Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2976 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by drndalo »

Hvala drugovi Pioniri...

PeMzija? Eeee, sujmam, zarko... :lol:
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#2977 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Matrix89 »

Ima neko iskustva ili nekog prijatelja da je radio u fisu kao vozac na dostavi
Otvorena je pozicija pa me zanima misljenje
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#2978 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by tnt-tunja »

Pozdrav!

Treba mi neko ko je strucan u Photoshop-u za jedan projekat, nije nista veliko ni zahtijevno. Javite mi se u inbox.
User avatar
fwh
Posts: 463
Joined: 31/08/2009 11:29
Location: ...podno planine Nizbrdice

#2979 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by fwh »

zippoo87 wrote: 23/02/2021 21:00
Industrialyzer wrote: 23/02/2021 20:48
zippoo87 wrote: 23/02/2021 19:57

Mozda 8 godina iskustva na toj poziciji .Da li vrijedi 100 KM vise ?
Koja pozicija?

Moje misljenje je da 700 KM nije dovoljna plata za bilo koji full time posao, ali me zanima koji su parametri za procjenu cijene svog rada. 8 godina iskustva na bilo kojoj poziciji vrijedi mnogo vise od 100 KM u odnosu na entry level platu.
Pozicija je bila prodaja ,fakture,mozda i veleprodaja...nisam bas sve najsitnije detalje pitao na tom razgovoru ...ali je to premala plata svakako...radio sam prethodni posao isto u prodaji tehnike za vecu platu.
Uglavnom nije to cemu posao bio...ako se dobro sjecam,radi se po 9 sati dnevno 6 dana u sedmici...i opet ne daju vise
Ovdje gdje ja zivim...bukvalno svi poslodavci su isti...mnogi imaju i dogovore oko plata i niko ne daje vecu platu,da ne bi prelazili ljudi kod drugih a te gazde manje vise svi zajedno sjede u odredjenim kafanama i restoranima i tako pijani se dogovaraju sta ce i kako ce

Prije par godina su se tako dogovorili ovi ugostitelji,da svi dignu kafu u gradu sa 1 KM na 1,5 KM...pa prosle godine ovi sto imaju autopraonice...da sa 7 KM dignu na 10 KM i odmah posao stao...prokleto sve :D
Ljudi onda idu na bingo i one samousluzne praone,operu auto za 3 KM sve sa usisavanjem :D,samo nece da ih neko hebe

Zavisi puno od sredine ali ove sredine koje su navikane kao poslovne i da privreda cvjeta...tu su uvijek najnize plate i uslovi rada ko K
Kod nas gazde koji imaju radnje gdje se nesto prodaje,ne kontaju da tu posao direktno zavisi od sposobnosti prodavca...ali oni to ne gledaju,nego imaju svoju fiksnu platu i to je to,nema ni procenta ni nista...a ne kontaju da su zbog toga samo oni na gubitku...
Gračanica stari...? :?:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2980 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Ma ja...
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2981 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

Pozdrav!

Treba li ikome iscjepati drva, ocistiti oko kuce, pospremiti podrum, bilo sta?

Ja sam u onom fazonu nadrealista perem, cistim, pusim, peglam.... :-D

Ozbiljno, jesam ratni invalid, ali mogu jos uraditi poneke stvari, koje su nekima mrske za uraditi, a platili bi za iste. A, sto se placanja tice, tu sam specijalno nagodan. Daj sta das. Bitno mi je da se moze obezbjediti par dana hrane.

I za kraj posta, posto se ne stidim uraditi bilo sta, ali bas bilo sta, nemojte da i vama bude nezgodno da ukoliko imate bilo sta za uraditi da ne ponudite isto.

