Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3076 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

Tamo se tegla prodaje za 50, 100, 200 KM...pa ti vidi...Dnevno se može po 2-3 hiljade zaraditi. ;-)
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3077 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Svejedno. Ne dam!
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#3078 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by suspect_zero »

Trebal' još glasova?
User avatar
fortaleza
Posts: 5553
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3079 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by fortaleza »

Hvala ljudi, dovoljno je glasova, nema potrebe za više.

Meda nema, more bit bidne, ali sada nema, kad će bit ne znam more najranije za godinu dana. :D

Tegle će da budu rezervisane za raju s foruma.
Guadalajara wrote: 18/07/2021 21:45 Budeš li htio da izvoziš na bliski istok(Saudijska Arabija, UAE). Slobodno se javi na PP. Imaju tamo međunarodni sajmovi koji traju po 6 mjeseci. Tako da možeš direktno da prodaješ tokom turističke sezone. :bih:
Čujemo se dogodine u ova doba na ovom mjestu, abd. :-D
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3080 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by holowey »

fortaleza wrote: 18/07/2021 23:43 Hvala ljudi, dovoljno je glasova, nema potrebe za više.

Meda nema, more bit bidne, ali sada nema, kad će bit ne znam more najranije za godinu dana. :D

Tegle će da budu rezervisane za raju s foruma.
Guadalajara wrote: 18/07/2021 21:45 Budeš li htio da izvoziš na bliski istok(Saudijska Arabija, UAE). Slobodno se javi na PP. Imaju tamo međunarodni sajmovi koji traju po 6 mjeseci. Tako da možeš direktno da prodaješ tokom turističke sezone. :bih:
Čujemo se dogodine u ova doba na ovom mjestu, abd. :-D
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3081 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by _BataZiv_0809 »

@fortaleza sretno prike :thumbup:
tyrdh
Posts: 145
Joined: 21/01/2014 15:00

#3082 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by tyrdh »

Zdravo svima, evo javljam se ovdje, jer pokusavam pomoci najboljem jaranu da nadje posao, upravo je zavrsio masinstvo, diplomirani inzinjer, 240 ECTS, logicno, nema iskustva, ali svaki oglas na mojposao.ba trazi iskustvo, i mi apliciramo, ali niti ko odgovara na te aplikacije, cak ni sa odbijenicom, evo vec mjesec dana rovimo i po tom sajtu, i na linkedinu, i stvarno nam je nestalo ideja, zar je toliko nemoguce naci negdje posao, staziranje, ima li iko ikakvih ideja ili preporuka? Pocinjem i ja gubiti zivce koliko me nervira ta situacija, a ne trazim sebi posao...
Molim pomoc, please!
markopd
Posts: 864
Joined: 01/12/2019 23:08

#3083 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by markopd »

tyrdh wrote: 29/08/2021 19:16 Zdravo svima, evo javljam se ovdje, jer pokusavam pomoci najboljem jaranu da nadje posao, upravo je zavrsio masinstvo, diplomirani inzinjer, 240 ECTS, logicno, nema iskustva, ali svaki oglas na mojposao.ba trazi iskustvo, i mi apliciramo, ali niti ko odgovara na te aplikacije, cak ni sa odbijenicom, evo vec mjesec dana rovimo i po tom sajtu, i na linkedinu, i stvarno nam je nestalo ideja, zar je toliko nemoguce naci negdje posao, staziranje, ima li iko ikakvih ideja ili preporuka? Pocinjem i ja gubiti zivce koliko me nervira ta situacija, a ne trazim sebi posao...
Molim pomoc, please!
Posao.ba je nažalost postao sajt za reklamu i promociju firmi i poslodavaca.Oglas za posao se u 95% slučajeva objavi,a neko već uveliko radi na toj poziciji.Jedino onaj ko traži neke niskokvalifikovane i poslove gdje su uslovi jako loši,on može i očekivati odgovor i poziv za posao.Nažalost,takav je sistem već odavno i ne može se tu ništa promjeniti.Stranka,veza ili novac-to ti je najsigurniji i najbrži način do pronalaska posla.Ovo sa Posao.ba i Zavodima za zapošljavanje je samo "puka" sreća ako i odbijenicu dobiješ,mada je i takvih slučajeva sve manje.
nekome
Posts: 2863
Joined: 17/05/2011 10:41

#3084 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by nekome »

Kakvi su olx poslovi? https://www.olx.ba/poslovi
ima li tamo sta
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3085 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ExNihilo »

Joj, ljudi...

