ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#601 Re: ford focus

Post by Sodom1 »

Travnički Noćni Šetač wrote:Kineski Eonon ili Joying savršeno odgovaraju i dobije se i odlična navigacija i mnogo drugih stvari .. a može i mali displej na par mjesta neprimjetno da se ugradi.... Koga zanima imam nekog malog iskustva oko toga...
:thumbup: ,potvrdjujem
uzeo sam u obzir neke prijedloge , zasad sve funkcionise extra
dragan80bg
Posts: 31
Joined: 23/01/2014 08:34

#602 Re: ford focus

Post by dragan80bg »

Ford Focus 3.gen. 2011. - 2018. – polovnjak, iskustva, problemi

Ford Focus 3.gen. je koristio širok spektar pogonskih jedinica, ali su kupci ograničili njihov izbor na nekoliko njih. Takođe je teško nabaviti 2-litarski dizel, jer je bio skup. Manji 1.6 TDCi dizel motori, čiji raspon snage počinje od 95 KS, preko 105 do 115 KS na vrhu, definitivno su popularniji. Oba dizel motora su kreirana zajedno sa PSA grupom, i ako nisu potpuno identični onima instaliranim u Citroenu i Pežou.

https://mlfree.com/ford-focus-3-gen-polovnjak/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#603 Re: ford focus

Post by bitanga_sa_otesa »

spavatel mirno ? travnicki?

Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#604 Re: ford focus

Post by Dope_Man »

Imam focusa, znadem đe je foća... odoh i ja grlom u jagode :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#605 Re: ford focus

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: cuvaj se samo hrdže
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#606 Re: ford focus

Post by nivla »

bitanga_sa_otesa wrote::lol: :lol: :lol: cuvaj se samo hrdže
i jabuka
kazu samo u foci za jabuku mozes pi cke dobit
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#607 Re: ford focus

Post by Travnički Noćni Šetač »

bitanga_sa_otesa wrote:spavatel mirno ? travnicki?

Image
Focus je čudo... :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#608 Re: ford focus

Post by Travnički Noćni Šetač »

Focusa imas 4 linije i unutar svake linije imas facelift...
...
Meni licno je najljepsi MK2 Facelift... ali o ukusima ne vrijedi raspravljati....
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#609 Re: ford focus

Post by Travnički Noćni Šetač »

Mislim da je bilo nekih problema sa 1.0 ecoboost motorima i da je rijeseno ali nisam siguran... slabije sam pratio te modele licno mi se ne dopada takva kubikaza motora....
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#610 Re: ford focus

Post by vauvau »

Smajo04 wrote:Koji je od ovih svih fokusa najpouzdaniji i najdurabilniji? Vidim da ima "milion" ovih linija raznoraznih? Fokus je inace dobro auto, bar koliko sam ih ja do sad vidio (osim onih koji su gorili :D , ako je to fokus bio ili sam pomjesao) ?
Hrđaju, imaju problema s kvalitetom. Kupuju ih samo starije i besposlene osobe koje mogu prati auto svaki dan, inače zahrđa u veoma kratkom roku. Motori dizelski su im francuski, što znači loši i nikakvi, a benzinci su im fordovi, znači još gori, potraži po internetu, masa ljudi se žali i ima problema.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#611 Re: ford focus

Post by beni-bu-man »

vauvau wrote:
Smajo04 wrote:Koji je od ovih svih fokusa najpouzdaniji i najdurabilniji? Vidim da ima "milion" ovih linija raznoraznih? Fokus je inace dobro auto, bar koliko sam ih ja do sad vidio (osim onih koji su gorili :D , ako je to fokus bio ili sam pomjesao) ?
Hrđaju, imaju problema s kvalitetom. Kupuju ih samo starije i besposlene osobe koje mogu prati auto svaki dan, inače zahrđa u veoma kratkom roku. Motori dizelski su im francuski, što znači loši i nikakvi, a benzinci su im fordovi, znači još gori, potraži po internetu, masa ljudi se žali i ima problema.
kojeg ti imas ili si imao ?
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#612 Re: ford focus

Post by vauvau »

beni-bu-man wrote:
vauvau wrote:
Smajo04 wrote:Koji je od ovih svih fokusa najpouzdaniji i najdurabilniji? Vidim da ima "milion" ovih linija raznoraznih? Fokus je inace dobro auto, bar koliko sam ih ja do sad vidio (osim onih koji su gorili :D , ako je to fokus bio ili sam pomjesao) ?
Hrđaju, imaju problema s kvalitetom. Kupuju ih samo starije i besposlene osobe koje mogu prati auto svaki dan, inače zahrđa u veoma kratkom roku. Motori dizelski su im francuski, što znači loši i nikakvi, a benzinci su im fordovi, znači još gori, potraži po internetu, masa ljudi se žali i ima problema.
kojeg ti imas ili si imao ?
Prijatelj za firmu kupio 12 komada, hrđavi svi. Ne može se gepek otvoriti, žice zahrđaju koje idu na prekidač. Crkla na 4 tabla, ne može auto upaliti, mrtvo, uključio se imobilizator. Totalno nepouzdano, više vremena na popravku nego na cesti. :run:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#613 Re: ford focus

Post by beni-bu-man »

Smajo04 wrote:E jbg sad :-D
ma kod njeg uvijek neko drugi treci imo,. reko......nikad iz svog licnog iskustva i cudi me sto je uposte uzimao ako su u takvom stanju bili :?
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#614 Re: ford focus