Hvala!
Android Knego
Posts: 1553
Joined: 13/03/2012 08:11

#2982 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Android Knego »

victom wrote: 23/02/2021 16:59
zippoo87 wrote: 23/02/2021 12:52 Ova godina ce biti zeznuta za posao pravo...pratim oglase na lokanlom radiju i skoro da i nema za posao oglasa ili ako bude,trazi se 1-2 max,za neke vece funkcije...VSS i tako
U ovoj godini sam cuo sam jedan oglas da jedna pilana trazi vise radnika ...a ti poslovi su nesigurni totalno...firma dobije posao,zaposli radnika,zavrsi posao za 2-3 mjeseca,ti radnici ili ide otpust ili sami napuste,jer uslovi rada su tu bas ono teski...nije to uopste posao za svakoga a plate mizerne.

Sto se tice ovog sto je ostao bez posla...trazi dalje...kod nas ti gazde nisu osjecajni i vjerovatno je i zaboravio za tebe ,cim si izasao iz kruga firme...tako da i kada ga krene,tu ce neko drugi uletiti.
Ja sam do sada iz iskustva skontao da vlasnicima fimi kod nas jedino bitno da pristanes na njihovu platu i uslove...sve ostalo je nebitno...nebitno je i koliko ces dobro raditi posao,nebitno je imas li 5-10 godina iskustva na poziciji ili si svrseni sredjoskolac,nebitno je jesi li komunikativan,elokventan,...sve moze,samo nemoj traziti na 500-600 KM jos 100 KM na platu...to automatski znaci da te nece zaposliti i da ce uzeti onog puno goreg ali 100 KM jeftinijeg.
Ovo sam licno do sada imao par ovakvi situacija...gdje hoce da me zaposli,kaze platu,plata bude K,ja trazim 100 KM vise...odmah ide ono ,pa znas ne moze sada odmah,nema firma para,kriza,bla bla...i ne zovnu te vise
Pred kraj ljeta sam isto imao ovakvu situaciju...trazio 100 KM vise na 700 KM njihove plate...i ne zovnuse vise :D
Firma pola domaci vlasnik,pola stranac...ali direktor domaci seljak veseljak (znam covjeka i privatno ali mi ni to nije pomoglo da dobijem 100 KM vise :lol: )
Kod nas se smatra uvredom ako ti gazdi ili direktoru prilikom dogovaranja posla trazis vecu platu...cak sam par puta dobio i indirektni input u smislu "on ce meni traziti vecu platu"...gazda se uvrijedio ,meni bilo smijesno :D
100% si u pravi.
Po gazdinom razišljanju on tebi čini uslugu, i TI trebaš biti zahvalan njemu što ti nudi posao.
Sam čin traženja veće plate, pokazuju mu da nisi zahvalan ili zadovoljan, i da bi mogao u skorijoj budućnosti napustiti firmu.
Gazde traže očajne ljude sa kreditima, ženom, djecom, te ljude bez opcija.
A ima sigurno i gazda, koji su sebi zacrtali 700, i mora biti 700. Ni marke više.
Ali prije će biti ovo prvo, da njegova riječ mora biti zadnja.
Odnos značajnog dijela poslodavaca prilikom izbora novog radnika svodi se na jedno glavno pitanje (koje, usput, uopšte neće ni biti izgovoreno) na koje njih zanima odgovor:

Da li pristaješ da budeš rob ili ne?

Ako pristaješ, onda se podrazumijeva da već na drugo pitanje - visina plate - nećeš imati nikakvog prigovora. A tako ni na treće, četvrto, peto i svako naredno...
Android Knego
Posts: 1553
Joined: 13/03/2012 08:11

#2983 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Android Knego »

zippoo87 wrote: 23/02/2021 21:01 Ne vrijednujem ali treba biti realan i znati u kakvom prknu od drzave i drustva zivimo.
Ja sam samo naveo primjer da ni 100 KM preko svoje zamisljene plate nece da daju,iako dolazi neko sa iskustvom a sta bi bilo da sam trazio 500 KM vise ??
Zvali bi Psihijatriju. :D
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#2984 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Matrix89 »