Hajde da sahranimo taj mit da se kompanije "reklamiraju" na Posao.ba (Mojposao.ba). Zašto bi to radile, pobogu? I kome se reklamiraju - očajno nezaposlenima?

Znate li koliko košta objava posla na pomenutom sajtu? Prikaz posla na naslovnoj strani starta od 845 KM + PDV. Usporedbe radi, da objaviš članak na Klix u kome ćeš napisati šta god hoćeš, da si najgiga mega kompanija sa najgiga mega zaposlenima košta 500 KM + PDV. Zašto bi bilo koja kompanija sa zrnom mozga onda koristila Posao.ba za reklamu?

Samo uvrštavanje oglasa u njihovu bazu, dakle ne na naslovnu stranicu, nego da završiš u tamo nekoj kategoriji i da se oglas prikaže isključivo ako korisnik otvori baš tu kategoriju, košta 119 KM + PDV. Za te pare ćeš na 80% portala u državi dobiti reklamu na naslovnoj stranici.

Istina je da kompanije imaju dugoročnu pretplatu na sajtu pa svako malo bumpaju svoje oglase, čak i kada ne zapošljavaju aktivno, ne bi li izgradili bazu kandidata ili upecali nekog seniora, ali da se reklamiraju...kome je to naumpalo i kako se taj mit proširio. :|
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3086 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Mozda tako sto neki traze iste zaposlene 365 dana godisnje, vec 5-6 godina...?

Malo karikiram, ali znas da ima i toga...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3087 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ExNihilo »

drndalo wrote: 31/08/2021 22:16 Mozda tako sto neki traze iste zaposlene 365 dana godisnje, vec 5-6 godina...?

Malo karikiram, ali znas da ima i toga...
Ima, ali kao što rekoh, ima svoj rezon i to. Pa pola ovih IT firmi ima permanentno otvoren oglas za određene pozicije.
markopd
Posts: 864
Joined: 01/12/2019 23:08

#3088 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by markopd »

ExNihilo wrote: 31/08/2021 21:33 Joj, ljudi...

Hajde da sahranimo taj mit da se kompanije "reklamiraju" na Posao.ba (Mojposao.ba). Zašto bi to radile, pobogu? I kome se reklamiraju - očajno nezaposlenima?

Znate li koliko košta objava posla na pomenutom sajtu? Prikaz posla na naslovnoj strani starta od 845 KM + PDV. Usporedbe radi, da objaviš članak na Klix u kome ćeš napisati šta god hoćeš, da si najgiga mega kompanija sa najgiga mega zaposlenima košta 500 KM + PDV. Zašto bi bilo koja kompanija sa zrnom mozga onda koristila Posao.ba za reklamu?

Samo uvrštavanje oglasa u njihovu bazu, dakle ne na naslovnu stranicu, nego da završiš u tamo nekoj kategoriji i da se oglas prikaže isključivo ako korisnik otvori baš tu kategoriju, košta 119 KM + PDV. Za te pare ćeš na 80% portala u državi dobiti reklamu na naslovnoj stranici.

Istina je da kompanije imaju dugoročnu pretplatu na sajtu pa svako malo bumpaju svoje oglase, čak i kada ne zapošljavaju aktivno, ne bi li izgradili bazu kandidata ili upecali nekog seniora, ali da se reklamiraju...kome je to naumpalo i kako se taj mit proširio. :|
Naravno da im nije primarni i jedini cilj reklama,ali ima i toga,nećemo se lagati.Ovo što si napisao u zadnjoj rečenici je istina za većinu poslodavaca i kompanija.Javna je tajna da se do boljih poslova(u ovo pandemijsko vrijeme i do osrednjih poslova) dolazi preko neke veze tj. štele.Dosta kompanija konkurs raspisuje samo "pro forme",pogotovo ako se radi o firmi koja zapošljava više desetina njih,kako bi se njihovi zaposlenici "uvjerili" da konkurs je transparentan i pravedan.

