Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#826 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by mishic »

Oznaka Tablica wrote: 15/12/2022 09:51
mishic wrote: 15/12/2022 08:51

Vidiš meni nije žao niti sam za njih glasao. A kako "patrioti brane i čuvaju državu" ja sam vlastitim primjerom pokazao i dokazao. Agresija me zatekla van BiH ali sam došao da je branim i četiri godine proveo u uniformi. I nebih plakao nego bih, da opet zatreba, branio ovu državu ali da je stanje u njoj za plakanja, slažem se.

Velika večina forumaša svoje lične frustracije i botovske obaveze pravda i pokriva time što ste sa SDA pomiješali i čitav niz drugih vrijednosti ovoga društva pa vrijeđate sve redom. I patriotizam, i tradiciju, i vjeru, i kulturu i nema šta ne trpate u te svoje frustracije koje postaju sve iritantnije. I uz sve to amnestirate agresiju, agresore, zločine i zločince, genocid i njegove počinitelje te za sve to krivite one koji ni po čemu ne pripadaju tamo.

Ako vas puca kompleks što vi niste učestvovali u svemu tome što se zove P A T R I O T I Z A M to vam ne daje za pravo da vrijeđate i omalovažavate one koji jesu. Koji su dali živote, dijelove tijela i krvarili da bi ih danas neki frustrirani zgubidani prozivali, krivili za to i vrijeđali.
Nema veceg patriotizma kad si ranjen dva puta a drzava ti dozvoli da krades, varas uzimas i da ti jos predsjednik stranke bude zahvalan na tome.
Ovo je patriotizam. Objasnili nam ovi sto ce sad ici u opoziciju.

Patriotizam je takodjer biti van bosne i "sturidrati" u Zg za vrijeme agresije, pa malo u turskoj biti dok su druge doktorice bile budale i ostale ovde da lijece ranjene, poradjaju zene pod bombama.
Patriotizam je takodjer biti u trezoru i vidjeti neprijateljskoj vojnika na par desetina metara i biti u neprijateljskoj liniji.

Patriotizam je takodjer u doba pandemije kupiti lazne kineske respiratore za 10 miliona, hodati po sudjenju i voditi federaciju. To je patriotizam i davanje sebe ovom narodu i drzavi.


Sve ovo nas je naucila sda, ovo su nama prezentovali kao patriotizam i ja smatram da su oni prave patriote, oni bi zivot dali za drzavu ali nikad dodiku i covicu kljuc u reke drzave.
Ponovo čisti idiotizam!
Pa kakve to veze ima sa ljudima kojima ti tuđe idiotluke pripisuješ kao da su ih oni činili. Kakve veze sa svim tim imaju ljudi koje neko ni krive ni dužne trpa u te partijske torove samo zato što lične frustracije i svoje stranačko opredjeljenje projiciraju na potpuno nedužne. Uz sve te koje si pobrojao, što kradu, studiraju u Zg, borave u trezoru i čine hiljade drugih nepodobština, trpajući zajedno sa njima ni krive ni dužne, napadajući i vrijeđajući mnogo više i mnogo šire od pukog stranačkog opredjeljenja, legitimirao si samo sebe u tu istu stranačku bratiju, botove i idiote koji kao stranačka kamarila vrijeđaju i napadaju građane koji sa svim tim idiotlucima nikakve veze nemaju.
Glasali smo mi često sad za jedne sad za druge i svi su oni na različitim nivoima i u manjoj ili većoj mjeri već bili u vlasti i svi su ko jaje jajetu ličili jedni na druge, mafijaški funkcionirali, krali, pljačkali, lagali i u svoje redove dovodili te nadobudne lajavce koji svoje i njihove idiotluke pripisuju ni krivim ni dužnim građanima kojima se povraća na spomen bilo koje političke partije na ovim prostorima.
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#827 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by mishic »

Styling wrote: 15/12/2022 09:35
mishic wrote: 15/12/2022 08:51

Vidiš meni nije žao niti sam za njih glasao. A kako "patrioti brane i čuvaju državu" ja sam vlastitim primjerom pokazao i dokazao. Agresija me zatekla van BiH ali sam došao da je branim i četiri godine proveo u uniformi. I nebih plakao nego bih, da opet zatreba, branio ovu državu ali da je stanje u njoj za plakanja, slažem se.

