FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2607
Joined: 18/03/2015 01:36

#85501 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Mislim da je krajnje vrijeme raspustiti ove neznalice na kraju sezone, vecinu igraca, dovesti sto blize prvom timu sto vise mladih od kojih ce potencijalno biti nekog hajra, Durakovic, Gasal, Sabanadzovic, i sl. pa i po cijenu plasmana i naredne sezone. Dovesti potpuno nove ljude, ako je to moguce, koji ce raditi samo za interes Zeljeznicara, moramo mijenjati statut, moramo se okrenuti ka modernom, prosperitetnom, pametnom, vizionarskom nacinu vodjenja kluba. Ovako ne ide i samo padamo dublje u dugove, od Evrope ove godine bojim se da nema nista, tako da crno nam se piše...
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85502 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

dr_arsla wrote: 18/04/2021 20:48
hrasno38 wrote: 18/04/2021 20:47
dr_arsla wrote: 18/04/2021 20:45 Nismo igrali evropu svake godine. Nismo se borili svake godine za titulu.
Jesmo vecinu sezona
Samo jednu.
Nije tacno od tri dvije smo se borili za titulu....16/17 i 17/18
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85503 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

dr_arsla wrote: 18/04/2021 20:58
Mea_parvitas wrote: 18/04/2021 20:53 Mislim da je krajnje vrijeme raspustiti ove neznalice na kraju sezone, vecinu igraca, dovesti sto blize prvom timu sto vise mladih od kojih ce potencijalno biti nekog hajra, Durakovic, Gasal, Sabanadzovic, i sl. pa i po cijenu plasmana i naredne sezone. Dovesti potpuno nove ljude, ako je to moguce, koji ce raditi samo za interes Zeljeznicara, moramo mijenjati statut, moramo se okrenuti ka modernom, prosperitetnom, pametnom, vizionarskom nacinu vodjenja kluba. Ovako ne ide i samo padamo dublje u dugove, od Evrope ove godine bojim se da nema nista, tako da crno nam se piše...
Slažem se.
hrasno38 wrote: 18/04/2021 20:54
dr_arsla wrote: 18/04/2021 20:48

Samo jednu.
Nije tacno od tri dvije smo se borili za titulu....16/17 i 17/18
17/18 nas Zrinjski ostavio 6 bodova iza sebe.
Ali smo nakon prvog djela djelili prvo mjesto sa istim brojem bodova i sezonu zavrsili kao ubjedljivo drugi dakle jedini konkursnti Zrinjskom za kojeg znamo odlicno kako je uzeo dvije titule. Sta se pravis naivan.....i sa defanzivnim Petrovicem smo igrali 10x bolji fudbal nego sa kvazi-trenerom Osimom a sa Adzemom i pokojnim Odovicem da ne pricam. To sto Mismovic nije Amar pa da osvaja titule onako kako ih je osvajao Zrinjski i nekad aAmar to je druga prica jer ne gledaju sport svi istim ocima. Osim je napravio u svom mandatu nevidjeno zlo Zelji, klubu za kojeg se navija. ne navija se ni za Amara ni za Mismimovica nego za Zelju i on uvijek mora biti na prvom mjestu ali kod vas amaroljubaca vise nego ocito je na drugom. Na kraju ce neka budala pobudalit i namarisat ce ga na sred Grbavice.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85504 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

