Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#26 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Prpa.ba »

Sve osim SDA-HDZ-(DF/SBB) bilo bi izigravanje volje naroda, a i SDA i HDZ su ipak ozbiljni politicki operateri za ovu ostalu marvu tako da dileme nema. Sretni treci dobitnik za nagradu dobija titulu "Neparlamentarna stranka nakon 2022." :-D
User avatar
Leverage
Posts: 9471
Joined: 27/05/2018 16:32

#27 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Leverage »

SDA, HDZ i SNSD su pobjednici izbora i trebaju formirati vlast sa nekim manjim partnerima.

SDP će biti najjača opoziciona partija i naravno da nema govora o ulasku u vlast pri ovim rezultatima.
stric
Posts: 211
Joined: 04/09/2008 08:03

#28 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by stric »

Leverage wrote:SDA, HDZ i SNSD su pobjednici izbora i trebaju formirati vlast sa nekim manjim partnerima.

SDP će biti najjača opoziciona partija i naravno da nema govora o ulasku u vlast pri ovim rezultatima.
stric
Posts: 211
Joined: 04/09/2008 08:03

#29 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by stric »

SDA HDZ DF SNSD , koalicija od vrha ka dnu. nije prvi put. + SNSD . iz per preletača zatvorena konstrukcija od vrha ka dnu
:bih: stric

SBB teško što bih ih riđi vadio , a i graditelj da odmori
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#30 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Lincoln-Burrows »

sumirprimus wrote:samo totalni slom. drukcije se ovi uhljebljeni glasovi nece istopit!
dobar :D ne zajebavam
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#31 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by putokaz1 »

Novalić ostaje premijer,niko ga preko FB neismijava
Čović Predsjendik FB
Sebija podpredsjednica
Te ovaj Srbin iz Bossa
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#32 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Mirza007 »

Svaka vlast koja ne bude ukljucivala HDZ te SDA (na federalnom nivou) i SNSD (na drzavnom nivou) nece biti funkcionalna zbog vecina u klubovima domova naroda FBiH i drzave (bez obzira koristi li se popis is 91. ili 2013.). Tehnicki ti mozes napraviti i vlast bez jedne od ove tri stranke ali ta vlada nista nece moci uraditi. Ako medjunarodna zajednica pritisne CIK, domovi naroda se mogu sutra izabrati ako treba.
Na kantonalnom nivou su moguce raznorane kombinacije (nista nas ne moze iznenaditi). Tek ce tu biti interesantno.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#33 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by sinuhe »

Ko se jos sjeca izbora. Prosao i 9. januar i neka Bakirova apelacija a Fadil jos uvijek premijer.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#34 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Hafis »

