Foca - Bio jednom jedan grad

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#101 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by Prolaznick »

ing-ecc wrote: A djes ti pec'o ribu, na Drini ili na Ćehotini?? :P


Čini mi se da nje "pec'o", već "pacala"... !
A bogzna gdje. Najvjerovatnije - kod nekog privatnika ! :?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#102 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by SmokingMan »

Rodoljub wrote:Onj grad što ga ti Kifla nosiš u sjećanju sigurno više ne postoji. Tome su pridonijeli i oni koji su nakon rata pošto zašto prodavali stanove i kuće po Foči. Oni su takoreći pomogli da se etničko čišćenje i faktički/gruntovno privede kraju :dance: ...
Ma ljudi iz Foče su sanjali da se jednog danas dokopaju Sarajeva,rat im je samo pomogao u tome.A što se većina njih njie htjela vratiti u Foču,e to je postala stav njihovog ""kompleksa",a mogu reći da su fočaci skloni laganju,i preuveličavanju,ne volim takve osobe...
Rizvan
Posts: 1271
Joined: 27/11/2013 09:25

#103 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by Rizvan »

Kakve bljuvotine se na ovih zadnjih par stranica ovdje mogu pročitati to je nevjerovatno. Ljudi iz tog kraja su u dva posljednja rata doživjeli klanja i silovanja, kulturocid, prije 15 godina Foča je nosila naziv Srbinje, od strane međunarodne zajednice okarakterisana kao najradikalnije mjesto, ulice su bile pune zločinaca, opštinske vlasti zatvorile sva vrata povratnicima, kulturocid je bio produžavan što je više moguće, tek danas u 2015 obnavlja se džamija u centru Foče.

I onda se javljaju ovdje kompleksaši i trivijaliziraju tragediju Fočaka. I na kraju su žrtve krive za sve, zapravo jedva su dočekale :shock: Kakav ljudski otpad se vrzma po ovom forumu....fuj :run:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#104 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by Ommadawn »

SmokingMan wrote:
Rodoljub wrote:Onj grad što ga ti Kifla nosiš u sjećanju sigurno više ne postoji. Tome su pridonijeli i oni koji su nakon rata pošto zašto prodavali stanove i kuće po Foči. Oni su takoreći pomogli da se etničko čišćenje i faktički/gruntovno privede kraju :dance: ...
Ma ljudi iz Foče su sanjali da se jednog danas dokopaju Sarajeva,rat im je samo pomogao u tome.A što se većina njih njie htjela vratiti u Foču,e to je postala stav njihovog ""kompleksa",a mogu reći da su fočaci skloni laganju,i preuveličavanju,ne volim takve osobe...
Ti ocito nisi bio nikada u Foci?

Nije to stav njihovog kompleksa, niti se tu radi ni o kakvom laganju, preuvelicavanju. Foca je najradikalnije cetnicko gnijezdo. Ko god je od ratnih zlocinaca htio da se skloni negdje a da s mirom izadje u grad na kafu, bez straha da ce ga neko hapsiti - sklanjao se u Focu.

Eh sad, hajde budi toliki mudonja da prodjes gradom. Budi mudonja da pogledas nekog ko te izlozio torturi ili ti silovao mater/sestru/zenu/kcerku a ne mozes mu nista. I ne samo to, nego da te takav jedan napadne - policija je na njegovoj strani. Ko bi se vratio.

Jeste, Foca je bio grad prije rata iz kojeg se odlazilo jer tamo niti je bilo fakulteta niti je nesto bio razvijen industrijski pa se posla nije moglo tako lako naci. Sta se radi - selis negdje gdje ima. Obicno u Sarajevo. I sta je negativno u tome? Citav svijet je takav, demografija se mijenja. Samo je kod nas na Balkanu to nekad malo radikalnije. Onaj ko je sposoban - on se snadje. Onaj ko nije, dzaba mu i da je iz begovske porodice.
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#105 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by Prolaznick »

Image :roll: :-) :-)
kifla1965
Posts: 27
Joined: 22/11/2009 09:55

#106 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by kifla1965 »

Alija je za zivota bio mnogo aktivan na ovom forumu. Sramotno je kako je ispracen na ahiret.

http://--- no links ---/domovina/nedostoja ... sti-866581

http://www.sloboda.hr/hrvat-s-drine-umr ... jak-video/
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#107 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by julisiz es grant »

kifla1965 wrote:Alija je za zivota bio mnogo aktivan na ovom forumu. Sramotno je kako je ispracen na ahiret.

