Fondacija Konrad Adenauer i najbliži saradnik Radovana

Post Reply
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#101

Post by Bea_Trix »

...
Last edited by Bea_Trix on 16/12/2007 18:03, edited 4 times in total.
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#102

Post by luksica »

bea, mislim da si otisla predaleko...nisam nigdje spomenula licnu odgovornost i daleko od toga da neko ko nije direktno ucestvovao i nije odgovaran uopste...ali zato trebas također dokaze.....masa je takvih slucajeva....npr. predmet Željko Mejakić, koji je odgovoran za ratni zlocin protiv civilnog stanovnista u Prijedoru, ali on također odgovara samo za određene radnje koje su potkrijepljene dokazima....da vise ne ulazim u tu tematiku....

Mislim da je tema postala politički nastrojena , a to nije cilj ove teme....

:D :D :D :D :D :D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#103

Post by Bea_Trix »

dobila sam pp od @danas, koja nije vise aktivan clan na forumu. pp je sljedece sadrzine i objavljujem ga po njenoj ljubaznoj molbi:
danas wrote:nema potrebe da napadate luksicu, nasu vajnu moderatoricu :D koja je -- poslije stotina nidje veze i 'zeza-sala' postova -- nasla bas ovu temu i priliku da napise jedan ozbiljan post :D i time pokaze ko je i sta je... :)

kao sto rekoh, ipak ne je ne trebate napadati... jer ona je samo simptom sveprisutne teze (kako u nasem drustvu tako i na ovom forumu) da je NEVIN svako onaj ko nije svojerucno zaklao minimum 35 ljudi, ili sjedio za haubicom minimum 2 godine... a i taj je nevin, dok se ne SPECIFICNO NE DOKAZE da je bas njegova granata srusila kucu ili ubila koje dijete...

luksica je simptom te ublehaske teze da postoji SAMO I JEDINO licna krivica i licna odgovornost, po kojoj onda ni hitler ni karadzic nisu nista krivi, jer zaboga nisu oni LICNO granatrali sarajevo ili trpali ljude u omarsku i ausvic... po toj i takvoj logici, naravno da ovaj dr. pi*de materine nije nista kriv, jer ta logika koja nam oh tako pazi na pravdu i moral ne dopusta da neko moze biti zrtva ideologije, te da svako ko je podrzavao tu i takvu fasisticku ideologiju kao visoko pozicionirani clan institucija i aparatusa koje su tu ideologiju implementirale u praksi -- snosi dio krivice i odgovornosti... jer krivicu izgleda -- i moralnu i intelektualnu -- sada snosi njegova zrtva, koja je kriva sto je ziva i sto prepoznaje svoga dzelata... i naravno, krivica je na probudjenom nacionalizmu nedoklane zrtve, kojoj eto -- pazi sad -- smeta sto je doticni dr. srbin... jer kako bi ista drugo pobogu i smetalo...

dalje, da li treba upirati prst u njemacku fondaciju kad nam i sopstveni 'predstavnici' suruju i lizu se sa tim istim fasistima, i sjede u koalicijama sa njima godinama -- cak i za vrijeme najkrvavijih progona i zlocina... da li treba upirati prst u njemacku fondaciju kad su nam sopstvene institucije pune zlocinaca svih boja i dezena... odgovor je -- da, treba... jer kao sto trazimo od drugih da dignu glas, tako i mi trebamo dici glas -- uvijek i svuda... a ne vaditi se jeftinim floskulama da 'ima i gore'...
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#104

Post by Bea_Trix »

luksica wrote:bea, mislim da si otisla predaleko...nisam nigdje spomenula licnu odgovornost i daleko od toga da neko ko nije direktno ucestvovao i nije odgovaran uopste...ali zato trebas također dokaze.....masa je takvih slucajeva....npr. predmet Željko Mejakić, koji je odgovoran za ratni zlocin protiv civilnog stanovnista u Prijedoru, ali on također odgovara samo za određene radnje koje su potkrijepljene dokazima....da vise ne ulazim u tu tematiku....

Mislim da je tema postala politički nastrojena , a to nije cilj ove teme....