Velika večina forumaša svoje lične frustracije i botovske obaveze pravda i pokriva time što ste sa SDA pomiješali i čitav niz drugih vrijednosti ovoga društva pa vrijeđate sve redom. I patriotizam, i tradiciju, i vjeru, i kulturu i nema šta ne trpate u te svoje frustracije koje postaju sve iritantnije. I uz sve to amnestirate agresiju, agresore, zločine i zločince, genocid i njegove počinitelje te za sve to krivite one koji ni po čemu ne pripadaju tamo.

Ako vas puca kompleks što vi niste učestvovali u svemu tome što se zove P A T R I O T I Z A M to vam ne daje za pravo da vrijeđate i omalovažavate one koji jesu. Koji su dali živote, dijelove tijela i krvarili da bi ih danas neki frustrirani zgubidani prozivali, krivili za to i vrijeđali.
A kako ti znas i na osnvu cega prosudjujes ko je od nas gdje ucestvovao i da li je patriota ili ne?
Deplasirano je potpuno 27 godina nakon rata govoriti o tome ko je branio zemlju i koje zbog toga veci patriota. Nasu generaciju je zapalo da raatujemo ali nemamo pravo to nabijati na nos i to koristiti kao izgovor za sve.
Stasala je jedna potpuno nova generacija mladih ljudi koji su ili bili mala djeca ili nisu ni bili rodjeni tokom rata, koje vise uopste ne zanima niti im je relevantno ko je bio u ratu ako ne. Ta generacija je orijentisana na buducnost. Mozda da se i mi okrenemo konacno naprijed?
Ja niti procijenjujem, niti me briga, niti spominjem gdje sam ja bio i šta radio dok se ne nađe ubleha koja zbog ličnih stranačkih frustracija ne počne pljuvati, vrijeđati, omalovažavati i u svoje frustracije trpati sve što mu naumpadne. Vrlo često to su tipovi koji su odradili po neki mandat sad u ovoj sad u onoj stranci i poslije svake obzirom da je dobro znaju iznutra, krenu svoje međustranačke obraćune i frustracije projicirati na svakoga ko ne podržava njih, njihove stranke, laži i ublehe. A kada su u pitanju ti mladi kojima želim sve najbolje bojim se da sa ovakvim strankama i stranačkim jurišnicima ne dožive sudbinu moje djece koji niti žive u BiH niti više imaju državljanstvo ove zemlje iz koje su ih otjerali upravo ti što pjene, pljuju, vrijeđaju i omalovažavaju sve živo.

User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#828 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Tananarive »

_BataZiv_0809 wrote: 15/12/2022 15:29
meridiyan wrote: 15/12/2022 14:25 Koje smece je Konakovic i ovaj pravi vlast sa covjekom koji ga naziva ubojicom i da je koruptivan!
Ne razumijem!

Ezdea bot alert
sada da se popravi neka objavi nešto slično za ezdea smradove, nije da fali uradaka :D
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#829 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by patriot_bih »

sehohari wrote: 15/12/2022 17:25
patriot_bih wrote: 15/12/2022 14:45 Sad kad je RS u krizi zbog dugova proBiH strana, umjesto da to iskoristi i ubrza NATO put i ojača institucije i budžet BiH, oni se sukobljavaju međusobno. Čak im se Dodik postavlja kao nadređena strana kojoj se moraju udovoljiti zahtjevi. :-)

HDZ je izborio pobjedu nametanjem IZ, Dodik blizu pobjede za državnu imovinu... Kad će Bošnjaci u nečemu izboriti pobjedu? :roll: (uostalom imaju li ikakav cilj i politički zahtjev?)
Zato što Bošnjaci ne postoje

Ova naša skupina nema dovoljnu nacionalnu svijest, zato nas...
Postoje samo zeleni i crveni uhljebi, nažalost.