Zanima me posao u brzim postama,sta mislite o tome ?
Prijavio sam se u express one i malo popricao sa skladistarom koji je bio tu
Po njegovoj prici radi se od 7 do 4,dodje se u 7 na posao napuni se kombi i oko 8 se krene vozit..
Svaka druga subota radna,a i to je skraceno
Plata pocetna 850-900km a moze izac na 1200
E sad zanima me ima li neko info iz prve ruke kako je raditi taj posao
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#2985 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Guadalajara »

Matrix89 wrote: 01/03/2021 14:52 Zanima me posao u brzim postama,sta mislite o tome ?
Prijavio sam se u express one i malo popricao sa skladistarom koji je bio tu
Po njegovoj prici radi se od 7 do 4,dodje se u 7 na posao napuni se kombi i oko 8 se krene vozit..
Svaka druga subota radna,a i to je skraceno
Plata pocetna 850-900km a moze izac na 1200
E sad zanima me ima li neko info iz prve ruke kako je raditi taj posao
Bolje položi državni ispit za špeditera u Mostaru. Mislim da je oko 500-600 KM. Tako da ces moci sredjivati dokumentaciju oko uvoza/izvoza, i nisi ograničen samo na unutrašnji transport. Ovako kad voziš samo za druge i nisu neke pare.

Ako se vidiš u tom poslu pokušaj. :)
User avatar
spree
Posts: 7856
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2986 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by spree »

Matrix89 wrote: 01/03/2021 14:52 Zanima me posao u brzim postama,sta mislite o tome ?
Prijavio sam se u express one i malo popricao sa skladistarom koji je bio tu
Po njegovoj prici radi se od 7 do 4,dodje se u 7 na posao napuni se kombi i oko 8 se krene vozit..
Svaka druga subota radna,a i to je skraceno
Plata pocetna 850-900km a moze izac na 1200
E sad zanima me ima li neko info iz prve ruke kako je raditi taj posao
To je uzas od posla. Daleko najgori sto sam ikada radio. Znao sam po 12h da ne jedem i ne odem do wca. Jednostavno nemas vremena. Ne radi se do 4 nego fakticki dok ne zavrsis. Ta cifra je bolja nego sto je meni bila, mada sumnjam da je istina. Nikome ne bi preporucio.
Semsa Suljakovic
Posts: 100
Joined: 28/02/2017 22:22

#2987 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Semsa Suljakovic »

Radio je jaran u brzoj posti. Njemu je plata bila 7 stoja i radno vrijeme mu je bilo kao sto je vec napisano "dok ne zavrsis".
To da mozes izaci do 1200 KM, vjerovatno mozes ali ne ovisi o tebi i te pare neces dobiti od poslodavca nego od musterija. Baksis, pomoc pri utovaru robe u kuce, stanove... Mada 5 stoja mjesecno na baksis i ostalo sto ide u uz to, nije nemoguce ali tesko. Sigurno ne svaki mjesec.

Ako ne radis nista i trebaju ti pare jako, ja bih radio. Ako ne radis duze vrijeme i ne trebaju ti tolike pare, ja bih opet poceo. Upoznaces nove ljude, malo promjene u zivotu, ako ti bude puno tesko, vise ces cijeniti slobodno vrijeme i prosiriti vidike. Mozda te motivise da steknes neka nova znanja, da nesto novo pokusas. Iskreno mislim da vecini dobar posao nece uletiti iz vedra neba i da od nicega nece postati nesto. Normalno, ne treba dozvoliti ni da te neko muze ali ako ne bude valjalo a to ti je trenutno jedina opcija, pocnes pa mozes uvijek otkaz dati.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#2988 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by murga225883 »

zippoo87 wrote: 23/02/2021 12:52 Ova godina ce biti zeznuta za posao pravo...pratim oglase na lokanlom radiju i skoro da i nema za posao oglasa ili ako bude,trazi se 1-2 max,za neke vece funkcije...VSS i tako
U ovoj godini sam cuo sam jedan oglas da jedna pilana trazi vise radnika ...a ti poslovi su nesigurni totalno...firma dobije posao,zaposli radnika,zavrsi posao za 2-3 mjeseca,ti radnici ili ide otpust ili sami napuste,jer uslovi rada su tu bas ono teski...nije to uopste posao za svakoga a plate mizerne.

