Forumanje - zabava ili opsesija

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#1 Forumanje - zabava ili opsesija

Post by pjega »

ima dana kada se navalim i provedem dosta vremena ovdje. ali cini mi se ni blizu u poredjenju sa nekima. vidim dosta raje koja je ovdje svakodnevno. kontam, lako se i navuci, pogotovo za ovakve kao ja sa lako adiktivnim licnostima, pa poceti zanemarivati sve ostalo.

gdje je zaista granica kada forumanje prelazi iz produktivnog ponasanja u negativnost? u koju grupu forumasa sebe stavljate i da li uopste prepoznajete ako ili kada ste zakoracili u besposlicu koja vas ustvari ometa?

ne hvatajte me za odmah vrat... post je dobronamjeran i bilo bi lijepo kada bi realno, ali zaista realno, ukoliko je to uopste moguce, ocijenili svoje sudjelovanje na forumu.

evo sta su drugi drogerasi :D rekli


potencijalne pozitivnosti sudjelovanja u raznim forumima:

intelektualna razmjena
saznanja novih ideja i refiniranje starih
uzivanje u osjecaju pripadnosti zajednici forumasa
utjecaj na razvitak foruma
pomoc drugima
sticanje novih prijateljstava i kontakta
novi poslovni kontakti
u toku sa najnovijim zbivanjima i vijestima
saznanja novih prilika/opcija

potencijalne negativnosti prekomjernog sudjelovanja:

smanjena koncentracija i fokus
smanjena produktivnost
hronicno odlaganje obaveza
povecan pezimizam i apatija
odvlacenje paznje od drugih stvari kroz beskrajne diskusije/debate i trac
postepeno usvajanje grupnog misljenja umjesto sopstvenog razmisljanja/inteligencije
narusene drustvene sposobnosti, zanemarivanje veze/odnosa, oslabljen drustveni krug
smanjena fizicka aktivnost
smanjeno samopouzdanje
negativne posljedice po karijeru i posao

moj slobodan prevod http://www.stevepavlina.com/articles/ef ... -usage.htm

clanak nastavlja dalje opisujuci kako da se zadrzimo na pozitivnoj strani forumanja.

peace! :D
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#2

Post by O.o »

Ja bih rekla zabava ili ubijanje dosade.
Ev me na poslu, danas je 27.12 u citavoj kancelariji nas je 2 (cuvamo strazu). Niko ne zove od ponedeljka. Doduse jutros je zvonio telefon i ja sam pala sa stolice od iznenadjenja.
I sto ja onda ne bih malo virnula na ovaj forum da vidim sta i kako drugi misle? Bas je to bezazleno. A ionako cu da radim punom parom za 7 dana... :D
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#3

Post by karabaja-x »

opsesija ko pite tepsija
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#4

Post by pjega »

O.o wrote:Ja bih rekla zabava ili ubijanje dosade.
Ev me na poslu, danas je 27.12 u citavoj kancelariji nas je 2 (cuvamo strazu). Niko ne zove od ponedeljka. Doduse jutros je zvonio telefon i ja sam pala sa stolice od iznenadjenja.
I sto ja onda ne bih malo virnula na ovaj forum da vidim sta i kako drugi misle? Bas je to bezazleno. A ionako cu da radim punom parom za 7 dana... :D
sasvim razumljivo. ista situacija i kod mene. ne vidim da je tvoj broj postova u trocifrenom ili vecem broju, sto sam ja sebi postavila kao neku oznaku blage opsesije mozda. :)
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5

Post by pici »

razmjena seksualnih iskustava,nešto se i nauci :D
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#6

Post by O.o »

pici wrote:razmjena seksualnih iskustava,nešto se i nauci :D
E to sa sexaulnim iskustvima citam samo kad mi je dan skroz down, u utorak sam plakala od smjeha...
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#7

Post by pjega »

karabaja-x wrote:opsesija ko pite tepsija
ko prizna, pola mu se prasta. :D
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#8

Post by O.o »

@ pjega ; na kraju cemo samo ja i ti ispast opsesivne na ovoj temi :lol: :D :lol: :P
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#9

