Flixbus u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#51 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

bit101 wrote:Sto se tice uticnica, izgleda da je to samo lutrija, kakav te autobus zadesi. Ali i to se da rijesiti, kupis Power Bank i ozezi :)
Meni licno su mnogo vise smetala jako neudobna i tvrda sjedista u Biss-ovom autobusu.
Pa sta ja znam, nemam power bank, imat cu kada se vracao hahaahha. A ponio bih laptop , pa mi je bitno da mogu puniti

A kazes wi fi bio los... moze se viber koristiti normaalno? Surfanje me ne zanima, treba mi samo da se javim normalno gdje sam intako...
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#52 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

skafiskafsnjak wrote:
bit101 wrote:Sto se tice uticnica, izgleda da je to samo lutrija, kakav te autobus zadesi. Ali i to se da rijesiti, kupis Power Bank i ozezi :)
Meni licno su mnogo vise smetala jako neudobna i tvrda sjedista u Biss-ovom autobusu.
Pa sta ja znam, nemam power bank, imat cu kada se vracao hahaahha. A ponio bih laptop , pa mi je bitno da mogu puniti

A kazes wi fi bio los... moze se viber koristiti normaalno? Surfanje me ne zanima, treba mi samo da se javim normalno gdje sam intako...
Mogao je Viber/FB Messenger sasvim ok, samo recimo FB nije mogao nikako otvoriti. Ali izgleda da ta brzina zavisi i od drzave u kojoj se nalazis, valjda se povezuje na njihov 3G. Obicno nestane konekcije kad se udje u neku drzavu, pa nakon nekog vremena dodje. A ima li neki limit prenesenog saobracaja navodno, ja ga nisam dosezao jer sam koristio samo da poruke saljem.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#53 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Meni je bitno da se mogu preko vibera javiti i pricati, ne trebam nista vise
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#54 Re: Flixbus u BiH

Post by Krizzia »

swanfilter wrote:Kratko pitanje. Ispod ponuđene opcije za putovanje je i "transfer". Nije mi jasno, da li je to presjedanje ili sa moje zeljene lokacije autobus ne vozi i moram doci na tu lokaciju koju transfer prikazuje? Hvala ...
Presjedanje.
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#55 Re: Flixbus u BiH

Post by swanfilter »

Krizzia wrote:
swanfilter wrote:Kratko pitanje. Ispod ponuđene opcije za putovanje je i "transfer". Nije mi jasno, da li je to presjedanje ili sa moje zeljene lokacije autobus ne vozi i moram doci na tu lokaciju koju transfer prikazuje? Hvala ...
Presjedanje.
Hvala na odg. Nego, nije ovo bas ni povoljno kako mi se ucini. I kako skontah, nemaju nit povratne karte. Zakljucak, barem u mojem slucaju. Dan putujes, a kosta te vise od avionske karte ...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#56 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Sta mislite ima li potrebe kartu malo ranije rezervisati ?
Ili mogu 5-6 dana prije ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#57 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

:?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#58 Re: Flixbus u BiH

Post by Tomahawk11 »

Zovi Centrotrans i pitaj. Mislim da oni iznajmljuju buseve Flixbusu kod nas.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#59 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Tomahawk11 wrote:Zovi Centrotrans i pitaj. Mislim da oni iznajmljuju buseve Flixbusu kod nas.
A vjerujem da se moze online rezervisati ... nego je pitanje ima li potrebe unaprijed... 09.03. sam planirao ici
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#60 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

Ma zavisi koji je dan. Ako nema nekih praznika i neki random dan mozes kupiti kartu na dan polaska.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#61 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

mousstapha wrote:Ma zavisi koji je dan. Ako nema nekih praznika i neki random dan mozes kupiti kartu na dan polaska.
petak 09.03.
Nikakav praznik.
Znaci nije zurba hehe
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#62 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

skafiskafsnjak wrote:
mousstapha wrote:Ma zavisi koji je dan. Ako nema nekih praznika i neki random dan mozes kupiti kartu na dan polaska.
petak 09.03.
Nikakav praznik.
Znaci nije zurba hehe
Ma imaces i slobodno mjesto pored sebe :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#63 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

