Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Post Reply
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#101 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by palermo »

mistek wrote: 24/11/2022 15:50 Joj kakvo preseravanje kontra Osmorke. Činjenica je da će Osmorka teško opstati i da tu ima previše različitih interesa, ali najvažnija stvar je rasturiti SDA poslove, uvezane šeme, zapošljavanja i sl. Pa evo ja, koji nemam toliko dodira s tom SDA klapom, znam dva lika koji bi dobili posao (van svake procedure) ako SDA ostane na vlasti. Bukvalno, to čekaju i mole. Po meni je ključna stvar nihovog izbacivanja iz vlasti upravo to, razvijanje uhodanih šema. Puno je lakše i ako se vrate nakon 2 godine, jer ih to već uzdrmava. A neće se vratiti, jer niko s njima neće i bitno je sad samo uspostviti vlast, a onda se položa itekako mijenja i SDA je ta koja mora raditi da to promijeni.

S druge strane, sve te kritike u smislu "udovoljavanja HDZ" su smiješne. SDA decenijama udovoljava HDZ sve, prodaju državu, a sad na osnovu nekakvog saopštenja, forumski i internet analitičari zaključuju kako je Osmorka gora i kako pristaju na sve što HDZ traži. Smiješno fakat :D

I najgore od svega kad vidim ovu priču o totalno nevažnim stvarima. Za koji je đavo bitno je li županija ili kanton? Neće to niko legalizovati, jer su svi nešto osjetljivi na to, a totalno nevažna stvar. Ako se s druge strane može dobiti 1% nešto što će zaista poboljšati kvalitet života ljudi, nek vrate nazive županija iz NDH. Eto i sad je neustavno, pa zovu, koriste i šta? Kakva je razlika bilo legalno ili ne?

Ili legalizacija etničkog čišćenja :D Ili RTV kanal, u sistemu u kojem RTV javni servis praktično ne egzistira. I tako masa stvari. Klasično SDA prebacivanje na bavljenje glupostima. Možeš misliti koliko je ljudima bitno je li kanton ili županija.
A znas kako, ako cemo govoriti o poboljsanju kvalitete zivota, I t o ne za 1 posto nego za vise, onda je najbolje da se borimo za prikljucenje Hrvatskoj. Postajes gradanin europske unije, para ce biti vise......objektivno, najbolje. Sve je uvijek stvar izbora.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#102 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by noviforumas »

A znas sta Palermo, da se napravi referendum po tom pitanju, mislim da bi sokantno visok broj ljudio bio za. Druga stvar je sto RH to ne zeli ni u ludilu :D
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#103 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by palermo »

noviforumas wrote: 24/11/2022 16:04 A znas sta Palermo, da se napravi referendum po tom pitanju, mislim da bi sokantno visok broj ljudio bio za. Druga stvar je sto RH to ne zeli ni u ludilu :D
Al onda se nemamo sta buniti ni protiv osmorke ni protiv HDZ- a, ni protiv pisanja Novaka I Kolinde....Onda je to nas izbor I treba da se borimo za to. Ima da nas Hrvatska primi, vjerujem da bi I braca Htvati iz BiH bili uz nas.
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#104 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by noviforumas »

Pa eto, solidna vecina na ovom forumu se ne buni nesto previse. Ja bih samo volio da se o tome malo otvorenije govori, umjesto da nam se poturaju suplje o izbornom zakonu koji ne mijenja nista, preporodjenom Covicu, i dobronamjernim strancima.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#105 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Styling »

noviforumas wrote: 24/11/2022 16:04 A znas sta Palermo, da se napravi referendum po tom pitanju, mislim da bi sokantno visok broj ljudio bio za. Druga stvar je sto RH to ne zeli ni u ludilu :D
Nas neće niko. Pa ni Srbija ne bi prihvatila Republiku Srpsku. Šta će im belaji, i jednima i drugima 😂😂
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10974
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#106 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Prpa.ba »

SDA jos ispadne drzavotvorna stranka kad pogledas poimanja malih nipovaca, hajde ba zupanija ili kanton, samostalna država ili kolonija, malo zlocini malo koka kola, de ti nama stagod socijale i da tramvaj ide tamo-amo, i dosta...