Imam kolegu koji bezuspješno traži posao u svojoj struci već godinu dana.Mlad,vrijedan,uporan,bez ikakvih poroka što je danas veoma rijetko,veoma puno iskustva za svoje godine...i sve to je džaba.Poslao preko nekoliko stotina prijava,što za otvorene konkurse,što otvorenih prijava.Zvali ga dvaput na razgovor,mada mi je rekao da je tu i imao neku preporuku,da nije vjerovatno ga ne bi ni pozvali.Na prvom mu nisu ni javili kako je prošao,a na drugom se uvjerio u sve ovo o čemu mnogi govore.Bio je na testiranju i razgovoru,prvi krug u pitanju bio,sa još pet osoba.Nije prošao dalje,a nekoliko nedelja poslije na tom radnom mjestu vidio je osobu koja uopšte nije ni bila na testiranju i razgovoru toga dana.

Slažem se da treba da baratamo pravim i korisnim informacijama na ovoj temi,ali hajde da se složimo u nečemu što je očigledno svima i ne idemo u širinu da li je reklama,promocija ili nešto treće...uglavnom nije ono što je potrebno nezaposlenim licima.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3089 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ExNihilo »

markopd wrote: 31/08/2021 22:57
ExNihilo wrote: 31/08/2021 21:33 Joj, ljudi...

Hajde da sahranimo taj mit da se kompanije "reklamiraju" na Posao.ba (Mojposao.ba). Zašto bi to radile, pobogu? I kome se reklamiraju - očajno nezaposlenima?

Znate li koliko košta objava posla na pomenutom sajtu? Prikaz posla na naslovnoj strani starta od 845 KM + PDV. Usporedbe radi, da objaviš članak na Klix u kome ćeš napisati šta god hoćeš, da si najgiga mega kompanija sa najgiga mega zaposlenima košta 500 KM + PDV. Zašto bi bilo koja kompanija sa zrnom mozga onda koristila Posao.ba za reklamu?

Samo uvrštavanje oglasa u njihovu bazu, dakle ne na naslovnu stranicu, nego da završiš u tamo nekoj kategoriji i da se oglas prikaže isključivo ako korisnik otvori baš tu kategoriju, košta 119 KM + PDV. Za te pare ćeš na 80% portala u državi dobiti reklamu na naslovnoj stranici.

Istina je da kompanije imaju dugoročnu pretplatu na sajtu pa svako malo bumpaju svoje oglase, čak i kada ne zapošljavaju aktivno, ne bi li izgradili bazu kandidata ili upecali nekog seniora, ali da se reklamiraju...kome je to naumpalo i kako se taj mit proširio. :|
Naravno da im nije primarni i jedini cilj reklama,ali ima i toga,nećemo se lagati.Ovo što si napisao u zadnjoj rečenici je istina za većinu poslodavaca i kompanija.Javna je tajna da se do boljih poslova(u ovo pandemijsko vrijeme i do osrednjih poslova) dolazi preko neke veze tj. štele.Dosta kompanija konkurs raspisuje samo "pro forme",pogotovo ako se radi o firmi koja zapošljava više desetina njih,kako bi se njihovi zaposlenici "uvjerili" da konkurs je transparentan i pravedan.

Imam kolegu koji bezuspješno traži posao u svojoj struci već godinu dana.Mlad,vrijedan,uporan,bez ikakvih poroka što je danas veoma rijetko,veoma puno iskustva za svoje godine...i sve to je džaba.Poslao preko nekoliko stotina prijava,što za otvorene konkurse,što otvorenih prijava.Zvali ga dvaput na razgovor,mada mi je rekao da je tu i imao neku preporuku,da nije vjerovatno ga ne bi ni pozvali.Na prvom mu nisu ni javili kako je prošao,a na drugom se uvjerio u sve ovo o čemu mnogi govore.Bio je na testiranju i razgovoru,prvi krug u pitanju bio,sa još pet osoba.Nije prošao dalje,a nekoliko nedelja poslije na tom radnom mjestu vidio je osobu koja uopšte nije ni bila na testiranju i razgovoru toga dana.

Slažem se da treba da baratamo pravim i korisnim informacijama na ovoj temi,ali hajde da se složimo u nečemu što je očigledno svima i ne idemo u širinu da li je reklama,promocija ili nešto treće...uglavnom nije ono što je potrebno nezaposlenim licima.
Ljudi sa 10 godina iskustva traže posao mjesecima. Jebi ga, ovo je Bosna.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3090 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by El_comadante »

markopd wrote: 31/08/2021 22:57
ExNihilo wrote: 31/08/2021 21:33 Joj, ljudi...

