FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
sime_cipol
Posts: 16334
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#84151 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Jest da je bilo grca u stomaku zbog rezultata i sve, ali opet lakse nego sam očekivao.
next stop - kosevo :thumbup:
Last edited by sime_cipol on 31/10/2020 23:35, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84152 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Slo Burner wrote: 31/10/2020 23:29
hrasno38 wrote: 31/10/2020 21:38 7 zadnjih utakmica bez poraza, 6 pobjeda i 1 nerjesen. Mora covjek i svaki navijac biti posten i cestitiati s obzirom na sva sranja koja se desavaju. Ali isto tako ne treba zamjeriti niti jednom navijacu ako u nekom trenutku pokaze nezadovoljstvo jer i to je navijacki.
Samo je jedan covjek mogao ovo izvuci u ovakvoj situaciji.
Nikad mocnije Sarajevo ce u srijedu imati samo bod prednosti a znamo sta nas je sve pratilo
Ja se iskreno nadam mada ne mislim da ce biti bas tako jednostavno kao prosle godine.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#84153 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Ja se bojim ovakvih utakmica kao Radnik veceras, a za derbi ce Amar nesto skontati.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#84154 Re: FK Željezničar

Post by Sociolog »

Ko prenosi?
Neka Arena? :bih: :thumbup:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#84155 Re: FK Željezničar

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ajdeeeeeeee Željooooooo :!: :!: :!:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#84156 Re: FK Željezničar

Post by studiorum_tuzlaensis »

Sramota, znači loše mi je od ove igre. Nisu sastavili 3 smislena pasa.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#84157 Re: FK Željezničar

Post by uglavnomja »

link? tv?
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#84158 Re: FK Željezničar

Post by agnostic_front »

Izgubismo dva boda :-)
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#84159 Re: FK Željezničar

Post by studiorum_tuzlaensis »

Na kraju nije loše završilo, prvo poluvrijeme su nas mogli sahraniti. Mislim da u konačnici izlazimo jači iz ovog derbija i ovaj rezultat sigurno će ostaviti traga na njima, pogotovo ovo drugo poluvrijeme. Tu je naša šansa.

U Banjaluku idemo igrati protiv lošije ekipe, još nismo zijanili u gostima. Opet tipujem 0:1, Borac u lošoj formi.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#84160 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

Kako smo se prvo poluvrijeme sudarali međusobno, drugo dobro prodje. A Mesi kapa dolje za golcinu!
Necemo previše prigovarati, borbeno se igralo, bar drugo poluvrijeme.
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 975
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#84161 Re: FK Željezničar

Post by JoeyTribbiani »

Prvo poluvrijeme uzas. Gledam i kontam sta im je. U drugom isto druga ekipa da je izasla na teren. Jos su pitari i dobro prosli.

Bekric uzor omladine, trci, bori se, a 36 mu godina. Idemo dalje. I neka ih je Amar nagazio, prave se ludi skupa sa savezom.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#84162 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Nagazio ih, a mi trazili pomjeranje, prije da se samo izofirao... Dugo nismo jadnije igrali nego u 1 poluvremenu, igra nam je smijesna, igraci smijesni, teoretskih sansi za titulu nemamo sa njima. 4,5 novih igraca na polusezoni, od para sa neba, moze donekle popraviti situaciju, pa da se mozda i necemu nadamo, ako zadrzimo makar 5,6 bodova zaostatka...
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 975
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#84163 Re: FK Željezničar

Post by JoeyTribbiani »

Ta priča prolazi na temi "FK Sarajevo" ili "Educirani poreski obveznik".
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#84164 Re: FK Željezničar

Post by studiorum_tuzlaensis »

Jedino ovakvom pričom možemo i pobijediti i uzeti titulu, to Brko dobro zna, a i @Mea_parvitas :D

Ne postoji ekipa koja može držati formu 36 kola, tako da biće tu još svega.
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#84165 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Ne treba se zanositi. Utakmica je mogla otići u oba smjera, ali ono što je nama generalno problem je to da veoma loše igramo prvo poluvrijeme. Ovako je bilo i sa Adžemom 2014., pa nas je to koštalo bodova za titulu. Sada smo se u mnogim utakmicama izvukli, tako da je to dobro, ali ne znam koliko ćemo imati sreće ako ovako nastavimo. Pred Borac nisam optimističan i mislim da ćemo zijaniti, jer nam gore nikada nije bilo ugodno igrati i zato što su najteže utakmice one psolije debija, jer se igrači emotivno i fizički isprazne. U suštini, mislim da nam treba nekoliko igrača da bi izgurali čitav program i ozbiljnije napali titulu.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#84166 Re: FK Željezničar