Jebote, da je službeni Zagreb htio napraviti pogodnije Bosnjake, ne bi im naumpalo napraviti nipadiju. :run:

Mora da je bio neki "crni" petak kad su ih pravili, trazis izdajnika, dobijes muslimana hrvata :lol:
Nisamsdaali
Posts: 552
Joined: 03/10/2022 20:38

#107 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Nisamsdaali »

Kakvo koprcanje
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#108 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by palermo »

Styling wrote: 24/11/2022 16:22
noviforumas wrote: 24/11/2022 16:04 A znas sta Palermo, da se napravi referendum po tom pitanju, mislim da bi sokantno visok broj ljudio bio za. Druga stvar je sto RH to ne zeli ni u ludilu :D
Nas neće niko. Pa ni Srbija ne bi prihvatila Republiku Srpsku. Šta će im belaji, i jednima i drugima 😂😂
Pa da.im ponudimo. Srbiji RS, Hrvatskoj FBiH. Ako nas prihvate, super...poboljsya cemo kvalitey zivota, ako nas ne prihvate onda cemo za sva vremena zavrsiti sa pricom o podjeli BiH. U svakoj smo opciji na dobitku.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#109 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Point. »

Prpa.ba wrote: 24/11/2022 14:35 Koga briga za ljude, bitno je da se dio bh katolika osjeca dobro.

Stigla zadaca za Covicevih Osam:
Ono što je važno je da se ta situacija dogodi kroz nove koalicije i nove institucije vlasti kada je riječ o članu Predsjedništva BiH, tada ćemo zaokružiti taj proces. Naša podrška je snažna i dugotrajna - kazao je Plenković.
:thumbup:

Za sada, program Osmorke:
- RTV kanal na jeziku dijela bh katolika i sa centralom u Mostaru
- izbor jednog clana predsjednistva iz trece izborne jedinice
- legalizacija etnickog ciscenja prihvatanjem popisa 2013.
- legalizacija pojma zupanija umjesto kanton
- ne dirati kladionice

Ambiciozan program, praticemo izvrsenje. :lol:
Šta Osmorka dobija? Osim kurca u čelo?
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#110 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Point. »

mistek wrote: 24/11/2022 15:50 Joj kakvo preseravanje kontra Osmorke. Činjenica je da će Osmorka teško opstati i da tu ima previše različitih interesa, ali najvažnija stvar je rasturiti SDA poslove, uvezane šeme, zapošljavanja i sl. Pa evo ja, koji nemam toliko dodira s tom SDA klapom, znam dva lika koji bi dobili posao (van svake procedure) ako SDA ostane na vlasti. Bukvalno, to čekaju i mole. Po meni je ključna stvar nihovog izbacivanja iz vlasti upravo to, razvijanje uhodanih šema. Puno je lakše i ako se vrate nakon 2 godine, jer ih to već uzdrmava. A neće se vratiti, jer niko s njima neće i bitno je sad samo uspostviti vlast, a onda se položa itekako mijenja i SDA je ta koja mora raditi da to promijeni.

S druge strane, sve te kritike u smislu "udovoljavanja HDZ" su smiješne. SDA decenijama udovoljava HDZ sve, prodaju državu, a sad na osnovu nekakvog saopštenja, forumski i internet analitičari zaključuju kako je Osmorka gora i kako pristaju na sve što HDZ traži. Smiješno fakat :D

I najgore od svega kad vidim ovu priču o totalno nevažnim stvarima. Za koji je đavo bitno je li županija ili kanton? Neće to niko legalizovati, jer su svi nešto osjetljivi na to, a totalno nevažna stvar. Ako se s druge strane može dobiti 1% nešto što će zaista poboljšati kvalitet života ljudi, nek vrate nazive županija iz NDH. Eto i sad je neustavno, pa zovu, koriste i šta? Kakva je razlika bilo legalno ili ne?

Ili legalizacija etničkog čišćenja :D Ili RTV kanal, u sistemu u kojem RTV javni servis praktično ne egzistira. I tako masa stvari. Klasično SDA prebacivanje na bavljenje glupostima. Možeš misliti koliko je ljudima bitno je li kanton ili županija.
Pa bitno je jer županija i kanton nisu ista stvar. Zna se značenje županije i kantona.

I što stalno mi, mislim pod proBosanski orijentisane, moramo nešto popuštati da se dobije 1% posto boljeg života? Ako je nebitno kako se zove, što oni ne odustanu od nazivanja županija i time faktički poštuju Ustav i zakone države? Evo neka poštuju odluke suda u tom slučaju. Ništa više i ne treba.

