vrijeme i posao...gledaj neku gospodju srednjih godina ili da je u penziji a da hoce raditi...takve znaju i kuhati i kucanice su
ja ne bi smio neku mladju u kucu,nema sanse...em slabo sta zna,em mi mladje nisu sigurne
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2244 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mad_max_ba »

Em se bojis :D :izet:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2245 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

mad_max_ba wrote:Em se bojis :D :izet:
haha nije to
nego hoce ukrasti :D
a kod mene svega ima i po stolu i ispod stola :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2246 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mad_max_ba »

zippoo87 wrote:
mad_max_ba wrote:Em se bojis :D :izet:
haha nije to
nego hoce ukrasti :D
a kod mene svega ima i po stolu i ispod stola :D
Ma ja ba
U na po pored :lol: :lol: :lol:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2247 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

niko vise postenog covjeka ne razumije ...strasno :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2248 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mad_max_ba »

zippoo87 wrote:niko vise postenog covjeka ne razumije ...strasno :D
Salim se ba znam tacno na sta mislish ba
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2249 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

mad_max_ba wrote:
zippoo87 wrote:niko vise postenog covjeka ne razumije ...strasno :D
Salim se ba znam tacno na sta mislish ba
ma znam...i ja se malo zezam :D
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2250 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mad_max_ba »

Al eto opet ostaje :izet: :D :lol:
Post Reply