Sto se tice ovog sto je ostao bez posla...trazi dalje...kod nas ti gazde nisu osjecajni i vjerovatno je i zaboravio za tebe ,cim si izasao iz kruga firme...tako da i kada ga krene,tu ce neko drugi uletiti.
Ja sam do sada iz iskustva skontao da vlasnicima fimi kod nas jedino bitno da pristanes na njihovu platu i uslove...sve ostalo je nebitno...nebitno je i koliko ces dobro raditi posao,nebitno je imas li 5-10 godina iskustva na poziciji ili si svrseni sredjoskolac,nebitno je jesi li komunikativan,elokventan,...sve moze,samo nemoj traziti na 500-600 KM jos 100 KM na platu...to automatski znaci da te nece zaposliti i da ce uzeti onog puno goreg ali 100 KM jeftinijeg.
Ovo sam licno do sada imao par ovakvi situacija...gdje hoce da me zaposli,kaze platu,plata bude K,ja trazim 100 KM vise...odmah ide ono ,pa znas ne moze sada odmah,nema firma para,kriza,bla bla...i ne zovnu te vise
Pred kraj ljeta sam isto imao ovakvu situaciju...trazio 100 KM vise na 700 KM njihove plate...i ne zovnuse vise :D
Firma pola domaci vlasnik,pola stranac...ali direktor domaci seljak veseljak (znam covjeka i privatno ali mi ni to nije pomoglo da dobijem 100 KM vise :lol: )
Kod nas se smatra uvredom ako ti gazdi ili direktoru prilikom dogovaranja posla trazis vecu platu...cak sam par puta dobio i indirektni input u smislu "on ce meni traziti vecu platu"...gazda se uvrijedio ,meni bilo smijesno :D
Ma tesko je to meni se uklopiti opet u jednu sredinu ponovo..

I novi posao traziti ovo mi je bio zgoditak nakon 7 godina trazenja posla u struci.
Nisam nasao posao u struci 7 godina radio sam neke druge poslove, i haj u nadi da ce biti bolje placeno imati cu bolje uslove ja tu se zadrzim i prođe mi sezona.
Ma ne nadam se ja tome da ce on mene nesto zvati, ali nadam se makar da će izaci konkurs pa da cu ponovo aplicirati, predati isti ljekarski nije mi jos istekao, necu se smarati sa novim kolegama uklapanjima.
Imao sam iskustva sa mobinom jenom kad je majstor krao materijal a ja novi tu bio, i on od straha da ga ne bi prijavio, vrsio stalno pritisak na mene, prijavljivao moje greske, kasnije rekao ee ti si 9 kojeg sam promijenio radnik.
Vise je zbog karijere nije ni zbog novca toliko tesko mi se sve prebacivati sa posla na posao a uslovi su uzasni.
User avatar
Rothmans
Posts: 2845
Joined: 21/11/2019 21:32

#2989 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Rothmans »