Ili RTV kanal. Koji će im kurac? Pa i sad na tv slušamo svaki drugi dan nogomet, tko, čimbenik i nikome ne smeta. Eto im kanal ali neka ga finansiraju sami. Pošteno i u duhu relaksacije odnosa. Pa ne može stalno jedna strana stalno zahtijevati a druga popuštati, to nije recept za bolji život. U stvari jeste, ali za one na potezu Ljubuški- Široki-desna strana Mostara.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#111 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

Point. wrote: 24/11/2022 17:41
Prpa.ba wrote: 24/11/2022 14:35 Koga briga za ljude, bitno je da se dio bh katolika osjeca dobro.

Stigla zadaca za Covicevih Osam:



:thumbup:

Za sada, program Osmorke:
- RTV kanal na jeziku dijela bh katolika i sa centralom u Mostaru
- izbor jednog clana predsjednistva iz trece izborne jedinice
- legalizacija etnickog ciscenja prihvatanjem popisa 2013.
- legalizacija pojma zupanija umjesto kanton
- ne dirati kladionice

Ambiciozan program, praticemo izvrsenje. :lol:
Šta Osmorka dobija? Osim kurca u čelo?
Pohvalu i podrsku ambasade, vlasti koju inace nikada ne bi vidjeli i EBRD kredite za nastavak izgradnje tramvajske pruge. Mozda bude nekakav bonus da se moze unajmiti nekekvog umjetnika da napravi movi performans. Ipak najveca nagrada je da se napokon proganja pogana SDF i otjera sa vlasti, da napokon BiH pocne disati sa punim plucima, na pogon programskog dogovora sa Dodikom i Covicem.

Mora se napraviti preharbri iskoraku prema relaksaciji odnosa. Joj had uhapse Osmicu i Asima prosperitetu kraja nece biti :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66039
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#112 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by _BataZiv_0809 »

Cime se vi bavite :-)

Nadjite mi jednog putnika za Njemacku koji je u bus sjeo zbog zupanije i RTV kanala.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#113 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by tramvajtrojka »

Prpa.ba wrote: 24/11/2022 17:05 SDA jos ispadne drzavotvorna stranka kad pogledas poimanja malih nipovaca, hajde ba zupanija ili kanton, samostalna država ili kolonija, malo zlocini malo koka kola, de ti nama stagod socijale i da tramvaj ide tamo-amo, i dosta...

Jebote, da je službeni Zagreb htio napraviti pogodnije Bosnjake, ne bi im naumpalo napraviti nipadiju. :run:

Mora da je bio neki "crni" petak kad su ih pravili, trazis izdajnika, dobijes muslimana hrvata :lol:
Image

pitaj @Hank Paldum da ti sredi jednu potpisanu knjigu :mrgreen: :mrgreen: da ti lakse prodje ovaj period patriotskog kukanja :oops: :cry:

drzavotvorna stranka i MVP koji radi svoj posao za drzavne interese :lol: :lol: :lol:, bas me zanima ide li na put iz vlastitog il drzavnog dzepa , i da li pise u ovoj knjizi kako je unistila MVP u četiri godine :lol: :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10974
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#114 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Prpa.ba »

Sta kaze, HDZ pisao program, oni ponesto dodali. :mrgreen:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3257
Joined: 28/01/2012 11:38

#115 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by kamberovica polje »

Prekrasno kmečanje, i šta je najbolje, sve je jače i sve se više jadne botovske sirotinje uključuje.
Još jače! :zzzz:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#116 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by agent_zero »

kamberovica polje wrote: 24/11/2022 22:19 Prekrasno kmečanje, i šta je najbolje, sve je jače i sve se više jadne botovske sirotinje uključuje.
Još jače! :zzzz:
:D

A vođe sda kmečanja i kenjkanja Prpa, mali avdo Str0nz i ekipa.
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#117 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by kluz franjo »

Prpa.ba wrote: 24/11/2022 14:35 ...
Kolega,
za nekoga poput tebe, ko se po sopstvenom priznanju strašno razočarao u sopstvenu sposobnost rasuđivanja, veoma si uvjeren u sopstvenu sposobnost rasuđivanja. :mrgreen:
Nadam se da se tvoje, novootkrivene patriJotske želje ipak neće ispuniti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10974
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#118 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Prpa.ba »

Kolega,
takodjer, nadam se da ce se vlast koju eventualno formiraju opcije koje preferiras, sto brze raspasti - prije nego nanese kakvu stetu bosnjackim nacionalnim interesima.