Hajde da sahranimo taj mit da se kompanije "reklamiraju" na Posao.ba (Mojposao.ba). Zašto bi to radile, pobogu? I kome se reklamiraju - očajno nezaposlenima?

Znate li koliko košta objava posla na pomenutom sajtu? Prikaz posla na naslovnoj strani starta od 845 KM + PDV. Usporedbe radi, da objaviš članak na Klix u kome ćeš napisati šta god hoćeš, da si najgiga mega kompanija sa najgiga mega zaposlenima košta 500 KM + PDV. Zašto bi bilo koja kompanija sa zrnom mozga onda koristila Posao.ba za reklamu?

Samo uvrštavanje oglasa u njihovu bazu, dakle ne na naslovnu stranicu, nego da završiš u tamo nekoj kategoriji i da se oglas prikaže isključivo ako korisnik otvori baš tu kategoriju, košta 119 KM + PDV. Za te pare ćeš na 80% portala u državi dobiti reklamu na naslovnoj stranici.

Istina je da kompanije imaju dugoročnu pretplatu na sajtu pa svako malo bumpaju svoje oglase, čak i kada ne zapošljavaju aktivno, ne bi li izgradili bazu kandidata ili upecali nekog seniora, ali da se reklamiraju...kome je to naumpalo i kako se taj mit proširio. :|
Naravno da im nije primarni i jedini cilj reklama,ali ima i toga,nećemo se lagati.Ovo što si napisao u zadnjoj rečenici je istina za većinu poslodavaca i kompanija.Javna je tajna da se do boljih poslova(u ovo pandemijsko vrijeme i do osrednjih poslova) dolazi preko neke veze tj. štele.Dosta kompanija konkurs raspisuje samo "pro forme",pogotovo ako se radi o firmi koja zapošljava više desetina njih,kako bi se njihovi zaposlenici "uvjerili" da konkurs je transparentan i pravedan.

Imam kolegu koji bezuspješno traži posao u svojoj struci već godinu dana.Mlad,vrijedan,uporan,bez ikakvih poroka što je danas veoma rijetko,veoma puno iskustva za svoje godine...i sve to je džaba.Poslao preko nekoliko stotina prijava,što za otvorene konkurse,što otvorenih prijava.Zvali ga dvaput na razgovor,mada mi je rekao da je tu i imao neku preporuku,da nije vjerovatno ga ne bi ni pozvali.Na prvom mu nisu ni javili kako je prošao,a na drugom se uvjerio u sve ovo o čemu mnogi govore.Bio je na testiranju i razgovoru,prvi krug u pitanju bio,sa još pet osoba.Nije prošao dalje,a nekoliko nedelja poslije na tom radnom mjestu vidio je osobu koja uopšte nije ni bila na testiranju i razgovoru toga dana.

Slažem se da treba da baratamo pravim i korisnim informacijama na ovoj temi,ali hajde da se složimo u nečemu što je očigledno svima i ne idemo u širinu da li je reklama,promocija ili nešto treće...uglavnom nije ono što je potrebno nezaposlenim licima.
tačno. i ovo je veliki problem u BiH koji se uskoro neče riješiti. i ja sam vidio lika radi a konkurs nije bio završen.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3091 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Truba »

suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#3092 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by suspect_zero »

Black swan wrote: 02/09/2021 15:27 https://avaz.ba/vijesti/bih/678311/rasp ... a-3-567-km
Ako mi zelite biti kolege :mrgreen:
Joj komi kako raju znaš ovdje iživcirat...ni za ove pare neće te trpit :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3093 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

ExNihilo wrote: 31/08/2021 21:33 Joj, ljudi...

Hajde da sahranimo taj mit da se kompanije "reklamiraju" na Posao.ba (Mojposao.ba). Zašto bi to radile, pobogu? I kome se reklamiraju - očajno nezaposlenima?

Znate li koliko košta objava posla na pomenutom sajtu? Prikaz posla na naslovnoj strani starta od 845 KM + PDV. Usporedbe radi, da objaviš članak na Klix u kome ćeš napisati šta god hoćeš, da si najgiga mega kompanija sa najgiga mega zaposlenima košta 500 KM + PDV. Zašto bi bilo koja kompanija sa zrnom mozga onda koristila Posao.ba za reklamu?