Matrix89 wrote: 01/03/2021 14:52 Zanima me posao u brzim postama,sta mislite o tome ?
Prijavio sam se u express one i malo popricao sa skladistarom koji je bio tu
Po njegovoj prici radi se od 7 do 4,dodje se u 7 na posao napuni se kombi i oko 8 se krene vozit..
Svaka druga subota radna,a i to je skraceno
Plata pocetna 850-900km a moze izac na 1200
E sad zanima me ima li neko info iz prve ruke kako je raditi taj posao
Dobar za pocetnika-vozaca. Radno vrijeme nije fixno ni priblizno. Jos ako se trefi da kamion sa zbirnom posiljkom nije dosao preko noci, pa sladistari nisu stigli sve sortirat, neces krenit sa dostavom do 9,10 sati.
Poskeniras svoje , uzmes nalog i tek tad mozes krenit. Onda ide jurcanje da se sto prije zavrsi , a uskoro i skener pocne signalizirati za kupljenje novih paketa. Dok podijelis zaduzeno i na kraj dana pokupis pakete za slanje , ne stignes ni pisat ni jest sto jedan forumas rece,a vec je 6, 7 sati najcecse. Onda ti treba jedno 30-45 min da razvrstas papirologija , pa tek onda kuca.
Od svih vozackih poslova ovaj mi je bio najstresniji i brzo sam batalio.
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#2990 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by murga225883 »

Nazvao sam gore u firmu kazu pocelo je sa radom, ali nije jos skroz sezona pocela.
Kaze imam tvoj broj, pozvati cu te.
Da je otkaz rekli bi nemoj dolaziti vise :-)
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2991 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by hamza_sa »

Pozdrav!

Molim vas,

treba li ikome iscjepati drva, ocistiti oko kuce, pospremiti podrum, bilo sta?

Ja sam u onom fazonu nadrealista perem, cistim, pusim, peglam.... :-D

Ozbiljno, jesam ratni invalid, ali mogu jos uraditi poneke stvari, koje su nekima mrske za uraditi, a platili bi za iste. A, sto se placanja tice, tu sam specijalno nagodan. Daj sta das. Bitno mi je da se moze obezbjediti par dana hrane.

I za kraj posta, posto se ne stidim uraditi bilo sta, ali bas bilo sta, nemojte da i vama bude nezgodno da ukoliko imate bilo sta za uraditi da ne ponudite isto.

Hvala!
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2992 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kiligonzales »

KOME TREBA WEB STRANICA, NE ZNA KAKO JE URADITI, IMA HOSTING I DOMENU ZAKUPLJENU, RADO CU POMOCI U PRAVLJENJU ISTE, MENI TREBAJU REFERNCE, VAMA SAJT.

RUKA RUKU MIJE. MOZETE SE JAVITI OVDJE U PP. :bih:
User avatar
xPaco1337
Posts: 1011
Joined: 30/09/2020 14:34

#2993 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by xPaco1337 »

Malo je offtopic ali nez gdje bi postavio,ugl imam Racun u Hrvatskoj jer sam radio sezonski tamo i sad posto mi racun ide u Minus a zelio bi ga zatvoriti mislim jedini nacin je da im saljem karticu i sve te podatke tamo ugl...Imam IBAN svoj tamo i da li postoji opcija da iz Bosne uplatim na tu karticu novac ? Cuo sam da preko IBAN-a moze samo ne znam kako šta ? I da li se uzima neka provizija ? Da li da platim u posti ili u nekoj banci itd ?
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#2994 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Aequus »

Ako neko od forumaša poznaje nekoga ko radi u laboratoriji ili sam radi u laboratoriji, neka mi se javi na pp ukoliko bude aktivnih konkursa uskoro... hvalaa :sax:
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#2995 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by DanteX »

xPaco1337 wrote: 10/03/2021 22:39 Malo je offtopic ali nez gdje bi postavio,ugl imam Racun u Hrvatskoj jer sam radio sezonski tamo i sad posto mi racun ide u Minus a zelio bi ga zatvoriti mislim jedini nacin je da im saljem karticu i sve te podatke tamo ugl...Imam IBAN svoj tamo i da li postoji opcija da iz Bosne uplatim na tu karticu novac ? Cuo sam da preko IBAN-a moze samo ne znam kako šta ? I da li se uzima neka provizija ? Da li da platim u posti ili u nekoj banci itd ?
Moses platiti iz BiH u HR. Ja to redovno radim evo sad dok čekam da dodjem na red pišem ti upravo o tome :lol:
Uglavnom, odeš u svoju banku i BiH uzmeš papir i ispuniš ga i da trebaju IBAN broj I SWIFT code. Transfer bi trajao jedno 3-4 dana (barem u mom slučaju).
Za gašenje računa nisam siguran ali mislim da moraš lično tamo otići.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1011
Joined: 30/09/2020 14:34