Pri tome prosim lepo da predaja vlasti bude mirna i bez previse kmeke, kradje pecata, paljevina javne imovine i slicno. :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6092
Joined: 26/06/2009 01:37

#119 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by kluz franjo »

Prpa.ba wrote: 24/11/2022 22:40 Kolega,
takodjer, nadam se da ce se vlast koju eventualno formiraju opcije koje preferiras, sto brze raspasti - prije nego nanese kakvu stetu bosnjackim nacionalnim interesima.

Pri tome prosim lepo da predaja vlasti bude mirna i bez previse kmeke, kradje pecata, paljevina javne imovine i slicno. :mrgreen:
Demokrate su UVIJEK za demokratsku smjenu vlasti. Za paljevine su uvijek bile zadužene patriJote.
U moju sposobnost rasuđivanja se naravno možeš pouzdati.
Tvoja je, po tvom sopstvenom priznanju nepouzdana.
Ne znam na šta si spreman. :mrgreen:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#120 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

@zabit_mehmedov Murphy vs. Hodza, 1:1



Malo se preracunali, desava se to kada se matematika ostavi NiP-ovcima.

Ipak samo 22 Bosnjacke ruke a SDA poslanica dobila vise od SDF-ovi 6.

To be continued.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#121 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by zabit_mehmedov »

Str0nz wrote: 24/11/2022 23:43 @zabit_mehmedov Murphy vs. Hodza, 1:1



Malo se preracunali, desava se to kada se matematika ostavi NiP-ovcim.

Ipak samo 22 Bosnjacke ruke a SDA poslanica dobila vise od SDF-ovi 6.

To be continued.
Ispali su levati tu ovi iz osmorke, trebali su znati da sda koja ima 5 poslanika da ce kupiti il na drugi nacin naci jos koju ruku, za dom naroda, nemam pojma ne pratim situaciju, vjerovatno je onaj rambo im dao ruke

trebali su praviti dvije liste sa 8 i 7, a ne 9 i 6, pa nek ide i taj u sesir hah, vise ce se iz, sesira izvlaciti izgleda nego ovih redovnih delegata sto ce biti, morat ce CIK angazovati ono Hazima sa binga kad bude izvlacenje, a i muzicki program da u potpuni

znaci nije vise trenutna situacija 10:8, sad je 10:9 u korist osmorke

a jos treba cekati rasplet u tk i da vidim kako ce proci hodzin projekat sa siljom preletacem, prica se da ta seoska varalica mozda, sad zahebe i sda kad je od njih dobila ruke da bude delegat, mogo bi tu marfi da udje hodzi sa zada
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#122 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by mistek »

Point. wrote: 24/11/2022 17:54 Pa bitno je jer županija i kanton nisu ista stvar. Zna se značenje županije i kantona.

I što stalno mi, mislim pod proBosanski orijentisane, moramo nešto popuštati da se dobije 1% posto boljeg života? Ako je nebitno kako se zove, što oni ne odustanu od nazivanja županija i time faktički poštuju Ustav i zakone države? Evo neka poštuju odluke suda u tom slučaju. Ništa više i ne treba.

Ili RTV kanal. Koji će im kurac? Pa i sad na tv slušamo svaki drugi dan nogomet, tko, čimbenik i nikome ne smeta. Eto im kanal ali neka ga finansiraju sami. Pošteno i u duhu relaksacije odnosa. Pa ne može stalno jedna strana stalno zahtijevati a druga popuštati, to nije recept za bolji život. U stvari jeste, ali za one na potezu Ljubuški- Široki-desna strana Mostara.
Ma razumljivo, ali ne mislim da je i 1 promil bitna stvar. Zapravo, ako hoćemo da istrajavamo na takvim stvarima, a slažem se da trebamo, onda treba početi od puno važnijih stvari. Meni je 10x gadnije čuti Kozarska Dubica, nego županija. Ili, kad je već tolika borba oko toga, onda daj insistiranje na tome da se Republika srpska piše kako dolikuje, bez da su oba početna slova velika itd.

A mi moramo popuštati jer je odnos snaga takav, jebi ga. Možeš da ne popustiš i nećeš dobiti ništa, vrlo prosto.