http://--- no links ---/domovina/nedostojan-pokop-pravaskog-viteza-alija-siljak-sahranjen-u-magli-anonimnosti-866581

http://www.sloboda.hr/hrvat-s-drine-umr ... jak-video/
Koji mu je bio profil?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#108 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by dobar osjecaj »

Alija je za zivota bio mnogo aktivan na ovom forumu. Sramotno je kako je ispracen na ahiret.

http://--- no links ---/domovina/nedostojan-pokop-pravaskog-viteza-alija-siljak-sahranjen-u-magli-anonimnosti-866581

http://www.sloboda.hr/hrvat-s-drine-umr ... jak-video/
Nekoliko puta mi je pao na pamet zadnjih godina i ocekivala sam da je vec trebao umrijeti. Da sam se zatekla u Zagrebu i znala za sahranu, vjerovatno bih otisla na sahranu.
Nismo imali nista zajednicko u kontekstu politike, kriminala i bogzna kakvih sve stravicnih stvari kojima se bavio tokom svog zivopisnog zivota.

Kad sam ga ja upoznala, bio je istroseni starac, pun tragova nekadasnje zivotinjske energije i zivopisnih sjecanja. Rado sam pila kafu s njim u njegovoj kafani u Trnju i slusala egzoticne price dok se ne bi osjecala smoreno. Bila sam u fazi kad su me privlacile price koje su bile daleko od moje pravolinijske stvarnosti. Pricao je kako je pisao i pisao je kako je pricao, shizofrenicno i preplavljeno interpunkcijom. Rado se smijao, dijelio komplimente i brzo ljutio.
Iako je naizgled bio ofucani, bezznacajni starac, mozak mu je radio brzo i lako je nalazio rjesenja i ljude koji su mu rado zavrsavali usluge. Podsjecao me na tv lik Kramera koji mi je simpatican na slican nacin. Tako lako i rado mi je ucinio nekoliko ogromnih usluga koje necu zaboraviti dok sam ziva. Neka mu je laka zemlja!
ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#109 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by ušće »

dobar osjecaj wrote:
Alija je za zivota bio mnogo aktivan na ovom forumu. Sramotno je kako je ispracen na ahiret.

http://--- no links ---/domovina/nedostojan-pokop-pravaskog-viteza-alija-siljak-sahranjen-u-magli-anonimnosti-866581

http://www.sloboda.hr/hrvat-s-drine-umr ... jak-video/
Nekoliko puta mi je pao na pamet zadnjih godina i ocekivala sam da je vec trebao umrijeti. Da sam se zatekla u Zagrebu i znala za sahranu, vjerovatno bih otisla na sahranu.
Nismo imali nista zajednicko u kontekstu politike, kriminala i bogzna kakvih sve stravicnih stvari kojima se bavio tokom svog zivopisnog zivota.

Kad sam ga ja upoznala, bio je istroseni starac, pun tragova nekadasnje zivotinjske energije i zivopisnih sjecanja. Rado sam pila kafu s njim u njegovoj kafani u Trnju i slusala egzoticne price dok se ne bi osjecala smoreno. Bila sam u fazi kad su me privlacile price koje su bile daleko od moje pravolinijske stvarnosti. Pricao je kako je pisao i pisao je kako je pricao, shizofrenicno i preplavljeno interpunkcijom. Rado se smijao, dijelio komplimente i brzo ljutio.
Iako je naizgled bio ofucani, bezznacajni starac, mozak mu je radio brzo i lako je nalazio rjesenja i ljude koji su mu rado zavrsavali usluge. Podsjecao me na tv lik Kramera koji mi je simpatican na slican nacin. Tako lako i rado mi je ucinio nekoliko ogromnih usluga koje necu zaboraviti dok sam ziva. Neka mu je laka zemlja!
:thumbup:

Čak i da je Rahmetli Alija želio o sebi nešto napisati nebi tačnije napisao... jednostavno bio je nepredvidiv ...možda samo dodati govorio je perfektno 7 jezika među tih sedam je i romski jezik .. Do mometa prvog hapšenja sve školske nagrade koje su postojale je osvojio ...Radilo se o izuzetnoj inteligenciji koja je smetala ( kasnije će se dokazati da je ta prva optužba namještena i lažna ) jenom broju Fočanskih prvaka ... naravno sve ostalo što je slijedilo je logičan životni slijed...
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#110 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by farisovo »

Zna li neko kada se ocekuje otvaranje Aladža džamije, postoji li neki datum koji je dat kao datum svecanog otvaranja?
kifla1965
Posts: 27
Joined: 22/11/2009 09:55

#111 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by kifla1965 »

