ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#476 Re: ford focus

Post by Namce »

Ja posjedujem focusa 2008 FL liniju tdci-ja, još uvijek se zamajac ne čuje, auto ne dimi, turbo ok.. riješio sam se dpf filtera i zatvorio egr...inače nisam išao u ovlašteni servis za forda jer nisam imao nikakvih problema sa autom vec 6 godina osim redovnih servisa koliko je kod mene i pređenih 235k km.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#477 Re: ford focus

Post by Travnički Noćni Šetač »

amar1994 wrote: Moj glas ide za tdci i tacka :D , manje ce i trosit , mozes ga spustit otvorene ispod 4l , pogotovo verzija sa 110ks.
Ocistit karter , odradit.flush i mijenjat ulje svakih 10 hiljada i radit ce.kako treba.

Fokus ko cjelina je bolji jedno 2x od tog brave , da je tako odlican kao sto kazes prodalo bi ih se vise , kosto je bio slucaj sa stilom ali nije :run:
Slažem se u potpunosti... Vozio sam do sada tri focusa sada vozim mondea... i 1,6 od 90 KS i 1,8 od 115 KS i redizajnirani 1,6 sa 8 ventila od 115 KS i plus 1,8 tddi , znači četiri verzije motora ... i samo da dopunim kolegu... Ford Formula 5 w 30 ulje... bez savjeta raznih majstora treba gušće treba rjeđe i slično...
strax
Posts: 56
Joined: 24/02/2011 10:55

#478 Re: ford focus

Post by strax »

Ako je neko radio, koliko izadje veliki servis, benCin 1.6 85 kw?

Koliko dijelovi sami?
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#479 Re: ford focus

Post by kritichar »

Mene interesuje za dizela

ako ima ko iskustva koliko vas je kostao veliki i mali servis za focusa 1.6 tdci?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#480 Re: ford focus

Post by tempuser »

strax wrote:Ako je neko radio, koliko izadje veliki servis, benCin 1.6 85 kw?

Koliko dijelovi sami?
Za 1,4, a sve je to u 5 deka zamjenskim dijelovima kod neovlastenog oko 400-500 KM bez mikroremena koji je nekakav elasticni od 70 KM.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#481 Re: ford focus

Post by Dope_Man »

Meni mali izasao 157 prosle god., radim za par dana ponovo pa cu vidjeti jel se sta promijenilo. Prva generacija 1.8 tdci.
BennyBlanco
Posts: 58
Joined: 01/03/2009 16:30

#482 Re: ford focus

Post by BennyBlanco »

Namce wrote:Ja posjedujem focusa 2008 FL liniju tdci-ja, još uvijek se zamajac ne čuje, auto ne dimi, turbo ok.. riješio sam se dpf filtera i zatvorio egr...inače nisam išao u ovlašteni servis za forda jer nisam imao nikakvih problema sa autom vec 6 godina osim redovnih servisa koliko je kod mene i pređenih 235k km.
druže koji motor je u pitanju i gdje si radio gašenje i zatvaranje egra?
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#483 Re: ford focus

Post by Namce »

2.0 TDCi je u pitanju a EGR sam radio u Beogradu a čujem da sad to radi vrlo korektno i Simanić u Buća potoku.
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#484 Re: ford focus

Post by deda_jr »

Namce wrote:2.0 TDCi je u pitanju a EGR sam radio u Beogradu a čujem da sad to radi vrlo korektno i Simanić u Buća potoku.
Koliko te koštalo to zadovoljstvo ako nije tajna? Kod mene je 2.0 tdci, 2005 godište. I tri sitnice mi se poklopile.. Vrijeme za veliki servis, EGR izbacuje grešku i morati ću raditi reparaciju nepoznatog broja injektora. Sve u svemu između 1000 i 1500 bamova :izet: I još mi danas reče majstor da trebam regler zamijeniti..
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#485 Re: ford focus

Post by konektovan »

deda_jr wrote:
Namce wrote:2.0 TDCi je u pitanju a EGR sam radio u Beogradu a čujem da sad to radi vrlo korektno i Simanić u Buća potoku.
Koliko te koštalo to zadovoljstvo ako nije tajna? Kod mene je 2.0 tdci, 2005 godište. I tri sitnice mi se poklopile.. Vrijeme za veliki servis, EGR izbacuje grešku i morati ću raditi reparaciju nepoznatog broja injektora. Sve u svemu između 1000 i 1500 bamova :izet: I još mi danas reče majstor da trebam regler zamijeniti..
Ako me sjecanje dobro sluzi, kod Simanica je 250 KM egr i dpf off u kompletu, a i kod drugih su slicne cijene.
User avatar
Namce
Posts: 121
Joined: 01/06/2010 00:47