Post by Melbourne_Australia »

Ja za svojih 41 godinu ne pamtim da smo odigrali losije prvo poluvrijeme..Hajdarevic nikako da skonta da kad on izgubi loptu da je to odmah sansa.Sreca pa oni ne znaju.Bekovi se uvjek mogu provlaciti sa greskama ali na onoj poziciji je ubistvo.Veseli i Mujezinovic sto su odigrali sinoc je dno dna bilo.I zato je brko tata ove igre.Odmah je vidio da ne ide onako i promjene je uradio.Oni poslije toga nisu vise nista mogli a mi smo rasli igrom..Lendric je puno vremena provodio na krilu i nije bilo igraca pred njihovim golom...Uglavnom onako odigrati 2 poluvrijeme poslije prvog je za respect.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84167 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote: 05/11/2020 12:13 Ja za svojih 41 godinu ne pamtim da smo odigrali losije prvo poluvrijeme..Hajdarevic nikako da skonta da kad on izgubi loptu da je to odmah sansa.Sreca pa oni ne znaju.Bekovi se uvjek mogu provlaciti sa greskama ali na onoj poziciji je ubistvo.Veseli i Mujezinovic sto su odigrali sinoc je dno dna bilo.I zato je brko tata ove igre.Odmah je vidio da ne ide onako i promjene je uradio.Oni poslije toga nisu vise nista mogli a mi smo rasli igrom..Lendric je puno vremena provodio na krilu i nije bilo igraca pred njihovim golom...Uglavnom onako odigrati 2 poluvrijeme poslije prvog je za respect.
Cinjenica je da bi Bekric morao imati bar za sada zagarantirano mjesto u prvih 11.....covjek jednostavno zna igrati lopte. Njegovi pasovi nisu napucavanja u vlastite igrace nego lagane i precizne lopte koje se mogu ustopati. Ponovit cu ono sto sam govorio i ranije da mi nije najjasnije zasto stalno Brko miksa sastav. Pa ja ne znam i ne sjecam se kada sam vidio bolje centarsuteve kod zeljenih igraca od onih Milicevica protiv Radnika i generalno decko je odigrao odlicno i zvek na klupu. Bekric trenutno za Stilica sila....zvek na klupu. Ne kontam zasto imamo mi uopste ova dva Zeca u ekipi??? Jednostavno nam samo uzimaju pare. Sta je sa Jurcicem, Hajricem, Gasalom vidim nije bilo ni Vrhovca na klupi......
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#84168 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Jedan žuti karton:
Stevanović, Kosorić, Milićević, Juričić, Gasal, Subašić, Miletić, Erić, Alispahić, A.Zec, Veselinović

Dva žuta kartona:
Šehić, Hajdarević, Mujezinović, Štilić, Blažević
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#84169 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Borac - Željezničar, 09.11. u 18:00 (Arena TV)

Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg)
Pomočnici: Davor Beljo (Mostar) i Stefan Tešanović (Ist. Sarajevo).
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#84170 Re: FK Željezničar

Post by Melbourne_Australia »