Samo uvrštavanje oglasa u njihovu bazu, dakle ne na naslovnu stranicu, nego da završiš u tamo nekoj kategoriji i da se oglas prikaže isključivo ako korisnik otvori baš tu kategoriju, košta 119 KM + PDV. Za te pare ćeš na 80% portala u državi dobiti reklamu na naslovnoj stranici.

Istina je da kompanije imaju dugoročnu pretplatu na sajtu pa svako malo bumpaju svoje oglase, čak i kada ne zapošljavaju aktivno, ne bi li izgradili bazu kandidata ili upecali nekog seniora, ali da se reklamiraju...kome je to naumpalo i kako se taj mit proširio. :|
Ja znam bar tri kompanije u BL da se non-stop vrte oglasima za posao, a gotovo nikada nikoga ne zovu na razgovor. Ili su svi nesposobni ili se oni samo reklamiraju :roll:

I ne, ne traže se uber ober IT stručnjaci i inženjeri.... :oops:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3094 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Truba »

markopd wrote: 22/09/2021 14:19
Black swan wrote: 22/09/2021 10:49 Ćevabdžinica Mrkva sarajevo
Plaćeni oglas ·
KONKURS ZA POSAO
U potrazi smo za vrijednim, energičnim osobama koje će se pridružiti našem timu na pozicijama:
➡ Konobar 2 pozicije
➡️ Dostavljac 1 pozicija
Ukoliko poznajete nekoga ko bi bio idealan kandidat proslijedite im naš post i zamolite da nam se javi na mob. 061/865-675
ili na mail [email protected] za više informacija…
Mislim kolega da si promašio temu,ovo je više za "Forumaši zapošljavaju".

ne znam što ovo meni iskače stalno neki oglasi za buregdžinice i ćebabdžinice :D
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3095 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Truba »

suspect_zero wrote: 06/09/2021 00:11
Black swan wrote: 02/09/2021 15:27 https://avaz.ba/vijesti/bih/678311/rasp ... a-3-567-km
Ako mi zelite biti kolege :mrgreen:
Joj komi kako raju znaš ovdje iživcirat...ni za ove pare neće te trpit :lol:
:twisted: :lol: nas ne dotiče ova blokada privremenog financiranja :oops:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3096 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Lajavikrelac »

Black swan wrote: 22/09/2021 14:21 ne znam što ovo meni iskače stalno neki oglasi za buregdžinice i ćebabdžinice
Za konobare, kuhare, roštiljdžije i šankere iskaču non-stop oglasi po Instagramu...
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3097 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Meni su pocele iskakati oglasne nekretnine u Turskoj, sve vrlo povoljno... Novogradnje, developmenti, bazeni, itd...
ljubijankic
Posts: 1233
Joined: 20/11/2011 21:38

#3098 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ljubijankic »

Izrada idejnih i glavnih projekata, projekti enterijera, legalizacija objekata, mogucnost projektovanja pojedinacnih komada namještaja uz izradu istih, radim i sve ostale arhitektonske poslove. Ukoliko nekim treba neka od usluga javite se :D
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#3099 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kiligonzales »

markopd wrote: 30/08/2021 14:04
tyrdh wrote: 29/08/2021 19:16 Zdravo svima, evo javljam se ovdje, jer pokusavam pomoci najboljem jaranu da nadje posao, upravo je zavrsio masinstvo, diplomirani inzinjer, 240 ECTS, logicno, nema iskustva, ali svaki oglas na mojposao.ba trazi iskustvo, i mi apliciramo, ali niti ko odgovara na te aplikacije, cak ni sa odbijenicom, evo vec mjesec dana rovimo i po tom sajtu, i na linkedinu, i stvarno nam je nestalo ideja, zar je toliko nemoguce naci negdje posao, staziranje, ima li iko ikakvih ideja ili preporuka? Pocinjem i ja gubiti zivce koliko me nervira ta situacija, a ne trazim sebi posao...
Molim pomoc, please!
Posao.ba je nažalost postao sajt za reklamu i promociju firmi i poslodavaca.Oglas za posao se u 95% slučajeva objavi,a neko već uveliko radi na toj poziciji.Jedino onaj ko traži neke niskokvalifikovane i poslove gdje su uslovi jako loši,on može i očekivati odgovor i poziv za posao.Nažalost,takav je sistem već odavno i ne može se tu ništa promjeniti.Stranka,veza ili novac-to ti je najsigurniji i najbrži način do pronalaska posla.Ovo sa Posao.ba i Zavodima za zapošljavanje je samo "puka" sreća ako i odbijenicu dobiješ,mada je i takvih slučajeva sve manje.
Ukoliko firme imaju kontakt broj naveden u oglasu zovi ih i ako nemaju zovi opet nadji broj pa zovi. Firme traze radnike najcesce preporukom, vise nego sajtovima. Balkan je inace sav preko veze, ali bez obzira kad ih nazoves i kazes aplicirao sam preko sajta, nema poziva, tjerate potencijalne radnike tako od sebe, onda vas pozovu na intervju i nema namece se misljenje da si spremniji od drugi za raditi. Naravno ako vec imaju kakvu stelu glatko ce te odbaciti carobnom recenicom javicemo se ukoliko ste prosli u drugi krug :lol:

