Foci vraceno prijeratno ime.

Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#51

Post by Cpncku »

Pravda30 wrote:
Cpncku wrote:
Šta to bješe Foča?
http://www.focaci.com/index.php
Zar ne rekosmo da se Foča zvala Hoča?

Ne počinje istorija Foče od dolaska Turaka, već još ranije!
Harmonika
Posts: 103
Joined: 25/09/2004 12:59

#52

Post by Harmonika »

Sad sa izmjenjenim licnim opisom. Zasto?
Pravda30
Posts: 519
Joined: 15/02/2004 00:00
Contact:

#53

Post by Pravda30 »

Cpncku wrote:
Pravda30 wrote:
Cpncku wrote:
Šta to bješe Foča?
http://www.focaci.com/index.php
Zar ne rekosmo da se Foča zvala Hoča?

Ne počinje istorija Foče od dolaska Turaka, već još ranije!
Jah ,jah.. ko o cemu no kurva o postenju, vojnik o kraju vojnog roka, dak o raspustu i vlah o historiji....

Ne prospaj se bezveze. O kakvim ces ti historijskm faktima da pricas? pokusate da promjenite ime jednog grada u Smrdinje i sad ces ti da pricas kako je nekad bilo i da se zalazes za toboznju pravdu?

Hajmo setnja!
Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#54

Post by Cpncku »

Pravda30 wrote:
Cpncku wrote:
Zar ne rekosmo da se Foča zvala Hoča?

Ne počinje istorija Foče od dolaska Turaka, već još ranije!
Jah ,jah.. ko o cemu no kurva o postenju, vojnik o kraju vojnog roka, dak o raspustu i vlah o historiji....

Ne prospaj se bezveze. O kakvim ces ti historijskm faktima da pricas? pokusate da promjenite ime jednog grada u Smrdinje i sad ces ti da pricas kako je nekad bilo i da se zalazes za toboznju pravdu?

Hajmo setnja!
Jah, a ti si mi multietnican i tolerantan do bola! Eto, Sarajevo niti Zenica niti Maglaj itd ne promijenise imena u "bosnjacki", ali u njima nema Srba za nabrojati na prste jedne ruke. Toliko ste mi vi Bosnjaci multietnicki!
Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#55

Post by Cpncku »

zmijaIzmaj wrote:mislila sam da ce komparacija biti izmedju testisa i teslica, al bih u krivu...naravno da je ovo veliki korak naprijed, pogotovo ljudima koji su iz tih gradova, da se, pa makar i sluzbeno za sada, stvari nazivaju pravim imenima...i naravno da mi smetaju nacionalni prefiksi tamo gdje im nije mjesto i tamo gdje su nametnuti...smjesne su izjave "ljudi" po ulicama istocnog sarajeva, koji se pozivaju na pravo izbora i referenduma, kao oni osjecaju da im se nanijela nepravda zato sto se lukavica ili dio dobrinje ne zove srpsko sarajevo...

totalno je druga stvar ismijavati se rezultatima ljudske gluposti (najblaze receno, da ne kazem genocida) i tvog ismijavanja (cirilico) drzave u kojoj zivis...to ti nekako dodje ko da pljujes po sebi...bosa i hercegovna...ma jedino sto je smijesno jesi ti i tvoa percepcija koja se ogleda u tome da oko 1 000 000 pravoslavaca (koji zive u BiH, slobodna procjena) nazivas govnima...i sebe medju njima...

hej focak, pozdrav, zemljace
Onda po toj tvojoj logici, svi koji Republiku Srpsku nazivaju Republikom Sumskom vrijedjaju i njenen stanovnike bosnjacke nacionalnosti. isto vazi i za Srbinje=Smrdinje komparaciju.
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#56

Post by Sarajevska Princeza »

Cirilo :D Da ja tebe pitam - jesi li ti bio u BH za vrijeme rata? I GDJE? :D
Hajd budi posten i reci to = pa cemo onda dalje da vidimo. I koja je tvoja drzava? :D
Pravda30
Posts: 519
Joined: 15/02/2004 00:00
Contact:

#57

Post by Pravda30 »

Jah, a ti si mi multietnican i tolerantan do bola! Eto, Sarajevo niti Zenica niti Maglaj itd ne promijenise imena u "bosnjacki", ali u njima nema Srba za nabrojati na prste jedne ruke. Toliko ste mi vi Bosnjaci multietnicki!