#486 Re: ford focus

Post by Namce »

50€ je bilo rješavanje EGR-a. Za dizne ti mogu preporučiti Vladu iz Laktaša, inače radi samo ford vozila a ima kako valja opremu za dizne.
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#487 Re: ford focus

Post by deda_jr »

konektovan wrote:
deda_jr wrote:
Namce wrote:2.0 TDCi je u pitanju a EGR sam radio u Beogradu a čujem da sad to radi vrlo korektno i Simanić u Buća potoku.
Koliko te koštalo to zadovoljstvo ako nije tajna? Kod mene je 2.0 tdci, 2005 godište. I tri sitnice mi se poklopile.. Vrijeme za veliki servis, EGR izbacuje grešku i morati ću raditi reparaciju nepoznatog broja injektora. Sve u svemu između 1000 i 1500 bamova :izet: I još mi danas reče majstor da trebam regler zamijeniti..
Ako me sjecanje dobro sluzi, kod Simanica je 250 KM egr i dpf off u kompletu, a i kod drugih su slicne cijene.
Hvala!
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#488 Re: ford focus

Post by deda_jr »

Namce wrote:50€ je bilo rješavanje EGR-a. Za dizne ti mogu preporučiti Vladu iz Laktaša, inače radi samo ford vozila a ima kako valja opremu za dizne.
Hvala puno.. Je li može neki kontakt tog Vlade na pp...
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#489 Re: ford focus

Post by deda_jr »

deda_jr wrote:
Namce wrote:50€ je bilo rješavanje EGR-a. Za dizne ti mogu preporučiti Vladu iz Laktaša, inače radi samo ford vozila a ima kako valja opremu za dizne.
Hvala puno.. Je li može neki kontakt tog Vlade na pp...
Ne treba, našao :-D
BennyBlanco
Posts: 58
Joined: 01/03/2009 16:30

#490 Re: ford focus

Post by BennyBlanco »

deda_jr wrote:
deda_jr wrote:
Namce wrote:50€ je bilo rješavanje EGR-a. Za dizne ti mogu preporučiti Vladu iz Laktaša, inače radi samo ford vozila a ima kako valja opremu za dizne.
Hvala puno.. Je li može neki kontakt tog Vlade na pp...
Ne treba, našao :-D
ako možeš da proslijediš i meni kontakt tog vlade

a da se nadovežem na temu egra ja sam radio gašenje upravo kod simanića nakon čega je auto jako nemirno radio, čovjek je regularno uvažio reklamaciju i vratio novac i fabričku mapu jer mi je i na samom početku naglasio da je moj 1.8 tdci specifičan zbog siemens kompjutera pa je moguće da ne uspije mapom ugasiti egr, uglavnom ako neko ima ovaj motor i ima problem sa egrom rečeno mi je da se mora vaditi ecu i na ploči nešto raditi da bi se ugasio pa ako neko zna nekog majstora koji bi to mogao uraditi neka me uputi.
Hvala unaprijed
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#491 Re: ford focus

Post by deda_jr »

ako možeš da proslijediš i meni kontakt tog vlade

a da se nadovežem na temu egra ja sam radio gašenje upravo kod simanića nakon čega je auto jako nemirno radio, čovjek je regularno uvažio reklamaciju i vratio novac i fabričku mapu jer mi je i na samom početku naglasio da je moj 1.8 tdci specifičan zbog siemens kompjutera pa je moguće da ne uspije mapom ugasiti egr, uglavnom ako neko ima ovaj motor i ima problem sa egrom rečeno mi je da se mora vaditi ecu i na ploči nešto raditi da bi se ugasio pa ako neko zna nekog majstora koji bi to mogao uraditi neka me uputi.
Hvala unaprijed[/quote]

Poslao sam ti PP
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#492 Re: ford focus

Post by mad mike »

Je li bolje kupiti Focusa mk2, ili Fiestu zadnju generaciju? godisnje predjem oko 15 hiljada km, uglavnom su to relaciji do 100-150km, 2-3 puta godisnje predjem granicu i to je to ?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#493 Re: ford focus

Post by Dope_Man »

mad mike wrote:Je li bolje kupiti Focusa mk2, ili Fiestu zadnju generaciju? godisnje predjem oko 15 hiljada km, uglavnom su to relaciji do 100-150km, 2-3 puta godisnje predjem granicu i to je to ?
Zavisis sta zelis od auta i koliko ti prostora treba, sa koliko se ljudi inace vozis itd.. Jednostavno se radi o dvije razlicite klase gdje focus nudi vise prostora (dvica nudi znatno vise i od prve generacije) dok je fiesta odlicna za gurat se po gradu jer je mala pa moze se nekad lakse zavuci nego focus.