#2996 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by xPaco1337 »

DanteX wrote: 12/03/2021 11:10
xPaco1337 wrote: 10/03/2021 22:39 Malo je offtopic ali nez gdje bi postavio,ugl imam Racun u Hrvatskoj jer sam radio sezonski tamo i sad posto mi racun ide u Minus a zelio bi ga zatvoriti mislim jedini nacin je da im saljem karticu i sve te podatke tamo ugl...Imam IBAN svoj tamo i da li postoji opcija da iz Bosne uplatim na tu karticu novac ? Cuo sam da preko IBAN-a moze samo ne znam kako šta ? I da li se uzima neka provizija ? Da li da platim u posti ili u nekoj banci itd ?
Moses platiti iz BiH u HR. Ja to redovno radim evo sad dok čekam da dodjem na red pišem ti upravo o tome :lol:
Uglavnom, odeš u svoju banku i BiH uzmeš papir i ispuniš ga i da trebaju IBAN broj I SWIFT code. Transfer bi trajao jedno 3-4 dana (barem u mom slučaju).
Za gašenje računa nisam siguran ali mislim da moraš lično tamo otići.
Da li se uzima neka provizija ? A za zatvaranje su mi rekli da mogu postom poslati kartice nazad u HR za to cu lagano nadam se xd
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#2997 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by DanteX »

xPaco1337 wrote: 12/03/2021 15:25
DanteX wrote: 12/03/2021 11:10
xPaco1337 wrote: 10/03/2021 22:39 Malo je offtopic ali nez gdje bi postavio,ugl imam Racun u Hrvatskoj jer sam radio sezonski tamo i sad posto mi racun ide u Minus a zelio bi ga zatvoriti mislim jedini nacin je da im saljem karticu i sve te podatke tamo ugl...Imam IBAN svoj tamo i da li postoji opcija da iz Bosne uplatim na tu karticu novac ? Cuo sam da preko IBAN-a moze samo ne znam kako šta ? I da li se uzima neka provizija ? Da li da platim u posti ili u nekoj banci itd ?
Moses platiti iz BiH u HR. Ja to redovno radim evo sad dok čekam da dodjem na red pišem ti upravo o tome :lol:
Uglavnom, odeš u svoju banku i BiH uzmeš papir i ispuniš ga i da trebaju IBAN broj I SWIFT code. Transfer bi trajao jedno 3-4 dana (barem u mom slučaju).
Za gašenje računa nisam siguran ali mislim da moraš lično tamo otići.
Da li se uzima neka provizija ? A za zatvaranje su mi rekli da mogu postom poslati kartice nazad u HR za to cu lagano nadam se xd
Uzima se, mada možeš birati izmedju 3 opcije
Provizija se dijeli
Ti plaćaš
Primaoc plaća.

Ako se dobro sjećam provizija je oko 5 KM. Barem meni ili zbog sume novca.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#2998 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by high_volume »

Image
kiligonzales
Posts: 5435
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2999 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by kiligonzales »

Kome treba web stranica, a nema ideju kako da je realizuje, ima hosting i domenu, tu sam da pomognem za dzaba.

Meni trebaju reference. Ruka ruku mije. :thumbup:
User avatar
Hannibal41
Posts: 823
Joined: 21/04/2020 16:11

#3000 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Hannibal41 »

moze li me neko od forumasa uhljebit pls
Post Reply