U ovoj situaciji u kojoj je klub sada deplasirana je prica sta je bilo.
Babuka i babukisti su ga doveli milimetar od ambisa.
Prioritet pripriteta je podrzati ove ljude u skupstini koji zele da nesto promjene na bolje. Ljude koji nisu opterrceni pricama za i protiv vec zele da poprave stanje u klubu.
Babukistima to smeta i sa Cengicem na celu ce sve uraditi da do skupstine ne dođe.
Na zahtjev 15 skupstinara je duzan sazvati vanrednu skupstinu. Tada ce probati minirati sa kvorumom.
Cilj miniranja je zaustaviti bilo kakve promjene dok se nekretnine ne prodaju i pojedinci ne namire.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85505 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Burdus wrote: 18/04/2021 21:09 U ovoj situaciji u kojoj je klub sada deplasirana je prica sta je bilo.
Babuka i babukisti su ga doveli milimetar od ambisa.
Prioritet pripriteta je podrzati ove ljude u skupstini koji zele da nesto promjene na bolje. Ljude koji nisu opterrceni pricama za i protiv vec zele da poprave stanje u klubu.
Babukistima to smeta i sa Cengicem na celu ce sve uraditi da do skupstine ne dođe.
Na zahtjev 15 skupstinara je duzan sazvati vanrednu skupstinu. Tada ce probati minirati sa kvorumom.
Cilj miniranja je zaustaviti bilo kakve promjene dok se nekretnine ne prodaju i pojedinci ne namire.
Zelji ne trebaju ni Amarovci ni Misketovci nego oni koji ce staviti klub ispred svega i raditi za klub a ne za pojednica.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85506 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Problem je sto ce babukisti svakog koji im se neđasvi okarakterisati kao Misketovca.
To je agresivni polusvijet koji igra na galamu i primitivizam kontajuci da ce se pitomi ppvuci pred divljim.
Evo ovoj grupi skupstinara vec sada osporavaju pravo glasa. Nisi sa njima onda si protiv njih.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85507 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Burdus wrote: 18/04/2021 21:30 Problem je sto ce babukisti svakog koji im se neđasvi okarakterisati kao Misketovca.
To je agresivni polusvijet koji igra na galamu i primitivizam kontajuci da ce se pitomi ppvuci pred divljim.
Evo ovoj grupi skupstinara vec sada osporavaju pravo glasa. Nisi sa njima onda si protiv njih.
Ni jedna strana tu nije cista ako cemo posteno!
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85508 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

hrasno38 wrote: 18/04/2021 22:07
Burdus wrote: 18/04/2021 21:30 Problem je sto ce babukisti svakog koji im se neđasvi okarakterisati kao Misketovca.
To je agresivni polusvijet koji igra na galamu i primitivizam kontajuci da ce se pitomi ppvuci pred divljim.
Evo ovoj grupi skupstinara vec sada osporavaju pravo glasa. Nisi sa njima onda si protiv njih.
Ni jedna strana tu nije cista ako cemo posteno!
Sta fali ovoj novoj grupi koja pokusava spasiti sto se spasiti da?
Boli me kita za sve bivse ali se mora dati sansa novim ljudima koji hoce da rade.
UNFKŽ je svoje reklo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85509 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Burdus wrote: 18/04/2021 22:12
hrasno38 wrote: 18/04/2021 22:07
Burdus wrote: 18/04/2021 21:30 Problem je sto ce babukisti svakog koji im se neđasvi okarakterisati kao Misketovca.
To je agresivni polusvijet koji igra na galamu i primitivizam kontajuci da ce se pitomi ppvuci pred divljim.
Evo ovoj grupi skupstinara vec sada osporavaju pravo glasa. Nisi sa njima onda si protiv njih.
Ni jedna strana tu nije cista ako cemo posteno!
Sta fali ovoj novoj grupi koja pokusava spasiti sto se spasiti da?
Boli me kita za sve bivse ali se mora dati sansa novim ljudima koji hoce da rade.
UNFKŽ je svoje reklo.
A koja je to "nova" grupa?
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85510 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

hrasno38 wrote: 18/04/2021 22:23
Burdus wrote: 18/04/2021 22:12
hrasno38 wrote: 18/04/2021 22:07

Ni jedna strana tu nije cista ako cemo posteno!
Sta fali ovoj novoj grupi koja pokusava spasiti sto se spasiti da?
Boli me kita za sve bivse ali se mora dati sansa novim ljudima koji hoce da rade.
UNFKŽ je svoje reklo.
A koja je to "nova" grupa?
:lol: bjezi ba :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85511 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Burdus wrote: 18/04/2021 22:27
hrasno38 wrote: 18/04/2021 22:23
Burdus wrote: 18/04/2021 22:12
Sta fali ovoj novoj grupi koja pokusava spasiti sto se spasiti da?
Boli me kita za sve bivse ali se mora dati sansa novim ljudima koji hoce da rade.
UNFKŽ je svoje reklo.
A koja je to "nova" grupa?
:lol: bjezi ba :lol:
Zasto bjezi?? Jel to "shield" pa ne smijes da kazes?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85512 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Sta je @Burdus pojela maca jezik. Pa nismo svi zaokupljeni funkcionisanjem Zelje i znamo ko se sve mota oko kluba i ko pripada starim a ko novim grupama. Zato te i pitam ko su ti "novi" ako nisu kakava tajna grupa?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16241
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#85513 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Viber grupa koja je otjerala i Misimovica :?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85514 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