:D :D :D :D :D :D
bogami, luksice ne bih se zaklela (ovo ti sad odgovaram ja licno naravno).

jedna od odlika intelektualca i pedagoskog radnika je visoka moralna odgovornost i humanost. a to je mnogo vaznije za rad sa mladim od sudskih procesa koji cesto nemaju veze sa pravdom. razumijes?
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#105

Post by luksica »

Bea_Trix wrote:dobila sam pp od @danas, koja nije vise aktivan clan na forumu. pp je sljedece sadrzine i objavljujem ga po njenoj ljubaznoj molbi:
danas wrote:nema potrebe da napadate luksicu, nasu vajnu moderatoricu :D koja je -- poslije stotina nidje veze i 'zeza-sala' postova -- nasla bas ovu temu i priliku da napise jedan ozbiljan post :D i time pokaze ko je i sta je... :)

kao sto rekoh, ipak ne je ne trebate napadati... jer ona je samo simptom sveprisutne teze (kako u nasem drustvu tako i na ovom forumu) da je NEVIN svako onaj ko nije svojerucno zaklao minimum 35 ljudi, ili sjedio za haubicom minimum 2 godine... a i taj je nevin, dok se ne SPECIFICNO NE DOKAZE da je bas njegova granata srusila kucu ili ubila koje dijete...

luksica je simptom te ublehaske teze da postoji SAMO I JEDINO licna krivica i licna odgovornost, po kojoj onda ni hitler ni karadzic nisu nista krivi, jer zaboga nisu oni LICNO granatrali sarajevo ili trpali ljude u omarsku i ausvic... po toj i takvoj logici, naravno da ovaj dr. pi*de materine nije nista kriv, jer ta logika koja nam oh tako pazi na pravdu i moral ne dopusta da neko moze biti zrtva ideologije, te da svako ko je podrzavao tu i takvu fasisticku ideologiju kao visoko pozicionirani clan institucija i aparatusa koje su tu ideologiju implementirale u praksi -- snosi dio krivice i odgovornosti... jer krivicu izgleda -- i moralnu i intelektualnu -- sada snosi njegova zrtva, koja je kriva sto je ziva i sto prepoznaje svoga dzelata... i naravno, krivica je na probudjenom nacionalizmu nedoklane zrtve, kojoj eto -- pazi sad -- smeta sto je doticni dr. srbin... jer kako bi ista drugo pobogu i smetalo...

dalje, da li treba upirati prst u njemacku fondaciju kad nam i sopstveni 'predstavnici' suruju i lizu se sa tim istim fasistima, i sjede u koalicijama sa njima godinama -- cak i za vrijeme najkrvavijih progona i zlocina... da li treba upirati prst u njemacku fondaciju kad su nam sopstvene institucije pune zlocinaca svih boja i dezena... odgovor je -- da, treba... jer kao sto trazimo od drugih da dignu glas, tako i mi trebamo dici glas -- uvijek i svuda... a ne vaditi se jeftinim floskulama da 'ima i gore'...

Bea, ovo je forumash danas bila postavila, pa izbrisala ...i po tom pitanju sam se izjasnila....:)


eto dosta za danas o ovoj temi....pozdravcic :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#106

Post by xon_sa »

Kakvog li apsurda, politicki nastrojena tema na forumu politika :D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#107

Post by Bea_Trix »

nisi mi na gornji post odgovorila, ali eto ... :D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#108

Post by Bea_Trix »

@Suicidal Siberian

nisam ja nikakvo VI. crta, voz.
a to sto je on "igrao" za protivničku ekipu je vaš problem....
kao prvo, kakvu protivnicku ekipu on "igrao" ?? meni rat nije igra. u ratu su ubijali ljude, u ratu sam ostala bez mnogo toga i nisam jedina. meni RAT nije bio IGRA, a ne bi trebao ni tebi biti, ma gdje bio taj rat, ma koliko daleko ti od njega bio.