hrasno38 wrote: 05/11/2020 13:49
Melbourne_Australia wrote: 05/11/2020 12:13 Ja za svojih 41 godinu ne pamtim da smo odigrali losije prvo poluvrijeme..Hajdarevic nikako da skonta da kad on izgubi loptu da je to odmah sansa.Sreca pa oni ne znaju.Bekovi se uvjek mogu provlaciti sa greskama ali na onoj poziciji je ubistvo.Veseli i Mujezinovic sto su odigrali sinoc je dno dna bilo.I zato je brko tata ove igre.Odmah je vidio da ne ide onako i promjene je uradio.Oni poslije toga nisu vise nista mogli a mi smo rasli igrom..Lendric je puno vremena provodio na krilu i nije bilo igraca pred njihovim golom...Uglavnom onako odigrati 2 poluvrijeme poslije prvog je za respect.
Cinjenica je da bi Bekric morao imati bar za sada zagarantirano mjesto u prvih 11.....covjek jednostavno zna igrati lopte. Njegovi pasovi nisu napucavanja u vlastite igrace nego lagane i precizne lopte koje se mogu ustopati. Ponovit cu ono sto sam govorio i ranije da mi nije najjasnije zasto stalno Brko miksa sastav. Pa ja ne znam i ne sjecam se kada sam vidio bolje centarsuteve kod zeljenih igraca od onih Milicevica protiv Radnika i generalno decko je odigrao odlicno i zvek na klupu. Bekric trenutno za Stilica sila....zvek na klupu. Ne kontam zasto imamo mi uopste ova dva Zeca u ekipi??? Jednostavno nam samo uzimaju pare. Sta je sa Jurcicem, Hajricem, Gasalom vidim nije bilo ni Vrhovca na klupi......
Razlog znam..Bekric ne moze da igra vise od 50 minuta..On zna lopte ali sve manje i manje moze da trci..Bekric je bas dobar u ulozi kad on udje nakon 45 minuta i kad su protivnicki igraci ispuhali..A Stilc igra jer je on igrac poteza i paznja je na njemu..Stilc je spor ali zna i jos uvjek moze u nasoj ligi da bude medju boljim.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84171 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote: 05/11/2020 14:57
hrasno38 wrote: 05/11/2020 13:49
Melbourne_Australia wrote: 05/11/2020 12:13 Ja za svojih 41 godinu ne pamtim da smo odigrali losije prvo poluvrijeme..Hajdarevic nikako da skonta da kad on izgubi loptu da je to odmah sansa.Sreca pa oni ne znaju.Bekovi se uvjek mogu provlaciti sa greskama ali na onoj poziciji je ubistvo.Veseli i Mujezinovic sto su odigrali sinoc je dno dna bilo.I zato je brko tata ove igre.Odmah je vidio da ne ide onako i promjene je uradio.Oni poslije toga nisu vise nista mogli a mi smo rasli igrom..Lendric je puno vremena provodio na krilu i nije bilo igraca pred njihovim golom...Uglavnom onako odigrati 2 poluvrijeme poslije prvog je za respect.
Cinjenica je da bi Bekric morao imati bar za sada zagarantirano mjesto u prvih 11.....covjek jednostavno zna igrati lopte. Njegovi pasovi nisu napucavanja u vlastite igrace nego lagane i precizne lopte koje se mogu ustopati. Ponovit cu ono sto sam govorio i ranije da mi nije najjasnije zasto stalno Brko miksa sastav. Pa ja ne znam i ne sjecam se kada sam vidio bolje centarsuteve kod zeljenih igraca od onih Milicevica protiv Radnika i generalno decko je odigrao odlicno i zvek na klupu. Bekric trenutno za Stilica sila....zvek na klupu. Ne kontam zasto imamo mi uopste ova dva Zeca u ekipi??? Jednostavno nam samo uzimaju pare. Sta je sa Jurcicem, Hajricem, Gasalom vidim nije bilo ni Vrhovca na klupi......
Razlog znam..Bekric ne moze da igra vise od 50 minuta..On zna lopte ali sve manje i manje moze da trci..Bekric je bas dobar u ulozi kad on udje nakon 45 minuta i kad su protivnicki igraci ispuhali..A Stilc igra jer je on igrac poteza i paznja je na njemu..Stilc je spor ali zna i jos uvjek moze u nasoj ligi da bude medju boljim.
Pa ne bih se bas slozio sa tobom jer je bez problema odigrao citavu utakmicu protiv Radnika, protiv Tuzle i Veleza 82 minute, protiv Zrinjskog 78...proslu sezonu je za Slobodu odigrao 22 utakmice i od toga 11 po 90 minuta nekoliko po 80 i vise tako da nije bas u pitanju snaga jer Bekric nije igrac razbijac nego klasicni tehnicar koji radi svog sikustva i te kako zna gdje treab a gdje ne treba da trci a puno je jaci na nogama od Stilica iako je nesto strariji. Jucer da ponovim njegovi pasovi su imali i tacnost i potrebnu dozu jacine a Stilicevi nisu ni jedno ni drugo. Ali dobro vecinu igraca je sjebala ta Corona i Stila je ocito debelo van forme (ne znam jel on prebolovao Coronu). Ali meni se izuzetno svido mali Gasal na onoj utakmici protiv Radnika i nema veze sto ima 17 godina ako moze pruzati dobre partije sa seniorima.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#84172 Re: FK Željezničar