Zamisli ovdje na forumu Bošnjak Bošnjaku piše da kmeči zato što i jedna i druga strana gube političke bitke protiv separatista.

Ako je neko crveni uhljeb umjesto zeleni to ne znači da je on/ona bolji za državu. Biti dobar za državu znači uraditi nešto konkretno, podržavati pozitivne promjene, a ne samo želja za vlašću i uhljebljenjem.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#830 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Tananarive »

patriot_bih wrote: 15/12/2022 21:13
sehohari wrote: 15/12/2022 17:25

Zato što Bošnjaci ne postoje

Ova naša skupina nema dovoljnu nacionalnu svijest, zato nas...
Postoje samo zeleni i crveni uhljebi, nažalost.

Zamisli ovdje na forumu Bošnjak Bošnjaku piše da kmeči zato što i jedna i druga strana gube političke bitke protiv separatista.

Ako je neko crveni uhljeb umjesto zeleni to ne znači da je on/ona bolji za državu. Biti dobar za državu znači uraditi nešto konkretno, podržavati pozitivne promjene, a ne samo želja za vlašću i uhljebljenjem.
pa učinili su nešto pozitivno uklanjaju sda smeće iz vlasti šta 'oš više :lol:
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#831 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by HelaS »

Image

Nisam siguran da je Konaković najbolje rješenje za vanjske poslove :-)
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#832 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Oznaka Tablica »

mishic wrote: 15/12/2022 18:11
Oznaka Tablica wrote: 15/12/2022 09:51

Nema veceg patriotizma kad si ranjen dva puta a drzava ti dozvoli da krades, varas uzimas i da ti jos predsjednik stranke bude zahvalan na tome.
Ovo je patriotizam. Objasnili nam ovi sto ce sad ici u opoziciju.

Patriotizam je takodjer biti van bosne i "sturidrati" u Zg za vrijeme agresije, pa malo u turskoj biti dok su druge doktorice bile budale i ostale ovde da lijece ranjene, poradjaju zene pod bombama.
Patriotizam je takodjer biti u trezoru i vidjeti neprijateljskoj vojnika na par desetina metara i biti u neprijateljskoj liniji.

Patriotizam je takodjer u doba pandemije kupiti lazne kineske respiratore za 10 miliona, hodati po sudjenju i voditi federaciju. To je patriotizam i davanje sebe ovom narodu i drzavi.


Sve ovo nas je naucila sda, ovo su nama prezentovali kao patriotizam i ja smatram da su oni prave patriote, oni bi zivot dali za drzavu ali nikad dodiku i covicu kljuc u reke drzave.
Ponovo čisti idiotizam!
Pa kakve to veze ima sa ljudima kojima ti tuđe idiotluke pripisuješ kao da su ih oni činili. Kakve veze sa svim tim imaju ljudi koje neko ni krive ni dužne trpa u te partijske torove samo zato što lične frustracije i svoje stranačko opredjeljenje projiciraju na potpuno nedužne. Uz sve te koje si pobrojao, što kradu, studiraju u Zg, borave u trezoru i čine hiljade drugih nepodobština, trpajući zajedno sa njima ni krive ni dužne, napadajući i vrijeđajući mnogo više i mnogo šire od pukog stranačkog opredjeljenja, legitimirao si samo sebe u tu istu stranačku bratiju, botove i idiote koji kao stranačka kamarila vrijeđaju i napadaju građane koji sa svim tim idiotlucima nikakve veze nemaju.
Glasali smo mi često sad za jedne sad za druge i svi su oni na različitim nivoima i u manjoj ili većoj mjeri već bili u vlasti i svi su ko jaje jajetu ličili jedni na druge, mafijaški funkcionirali, krali, pljačkali, lagali i u svoje redove dovodili te nadobudne lajavce koji svoje i njihove idiotluke pripisuju ni krivim ni dužnim građanima kojima se povraća na spomen bilo koje političke partije na ovim prostorima.
Boldiranje svojih recenica ne znaci nuzno da je dobro po tebe :lol:
Neces biti pametniji niti ces nametnuti "svi su oni isti" "ja sam nezadovočjni glasac trojke" itd recenica
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#833 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by denis.istok »

Str0nz wrote: 15/12/2022 17:07 Ne znam, citam kolegu @denis.istok vs. "8-ka 4 life" udruzenje i dozilvjavam ovako nekako.