sime_cipol wrote: 18/04/2021 22:56 Viber grupa koja je otjerala i Misimovica :?
Pa ne kad je vec napisao toliko slova protiv ovih od kojih se ja licno sa dosta toga slazem nek sad napise ko su ti novi...nek nas prosvjetli! Mozda Kemo Kozaric kad se vrati iz Beca ili neko drugii ja stavrno ne znam ali znam da bilo sta vezano za klub u cemu imaju ruke navijaci dovodi do propasti svakog kluba.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85515 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Ni Kemo ni Dzemo ni Viber grupe vec ljudi koji sada sjede u skupstini, koji hoce da rade po regulana a ne samovoljno, bahato kao babukisti.
Sve ce ici po regulama. Kada se sazove, a hoce😁, skupstina idu regularno prijedlozi pa da se glasa.
Prebrojacemo se glasajuci, koliko je normalnih koliko babukista.
Ako babukisti imaju vecinu, bujrum neka nastave kao i do sada.
A Cengic ne saziva ili kada sazove minira skupstinu upravo zbog tog prebrojavanja. Strah da ko sta ne progovori, da se sta ne pomjeri i poremeti.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24259
Joined: 26/08/2007 17:10

#85516 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Ja sam apsolutno za promjenu svih članova skupštine koji do sada ništa nisu radili, osim što su na papiru bili članovi. Da se odmah zamjene oni koji ne dolaze na skupštinu. Svi koji nisu došli 2 puta, a nisu imali opravdan razlog.
Skupština je loše odabrana, ali ne samo ovaj put. Stalno se to dešava, pa oni u upravi imaju dovoljno glasova u skupštini da su mirni. Način izbora članova skupštine ne valja već duže vrijeme. Neka komisija, nekih par ljudi koji sjednu i biraju članove, od svih prijavljenih, kako njima odgovara. Skupština mora biti nezavisna od ljudi u UO.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85517 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

👍👍👍
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#85518 Re: FK Željezničar

Post by Tesla Edison »

Ko je ovaj londonski biznismen ili je ovo neka ubleha? O njemu ništa nema na netu, osim nešto oko Formule E i to jako malo.

Jel fakat moguće da je ovaj lik prevarant ili pak griješim?

Nekako mi nema logike da u 21. vijeku, gdje su dostupne sve moguće telekomunikacijske tehnologije, društvene mreže i mediji, da se neko pretvara da je biznismen i neki milioner/milijarder.

Lik mi je totalna misterija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85519 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

TESLA_EDISON wrote: 19/04/2021 14:02 Ko je ovaj londonski biznismen ili je ovo neka ubleha? O njemu ništa nema na netu, osim nešto oko Formule E i to jako malo.

Jel fakat moguće da je ovaj lik prevarant ili pak griješim?

Nekako mi nema logike da u 21. vijeku, gdje su dostupne sve moguće telekomunikacijske tehnologije, društvene mreže i mediji, da se neko pretvara da je biznismen i neki milioner/milijarder.

Lik mi je totalna misterija.
Lik je obeco neke stvari cini mi se do juna-jula i ako ih ostvari zaboli me da li je modni macak, gay, da li ce ikada uzivo doci u SA, da li simpatican ili ne itd itd. On nije ni milioner ni milijarder ali navodno da se krece u krugu takvih i da ima interfejse prema onima koji bi nam mogli biti od koristi.
Sad trenutno na klupi imamo vjerovatno najjaceg pposljeratnog trenera bar sto se tice referenci i trenerskih i igrackih a cisto sumnjam da bi ziheras Baka preuzeo tim da nema para na vidiku.
Dakle posto je predhodni trener zasrao motiku do kraja sa svojim pajtossima iz uprave treba sada biti malo strpljiv i halaliti se na zalost sa ovom sezonom na 100 godina kluba. Ovo je nesto najstrasnije sto je mogolo da se napravi klubu jer 100 godina je bas VELIKI jubilej.
Ako se nekim slucajem desi cudo i uspijemo se docepati Evrope onda je to nevidjen uspjeh novog trenera sa kojim treba odmah potpisati ozbiljan ugovor sa klauzulom da se akcenta stavi na nase mlade igrace i forsiranje istih. Pa Mladost sa bukvalno omladinom igra ekstra lijep fudbal samo trebas biti mudonja trener i natjerati ih na tako nesto.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85520 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Sve je to kozmetika, sminka za mrtvaca. Jesteli vi svjesni da je klub milimetar od stecaja i pojedini samo to cekaju, rade na tome da to bude sto brze.
Skupstina je jedino mjesto gdje se procesi mogu obrnuti u smjeru oporavka. Sada UO o NO rade sta hoce...sminkaju mrtvaca. Skupili se lesinari i cekaju kraj pa sa prodaju klubske nekretnine, da babuka naplati svoje, Pesto svoju crkavicu, Dzinde i Selimovici da uzmu svoje.
Zbog toga Cengic ne saziva skupstinu a kada sazove minira. Kasnije ce se prati da je on vec davno dao ostavku.
Dok je skupstina blokirana svejedno je ko je trener, ko predsjednik UO, Baka ili Pep, Fata ili Perez.
Naprđivati oko nebitnih stvari je bitnije od esencije problema.
Kakav klub, takvi navijaci.
Ili obratno, kakvi navijaci takav klub... svejedno je
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85521 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

