FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#30826 Re: FK Željezničar

Post by LunaLati »

Žao mi je što ste svi razočarani, pauza je bila predugačka, nedostajale su vam utakmice i vaša su očekivanja od ove prve bila velika, a možda i pomalo nerealna obzirom na isti igrački kadar.

Ovo je večeras bio jedan veliki miš-maš, bilo je puno pogrešaka pa je izgledalo kao da su neki zaboravili igrati, neki kao da su htjeli više nego što znaju i mogu, neki jednostavno nisu imali s kime igrati.
Voljela bih da me Bekrić pozitivno iznenadi pa da slijedeću utakmicu donese nekakav preokret u našoj igri koji će nas pratiti do kraja prvenstva ali...

U svakom slučaju morati ćemo u igru ulaziti puno odlučnije i koncentriranije jer nam u protivnom na terenu predstoji nepotrebno gubljenje snage a na tribinama i pred malim ekranima živaca.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#30827 Re: FK Željezničar

Post by MOSALJOZE »

Vidjeo se izostanak Bekrica,koji ce ako bude kao onaj sa kraja sezone zelji značiti jako puno
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#30828 Re: FK Željezničar

Post by lajk »

Svidja mi se ovo za clanske :-D
User avatar
ipetm
Posts: 202
Joined: 19/10/2010 09:13
Location: Sarajevo

#30829 Re: FK Željezničar

Post by ipetm »

Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#30830 Re: FK Željezničar

Post by Ko to smat »

Meni koji sam gledo Mesu,Ficu,Skoru i ostale ovo lici na cirkus bez uvrede,no ipak pratim svoj klub i bit cu uz njega i kad su dobri a i losi kosto su sad.Kako odbranit titiulu,pa antifudbalski dakle igrat zatvoreno i probat kome uvalit go jer mi nemamo napadaca.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#30831 Re: FK Željezničar

Post by MOSALJOZE »

Ko to smat wrote:Meni koji sam gledo Mesu,Ficu,Skoru i ostale ovo lici na cirkus bez uvrede,no ipak pratim svoj klub i bit cu uz njega i kad su dobri a i losi kosto su sad.Kako odbranit titiulu,pa antifudbalski dakle igrat zatvoreno i probat kome uvalit go jer mi nemamo napadaca.
Smješno čuj nemamo napadača.Adilovic je sinoc toliko posla uradio u odbrani.Borio se u napadu,ali nije mogao sam
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#30832 Re: FK Željezničar

Post by al_akhisari »

...nakon prvog poluvremena, da mi je neko "ponudio" na kraju utakmice rezultat 1:0, objeručke bih prihvatio :-) u par crtica:
-čestitke igračima na pobjedi;
-jedino bitno sinoć su 3 boda;
-igra loša-preloša;
-teren nije loš (očekivao oranicu).
...ako želimo ostati na mjestu na kom se nalazimo, u nastavku prvenstva, ovako "dobro" ne smijemo igrati; ono što raduje kad je igra u pitanju, je da ovako loše ili gore, sigurno ne možemo;
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#30833 Re: FK Željezničar

Post by potočanka »

:D
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#30834 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Ma ja zadovoljan tri boda, mjera. Igra nije bila ništa posebno, kao što Amar reče igrali smo seljački a ne znamo tako igrati. Od igrača na terenu nikoga nebi posbeno izdvajao iz prvih 11, svi su bili podjednako loši. Jedino pohvale mogu dobti izmjene Hodžić i Brković. Unijeli si neku agresivnost, nije Bog zna šta, ali za razliku od prvih 11, primjetno.

Jug dobar :thumbup: , teren katastrofa.

+ 5 :thumbup:

U Banjaluci će biti druga priča, bod ko kuća, mada i prekid nije loš :wink: .

Edit : Vezano za članske karte.