Opet grijesis...tu etiketu ste mu VI prišili u onom momentu kada je postavljeno pitanje njegove uloge u ratu iznad njegove kompetentnosti...a kad kazem VI, mislim na to da ste uperili prst u pogrešnom smjeru...ti nisi moja...a pogotovo dotični profesor...
ovo sam napisala u jednom postu, pa cu ponoviti, jer vidim da mi podmeces neke stvari koje nikada nisam rekla i odgovaras postom koji govori vise o tebi nego o temi:
jedan od vidova borbe protiv zivota u ovako apsurdnoj sredini je i OBRAZOVANJE i to ono KVALITETNO. stipendiranje studenata, od strane ovakve organizacije kao sto ova jedan je od vidova pomoci u osposobljavanju mladih ljudi suocenih danas, kroz skolovanje i posao, sa ovakvim apsurdima.

a onda - stavljanje sefa kabineta ratnog zlocinca u redove ljudi koji pomazu postratnoj djeci i studentima, dolazi kao saka u lice i u dignitet.
nisam ga ja posadila u radovanov kabinet tokom agresije na BiH. ah da, izvinjavam se, on je najkompetentniji od pripadnika srpskog naroda. bas on. kako sam samo mogla zaboraviti na njegovu kompetentnost. dapace, toliko je kompetentan da je svakom svojom celijom zasluzio da bosanskoj djeci svih nacionalnosti dijeli stipendije :) aferim :)

opet ponavljam: danas si podoban predstavnik naroda i iznimno kompetentan samo ako si pripadnik NACIonalisticke struje tog naroda i po mogucnosti moralni sudionik u genocidu.

to sto ti podrzavas je CIRKUS a ne ravnopravnost i jedan nemilosrdni odnos prema bosni i svim njenim gradjanima. takvom jednom cirkuskom logikom cemo jednom zivjeti u svijetu u kojem stipendije dodjeljuje saradnik ratnog zlocinca a kriminalac Caco se slavi kao ratni heroj, branitelj. jednoga dana, u svim komisijama, sjedit ce kompetentni zlocinci.

a ti ces doci sa svojim uzvisenim diskursom koji ovdje u ovom postu prosipas, da nam sa daljine kazes kako treba da zivimo. aferim.
Last edited by Bea_Trix on 16/12/2007 19:12, edited 8 times in total.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#109

Post by Shoshana »

@Luksica

Prvo si napala forumase da raspiruju nacionalnu mrznju. Mada je kritika jasno bila upucena na racun cinjenice da sef kabineta Radovana Karadzica sjedi u komisiji za dodjelu stipendija uvazene organizacije, ti reagujes komentarima tipa "smetaju vam pripadnici Srpske nacionalnosti" - cime upravo ti potpirujes nacionalnu mrznju i izjednacavas sve Srbe sa covjekom ciji je posao tokom tri godine bio omoguci Radovanu da organizuje svoj 'radni dan' (citaj ubijanje i etnicko ciscenje).

Zatim 'branis' fondaciju - napadajuci forumase da bespotrebno blate tu istu fondaciju. Mada je malo tesko razluciti da li tezinu stavljas na rijec 'bespotrebno' ili na rijec 'blate' - ali odgovor je isti. Prvo, niko nicim nije blatio fondaciju. Drugo - ako necemo kritikovati fondaciju u cijoj komisiji sjedi bliski saradnik Radovana Karadzica......koga cemo? Pa nije ga moja baba tu postavila, nego bas ta fondacija. I mani se suplje da 'fondacija nije znala'. Ne radi se tu o fondaciji koja se bavi uzgojem limuna u umjerenoj klimatskoj zoni - nego o fondaciji cije osnovno polje djelovanja jeste upravo politika. Kao sto neko rece - duznost im je bila da znaju, i ako su vec napravili propust - duznost im je da se izvine i koriguju svoje greske. I jos ti smeta sto ih 'javno' napadamo... Trebamo li ih tajno napadati??? Taj nas je servilni mentalitet i doveo ovdje gdje jesmo... Neka, cuti, pusti, nemoj, psssttt... Ti mozes tako, ako ti savjest to dozvoljava, ima ljudi koji koji imaju bar malo dostojanstva sacuvanog...

A da li je reakcija 'bespotrebna' je posebna prica. Tebi ne smeta sto je bliskom saradniku najveceg koljaca na ovim prostorima u modernom vremenu ukazana cast da sjedi u istaknutoj organizaciji ciji je osnovnni cilj pomoci nam... Nama smeta, i niti ti niti KAS niti iko drugi na kugli zemaljskoj ima pravo doci i reci nam sta treba da nas vrijedja, a sta ne treba da nas vrijedja...

