FLASH banneri?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
dario-x
Posts: 177
Joined: 30/09/2002 19:32
Location: Sarajevo
Contact:

#1 FLASH banneri?

Post by dario-x »

FLASH banneri.

Da ili ne?
$
Posts: 117
Joined: 17/03/2004 09:25

#2

Post by $ »

ne

kad vec pitas
zoka
Posts: 516
Joined: 30/09/2002 23:26
Contact:

#3

Post by zoka »

Jedino mjesto gdje FLASH je nasao svoju, hajmo reci prakticnu, primjenu do prije par godina su bili banner.

Sad vidim solidne aplikacije koje koriste flash i rade odlicno client-server cak ako je potrebno.

Ja licno ne volim flash bannere ali banneri su stvar para, ako neko hoce platiti neka radi i java banner ja cu ga staviti :evil:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4

Post by Bobi »

Da...sta ima fali?Nista.Smjetaju ovim sto ih ne znaju napraviti... :lol:
Pa ljudi to je trend..zar da se vracamo gif animacijama?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32143
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5

Post by Bobi »

zoka wrote:Jedino mjesto gdje FLASH je nasao svoju, hajmo reci prakticnu, primjenu do prije par godina su bili banner.

Sad vidim solidne aplikacije koje koriste flash i rade odlicno client-server cak ako je potrebno.

Ja licno ne volim flash bannere ali banneri su stvar para, ako neko hoce platiti neka radi i java banner ja cu ga staviti :evil:
Java banner... :D moze...50 % skuplje :lol:
Garamond
Posts: 48
Joined: 30/10/2002 00:00

#6

Post by Garamond »

Ne mogu reći kategorički ne, al probaj minizirat flash na bannerima sto je više moguće. Znači more al baš ako nema nikakve zamjene.

Do nedavno mi na poslu comp nije imao flash player (po poslovnom pravilniku). Svaki put kad kliknem na link na sa–x, iskoče dvije (2) porukice “Do you want.. bla bla bla and install flash player”. Ne moram govoriti kako ide na zivce klikati na “ne” svaki put. Ako ništa bar ukinuti “install flash player” porukice i staviti da se učita slika umjesto animacije ako nema flasha!?

Iako na sa–x to nema veze jer je “transitional” doctype, bilo bi korisno flash embed-ovati na W3C standard compliant način: http://www.alistapart.com/articles/flashsatay/

By the way, u mozilli je zaglavlje foruma (forum logo i banner) odsječeno i ne vidi se u prozoru. U Firefoxu je zaglavlje OK ali u footeru ima nekih 600px praznog prostora na dnu. U Operi je sve OK.
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 201
Joined: 15/03/2004 16:51

#7

Post by admin-x »

Mozes li poslati screenshot? S forumom barem ne bi trebalo biti problema s prikazivanjem na svim browserima, dok na pocetnoj sa-x postoje male razlike medju browserima.

Sto se tice nejednakog prikazivanja u svim browserima, mozda si primijetio da je sa-x uradjen skroz bez tabela znaci samo div tagovima i css-om te da svaki browser ima svoj nacin citanja div tagova kao i samog cssa koji u biti i odredjuje izgled cijelog sajta.

P.S. Sto se tice flasha, meni je flash idealan za bannere i za manja dotjerivanja nekog sajta. A cijeli sajt u flashu bash i ne volim.
Engram
Posts: 528
Joined: 16/03/2004 22:18
Location: Šeher Sarajevo
Contact:

#8

Post by Engram »

admin-x wrote:Mozes li poslati screenshot? S forumom barem ne bi trebalo biti problema s prikazivanjem na svim browserima, dok na pocetnoj sa-x postoje male razlike medju browserima.

Sto se tice nejednakog prikazivanja u svim browserima, mozda si primijetio da je sa-x uradjen skroz bez tabela znaci samo div tagovima i css-om te da svaki browser ima svoj nacin citanja div tagova kao i samog cssa koji u biti i odredjuje izgled cijelog sajta.

P.S. Sto se tice flasha, meni je flash idealan za bannere i za manja dotjerivanja nekog sajta. A cijeli sajt u flashu bash i ne volim.

agree 100%

uzgred...wtf is this?

http://images.sarajevo-x.com/galleries/25/img_417.jpg

:roll: :?:
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 201
Joined: 15/03/2004 16:51

#9

Post by admin-x »

Ne svidja ti se? :D

Eh to ti je jedna od pametnijih fotografija.
Garamond
Posts: 48
Joined: 30/10/2002 00:00

#10

Post by Garamond »

Screenshoti su otišli.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#11

Post by The_Fluid »

Slazhem se sa Garamondom, da u Firefox-u, ver 0.8 , ima mali odstupanja kada se uchita stranica, nishta strashno, ali primjetno.
Post Reply