Image
Najljepsa stvar u svemu je kad te ovo ne dotice, ali turpijaš živce svima sto su se uzivili u fazon :D

Realno: na kraju od vlasti korist imaju samo politicari. Vjerovatno je dosta skutonoša ovdje prisutno, ocekuje kakav upravni odbor koji je cca 200KM mjesecno, oni malo blizi i neku drugu poziciju, ali realno - ne vidim da ce se bas ljudi vracati iz EU u BiH jer ce ovdje biti bolje.

Federalna vlast ce se kočiti koliko može, dok onom ne pukne film, ali i to sa sobom nosi konsekvence pa ce dvaput razmisliti, imamo Dilfaša legendu da vodi vladu do tad i sl.


Nego, jel neko od vas uočio da je Neka ovdje za sada najviša pušiona?
On sve potpisuje dogovara, i na kraju je dogovorio sta:
Konakovic MVP
Helen odbrana
NS i SZBIH i NIP po parlamentima
Forto ostaje u KS

i naravno, šlag na torbu bi trebao biti. NIKŠIĆ PREMIJER FBIH - samo nisu stavili rok. Svi odose a on ce malo na cekanje sada, ionako je državna vlast ta na kojoj stranic insistiraju, kao i prije 4god. Doduse od profila kakav je Neka nema sta vise ocekivati. Sinoc mu se ona dvojica smiju na izjave a on ko tokmak gleda da ne pogrišei gdje u čitanju.

Dobro je ovo sve do sada.
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#834 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by ForumasNormalni »

Sta imamo dosad
Bojana Kristo, predsjedavajuca Vijeća ministara
Elmedin Konakovic, Ministarstvo vanjskih poslova
Zukan Helez, Ministarstvo odbrane
Nenad Nesic, Ministarstvo sigurnosti

Zoran Tegeltija bi takodjer vrlo vjerovatno biti dio vlade
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#835 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

denis.istok wrote: 16/12/2022 11:45
Str0nz wrote: 15/12/2022 17:07 Ne znam, citam kolegu @denis.istok vs. "8-ka 4 life" udruzenje i dozilvjavam ovako nekako.

Image
Najljepsa stvar u svemu je kad te ovo ne dotice, ali turpijaš živce svima sto su se uzivili u fazon :D

Realno: na kraju od vlasti korist imaju samo politicari. Vjerovatno je dosta skutonoša ovdje prisutno, ocekuje kakav upravni odbor koji je cca 200KM mjesecno, oni malo blizi i neku drugu poziciju, ali realno - ne vidim da ce se bas ljudi vracati iz EU u BiH jer ce ovdje biti bolje.

Federalna vlast ce se kočiti koliko može, dok onom ne pukne film, ali i to sa sobom nosi konsekvence pa ce dvaput razmisliti, imamo Dilfaša legendu da vodi vladu do tad i sl.


Nego, jel neko od vas uočio da je Neka ovdje za sada najviša pušiona?
On sve potpisuje dogovara, i na kraju je dogovorio sta:
Konakovic MVP
Helen odbrana
NS i SZBIH i NIP po parlamentima
Forto ostaje u KS

i naravno, šlag na torbu bi trebao biti. NIKŠIĆ PREMIJER FBIH - samo nisu stavili rok. Svi odose a on ce malo na cekanje sada, ionako je državna vlast ta na kojoj stranic insistiraju, kao i prije 4god. Doduse od profila kakav je Neka nema sta vise ocekivati. Sinoc mu se ona dvojica smiju na izjave a on ko tokmak gleda da ne pogrišei gdje u čitanju.