Image

:thumbup:

P.S Kod izvođenja onih penala na poluvremenu, kad je onaj lik zakuca onom djetetu na golu ja sam oplako :lol: . Koja dalabu :-D .
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#30835 Re: FK Željezničar

Post by smurf »

Zato je i dobio salvu zvizduka :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#30836 Re: FK Željezničar

Post by Lakat Jebić »

prvo odbrani djetetu, pa mu je onda zakuca pod precku :lol: :lol: :lol:

al nije to nista, niste vi na jugu vidjeli onaj prvi go :-) :-)
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4837
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#30837 Re: FK Željezničar

Post by Tvrtko II Kotromanić »

zna li neko kad ce poceti prodaja clanskih?

vec sam zapikao Classic :D
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#30838 Re: FK Željezničar

Post by veljaca »

Lijep potez Svrake da na kraju utakmice pokloni dres Fati ...... :thumbup:
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#30839 Re: FK Željezničar

Post by Šibicar »

Prvo poluvrijeme katastrofa,Travničani su nas zatekli presingom i konstantnim pritiskom na našu zadnju liniju,naši su se malo pogubili,puno netačnih dodavanja i neprisiljenih grešaka,kao da su se igrali produžeci a ne da je tekma tek počela,tako su mi iscrpljeno i umorno izgledali,nikakvog žara u njima k'o da su se nadali da će lopta sama ući u protivničku mrežu.Znao sam da će drugo poluvrijeme biti bolje kad ih Amar naruži u svlačionici,a tako je i bilo,jer od prvog napada u drugom poluvremenu se vidjelo da smo krenuli odlučnije i ubacili u brzinu više,ništa spektakularno ali puno bolje nego u prvom,a onda je došao i taj poklon u vidu autogola,mada sam siguran da bi ih dobili i da ga nije bilo,par minuta kasnije i drugi gol i time je utakmica bila već riješena,tako da se samo rutinski trebala privesti kraju.Vile su nas pronosale u prvom kad je Benju lopta pogodila,ali i to je bila greška Zole,čini mi se,a ne neka izradjena akcija Travnika.Prva je utakmica,još se nismo zahuktali,biće ovo bolje,bez brige,važno je da konkurencija lagano posustaje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#30840 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Keep calm and trust Amar :D
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#30841 Re: FK Željezničar

Post by vryzas »

Plavih_11 wrote:Samo se nadam da ce proljece biti bolje nego njegov prvi dan ...

Nema sanse da odbranimo duplu sa ovakvom igrom, a A.O. je sve pojasnio nakon utakmice.
Nemam pojma da li je stvarno teren bio toliko los koliko se zale ali nema opravdanja za onakav pristup igri u prvom poluvremenu...isto raja na terminu, pasovi idu 1km/h, neki igraci se gombaju sa loptom ko da su prvi put ugledali fudbal, odbrana nesigurna, vezni red totalno nepovezan, komunikacija 0 bodova, agresivnost 1 bod...jedino sto je donekle stimalo su prekidi.
Sreca nasa pa ga oni sami sebi zabise inace...

Patnja se nastavlja...u narednom kolu bod ce biti veliki ko kuca!
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#30842 Re: FK Željezničar

Post by lajk »

Mene tacno panika spuca od ovih pesimista :sad:

Cekajte ljudi prva je tekma,Travnik uvijek neugodan,nije bilo Bekrica...3 boda su tu +5 je,tekma u BL pa onda dvije kuci
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#30843 Re: FK Željezničar

Post by vryzas »

Prednost od + 5 i povratak Bekrica&Kerle su jedine dvije stvari koje su pozitivne. Navijanje bez bakljade :thumbup:
Btw. Stana i Smajke ce se uigravati jos nekoliko kola sigurno, a mali Hodzic ce biti 3x bolji igrac od Adilovica!
benio
Posts: 16
Joined: 04/06/2012 16:02

#30844 Re: FK Željezničar

Post by benio »

Sve to stoji da je to prva utakmica, ali nama je potreban izraziti ljevak na lijevoj strani, nemoguce igrat sa desnjakom jer Adilovic nije takav kalibar igraca da se uklopi u to. S obzirom da i Jamak i Svraka i Zolotic igraju slicne pozicije, u takvoj igri nema mjesta za Bekrica jer prakticki formacija izgleda 4 3 2 1, mislim da je bolje igrat cak 3 1 4 2, tj tri stopera i dva zadnja vezna, onda bi Bekric i Smajic dosli do izrazaja
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#30845 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

benio wrote:Sve to stoji da je to prva utakmica, ali nama je potreban izraziti ljevak na lijevoj strani, nemoguce igrat sa desnjakom jer Adilovic nije takav kalibar igraca da se uklopi u to. S obzirom da i Jamak i Svraka i Zolotic igraju slicne pozicije, u takvoj igri nema mjesta za Bekrica jer prakticki formacija izgleda 4 3 2 1, mislim da je bolje igrat cak 3 1 4 2, tj tri stopera i dva zadnja vezna, onda bi Bekric i Smajic dosli do izrazaja
A šta fali formaciji 4-3-2-1? Trenutno najveća snaga ekipe nam je u tom veznom redu, i sva trojica treba da igraju. Zolotić zadnji vezni, Svraka box-to-box veznjak sa dosta ofanzivnih zadataka i Jamak ofanzivni veznjak zadužen za zadnji pas.