Grigorije DURIĆ, episkop zahumsko-hercegovački i primorski, Trebinje

...Bilo je, dakle, gluposti sa svih strana, ali najveća glupost je bila biti lojalan ludim ljudima. Sjećate se kakva je glupost i nesreća bio izlazak Srba iz Sarajeva nakon Dejtona. Čija je to bila ideja, šta to znači? Da li je to prouzrokovao strah koji je u sebi nosio čovjek koji je preživio rat? Tada je otišlo 200.000 Srba.....

http://www.danas.org/programi/most/2004 ... 060432.asp



Eto ko je kriv za isljenje srba iz Sarajeva, Maglaja, Tuzle itd....
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#58

Post by vodolija_33 »

Ma ljudi, za sve je kriv Azem Vljasi i oni njegovi šiptari :D :D :D

Da se oni nisu drznuli da traže pravo glasa, nikada srbi ne bi Slobu izabrali a samim tim on ne bi bio u poziciji da ga ti šiptari tako izlude pa da on krene po ex Yugi da puca (a sve u afektu! :D ) i da nakon određenog vremena srbi Foči daju ime Svrbinje!!! :D :D :D

Jel' tako Turčine ;-)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#59

Post by Sarajevska Princeza »

zmijaIzmaj wrote:RS i srbinje su nametnuti termini, i nikad ne bi postojali da nije bilo rata i genocida...u vrijeme kad su nastali tamo nije bilo nesrba jer su ih srbi pobili i protjerali tako da se zna na koga se odnosi naziv smrdinje...vidis, sad ljudi koji se vracaju svojim kucama, vracaju se u focu :-D ...period najvece dekadance tog grada jeste period kada se zvalo srbinje, you must be proud
:lol: Ma to su ljudi bez obraza. :D Za njih je to mentalna tortura sto je FOCA dobila svoj prijasnji naziv. :D

FOCA =Image
Last edited by Sarajevska Princeza on 27/09/2004 15:50, edited 1 time in total.
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#60

Post by Sarajevska Princeza »

Cirilo = Image
Harmonika
Posts: 103
Joined: 25/09/2004 12:59

#61

Post by Harmonika »

Princezo,
Divim se tebi i tvojoj istrajnosti. Iskrene cestitke i najljepse zelje.
Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#62

Post by Cpncku »

Moja država je Republika Srpska u Uniji BiH, a ako Bog da, i u EU.(odgovor Sarajevskoj princezi).

A može i Kraljevina Srpska (jer, naime, ako Srbija postane kraljevina, RS po dejtonu ima pravo preko specijalnih odnosa biti u personalnoj uniji sa Srbijom, bar tako tumači Vuk Drašković :-D

Nemam ja ništa protiv naziva Hvoča, Hoča (ja pak imam podatke da je Hoča bila nazvana po manastiru Velika Hoča u Metohiji odakle je i naseljena) ili Foča, ali neka onda bude Foča a ne Foća !!!
Zna se šta je gramatika !

Kada ćete jednom naučiti razlikovati č i ć?

Nemojte nas brukati po Evropi, pa da ni govoriti ne znate. A tako nam je ovaj naš srpsko-bosansko-hrvatski lijep jezik.
Last edited by Cpncku on 27/09/2004 16:18, edited 1 time in total.
Harmonika
Posts: 103
Joined: 25/09/2004 12:59

#63

Post by Harmonika »

Cpncku wrote:Moja država je Republika Srpska u Uniji BiH,a ako Bog da, i u EU.(odgovor Sarajevswkoj princezi).

Nemam ja ništa protiv naziva Hvoča, Hoča (ja pak imam podatke da je Hoča bila nazvana po manastiru Velika Hoča u Metohiji odakle je i naseljena) ili Foča, ali neka onda bude Foča a ne Foća !!!
Zna se šta je gramatika !

kada ćete jednom naučiti razlikovati č i ć?
Mi to volimo mekano.
Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#64

Post by Cpncku »

Harmonika wrote:
Cpncku wrote:Moja država je Republika Srpska u Uniji BiH,a ako Bog da, i u EU.(odgovor Sarajevswkoj princezi).