Post by pjega »

O.o wrote:@ pjega ; na kraju cemo samo ja i ti ispast opsesivne na ovoj temi :lol: :D :lol: :P
moja tema, imam pravo biti opsesivna. 8-)
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#10

Post by jasko_ba »

nesto izmedju dosadjivanja i zabave
:-D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#11

Post by mamica papucarka »

Ja sam uz pomoc foruma upoznala nekoliko super osoba. Sa nekima sam se porodicno sastajala na nekim nevjerovatnim destinacijama :D i ispalo je kao da se poznajemo najmanje pet godina. :)

Medjutim, u zadnje vrijeme se dosta na forumu izivljavam, pa skupljam snagu da odem u penziju :D A kako napokon pocinjem radit, pa necu imati priliku ovoliko forumat.* Ebi ga. Neko radi za kompom, drugi zogeraju :P
A nije mi zao vremena utrosenog na forumu. :oops: :)
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#12

Post by obuca »

mamica papucarka wrote:Ja sam uz pomoc foruma upoznala nekoliko super osoba. Sa nekima sam se porodicno sastajala na nekim nevjerovatnim destinacijama :D i ispalo je kao da se poznajemo najmanje pet godina. :)

Medjutim, u zadnje vrijeme se dosta na forumu izivljavam, pa skupljam snagu da odem u penziju :D A kako napokon pocinjem radit, pa necu imati priliku ovoliko forumat.* Ebi ga. Neko radi za kompom, drugi zogeraju :P
A nije mi zao vremena utrosenog na forumu. :oops: :)
hehehhehe vise sam tu da skratim radno vrijeme i zezam se :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#13

Post by karanana »

Opsesija, volio bih da je vise dana kao danas jer forum vise ne radi nego radi, i to je frustrirajuce, ali mislim da bi me izlijecilo.
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#14

Post by pjega »

obuca wrote:
mamica papucarka wrote:Ja sam uz pomoc foruma upoznala nekoliko super osoba. Sa nekima sam se porodicno sastajala na nekim nevjerovatnim destinacijama :D i ispalo je kao da se poznajemo najmanje pet godina. :)

Medjutim, u zadnje vrijeme se dosta na forumu izivljavam, pa skupljam snagu da odem u penziju :D A kako napokon pocinjem radit, pa necu imati priliku ovoliko forumat.* Ebi ga. Neko radi za kompom, drugi zogeraju :P
A nije mi zao vremena utrosenog na forumu. :oops: :)
hehehhehe vise sam tu da skratim radno vrijeme i zezam se :D
a sta tacno znaci skracivanje radnog vremena? ne mislis da forumanje utice na tvoju produktivnost tokom radnog dana?
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15

Post by pici »

jaooooooooooooo evo cige po Alipašinom sviraju ,odoh da naručim jednu pjesmu,a evo puklo vino :D haj živjeli
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#16 Re: Forumanje - zabava ili opsesija

Post by sulesavic »

pjega wrote:ima dana kada se navalim i provedem dosta vremena ovdje. ali cini mi se ni blizu u poredjenju sa nekima. vidim dosta raje koja je ovdje svakodnevno.
De ti nama navedi i koje ime, èisto da vidimo ko se treba bojati za svoje psihièko zdravlje...
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#17

Post by Rambo-Amadeus »

mamica papucarka wrote:Ja sam uz pomoc foruma upoznala nekoliko super osoba. Sa nekima sam se porodicno sastajala na nekim nevjerovatnim destinacijama :D i ispalo je kao da se poznajemo najmanje pet godina. :)

Medjutim, u zadnje vrijeme se dosta na forumu izivljavam, pa skupljam snagu da odem u penziju :D A kako napokon pocinjem radit, pa necu imati priliku ovoliko forumat.* Ebi ga. Neko radi za kompom, drugi zogeraju :P
A nije mi zao vremena utrosenog na forumu. :oops: :)
:shock: Cuj sad se vi nesto ko familijarno druzite...a ja sam mislio da nikog ko na forumu visi cijeli dan ne treba shvatiti ozbiljno (zapravo to i sad mislim) :roll:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#18