Mene licno uopste ne zanimaju ni tvoji motivi, ni tvoje licne emocije spram cijelog slucaja - ali najljepse te molim da prestanes da nam omalovazavas inteligenciju pokusavajuci nam prodati ono Marjanovo pod bubrege.
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#110

Post by klif »

klif wrote:Sehr geehrte Frau Dr. Krause!

Als wir erfahren haben, dass Herr Dr. Mile Dmičić, Professor für Verfassungsrecht an der Universität von Banja Luka und Richter des Verfassungsgerichtshofes der Republik Srpska, zum Kommissionsmitglied zur Auswahl der Stipendiaten der in Bosnien und Herzegowina von Ihnen geleiteten und in diesem Land hoch angesehenen Organisation „Konrad Adenauer Stiftung“ bestellt wurde, hat uns diese Tatsache bestürzt.

Der Grund dafür liegt in der Tatsache, dass Herr Dr. Dmičić im Zeitraum 1992 bis 1995 der Kabinettsleiter von niemand geringerem als Radovan Karadžić, dem meist gesuchten Kriegsverbrecher gewesen ist, dem als Präsident der Republik Srpska Kriegsverbrechen in größtem Ausmaß zur Last gelegt werden.

Für viele EinwohnerInnen von Bosnien und Herzegowina ist dieser Umstand unannehmbar, da Herr Dr. Dmičić im Zuge der Ausübung seiner Tätigkeit als Kabinettsleiter von Radovan Karadžić mit allen Aktivitäten seines Vorgesetzten, somit auch mit Erlassung von Befehlen, welche zu Begehung von Kriegsverbrechen geführt haben, am besten vertraut war oder von diesen zumindest hätte wissen müssen.

Sein weiterer Verbleib an dieser Position in der von Ihnen vertretenen Organisation wirft einen großen Schatten auf Ihr gesamtes Vorhaben und stellt die Objektivität des Auswahlverfahrens der BewerberInnen in Frage. Solche von Ihnen getroffenen Entscheidungen erschweren den Prozess der Vergangenheitsbewältigung in Bosnien und Herzegowina wesentlich.

Mit vorzüglicher Hochachtung,


besorgte BürgerInnen von Bosnien und Herzegowina
"Poštovana gospođo dr. Krause!

Zaprepašteni smo saznanjem da je gospodin dr. Mile Dmičić, profesor ustavnog prava na Univerzitetu Banja Luka i sudija Ustavnog suda Republike srpske, postavljen za člana komisije za izbor stipendista iz Bosne i Hercegovine organizacije "Fondacija Konrad Adenauer" kojom Vi rukovodite i koja u ovoj zemlji uživa visoki ugled.

Razlog za to leži u činjenici da je gospodin dr. Dmičić u periodu od 1992. do 1995. godine bio šef kabineta nikog drugog do Radovana Karadžića, najtraženijeg ratnog zločinca, kome se kao predsjedniku Republike srpske stvaljaju na teret najveći ratni zločini.

Za mnoge stanovnike BiH je ova okolnost neprihvatljiva, pošto je gospodin dr. Dmičić u okviru izvršavanja svoje djelatnosti šefa kabineta Radovana Karadžića bio u potpunosti upoznat ili u najmanju ruku morao biti upoznat sa svim aktivnostima svoga pretpostavljenog, pa tako i sa izdavanjem naređenja koja su vodila do izvršavanja ratnih zločina.

Njegov ostanak na ovoj poziciji u okviru organizacije koju predstavljate baca veliku sjenu na cjelokupne namjere Vaše organizacije i dovodi u pitanje objektivnost u postupku izbora kandidata. Takve Vaše odluke bitno otežavaju proces prevladavanja prošlosti u Bosni i Hercegovini.