User avatar
ing-ecc
Posts: 18109
Joined: 31/03/2013 09:58

#113 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by ing-ecc »

Hajd ovo prebaci na Visegrad :mrgreen: pliz :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#114 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by vjesticanametli »

ing-ecc wrote: 03/07/2020 11:24
Hajd ovo prebaci na Visegrad :mrgreen: pliz :)
Pa kopiraj link samo i ti.....evo vidjeh da sam se zeznula ali nije na odmet da se ona stoka stuce
soul_assassin
Posts: 89
Joined: 20/07/2009 17:04

#115 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by soul_assassin »

Dobar dan ljudi

Da li je moguće pristupiti Perućici s Tjentista pješke? Na google maps piše da je u neposrednoj blizini i da se može pješke doći ali me zanima lokalno tumačenje tog puta.

Nismo vandali, mislimo samo prošetati kroz taj dio dok smo na OK festivalu.

Hvala
User avatar
ing-ecc
Posts: 18109
Joined: 31/03/2013 09:58

#116 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by ing-ecc »

vjesticanametli wrote: 03/07/2020 11:26
ing-ecc wrote: 03/07/2020 11:24
Hajd ovo prebaci na Visegrad :mrgreen: pliz :)
Pa kopiraj link samo i ti.....evo vidjeh da sam se zeznula ali nije na odmet da se ona stoka stuce
Ko zna gdje nam je vjestica?
shandrprcSA
Posts: 9784
Joined: 23/02/2013 08:16

#117 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by shandrprcSA »

ing-ecc wrote: 30/08/2021 20:46 Ko zna gdje nam je vjestica?
na beharu
User avatar
ing-ecc
Posts: 18109
Joined: 31/03/2013 09:58

#118 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by ing-ecc »

shandrprcSA wrote: 30/08/2021 20:56
ing-ecc wrote: 30/08/2021 20:46 Ko zna gdje nam je vjestica?
na beharu
.... na vocu
Ko snijeg kad pada :bih:
shandrprcSA
Posts: 9784
Joined: 23/02/2013 08:16

#119 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by shandrprcSA »

ozbiljno :D
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#120 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by detroit-mercy »

soul_assassin wrote: 12/08/2021 15:44 Dobar dan ljudi

Da li je moguće pristupiti Perućici s Tjentista pješke? Na google maps piše da je u neposrednoj blizini i da se može pješke doći ali me zanima lokalno tumačenje tog puta.

Nismo vandali, mislimo samo prošetati kroz taj dio dok smo na OK festivalu.

Hvala
Malo je kasno ali u Perucicu je dozvoljen ulaz samo sa rendzerima koliko ja znam.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#121 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by Hajvan »

Rizvan wrote: 15/02/2015 19:46 Kakve bljuvotine se na ovih zadnjih par stranica ovdje mogu pročitati to je nevjerovatno. Ljudi iz tog kraja su u dva posljednja rata doživjeli klanja i silovanja, kulturocid, prije 15 godina Foča je nosila naziv Srbinje, od strane međunarodne zajednice okarakterisana kao najradikalnije mjesto, ulice su bile pune zločinaca, opštinske vlasti zatvorile sva vrata povratnicima, kulturocid je bio produžavan što je više moguće, tek danas u 2015 obnavlja se džamija u centru Foče.

I onda se javljaju ovdje kompleksaši i trivijaliziraju tragediju Fočaka. I na kraju su žrtve krive za sve, zapravo jedva su dočekale :shock: Kakav ljudski otpad se vrzma po ovom forumu....fuj :run:
to je normala
neprijatelji ordiniraju na forumu
al neka ih, pratis, traceas, biljezis
HelaS
Posts: 5265
Joined: 22/09/2018 13:21

#124 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by HelaS »

Rizvan wrote: 15/02/2015 19:46 Kakve bljuvotine se na ovih zadnjih par stranica ovdje mogu pročitati to je nevjerovatno. Ljudi iz tog kraja su u dva posljednja rata doživjeli klanja i silovanja, kulturocid, prije 15 godina Foča je nosila naziv Srbinje, od strane međunarodne zajednice okarakterisana kao najradikalnije mjesto, ulice su bile pune zločinaca, opštinske vlasti zatvorile sva vrata povratnicima, kulturocid je bio produžavan što je više moguće, tek danas u 2015 obnavlja se džamija u centru Foče.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#125 Re: Foca - Bio jednom jedan grad

Post by BarbaDue »

Ovo bi mogao biti pun pogodak, samo da ne bude drugi Fekry :mrgreen:
Post Reply