Nemam ja ništa protiv naziva Hvoča, Hoča (ja pak imam podatke da je Hoča bila nazvana po manastiru Velika Hoča u Metohiji odakle je i naseljena) ili Foča, ali neka onda bude Foča a ne Foća !!!
Zna se šta je gramatika !

kada ćete jednom naučiti razlikovati č i ć?
Mi to volimo mekano.
jedno je šta voliš, a drugo je šta je pravilno!
Harmonika
Posts: 103
Joined: 25/09/2004 12:59

#65

Post by Harmonika »

Moj racunar ne podrzava ispravnu cirilicu.
Pravo i pravila su uspostavljeni da se krse.
Zato postoje uciteljice i pravnice.
Mnogo toga je prekrsteno pa se opet vraca u prvobitno stanje.
Ti si nekada bio Turcin. Vise to nisi. Zadrzao si samo turcizme i nesto DNK.
Last edited by Harmonika on 27/09/2004 16:28, edited 1 time in total.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#66

Post by vodolija_33 »

Cpncku wrote:Moja država je Republika Srpska u Uniji BiH, a ako Bog da, i u EU.(odgovor Sarajevskoj princezi).

A može i Kraljevina Srpska (jer, naime, ako Srbija postane kraljevina, RS po dejtonu ima pravo preko specijalnih odnosa biti u personalnoj uniji sa Srbijom, bar tako tumači Vuk Drašković :-D

Nemam ja ništa protiv naziva Hvoča, Hoča (ja pak imam podatke da je Hoča bila nazvana po manastiru Velika Hoča u Metohiji odakle je i naseljena) ili Foča, ali neka onda bude Foča a ne Foća !!!
Zna se šta je gramatika !

Kada ćete jednom naučiti razlikovati č i ć?

Nemojte nas brukati po Evropi, pa da ni govoriti ne znate. A tako nam je ovaj naš srpsko-bosansko-hrvatski lijep jezik.
:? zar u Evropi koriste č i ć???? :-? Možda ne mislimo na istu Evropu, jer u ovoj za koju ja znam RS nema šanse ni pod tačkom razno :D
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#67

Post by violentjack »

Ma..snovi su lijepi CRP ILI SRPSKI

Ali ..ako se igras rata budes opecen i zavrsis na traktoru..tako ili dodi pameti..ili pakuj se preko Drine
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#68

Post by Sarajevska Princeza »

Sarajevska Princeza wrote:Cirilo :D Da ja tebe pitam - jesi li ti bio u BH za vrijeme rata? I GDJE? :D
Hajd budi posten i reci to = pa cemo onda dalje da vidimo. I koja je tvoja drzava? :D
Jesi li mi odgovorio na SVA pitanja kako sam pitala ? bez objasnjavanja u detalje, vec direktno.
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#69

Post by Sarajevska Princeza »

Harmonika wrote:Princezo,
Divim se tebi i tvojoj istrajnosti. Iskrene cestitke i najljepse zelje.
A ko mi upucuje sve ovo? :lol: Hvala lijepo :D
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#70

Post by Sarajevska Princeza »

Cpncku wrote:Moja dr¾ava je Republika Srpska u Uniji BiH, a ako Bog da, i u EU.(odgovor Sarajevskoj princezi).
Nisam te pitala gdje je smjestena tvoja drzava.

- navedi ime - i nista vise.
Koja je tvoja drzava?
Last edited by Sarajevska Princeza on 27/09/2004 17:03, edited 1 time in total.
Harmonika
Posts: 103
Joined: 25/09/2004 12:59

#71

Post by Harmonika »

To je bilo od srca bez zadnje namjere.
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#72

Post by Sarajevska Princeza »

Harmonika wrote:To je bilo od srca bez zadnje namjere.
Eh ako je od srca to je nesto posebno. :)




Image God bless Bosnia.
Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#73

Post by Cpncku »

Одговор Сарајевској Принцези:

Моја држава је РЕПУБЛИКА (ИЛИ КРАЉЕВИНА) СРПСКА!

Може и у овом облику, али драже би ми било да вам вратимо Сребреницу, Жепу, Зворник, а да заузврат добијемо прије рата етнички компактне српске територије Дрвар, Грахово, Гламоч и Бос.Петровац.

Али, шта је, ту је, може и овако...

Јесам ли сад прецизно одговорио?

А око ратних тема можемо попричати кад сви буду исказали своје (не)учешће, а не само мене да ''навлачиш'' на ту причу.
Harmonika
Posts: 103
Joined: 25/09/2004 12:59

#74

Post by Harmonika »

U dobro Ti zdravlje i srecu nasa Princezo. :)
Post Reply