A druga stvar, mozda i bitnija, je starost i odrzavanje.. ipak je sam mr. Ford na pitanje koje je auto najbolje odgovorio sa: Novo, a Fiestu bi nasao koju godinu mladju za te pare, pa mozda i sa manje kilometara jer focus ces prije uzeti za duzi put, a fiestu za gradsku voznju.. Uglavnom, najbolje prvo sa sobom rijesiti sta zelis, ako mozes pogledaj oba auta, sjedi.. da ti pomogne odluciti, a onda ganjas najbolje odrzavano koje mozes naci za svoj budzet.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#494 Re: ford focus

Post by tempuser »

mad mike wrote:Je li bolje kupiti Focusa mk2, ili Fiestu zadnju generaciju? godisnje predjem oko 15 hiljada km, uglavnom su to relaciji do 100-150km, 2-3 puta godisnje predjem granicu i to je to ?
To su dvije razlicite klase, ti znas sta ti najbolje odgovra, Focus je ipak broj veci, znaci mozda malo zgodniji za duze ture, mada tih 2-3 nije predugo, a sto je mehanike tice, to je sve u 5 deka.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#495 Re: ford focus

Post by mad mike »

Dope_Man wrote:
mad mike wrote:Je li bolje kupiti Focusa mk2, ili Fiestu zadnju generaciju? godisnje predjem oko 15 hiljada km, uglavnom su to relaciji do 100-150km, 2-3 puta godisnje predjem granicu i to je to ?
Zavisis sta zelis od auta i koliko ti prostora treba, sa koliko se ljudi inace vozis itd.. Jednostavno se radi o dvije razlicite klase gdje focus nudi vise prostora (dvica nudi znatno vise i od prve generacije) dok je fiesta odlicna za gurat se po gradu jer je mala pa moze se nekad lakse zavuci nego focus.

A druga stvar, mozda i bitnija, je starost i odrzavanje.. ipak je sam mr. Ford na pitanje koje je auto najbolje odgovorio sa: Novo, a Fiestu bi nasao koju godinu mladju za te pare, pa mozda i sa manje kilometara jer focus ces prije uzeti za duzi put, a fiestu za gradsku voznju.. Uglavnom, najbolje prvo sa sobom rijesiti sta zelis, ako mozes pogledaj oba auta, sjedi.. da ti pomogne odluciti, a onda ganjas najbolje odrzavano koje mozes naci za svoj budzet.
Hvala na odgovoru.Ma i mene to najvise kopka,najčešće vozim kratke relacije do 150km i mislim da je Fiesta idealna za takvu vrstu vožnje ,ali ne bih volio kada se zaputim negdje dalje da se patim sa Fiestom..zbog toga i dolazi Focus u obzir :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#496 Re: ford focus

Post by amar1994 »

mad mike wrote: Hvala na odgovoru.Ma i mene to najvise kopka,najčešće vozim kratke relacije do 150km i mislim da je Fiesta idealna za takvu vrstu vožnje ,ali ne bih volio kada se zaputim negdje dalje da se patim sa Fiestom..zbog toga i dolazi Focus u obzir :)
ako uzmes ecoboost ili 1.6/1.5tdci ne sekiraj se za patnju :thumbup:

recimo , ova je fina :) https://www.olx.ba/artikal/25020988/for ... ovi-model/
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#497 Re: ford focus

Post by mad mike »

A kad smo već kod toga,koji bi mi motor preporučili za Fiestu...Za Focus sam se malo raspitao i mehaničar mi je preporučio da kupim 1.6tdci (66kw)...Kakva je situacija sa Fiestom (benzin) što se održavanja tiče?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#498 Re: ford focus

Post by amar1994 »

1.6 benzin 120ks , 1.0 ecoboost bilo koji , i ovi tdci al 1.5 ili 1.6 :thumbup:

Posto vidim da ces pofino prelazit , trebao bi gledati 1.5 dizel :)
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#499 Re: ford focus

Post by ucenik1234 »

kakva su iskustva sa focusom mk2 2007 benzincima, kako podnose plin, zapeli mi za oko nesto, pa kontam kad bude prilike kupit pa plin staviti? generalno kakva su auta?
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#500 Re: ford focus

Post by Naslovnica »

ucenik1234 wrote:kakva su iskustva sa focusom mk2 2007 benzincima, kako podnose plin, zapeli mi za oko nesto, pa kontam kad bude prilike kupit pa plin staviti? generalno kakva su auta?
Ja sam odustao od Fokusa i generalno od Forda kada sam po forumima saznao da nisu baš za plina, zbog ventila. Bio sam baČio oko na Mondea.
Mada ih viđam s plinom.
Nije mi se dalo rizikovati.
Siguran sam da će ti se javiti neko stručniji i upućeniji.
Post Reply