bit101 wrote:Evo frisko iskustvo sa Flixbusom, relacija Sarajevo - Minhen - Sarajevo.
U odlasku:
Vozio Centrotrans, polazak u 8 ujutro iz Sarajeva. Vidjelo se da je autobus noviji (presao oko 300 000, licno se uvjerio), sjedista jos nisu izhabana i bila su OK, prostora za noge nista posebno. ispod svaka dva sjedista je bila uticnica. Wi-Fi je u BiH bio ocajan, ima neki limit od mozda 15-ak konekcija pa je upitno hoces li se i povezati na njega, jedino kad bude neka pauza pa svi izadju onda mozes uletiti. Kad smo presli granicu promijenili su se operateri pa je onda bio kao malo i brzi. U Hrvatskoj ga nije bilo nikako.
Stajao u svakom vecem gradu u FBiH, a krenuo preko Kiseljaka pa prema Visokom i tu se ukljucio na autocestu. Dalje - Kakanj, Zenica, pa pauza poslije Zenice kod one pekare, pa Zepce, Maglaj, i to je to cini mi se sto se tice stajanja. U Hrvatskoj stali odmah poslije granice, zatim u Sloveniji takodjer odmah poslije granice, te se svratili u Ljubljanu pokupiti jos 8 putnika. Posto je ostalo bilo jos tacno 8 mjesta ukljucujuci i mjesta od vozaca, neki par iz Ljubljane nije htio sjesti (htjeli su iskljucivo skupa da sjede jer su ta sjedista i platili). Vozaci nisu bili bas prijatni prema njima. Posto se je tada vec vidjelo da cemo kasniti bar sat vremena, dalje nije bilo stajanja ali nas jesu malo zadrzali na Austrijskoj granici zbog necijeg pasosa. Na kraju stigli u Minhen sa skoro dva sata zakasnjenja. Krivci - zadrzavanja na granicama zbog pasosa i torbi, preduge i ucestale pauze. Dosli malo prije 2 ujutro u Minhen.
U povratku:
Vozio Biss Tours, polazak u 18:40 Autobus vec solidno izvozan, sjedista tvrda i neudobna, prostora za noge malo i nije bilo one stopice na kojoj mozes odmarati stopala; uticnica nema, Wi-Fi ima i bio je spor, ali se je moglo nakaciti. Autobus skoro pun, ostalo mozda 5-6 praznih mjesta. Nije bilo puno peglanja na granicama, posto je to bila nocna voznja manje je i guzve bilo, manje i krace pauze i samim tim smo dosli i sat vremena ranije u Sarajevo (oko 8-9 ujutro). Osoblje je bilo OK i u Salzburgu se je zamijenila ekipa od dva vozaca.
Sve u svemu, nas Flixbus nije nista posebno. Price koje sam cuo o njihovim autobusima van BiH ne vrijede za nase prevoznike. I da, zaboravih reci da su povratne karte bile cca. 150 KM, za jednu osobu.
Ja sam rezervisao kartu, a ne pise mi nigdje koje sjediste, ima li to negdje ?I kazes, uticnica na 2 sjedista? Nadam se da necu ni s kim sjediti ili s nekim kome ne treba struja haha, da laptop ustekam :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#64 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#65 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

Nema označenih sjedišta, znači sjedi gdje hoćeš :) vjerovatno će ti se zadesiti neko da sjede sa tobom, dogovorite se :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#66 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

bit101 wrote:Nema označenih sjedišta, znači sjedi gdje hoćeš :) vjerovatno će ti se zadesiti neko da sjede sa tobom, dogovorite se :D
A spominjao si da su dvoje u Slo trebali, a nisu htjeli jer htjeli mjesta koja su platili ahhaha.

Ma haj ako sjedio neko sa mnom, nece biti manijak ko ja, da mu treba struja stalno :lol:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#67 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

skafiskafsnjak wrote:
bit101 wrote:Nema označenih sjedišta, znači sjedi gdje hoćeš :) vjerovatno će ti se zadesiti neko da sjede sa tobom, dogovorite se :D
A spominjao si da su dvoje u Slo trebali, a nisu htjeli jer htjeli mjesta koja su platili ahhaha.

Ma haj ako sjedio neko sa mnom, nece biti manijak ko ja, da mu treba struja stalno :lol:
Oni su htjeli sjediti skupa jer su kupili dva sjedišta, logično, ali pošto su se svi rasporedili tako da nisu bila dva sjedišta jedno pored drugog slobodna, tu su se pobunili jer nisu htjeli da sjede odvojeno. Ženska je čak rekla nešto kao da ima zdravstvenih problema i da neće da sjedi bez muža. Nisam na karti fakat nigdje vidio da ima označeno sjedište gdje moraš sjesti. Mada vjerovatno to ima u njemackim flixbus-evima.

A ništa za struju, nabavite kakav produzni :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#68 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

bit101 wrote:
skafiskafsnjak wrote:
bit101 wrote:Nema označenih sjedišta, znači sjedi gdje hoćeš :) vjerovatno će ti se zadesiti neko da sjede sa tobom, dogovorite se :D
A spominjao si da su dvoje u Slo trebali, a nisu htjeli jer htjeli mjesta koja su platili ahhaha.

Ma haj ako sjedio neko sa mnom, nece biti manijak ko ja, da mu treba struja stalno :lol:
Oni su htjeli sjediti skupa jer su kupili dva sjedišta, logično, ali pošto su se svi rasporedili tako da nisu bila dva sjedišta jedno pored drugog slobodna, tu su se pobunili jer nisu htjeli da sjede odvojeno. Ženska je čak rekla nešto kao da ima zdravstvenih problema i da neće da sjedi bez muža. Nisam na karti fakat nigdje vidio da ima označeno sjedište gdje moraš sjesti. Mada vjerovatno to ima u njemackim flixbus-evima.