Dobro je ovo sve do sada.
Nestvarno kakvi dozivljaji, sve mirisi na izbore u CG 2020.. Nego, vidim neke navode da se oktagon pretvara u pentagon, zna li se sta jos na tom planu? :mrgreen:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#836 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by statixx »

Za upravni odbor fali jedna nula. :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#837 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by RtrnOfSalisbury »

ako ko nakovic bude ministar od spoljnije poslova, hocel zivit u inostranstvu? valjda bi tad bio manje po tv sto je vrlo pozitivno :thumbup:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#838 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by statixx »

Nemamo mi veze s CG zbog ustavnog uredjenja. Ovdje imas opciju SDA, HDZ i SNSD ili osmorka, HDZ i SNSD.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#839 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

statixx wrote: 16/12/2022 16:29 Nemamo mi veze s CG zbog ustavnog uradjenja. Ovdje imas opciju SDA, HDZ i SNSD ili osmorka, HDZ i SNSD.
Rece Palestinac, prije nego sto se podjeli na falange Hamas/Fatah i ostade bez drzave.

Izmisljena osmorka nastade jucer na radnom stolu Marfija i Eskobara :thumbup:

Ta abnormalna konstrukcija za relaksaciju nema ni sadasnjosti, kamoli buducnosti :zjev:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#840 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Roccohljup »

ForumasNormalni wrote: 16/12/2022 15:22 Sta imamo dosad
Bojana Kristo, predsjedavajuca Vijeća ministara
Elmedin Konakovic, Ministarstvo vanjskih poslova
Zukan Helez, Ministarstvo odbrane
Nenad Nesic, Ministarstvo sigurnosti

Zoran Tegeltija bi takodjer vrlo vjerovatno biti dio vlade
Do sada ne obecava nista dobro.....cak kad su neki u pitanju i mucninu izaziva :D
Sehro
Posts: 1765
Joined: 25/09/2008 14:46

#841 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Sehro »

Roccohljup wrote: 16/12/2022 17:26
ForumasNormalni wrote: 16/12/2022 15:22 Sta imamo dosad
Bojana Kristo, predsjedavajuca Vijeća ministara
Elmedin Konakovic, Ministarstvo vanjskih poslova
Zukan Helez, Ministarstvo odbrane
Nenad Nesic, Ministarstvo sigurnosti

Zoran Tegeltija bi takodjer vrlo vjerovatno biti dio vlade
Do sada ne obecava nista dobro.....cak kad su neki u pitanju i mucninu izaziva :D
Na šta smo spali, mislim nisu ni ovi prije bili nešto, ali ovi :skoljka:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#842 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by statixx »

Str0nz wrote: 16/12/2022 16:37
statixx wrote: 16/12/2022 16:29 Nemamo mi veze s CG zbog ustavnog uradjenja. Ovdje imas opciju SDA, HDZ i SNSD ili osmorka, HDZ i SNSD.
Rece Palestinac, prije nego sto se podjeli na falange Hamas/Fatah i ostade bez drzave.

Izmisljena osmorka nastade jucer na radnom stolu Marfija i Eskobara :thumbup:

Ta abnormalna konstrukcija za relaksaciju nema ni sadasnjosti, kamoli buducnosti :zjev:
Bolje bi bilo da si napisao koja je treca opcija.

Znaci trebamo se drzati jedne stranke da ni bi dozivili palestinizaciju, zanimljivo.

Koliko vidim jedino SDA prijeti unutarbosnjackim sukobom u pokusaju da sacuvaju fotelje.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#843 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

statixx wrote: 16/12/2022 17:59
Str0nz wrote: 16/12/2022 16:37

Rece Palestinac, prije nego sto se podjeli na falange Hamas/Fatah i ostade bez drzave.

Izmisljena osmorka nastade jucer na radnom stolu Marfija i Eskobara :thumbup:

Ta abnormalna konstrukcija za relaksaciju nema ni sadasnjosti, kamoli buducnosti :zjev:
Bolje bi bilo da si napisao koja je treca opcija.