RTV kanal je druga priča, ispolitizirana jako i poligon za klasične lopovluke. Koncept BHTV je sasvim ok i priča bi se trebala usmjeriti na jačanje tog kanala. Dakako, nemam problem ni da Hrvati imaju svoj kanal, ali to nema veze sa državnom TV, sa budžetom, javnim servisom. Nit treba da ima. Kao ni bošnjački. Kao ni bilo kakav u tom smjeru.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#123 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Login77777 »

agent_zero wrote: 24/11/2022 22:27
kamberovica polje wrote: 24/11/2022 22:19 Prekrasno kmečanje, i šta je najbolje, sve je jače i sve se više jadne botovske sirotinje uključuje.
Još jače! :zzzz:
:D

A vođe sda kmečanja i kenjkanja Prpa, mali avdo Str0nz i ekipa.
Lik koji je do jucer cistio dvoriste NiPa kada bi jedan listic vjetar nanio… :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#124 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Point. »

mistek wrote: 25/11/2022 00:42
Point. wrote: 24/11/2022 17:54 Pa bitno je jer županija i kanton nisu ista stvar. Zna se značenje županije i kantona.

I što stalno mi, mislim pod proBosanski orijentisane, moramo nešto popuštati da se dobije 1% posto boljeg života? Ako je nebitno kako se zove, što oni ne odustanu od nazivanja županija i time faktički poštuju Ustav i zakone države? Evo neka poštuju odluke suda u tom slučaju. Ništa više i ne treba.

Ili RTV kanal. Koji će im kurac? Pa i sad na tv slušamo svaki drugi dan nogomet, tko, čimbenik i nikome ne smeta. Eto im kanal ali neka ga finansiraju sami. Pošteno i u duhu relaksacije odnosa. Pa ne može stalno jedna strana stalno zahtijevati a druga popuštati, to nije recept za bolji život. U stvari jeste, ali za one na potezu Ljubuški- Široki-desna strana Mostara.
Ma razumljivo, ali ne mislim da je i 1 promil bitna stvar. Zapravo, ako hoćemo da istrajavamo na takvim stvarima, a slažem se da trebamo, onda treba početi od puno važnijih stvari. Meni je 10x gadnije čuti Kozarska Dubica, nego županija. Ili, kad je već tolika borba oko toga, onda daj insistiranje na tome da se Republika srpska piše kako dolikuje, bez da su oba početna slova velika itd.

A mi moramo popuštati jer je odnos snaga takav, jebi ga. Možeš da ne popustiš i nećeš dobiti ništa, vrlo prosto.

RTV kanal je druga priča, ispolitizirana jako i poligon za klasične lopovluke. Koncept BHTV je sasvim ok i priča bi se trebala usmjeriti na jačanje tog kanala. Dakako, nemam problem ni da Hrvati imaju svoj kanal, ali to nema veze sa državnom TV, sa budžetom, javnim servisom. Nit treba da ima. Kao ni bošnjački. Kao ni bilo kakav u tom smjeru.
Ja ne bi imao problem sa nazivom županija da je to sinonim za kanton a znamo da nije. Ne volim kad nas prave budalama pa kažu na hrvatskom se kaže županija a istovremeno švicarske kantone zovu kantoni a ne županije pa onda kako županije zovu sa hrvatskim većinskim stanovništvom što je ništa drugo nego zapišavanje teritorije jer ispada da je federacija podijeljena u kantone i županije, što naravno nije tačno i što je Ustavni Sud jasno rekao. I ne poštuju odluke Suda a vade se na isti Sud za druge stvari. E sa tim nepoštivanjem države i njenih državnih organa se ne smije praviti kompromis i popuštati. Šta će biti sljedeće, da pustimo da se gazi i na jeziku pa da se umjesto bosanski kaže jezik bošnjačkog naroda?

Ako nas je politika popuštanja koju je godinama praktikovala SDA dovela do ovoga, zašto NiP i ostali da nastave sa tom politikom kada se reklamiraju da su bolji, noviji i moderniji?

Odnos snaga nije baš da moraš popuštati u svemu, ako ćemo relaksirati odnose onda se pravi kompromis i nađe se negdje na sredini a ne popuštati u svemu a ne dobiti ništa.
Klixuser02
Posts: 154
Joined: 29/05/2021 18:35

#125 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Klixuser02 »

Evo vidim SBiH zastupnici otišli sa DF i SDA u TK 🙃

Opet kontam i da nema Osmorka ruku u Domu naroda opet ne može SDA sa DF-om formirati vlast. Čisto sumnjam da će HDZ odjednom napustiti svu programsku koaliciju sa Osmorkom i otići sa Komšićem i Izetbegovićem. Čekaće se dok ne budu imali dovoljno ruku i to je to.
Post Reply