Naravno posto sve firme imaju hiljadu metoda za odbiti nekoga, ne predaji se, prvi, drugi a neki i treci krug, Nekada pricas sa osobom koja formalno pravi intervjue da bi se upoznali, drugi put mozes biti pred dvoje troje ljudi ili kraj nekoga od menadzera koji procjenjuju kakve su ti sposobnosti da bi te zaposlili ili uslovili bi te i trecim krugom zavisno od firmi. Neke i testiraju, neke profi, a neke kako im prahne, amaterski, poluprofesionalno, profesionalno i sve se to vidi kroz pristup intervju.

Mene samo sto nisu jebali na intervjuima :lol:

Ali sam i sam postao bezobrazan, pa kazem necete ni nazvati kad vec spominjete drugi krug, sto me pitate ovoliko kad me ne mislite zaposliti i tako dalje...

Kakvih sam se glupih pitanja naslusao...

Moj savjet za druga ti je nek uci kako da komercijalizuje svoje znanje kakvo god da je, ako zna voziti, plesti, tegliti, sklapati masine, kompjutere, nek sve komercijalizuje, ne mora nuzno raditi za drugog, zivot ce mu proci u trazenju posla ako je posten i dobar momak bez ledja, slomice ga nasi ljudi jer ima dosta nepostenja i kurvaluka, cjenkanja, amaterizma, ono moja para vrijedi vise nego tvoj rad jer ja sam gazda... Zato treba imati zuc dobar... Otrpiti svasta. Ako nije spreman bice rat zvjezda.

Svu mu srecu zelim.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3100 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by S4mpion »

ExNihilo wrote: 31/08/2021 21:33 Joj, ljudi...

Hajde da sahranimo taj mit da se kompanije "reklamiraju" na Posao.ba (Mojposao.ba). Zašto bi to radile, pobogu? I kome se reklamiraju - očajno nezaposlenima?

Znate li koliko košta objava posla na pomenutom sajtu? Prikaz posla na naslovnoj strani starta od 845 KM + PDV. Usporedbe radi, da objaviš članak na Klix u kome ćeš napisati šta god hoćeš, da si najgiga mega kompanija sa najgiga mega zaposlenima košta 500 KM + PDV. Zašto bi bilo koja kompanija sa zrnom mozga onda koristila Posao.ba za reklamu?

Samo uvrštavanje oglasa u njihovu bazu, dakle ne na naslovnu stranicu, nego da završiš u tamo nekoj kategoriji i da se oglas prikaže isključivo ako korisnik otvori baš tu kategoriju, košta 119 KM + PDV. Za te pare ćeš na 80% portala u državi dobiti reklamu na naslovnoj stranici.

Istina je da kompanije imaju dugoročnu pretplatu na sajtu pa svako malo bumpaju svoje oglase, čak i kada ne zapošljavaju aktivno, ne bi li izgradili bazu kandidata ili upecali nekog seniora, ali da se reklamiraju...kome je to naumpalo i kako se taj mit proširio. :|
Zapravo, nije to mit. Firme u kojima je radila nekolicina mojih kolega su itekako imale tu praksu "reklamiranja", pogotovo u vrijeme pandemije(da se zna čiji je veći), a reklamiranje je termin za fiktivni oglas, jer pojedine firme nemaju drugog načina da opravdaju svoju redovnu praksu zapošljavanja preko štele, a taj problem neće rješavati preko klix-a, nego preko portala za zapošljavanje, objavit' će oglas i sve prijave automatski slati u junk.
Post Reply