Načekat ćemo se do formiranja federalne vlade... najmanje godinu dana.
Trebat će tu štošta toga dogovoriti prije formiranja.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#35 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Hafis wrote:Načekat ćemo se do formiranja federalne vlade... najmanje godinu dana.
Trebat će tu štošta toga dogovoriti prije formiranja.
Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#36 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:Načekat ćemo se do formiranja federalne vlade... najmanje godinu dana.
Trebat će tu štošta toga dogovoriti prije formiranja.
Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Ma dobro to oko doma, to će se nekako i sklopiti.
Brine me vlada.
Znaš koji je uvjet za formiranje vlade? Donošenje novog izbornog zakona. Za ljute rane - ljuta trava.
Jer ako se to sad ne odradi, opet će razvuči kao i prošli put: ''ja bih - ali oni neće'' i obratno... i za tren prođu 3 godine i eto ti raspisivanja izbora.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#37 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:
Hafis wrote:Načekat ćemo se do formiranja federalne vlade... najmanje godinu dana.
Trebat će tu štošta toga dogovoriti prije formiranja.
Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Ma dobro to oko doma, to će se nekako i sklopiti.
Brine me vlada.
Znaš koji je uvjet za formiranje vlade? Donošenje novog izbornog zakona. Za ljute rane - ljuta trava.
Jer ako se to sad ne odradi, opet će razvuči kao i prošli put: ''ja bih - ali oni neće'' i obratno... i za tren prođu 3 godine i eto ti raspisivanja izbora.
Čović ima priliku da u mirovinu ode kao heroj, zaboravit će se ćirilica, Radobolja, nedozvoljeno parkiranje u Dubrovniku :-) ako ustraje do kraja. Jer što se mene tiče vlada fbih se ni ne mora formirati, meni svakako kapi s vladom ili bez nje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote: Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Ma dobro to oko doma, to će se nekako i sklopiti.
Brine me vlada.
Znaš koji je uvjet za formiranje vlade? Donošenje novog izbornog zakona. Za ljute rane - ljuta trava.
Jer ako se to sad ne odradi, opet će razvuči kao i prošli put: ''ja bih - ali oni neće'' i obratno... i za tren prođu 3 godine i eto ti raspisivanja izbora.
Čović ima priliku da u mirovinu ode kao heroj, zaboravit će se ćirilica, Radobolja, nedozvoljeno parkiranje u Dubrovniku :-) ako ustraje do kraja. Jer što se mene tiče vlada fbih se ni ne mora formirati, meni svakako kapi s vladom ili bez nje.
Žao mi ove bošnjačke javnosti. Mjesecima ide safunjaka od priče hoćemo-nećemo u vladu, to se sastančilo, nabilavalo, prepucavalo, istjeravalo... k'o veli neće FBiH blok dva i pol kantona u vlast.
Mislim da je bolje ovako bez onih nacionalsocijalista. Bakir i ono malo priperaka će se morati dobro razmisliti prije sklapanja vlasti. Znamo i mi vijećati mjesecima i nabilavati pred pitanjem: hoćemo-nećemo sa zelenim u vladu....čak ćemo prijenose sjednica na TV-u emitirati...a ja bih mogao izglumiti Damira Nikšića: majku vam seljačku i škutorsku, hoćete sa zelenim kadrom u koaliciju a meni prostata otekla k'o u mačora glava :D
Ja im prvi ne bih oprostio ako bi formirali vlast na istu caku kao u prošlom mandatu. Daj da se dogovorimo za izborni zakon, a poslije ćemo o tim reformama i europskim putevima i ostalim nafaizima za malu raju.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#39 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Ma zna on šta je ulog, nema povlačenja. Nije slučajno rezultat najbolji od 90-ih. Povijest će ga zapamtiti kao pozitivca i nekoga tko je Hrvatima donio ono što su po Dejtonu realno i imali ali nam je netko silom oteo. I nema odstupanja.
A što se tiče predstava za javnost, zovi i mene i ja ću se snimati i pustiti live na Fejsu. Također ću psovati sve ustašjo HSP-ovsko, Lijanovićevsko svima na saboru HNS-a.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#40 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Maraschino »

Kolinda wrote: Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Kako ce biti Srbin kada nije kostutivan u FBiH?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#41 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Hafis »

Maraschino wrote:
Kolinda wrote: Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Kako ce biti Srbin kada nije kostutivan u FBiH?
Dobro pitanje. I mene interesira kako.
Izgleda imamo i taj dodatni problem.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#42 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Maraschino wrote:
Kolinda wrote: Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Kako ce biti Srbin kada nije kostutivan u FBiH?
Naći ćemo jednog Edima ili Anela nek kažu da su konstitutivni Srbi i to je to.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#43 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Maraschino »

Kolinda wrote:
Maraschino wrote:
Kolinda wrote: Prvi test je Srbin potpresjednik doma naroda.
Kako ce biti Srbin kada nije kostutivan u FBiH?
Naći ćemo jednog Edima ili Anela nek kažu da su konstitutivni Srbi i to je to.
Nije ni to lose kada i sami znate da ste potrosili Osepnicu i Zoru Dujmovic.