S visokim poštovanjem,

zabrinuti građani BiH"
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#111

Post by Bosanac sa dna kace »

haj dajte na koje adrese da to saljemo
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#112

Post by Bea_Trix »

Bosanac sa dna kace wrote:haj dajte na koje adrese da to saljemo
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#113

Post by Shoshana »

Bea_Trix wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:haj dajte na koje adrese da to saljemo
Adrese su na dnu pocetnog posta...
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#114

Post by Bea_Trix »

Shoshana wrote:@Luksica

Prvo si napala forumase da raspiruju nacionalnu mrznju. Mada je kritika jasno bila upucena na racun cinjenice da sef kabineta Radovana Karadzica sjedi u komisiji za dodjelu stipendija uvazene organizacije, ti reagujes komentarima tipa "smetaju vam pripadnici Srpske nacionalnosti" - cime upravo ti potpirujes nacionalnu mrznju i izjednacavas sve Srbe sa covjekom ciji je posao tokom tri godine bio omoguci Radovanu da organizuje svoj 'radni dan' (citaj ubijanje i etnicko ciscenje).

Zatim 'branis' fondaciju - napadajuci forumase da bespotrebno blate tu istu fondaciju. Mada je malo tesko razluciti da li tezinu stavljas na rijec 'bespotrebno' ili na rijec 'blate' - ali odgovor je isti. Prvo, niko nicim nije blatio fondaciju. Drugo - ako necemo kritikovati fondaciju u cijoj komisiji sjedi bliski saradnik Radovana Karadzica......koga cemo? Pa nije ga moja baba tu postavila, nego bas ta fondacija. I mani se suplje da 'fondacija nije znala'. Ne radi se tu o fondaciji koja se bavi uzgojem limuna u umjerenoj klimatskoj zoni - nego o fondaciji cije osnovno polje djelovanja jeste upravo politika. Kao sto neko rece - duznost im je bila da znaju, i ako su vec napravili propust - duznost im je da se izvine i koriguju svoje greske. I jos ti smeta sto ih 'javno' napadamo... Trebamo li ih tajno napadati??? Taj nas je servilni mentalitet i doveo ovdje gdje jesmo... Neka, cuti, pusti, nemoj, psssttt... Ti mozes tako, ako ti savjest to dozvoljava, ima ljudi koji koji imaju bar malo dostojanstva sacuvanog...

A da li je reakcija 'bespotrebna' je posebna prica. Tebi ne smeta sto je bliskom saradniku najveceg koljaca na ovim prostorima u modernom vremenu ukazana cast da sjedi u istaknutoj organizaciji ciji je osnovnni cilj pomoci nam... Nama smeta, i niti ti niti KAS niti iko drugi na kugli zemaljskoj ima pravo doci i reci nam sta treba da nas vrijedja, a sta ne treba da nas vrijedja...

Mene licno uopste ne zanimaju ni tvoji motivi, ni tvoje licne emocije spram cijelog slucaja - ali najljepse te molim da prestanes da nam omalovazavas inteligenciju pokusavajuci nam prodati ono Marjanovo pod bubrege.
dzaba shoshana to prodavanje pazi ovu genijalnost:

kaze, moj problem sto je ovaj profesor "igrao za protivnicku ekipu". mozes misliti metafore. rat je igra. u kojoj stradase stotine hiljada ljudi.

igrali se malo genocida. igrali se malo granatiranja djece sto su se grudala i sankala. malo se igrali rata.

i opet ne kontam ko li su mu ti VI u koje me svrstava... uperili prst. aha, pa da, tvoja ga je baba stavila u kabinet radovana karadica

svaka cast...
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#115

Post by Shoshana »

Bea_Trix wrote: dzaba shoshana to prodavanje pazi ovu genijalnost:

kaze, moj problem sto je ovaj profesor "igrao za protivnicku ekipu". mozes misliti metafore. rat je igra. u kojoj stradase stotine hiljada ljudi.

igrali se malo genocida. igrali se malo granatiranja djece sto su se grudala i sankala. malo se igrali rata.

svaka cast...
Ma nemam rijeci... mene ovo vise i ne ljuti, samo me grozno rastuzi :(
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#116

Post by emmiirr »

Ljudi ove silne prepirke za Luksicom i ostalima ustvari jedina na ruku ide doticnom SEFU KABINETA i mislim da se upustamo i politikanstvo.
Situacije je ovdje cista kao suza, pojedinci se samo prave ljudi, a i njima je jasno o cemu se zapravo radi i zbog cega je ova tema pokrenuta.
Zato molim forumase da zaista uradimo nesto "opipljivo".

Prije svega mislim da bi trebali ovim putem zahtijevati da se ova vijest prense na sarajevo-x.com portalu. U tom eventualnom clanku ne treba zauzimati nikakav kritican stav, vec treba samo prenijeti ovu informaciju i pustiti javnosti da sama donese sud o ovom skandalu.