SVANI SUBOTO , SVANI
:-D
Last edited by Burdus on 19/04/2021 19:01, edited 1 time in total.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#85522 Re: FK Željezničar

Post by Tesla Edison »

Burdus wrote: 19/04/2021 16:25 Sve je to kozmetika, sminka za mrtvaca. Jesteli vi svjesni da je klub milimetar od stecaja i pojedini samo to cekaju, rade na tome da to bude sto brze.
Skupstina je jedino mjesto gdje se procesi mogu obrnuti u smjeru oporavka. Sada UO o NO rade sta hoce...sminkaju mrtvaca. Skupili se lesinari i cekaju kraj pa sa prodaju klubske nekretnine, da babuka naplati svoje, Pesto svoju crkavicu, Dzinde i Selimovici da uzmu svoje.
Zbog toga Cengic ne saziva skupstinu a kada sazove minira. Kasnije ce se prati da je on vec davno dao ostavku.
Dok je skupstina blokirana svejedno je ko je trener, ko predsjednik UO, Baka ili Pep, Fata ili Perez.
Naprđivati oko nebitnih stvari je bitnije od esencije problema.
Kakav klub, takvi navijaci.
Ili obratno, kakvi navijaci takav klub... svejedno je


:lol: :lol: :lol:
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85523 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Cengic zloupotrjebljava zvanicnu stranicu kluba da kaci svoja nebulozna saopstenja, kada treba objaviti da je novi termin skupstine naredna subota onda ga nigdje nema.
Evo ja obavjestavam sve navijace da je skupstina kluba u subotu ranim jutrom na nasoj Grbavici. Za sada nasoj.
Koristim priliku da pozovem navijace na jug, naravno uz obavezno pridrzavanje svih epidemioloskih mjera.

Ocekujem prisustvo svih skupstinara. Pozeljno bi bilo da skupstinar AO da svoje viđenje sportskog segnenta jer je po legendi on babuka drevne igre. Sa nestrpljenjem cekam izlaganje Dzinde kao uspjesno kombinirati nekoliko diametralno razlicitih poslovnih planova u jednom prjedlogu statuta. Posto je on doktor pravnih nauka objasnice nam sve pravne zackoljice pri promjeni statuta. U izlaganju ce mu asistirati Pesto, ko drugi.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24259
Joined: 26/08/2007 17:10

#85524 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

TESLA_EDISON wrote: 19/04/2021 14:02 Ko je ovaj londonski biznismen ili je ovo neka ubleha? O njemu ništa nema na netu, osim nešto oko Formule E i to jako malo.

Jel fakat moguće da je ovaj lik prevarant ili pak griješim?

Nekako mi nema logike da u 21. vijeku, gdje su dostupne sve moguće telekomunikacijske tehnologije, društvene mreže i mediji, da se neko pretvara da je biznismen i neki milioner/milijarder.

Lik mi je totalna misterija.
Dobro si. Čudi me da niko ranije nije pisao o ovome.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2607
Joined: 18/03/2015 01:36

#85525 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Pisano je da je lik sarlatan. Imaju neki blogovi o njemu, nekim prevarama, lazima. A i cim nema nikakvih bitnih informacija zakljucak se sam namece.
Post Reply