Post by vauvau »

beni-bu-man wrote:
Smajo04 wrote:E jbg sad :-D
ma kod njeg uvijek neko drugi treci imo,. reko......nikad iz svog licnog iskustva i cudi me sto je uposte uzimao ako su u takvom stanju bili :?
Halo, firma, novi kupljeni, nakon 6 godina za baciti. Peru se auta svake sedmice jednom, ljeti i zimi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#615 Re: ford focus

Post by beni-bu-man »

Smajo04 wrote:
beni-bu-man wrote:
Smajo04 wrote:E jbg sad :-D
ma kod njeg uvijek neko drugi treci imo,. reko......nikad iz svog licnog iskustva i cudi me sto je uposte uzimao ako su u takvom stanju bili :?
Mracne sile su se urotile protiv naseg vodje Henrija Forda
Ma kod mene je MK1 turnier 2001 1.6 Benzin i zadovoljan pravo
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#616 Re: ford focus

Post by djama »

ja sam imao 1.6 tdci, 81 kw 2006 g, i najveci i najskuplji kvar koji sam imao u 6 godina koliko sam ga vozio bilo je crijevo IC-a i platio ga 300 KM u tadasnjem F-AC, a ovaj motor je bio poznat po problemu uljnih para i nista vise apsolutno.
redovno odrzavanje i zdrao :)
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#617 Re: ford focus

Post by stativa »

Pozdrav, planiram kupiti Focusa mk2 1.8 ili 2.0. Kakvo je auto generalno i na šta obratiti pažnju pri kupovini? I ako neko ima kontakt kvalitetnog majstora za Fordove da podijeli, može i u pp.
daljinski324
Posts: 88
Joined: 25/03/2019 19:16

#618 Re: ford focus

Post by daljinski324 »

Pozdrav ljudi. imam odnedavno Focusa mk2, 1.6 74 kw i imam jedno pitanje. Kad dam kljucem kontakt, popale se sve lampice standardno i onda kad se ugase ostanu goriti tri (zuta ona kao "engine", crvena za pritisak ulja i crvena ona kao baterija/akumulator). Nakon sto okrenem kljuc jos jednom, odnosno upalim auto, lampice se odmah ugase. Trazio sam po internetu i vecinom ljudi kazu da je to normalno, da je problem samo ako ostanu goriti kad se upali auto, ali mislio sam da vidim ovdje konkretno s nekim ko ima ili je imao taj model auomobila posto se ovo po internetu odnosilo na neke druge aute. :mrgreen:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#619 Re: ford focus

Post by Travnički Noćni Šetač »

Normalno je to...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#620 Re: ford focus

Post by Ned071 »

Focus pravi auto... Samo sta vam znaci to najdurabilan?
:?
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#621 Re: ford focus

Post by Optimist »

daljinski324 wrote:Pozdrav ljudi. imam odnedavno Focusa mk2, 1.6 74 kw i imam jedno pitanje. Kad dam kljucem kontakt, popale se sve lampice standardno i onda kad se ugase ostanu goriti tri (zuta ona kao "engine", crvena za pritisak ulja i crvena ona kao baterija/akumulator). Nakon sto okrenem kljuc jos jednom, odnosno upalim auto, lampice se odmah ugase. Trazio sam po internetu i vecinom ljudi kazu da je to normalno, da je problem samo ako ostanu goriti kad se upali auto, ali mislio sam da vidim ovdje konkretno s nekim ko ima ili je imao taj model auomobila posto se ovo po internetu odnosilo na neke druge aute. :mrgreen:
Jaro nije ti to nesto ok. Trebale bi da ti se ugase i te tri lampice koje ostanu prije paljenja. Kad si zadnji put kontrolisao ulje? Isto tako kad si mijenjao akumulator, tj koliko je star? Uskoro idu hladniji dani, mozda te izda kad se budes najmanje nadao.
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#622 Re: ford focus

Post by Throttle »

Nemoj covjeka lozit bezveze :mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#623 Re: ford focus

Post by mayab »

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#624 Re: ford focus

Post by beni-bu-man »

daljinski324 wrote:Pozdrav ljudi. imam odnedavno Focusa mk2, 1.6 74 kw i imam jedno pitanje. Kad dam kljucem kontakt, popale se sve lampice standardno i onda kad se ugase ostanu goriti tri (zuta ona kao "engine", crvena za pritisak ulja i crvena ona kao baterija/akumulator). Nakon sto okrenem kljuc jos jednom, odnosno upalim auto, lampice se odmah ugase. Trazio sam po internetu i vecinom ljudi kazu da je to normalno, da je problem samo ako ostanu goriti kad se upali auto, ali mislio sam da vidim ovdje konkretno s nekim ko ima ili je imao taj model auomobila posto se ovo po internetu odnosilo na neke druge aute. :mrgreen:
Sve OK, samo pici dalje
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#625 Re: ford focus

Post by nepass1 »

daljinski324 wrote:Pozdrav ljudi. imam odnedavno Focusa mk2, 1.6 74 kw i imam jedno pitanje. Kad dam kljucem kontakt, popale se sve lampice standardno i onda kad se ugase ostanu goriti tri (zuta ona kao "engine", crvena za pritisak ulja i crvena ona kao baterija/akumulator). Nakon sto okrenem kljuc jos jednom, odnosno upalim auto, lampice se odmah ugase. Trazio sam po internetu i vecinom ljudi kazu da je to normalno, da je problem samo ako ostanu goriti kad se upali auto, ali mislio sam da vidim ovdje konkretno s nekim ko ima ili je imao taj model auomobila posto se ovo po internetu odnosilo na neke druge aute. :mrgreen:
ti kao ja kad mi se palila plava lampica za temp u fabiji, a novo auto. i kako god do servisa da vidim sta je ona se ugasi :lol:
Post Reply