Zatim bi se ovdje trebale postaviti relevantne e-mail adrese da svako ko zeli posalje svoje reagovanje.

Pozdrav
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#117

Post by Bea_Trix »

mislim, podforum je politika, ne znam zasto je tema ovdje postavljena ako se nece raspravljati politicki :?

sto nije na Nauci i edukaciji?

ovo je forum i moze se raspravljati sa kojom god osobom, sa svakim forumasem koji ti replicira, na zadatu temu. a doticni profa i njemacka fondacija su u tema. naravno, na civiliziran nacin.

i sad su forumasi za to krivi...

naravno, mediji ce itekako biti obavijesteni.
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#118

Post by emmiirr »

Ja sam evo poslao pismo Oslobodjenu, Avazu i Danima.
Mislim da bi bilo dobro da jos ljudi posalje dopis ovim i ostalim printanim medijima u BiH.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#119

Post by pitt »

emmiirr wrote:Ja sam evo poslao pismo Oslobodjenu, Avazu i Danima.
Mislim da bi bilo dobro da jos ljudi posalje dopis ovim i ostalim printanim medijima u BiH.
njemackim treba najvise.......nema nista gore nego vatra i popara na domacem terenu :D:D:D:D:D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#120

Post by Bea_Trix »

pitt wrote:
emmiirr wrote:Ja sam evo poslao pismo Oslobodjenu, Avazu i Danima.
Mislim da bi bilo dobro da jos ljudi posalje dopis ovim i ostalim printanim medijima u BiH.
njemackim treba najvise.......nema nista gore nego vatra i popara na domacem terenu :D:D:D:D:D
hm, mislim da sam pokrila ostale :D no, mislim - pa nek oni kopaju sta je i kako je, je li tako?

fino, kraj price.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#121

Post by tempora »

Evo probat cemo napisati i na holandskome, pa pokusati ukljuciti sto vise okoline da posalje pismo protesta.

Beatrix, ja sam licno spomenula Paravca, ne da bih relativirala ovaj slucaj,( toliko bezobrazna ne mogu biti) vec kako bih rekla da su na zalost normativi vec davno uspostavljeni, a da i ovaj slucaj iznova pokazuje dokle nas je dovela nasa inferiornost.Ali sam isto tako rekla, da je krajnje pozitivno da se proslijedi ovaj protest.
Da, zasigurno ima ljudi koji su aktivni po ovakvim pitanjima i da, zasigurno se bore da zlocinci budu prikazani svuda u svijetu.Ali osvrcuci se na svoju okolinu,pocev od one najblize, ja sa velikim strahom i tugom zapazam da je ipak mali broj onih koji se zele pomaci iz mrtve tacke.Mnogi ljudi su ostali paralizovani u zlu koje im je nanijeto i nisu kadri da bilo sto ucine.Sto je i razumljivo.
A opet mnogi drugi iz kojekakvih drugih razloga, ne zele dati svoj glas protiv ovakvih ljudi.Mnogo je u tome pomogla inferiornost medija i vlasti koja svih ovih godina ne cini nista -pa je vrlo vjerovatno da mnogi od nas ne poznaju sva ta imena, zbog kojih vrijedi ustati i uputiti protest.I to je jedan od mozda najvecih problema.Mi smo duzni da saznajemo i da cinimo ono sto je u nasoj moci.Ali premalo smo na zalost obavjesteni da bi smo se organizovali u sto vecem broju i tako nasi protesti dobili na snazi.( jedan od primjera je recimo moje neznanje da je vlasnik baste u Ferhadiji zlocinac koji je pocinio zlodjela u Grabovici, ali je po zaslugama dobio taj prostor i sada mase ljudi svakodnevno piju kafu ne razmisljajuci i vrlo vjerovatno ne znajuci da ostavljaju novac jednom ratnom zlocincu) I zbog toga mislim da nemamo nista od silnih intelektualaca tj od sto boljeg obrazovanja- koji su uzurbani u svojim karijerama -a koji su premalo ili nikako obavjesteni da bi iskoristili svoje pozicije i ucinili ono,sto nam je svima duznost.
Zbog toga bi mozda bilo dobro, da ako nista, ovdje, neko svako malo objavi info na ono sto naidje, pa da se organizujemo i cinimo sto mozemo.