...i konstutivnost Srba je upitna samo tamo gdje HDZ ima vecinu. :kiss: :wink:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#44 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Pa vi iz Sarajeva kažete za njih da su genocidaši, četnici, neprijatelji države, rušitelji "Bosne", Ruski agenti... Zar ih ne bi trebalo jebat na svim poljima...Valjda za ovakve stvari bi trebali imati punu podršku iz Sarajeva???
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Maraschino »

Kolinda wrote:Pa vi iz Sarajeva kažete za njih da su genocidaši, četnici, neprijatelji države, rušitelji "Bosne", Ruski agenti... Zar ih ne bi trebalo jebat na svim poljima...Valjda za ovakve stvari bi trebali imati punu podršku iz Sarajeva???
Ovaj put pricamo o Srbima a ne djikanima.

Zasto Srbima u zupanijama gdje HDZ ima vlast ne date konstutivnost?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#46 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Maraschino wrote:
Kolinda wrote:Pa vi iz Sarajeva kažete za njih da su genocidaši, četnici, neprijatelji države, rušitelji "Bosne", Ruski agenti... Zar ih ne bi trebalo jebat na svim poljima...Valjda za ovakve stvari bi trebali imati punu podršku iz Sarajeva???
Ovaj put pricamo o Srbima a ne djikanima.

Zasto Srbima u zupanijama gdje HDZ ima vlast ne date konstutivnost?
Čim oni nama daju glas za izborni zakon i mi ćemo njima konstitutivnost i pravo na jezik. 2 za 1. Tako ćemo nakon vašeg glasa ukinuti naziv županija, ukinut bošnjački jezik i priznati bosanski. Znači 2 za 1 i vama.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#47 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Hafis »

Maraschino wrote:
Kolinda wrote:Pa vi iz Sarajeva kažete za njih da su genocidaši, četnici, neprijatelji države, rušitelji "Bosne", Ruski agenti... Zar ih ne bi trebalo jebat na svim poljima...Valjda za ovakve stvari bi trebali imati punu podršku iz Sarajeva???
Ovaj put pricamo o Srbima a ne djikanima.

Zasto Srbima u zupanijama gdje HDZ ima vlast ne date konstutivnost?
Choe bi, ali neće Dodik.
Doduše, sad kada se popunjavanje doma naroda FBiH primjenjuje prema zadnjem popisu, tj. faktičkom stanju na terenu, a još kada se ukine odredba ''iz svake županije po jedan'' itekako će ih promovirati u konstitutivni narod.
Ne znam možeš li me pratiti?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#48 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Maraschino »

Kolinda wrote: Čim oni nama daju glas za izborni zakon i mi ćemo njima konstitutivnost i pravo na jezik. 2 za 1. Tako ćemo nakon vašeg glasa ukinuti naziv županija, ukinut bošnjački jezik i priznati bosanski. Znači 2 za 1 i vama.
:lol: :lol:

probaj sa zeljama na katu iznad, mozda ti nesto i ispune
ali ima obaveza, zakon, ustav, odluka...ili vi uzimate samo ono sto vama odgovara a ostalo ignorisete.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#49 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Maraschino »

Hafis wrote: Choe bi, ali neće Dodik.
Doduše, sad kada se popunjavanje doma naroda FBiH primjenjuje prema zadnjem popisu, tj. faktičkom stanju na terenu, a još kada se ukine odredba ''iz svake županije po jedan'' itekako će ih promovirati u konstitutivni narod.
Ne znam možeš li me pratiti?
Dva brata po zlocinu. :D

...taman kada mislite da vam je sve leglo iliti ga kockice se slozile(od crvene pa dalje) dolazi taj famozni S/F. :shock:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#50 Re: Formiranje vlasti FBiH prema rezultatima izbora 2018.

Post by Kolinda »

Maraschino wrote:
Kolinda wrote: Čim oni nama daju glas za izborni zakon i mi ćemo njima konstitutivnost i pravo na jezik. 2 za 1. Tako ćemo nakon vašeg glasa ukinuti naziv županija, ukinut bošnjački jezik i priznati bosanski. Znači 2 za 1 i vama.
:lol: :lol:

probaj sa zeljama na katu iznad, mozda ti nesto i ispune
ali ima obaveza, zakon, ustav, odluka...ili vi uzimate samo ono sto vama odgovara a ostalo ignorisete.
Pa ja dao 2 za 1 a ti kažeš da samo uzimamo, zbunjen sam...
Locked