Znaci trebamo se drzati jedne stranke da ni bi dozivili palestinizaciju, zanimljivo.

Koliko vidim jedino SDA prijeti unutarbosnjackim sukobom u pokusaju da sacuvaju fotelje.
Pa pisali smo mjesecima o trecoj opciji, koja ima kao glavni cilj da se izbjegnu te podjele, ne mislim se sada ponavljati jer je ocigledno da je voz prosao. Razumjem da "anti-rezimske" medije i botovi vode jihad protiv SDFA i obozavaju HDZ/SNSD ali ne znaci da se sljepo mora vjeravati u lazi koje plasiraju.

Posebno ove koji kazu da su SNSD i HDZ "nezaobilazni", jer to definitivno nisu bili, dok Osmorka nije odlucila od njih to napraviti. I ova prica da su podjele kod Bosnjaka/Bosanaca pozeljne, zapravu su prokletstvu ali zavisi koga pitas, kao sto vidimo Osmorkasi i partneri iz SNSDa i HDZa slave kao nikada prije.
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#844 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by statixx »

To sto smo pisali mjesecima je palo u vodu uvazavajuci rezultate izbora i nametnute izmjene.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#845 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

statixx wrote: 16/12/2022 18:26 To sto smo pisali mjesecima je palo u vodu uvazavajuci rezultate izbora i nametnute izmjene.
Uozbilji se, ponavljas floskule "anti-rezimski" medija i Trojkini botova. Rezultati izbora su bili odlicna podloga da se napravi zajednicki blok na drzavnom nivou. Nista nije palo u vodu nego je tako trojka dogovrila sa "prijateljima" da bude.

A nametnute izmjene su bile odlican alibi da se proda politickim analfabetima lazi da su neizbjezni. Pogledaj samo kako se prica mjenja kada je SDA osigurala ono sto je bilo namjenjeno za HDZ, "Osmorka" mjenja pricu za 180 stepeni :lol:
statixx
Posts: 8807
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#846 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by statixx »

Evo uozbiljicu se, predsjednik manjeg entiteta i clan predsjednistva dolaze iz SNSDa, koja ujedno ima vecinu u NSRS. Sad ti meni predoci pakleni plan formiranja vlasti bez istih.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#847 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by Str0nz »

statixx wrote: 16/12/2022 18:51 Evo uozbiljicu se, predsjednik manjeg entiteta i clan predsjednistva dolaze iz SNSDa, koja ujedno ima vecinu u NSRS. Sad ti meni predoci pakleni plan formiranja vlasti bez istih.
Entitetski Predsjednik i/ili vlasti entiteta ne garantuje vlasti na drzavnom nivou, primjer 2014-2018.
Clan Predsjednistva ne bira vladu nego mandatar, kojeg biraju clanovi Predsjednistva preglasavanjem.

Planove smo ranije razmatrali, to je sada vec besmisleno, neka uzivaju pobjednici takmicenja: "Ko ce biti muslimanski junior partner Dodiku i Covicu".
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#848 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by The BEN10 »

Jao kako kukaju i kmeče zbog toga što neće biti u vlasti. Mali kradljivi nacionalistički termiti. :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#849 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by putokaz1 »

Predsjedni fbih HDZ podpredsjednici SDA i SNSD
User avatar
denis.istok
Posts: 916
Joined: 09/04/2010 13:12

#850 Re: Formiranje vlasti, 2022, svi nivoi, grupnjak topic

Post by denis.istok »

Šteta potvrdio: Formiranje Vlade KS tek nakon imenovanja ministara na nivou Federacije BiH

https://faktor.ba/vijest/steta-potvrdio ... bih/184825


Mogli bi se načekati. Jednostavno: i da se imaju jasne vecine u DN i PFBIH ovo ne moze za pola godine, i kao tek onda vlada KS.

Je li se to boje da imenuju novu ekipu koja ukljucuje i SZBIH i ZNG, i drze "vrabca u ruci"?
Post Reply