Sto se tice lutkice, ona i njeno razmisljanje moze samo da mi bude podstrek da ne padnem u apatiju i da ne pomislim da je sve beznadezno.
Lutkica je u ovoj situaciji negativni faktor koji ce imati pozitivan efekat.Da se ne zaboravi!
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#122

Post by tempora »

pitt wrote:
emmiirr wrote:Ja sam evo poslao pismo Oslobodjenu, Avazu i Danima.
Mislim da bi bilo dobro da jos ljudi posalje dopis ovim i ostalim printanim medijima u BiH.
njemackim treba najvise.......nema nista gore nego vatra i popara na domacem terenu :D:D:D:D:D
Znaci da saljemo na njemackom?
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#123

Post by Bea_Trix »

dupli...
Last edited by Bea_Trix on 17/12/2007 00:35, edited 3 times in total.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#124

Post by basta sljezove boje »

luksica wrote:bea, mislim da si otisla predaleko...nisam nigdje spomenula licnu odgovornost i daleko od toga da neko ko nije direktno ucestvovao i nije odgovaran uopste...ali zato trebas također dokaze.....masa je takvih slucajeva....npr. predmet Željko Mejakić, koji je odgovoran za ratni zlocin protiv civilnog stanovnista u Prijedoru, ali on također odgovara samo za određene radnje koje su potkrijepljene dokazima....da vise ne ulazim u tu tematiku....

Mislim da je tema postala politički nastrojena , a to nije cilj ove teme....

:D :D :D :D :D :D
ti se meni beskrajno gadis :x

taj Meakic kojeg ovdje spominjes je osobno silovao moju poznanicu :x

kako te nije stid Boga?

p.s. za neupucene: Zeljko Meakic je psihopata koji je sa svojih 18 godina bio upravnik logora Omarska. Tamo su bile zatocene i zene nad kojima se Meakic izivljavao, udarao ih, silovao, radio sto mu se prohtjelo. Kada je Crveni kriz dosao obici logor Meakic je osobno sakrio 5 zena koje su bile u najgorem stanju. Jednoj od njih je jedina krivica bila sto se zvala Aida i sto je bila izuzetno lijepa. Neke od ovih zena su zavrsile na neuropsihijatrijskim klinikama. Meakic za neka silovanja nikad nece ni odgovarati jer je psihicko stanje svjedokinja takvo da prema Krivicnom zakonu ne moze biti uzeto u obzir. To je okolnost na koju se luksica i ostali advokati cetnika na sudu pozivaju. Djela postoje, ali se ne mogu dokazati jer su zlocinci tako udesili zrtve da one ne mogu svjedociti :(
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#125

Post by Bea_Trix »

mislim da je ova tema prije nekoliko stranica postala rasprava o tome koliko snage, obraza i volje imamo da gledamo sve vise i vise poznatih zlocinackih faca u nasim institucijama.

ako je to buducnost bosne, onda je crna, jako crna. i nema te fondacije i te nakaradne politicke korektnosti koja ce to promijeniti, pa ni logikom koju mi je kratko i jasno predstavio Suicidni, niti onom kojom se vodi luksica.

kako god da se zavrsi ova prica, konstantno se mora biti svjestan da mozda sretanje u autobusu ili predsjednistvu ili kaficu ili policijskoj stanici sa ratnim zlocincima jeste nasa STVARNOST.

sama cinjenica, medjutim, da je nesto stvarnost ne cini okolnosti koje su do takvog reda stvari dovele nedodirljivim, neprikosnovenim, bozanskim. stvarnost, ova pred nama, je tu da se mijenja. uvijek i stalno. i ta svijest ima vrlo malo veze sa luksicinim stavovima o ljudima na odredjenim mjestima u odredjeno vrijeme - u stvari ima. nista drugo u OVOM vremenu i na OVOM mjestu ne preostaje nego da stalno budemo svjesni. nesvijest i letargija je dovela medju nas zlocince i kriminalce koji nam sad rukovode zivotom.

i basta, mislim da si sad pretjerala, jer kreces na licne uvrede.
Post Reply