A ništa za struju, nabavite kakav produzni :D
produzni , nije lossa ideja, bez zaebancije :D :D :D :D :D :D
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#69 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

skafiskafsnjak wrote:
bit101 wrote:
skafiskafsnjak wrote:
A spominjao si da su dvoje u Slo trebali, a nisu htjeli jer htjeli mjesta koja su platili ahhaha.

Ma haj ako sjedio neko sa mnom, nece biti manijak ko ja, da mu treba struja stalno :lol:
Oni su htjeli sjediti skupa jer su kupili dva sjedišta, logično, ali pošto su se svi rasporedili tako da nisu bila dva sjedišta jedno pored drugog slobodna, tu su se pobunili jer nisu htjeli da sjede odvojeno. Ženska je čak rekla nešto kao da ima zdravstvenih problema i da neće da sjedi bez muža. Nisam na karti fakat nigdje vidio da ima označeno sjedište gdje moraš sjesti. Mada vjerovatno to ima u njemackim flixbus-evima.

A ništa za struju, nabavite kakav produzni :D
produzni , nije lossa ideja, bez zaebancije :D :D :D :D :D :D
Ali ne fakat, to sam skontao... Kad god negdje idem vazda imam problema sa utičnicama, ili u hotelima ili privatnim smještajima. Ili su daleko ili ih nema dovoljno. Treba imati naviku sa sobom nosati neki kraći produzni kabl ili bar onaj mali kradljivac. Glupo zvuci ali fakat bi bilo korisno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#70 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

bit101 wrote: Ali ne fakat, to sam skontao... Kad god negdje idem vazda imam problema sa utičnicama, ili u hotelima ili privatnim smještajima. Ili su daleko ili ih nema dovoljno. Treba imati naviku sa sobom nosati neki kraći produzni kabl ili bar onaj mali kradljivac. Glupo zvuci ali fakat bi bilo korisno.
zasto glupo ... meni nije . Parola snadji se :D
ponesem... ako vidim da nam je malo jedna, uzvadim i ukljucim 8)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#71 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Struje ima, net dobar ... staju samo tamo gdje i pise da ce stati. Rekli su bice net bolji u HR, a ja konto nece ga ni biti ahhaha...ne znam kako ce biti u Slo, Au i De
Sve pohvale !
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#72 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Dosli u minut kako je i pisalo, ali ajde to je tako jer nas nisu nigdje peglali na granici. Vozaca sam pitao koji bus mi je za povratak . Rekao je isto centrotrans, pa cemo vidjeti veceras :)
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#73 Re: Flixbus u BiH

Post by duminjo »

ISO dva Puta. Prvi put Nasjeo na ime a drugi put sto Sam Bio glup. Ako bude treceg Puta, bice iz nevolje.
Najvise Mi zasmetalo što Se u bosni staje na svakom prosirenju i izlazak iz bösne traje pola dana pa kasnije kroz skoveniju i Austriju nikako ne Staju. Pa kad ih Se lijepo zamoli da stanu jebenih 10min, oni te präve budalom Kao nema gdje Stati. Moras Se posvadjati s njima da stanu.

Flix Bus OK Ali cim je to u nekom Talu sa nasima i kada nasi odrzavaju, postaju Gori Od centrotransa.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#74 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

Pa ne znam, ja sam imao bas suprotno iskustvo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31540
Joined: 16/04/2011 18:46

#75 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

duminjo wrote:ISO dva Puta. Prvi put Nasjeo na ime a drugi put sto Sam Bio glup. Ako bude treceg Puta, bice iz nevolje.
Najvise Mi zasmetalo što Se u bosni staje na svakom prosirenju i izlazak iz bösne traje pola dana pa kasnije kroz skoveniju i Austriju nikako ne Staju. Pa kad ih Se lijepo zamoli da stanu jebenih 10min, oni te präve budalom Kao nema gdje Stati. Moras Se posvadjati s njima da stanu.

Flix Bus OK Ali cim je to u nekom Talu sa nasima i kada nasi odrzavaju, postaju Gori Od centrotransa.
Eto ja sam napisao svoje iskustvo..u Bosni su stajali samo na mjestima na kojima pise da ce stati (u aplikaciji)- Kiseljak, Visoko, Kakanja, Zenica, Zepce, Maglaj i na jednom mjestu poslije Maglaja - pola sata. Nakoj toga Ljubljana. Ovo su mjesta gdje sh kupili putnike. Stajali na pumpu poslije Hrvatske i poslije Slovenske granice, po 15ak minuta. U Austriji takodjer na pumpu... U pitanju je Centrotrans, i u povratku ce biti isti - pitao sam.

Mozda je tebi bio BISS , ne znam
Post Reply