Istina je da Bekrić nije ljevak, ali krajem jeseni je pružao odlične partije na tom mjestu... šteta što nema Kvesića da pripomogne u tom ofanzivnom dijelu i da širinu kad Bekrić uđe u sredinu, ali mislim da to može i Stanić. Još kad na drugoj strani imaš klasično krilo Smajića koji je non-stop uz aut-liniju, onda mislim da je ta formacija idealna za naš igrački kadar.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#30846 Re: FK Željezničar

Post by MOSALJOZE »

ultima_palabra wrote:
benio wrote:Sve to stoji da je to prva utakmica, ali nama je potreban izraziti ljevak na lijevoj strani, nemoguce igrat sa desnjakom jer Adilovic nije takav kalibar igraca da se uklopi u to. S obzirom da i Jamak i Svraka i Zolotic igraju slicne pozicije, u takvoj igri nema mjesta za Bekrica jer prakticki formacija izgleda 4 3 2 1, mislim da je bolje igrat cak 3 1 4 2, tj tri stopera i dva zadnja vezna, onda bi Bekric i Smajic dosli do izrazaja
A šta fali formaciji 4-3-2-1? Trenutno najveća snaga ekipe nam je u tom veznom redu, i sva trojica treba da igraju. Zolotić zadnji vezni, Svraka box-to-box veznjak sa dosta ofanzivnih zadataka i Jamak ofanzivni veznjak zadužen za zadnji pas.

Istina je da Bekrić nije ljevak, ali krajem jeseni je pružao odlične partije na tom mjestu... šteta što nema Kvesića da pripomogne u tom ofanzivnom dijelu i da širinu kad Bekrić uđe u sredinu, ali mislim da to može i Stanić. Još kad na drugoj strani imaš klasično krilo Smajića koji je non-stop uz aut-liniju, onda mislim da je ta formacija idealna za naš igrački kadar.
Bekric je onaj zadnji mjesec odigrao savršeno.Sve je počeo protiv olimpika,a završio protiv širokog.Mislim da ce dobiti šansu protiv borca jer ako bude onakav kao sa kraja sezone bice :thumbup:
ambition
Posts: 469
Joined: 17/02/2013 18:58

#30847 Re: FK Željezničar

Post by ambition »

Eto lijevog beka u toku ove sedmice, reprezentativac Makedonije.. :dance:
User avatar
ipetm
Posts: 202
Joined: 19/10/2010 09:13
Location: Sarajevo

#30848 Re: FK Željezničar

Post by ipetm »

User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#30849 Re: FK Željezničar

Post by LunaLati »

Ne treba zaboraviti da Stana igra na neprirodnoj poziciji i da time ne pati samo on nego i oni koji igraju uz njega a sve to onda unosi i dodatnu nervozu na teren.
Stanu treba pod hitno vratiti desno jer je po meni i onako sav zbrda-zdola bolji od B.Čolića koji je i psihički nestabilniji od Stane, iako se na pripremama mogla primijetiti njegova zaista jaka želja da se ponovno ustali u prvom timu.

Svraku treba izostaviti iz tima kad su reprezentativne utakmice blizu jer postaje nevidljiv na terenu :)

Vjerujem da ćemo protiv Borca pokazati bolju igru jer je evidentno da na boljem terenu pružamo bolju partiju, ali ne smijemo smetnuti sa uma da ove zimske pripreme nisu prošle baš onako kako se planiralo jer su već u startu neki igrači imali povrede koje su se onda vukle manje više gotovo cijele pripreme i na to su se samo nadodavale nove tako da je po meni upitno koliko smo mi fizički u formi.
iraa
Posts: 82
Joined: 08/12/2012 20:37

#30850 Re: FK Željezničar

Post by iraa »

Niko meni ne odgovori, jel Damir Gradaščević još uvijek kondicioni trenez Želje?????? :D
Post Reply