Post by Melbourne_Australia »

hrasno38 wrote: 05/11/2020 15:06
Melbourne_Australia wrote: 05/11/2020 14:57
hrasno38 wrote: 05/11/2020 13:49

Cinjenica je da bi Bekric morao imati bar za sada zagarantirano mjesto u prvih 11.....covjek jednostavno zna igrati lopte. Njegovi pasovi nisu napucavanja u vlastite igrace nego lagane i precizne lopte koje se mogu ustopati. Ponovit cu ono sto sam govorio i ranije da mi nije najjasnije zasto stalno Brko miksa sastav. Pa ja ne znam i ne sjecam se kada sam vidio bolje centarsuteve kod zeljenih igraca od onih Milicevica protiv Radnika i generalno decko je odigrao odlicno i zvek na klupu. Bekric trenutno za Stilica sila....zvek na klupu. Ne kontam zasto imamo mi uopste ova dva Zeca u ekipi??? Jednostavno nam samo uzimaju pare. Sta je sa Jurcicem, Hajricem, Gasalom vidim nije bilo ni Vrhovca na klupi......
Razlog znam..Bekric ne moze da igra vise od 50 minuta..On zna lopte ali sve manje i manje moze da trci..Bekric je bas dobar u ulozi kad on udje nakon 45 minuta i kad su protivnicki igraci ispuhali..A Stilc igra jer je on igrac poteza i paznja je na njemu..Stilc je spor ali zna i jos uvjek moze u nasoj ligi da bude medju boljim.
Pa ne bih se bas slozio sa tobom jer je bez problema odigrao citavu utakmicu protiv Radnika, protiv Tuzle i Veleza 82 minute, protiv Zrinjskog 78...proslu sezonu je za Slobodu odigrao 22 utakmice i od toga 11 po 90 minuta nekoliko po 80 i vise tako da nije bas u pitanju snaga jer Bekric nije igrac razbijac nego klasicni tehnicar koji radi svog sikustva i te kako zna gdje treab a gdje ne treba da trci a puno je jaci na nogama od Stilica iako je nesto strariji. Jucer da ponovim njegovi pasovi su imali i tacnost i potrebnu dozu jacine a Stilicevi nisu ni jedno ni drugo. Ali dobro vecinu igraca je sjebala ta Corona i Stila je ocito debelo van forme (ne znam jel on prebolovao Coronu). Ali meni se izuzetno svido mali Gasal na onoj utakmici protiv Radnika i nema veze sto ima 17 godina ako moze pruzati dobre partije sa seniorima.
Nije to isti tempo utakmice kao sto je u derbiju..I sinoc kad je usao i kad je treba povuci prema naprijed sa trkom ne moze on to vise..Ali kad treba stati na loptu ili odigrati dupli pas , on je za majstor..Sjecam se sinoc oko 70 minue i povukao je loptu uz aut liniju i jednostavno ne moze on probiti kad ima igraca uz sebe koji je brz
.Zaboravljas i kisu i tezak teren sinoc..Bekric bi nakon 35 minuta prvog poluvremena umro sinoc.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#84173 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Bas deja vu od prije 8 godina, kad su pitari vodili 2-0 i Amar uvede Bekrica i od tog momenta Zeljo dominantan :mrgreen:
AllFather
Posts: 256
Joined: 29/09/2020 20:03

#84174 Re: FK Željezničar

Post by AllFather »

Ako je Krpić slobodan, zaganjati ga odmah da dodje. Inače, čestitam momcima na drugom poluvremenu sinoć, prvo je katastrofa bilo
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#84175 Re: FK Željezničar

Post by studiorum_tuzlaensis »

ultima_palabra wrote: 05/11/2020 15:26 Bas deja vu od prije 8 godina, kad su pitari vodili 2-0 i Amar uvede Bekrica i od tog momenta Zeljo dominantan :mrgreen:
Na Zapadu ludnica... i za sve ti hvala Amareeee :mrgreen: Bekrić i Selimović su dali golove ja mislim.
Post Reply