Post by mamica papucarka »

pa provjeri :oops:
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#19

Post by legionarka »

:D :D bolesna navika...:):) ali je volim :P
zahvaljujuci ovom forumu upoznah ljude koji su mi srcu prirasli :)
ne dam ih za brdo cokolade :D :D
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#20

Post by karabaja-x »

Rambo-Amadeus wrote:
mamica papucarka wrote:Ja sam uz pomoc foruma upoznala nekoliko super osoba. Sa nekima sam se porodicno sastajala na nekim nevjerovatnim destinacijama :D i ispalo je kao da se poznajemo najmanje pet godina. :)

Medjutim, u zadnje vrijeme se dosta na forumu izivljavam, pa skupljam snagu da odem u penziju :D A kako napokon pocinjem radit, pa necu imati priliku ovoliko forumat.* Ebi ga. Neko radi za kompom, drugi zogeraju :P
A nije mi zao vremena utrosenog na forumu. :oops: :)
:shock: Cuj sad se vi nesto ko familijarno druzite...a ja sam mislio da nikog ko na forumu visi cijeli dan ne treba shvatiti ozbiljno (zapravo to i sad mislim) :roll:
porodično sastajanje na nevjerovatnim destinacijama....tako oni zovu te orgije
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#21 Re: Forumanje - zabava ili opsesija

Post by pjega »

sulesavic wrote:
pjega wrote:ima dana kada se navalim i provedem dosta vremena ovdje. ali cini mi se ni blizu u poredjenju sa nekima. vidim dosta raje koja je ovdje svakodnevno.
De ti nama navedi i koje ime, čisto da vidimo ko se treba bojati za svoje psihičko zdravlje...
prozivke? ne, hvala. ko sam ja da nekome ukazujem na njegove/njene opsesije, ukoliko iste uopste postoje.

namjera je samo navesti na malo samoreflekcije i lijepe diskusije. mozda pomogne nekome. :D
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#22

Post by Rambo-Amadeus »

karabaja-x wrote:
Rambo-Amadeus wrote:
mamica papucarka wrote:Ja sam uz pomoc foruma upoznala nekoliko super osoba. Sa nekima sam se porodicno sastajala na nekim nevjerovatnim destinacijama :D i ispalo je kao da se poznajemo najmanje pet godina. :)

Medjutim, u zadnje vrijeme se dosta na forumu izivljavam, pa skupljam snagu da odem u penziju :D A kako napokon pocinjem radit, pa necu imati priliku ovoliko forumat.* Ebi ga. Neko radi za kompom, drugi zogeraju :P
A nije mi zao vremena utrosenog na forumu. :oops: :)
:shock: Cuj sad se vi nesto ko familijarno druzite...a ja sam mislio da nikog ko na forumu visi cijeli dan ne treba shvatiti ozbiljno (zapravo to i sad mislim) :roll:
porodično sastajanje na nevjerovatnim destinacijama....tako oni zovu te orgije
pa mogu li sa je ukljucit kako...? doduse singl sam, ali radim za dvoje... :D
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#23

Post by Rambo-Amadeus »

mamica papucarka wrote:pa provjeri :oops:
how? :-) :)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#24

Post by Amazonka27 »

jebi ga karabaja, i ti ga pretjera!
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#25

Post by pjega »

Rambo-Amadeus wrote:
karabaja-x wrote:
Rambo-Amadeus wrote: :shock: Cuj sad se vi nesto ko familijarno druzite...a ja sam mislio da nikog ko na forumu visi cijeli dan ne treba shvatiti ozbiljno (zapravo to i sad mislim) :roll:
porodično sastajanje na nevjerovatnim destinacijama....tako oni zovu te orgije
pa mogu li sa je ukljucit kako...? doduse singl sam, ali radim za dvoje... :D
sad hoces da se ukljucis, a zar ne rece da ne uzimas za ozbiljno nikoga ko ovdje provodi cijeli dan?

i mislim da se ovo zove zachatavanje. :? :D
Post Reply