FK Željezničar - mlađe selekcije

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#576 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by splinter »

hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/videoton-p ... car/279197

Opet nas naguzio Videoton....nista od polufinala.
Ma teško smo mogli biti prvi, Partizan je morao izgubiti a mi dobiti u zadnjem kolu. Nije bitno idemo dalje. Bravo momci!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#577 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

splinter wrote:
hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/videoton-p ... car/279197

Opet nas naguzio Videoton....nista od polufinala.
Ma teško smo mogli biti prvi, Partizan je morao izgubiti a mi dobiti u zadnjem kolu. Nije bitno idemo dalje. Bravo momci!
Nije tacno mi smo morali dobiti kao i Partizan a onda je igrala gol razlika. Tacno je da je bilo vrlo tesko pobjediti Videotona sa 4:0 sto je uradio Partizan kojem je opet dosudjen penal ali ovaj put protiv Fenera :).
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#578 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by splinter »

hrasno38 wrote:
splinter wrote:
hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/videoton-p ... car/279197

Opet nas naguzio Videoton....nista od polufinala.
Ma teško smo mogli biti prvi, Partizan je morao izgubiti a mi dobiti u zadnjem kolu. Nije bitno idemo dalje. Bravo momci!
Nije tacno mi smo morali dobiti kao i Partizan a onda je igrala gol razlika. Tacno je da je bilo vrlo tesko pobjediti Videotona sa 4:0 sto je uradio Partizan kojem je opet dosudjen penal ali ovaj put protiv Fenera :).
Teoretski izvodljivo, u praksi ne.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#579 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Ako se nisam zajebo a ne bih rekao da jesam Zeljini pioniri i kadati u prvom kolu su dobili GOSK po 11:0 :shock:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#580 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

https://sportsport.ba/fudbal/gutovic-na ... ara/286821

Od kad nisam cuo za ovog covjeka....popularni Guta!!!
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#581 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/gutovic-na ... ara/286821

Od kad nisam cuo za ovog covjeka....popularni Guta!!!
daleko mu kuca od Zelje bila.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#582 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

wewa wrote:
hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/gutovic-na ... ara/286821

Od kad nisam cuo za ovog covjeka....popularni Guta!!!
daleko mu kuca od Zelje bila.
Ja govorim sa igrackog aspekta jer predpostavljam da ga nisi nikada u zivotu gledala a ni da si se rodila kada je on igrao :D
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#583 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Tromblon »

wewa wrote:
hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/gutovic-na ... ara/286821

Od kad nisam cuo za ovog covjeka....popularni Guta!!!
daleko mu kuca od Zelje bila.
Zasto? Reci pa da svi znamo.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#584 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

Tromblon wrote:
wewa wrote:
hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/gutovic-na ... ara/286821

Od kad nisam cuo za ovog covjeka....popularni Guta!!!
daleko mu kuca od Zelje bila.
Zasto? Reci pa da svi znamo.
kakav je igrac bio ne zanima me, ali je los trener. jos je prosle godine bio u dvostrukom angazmanu, pa je vise odsustvovao s treninga nego sto ga je bilo. a motivator je da mu nema ravnog, tri kola prije kraja i u situaciji u kojoj postoje vise nego realne sanse da djeca uzmu prvo mjesto na tabeli, on kaci kopacke o klin umjesto da ih dize. i veli, negdje 3 treninga pred kraj sezone: eto, nije bilo prilike da se uigramo. sta ima...

i ove godine, btw, u omladinskom pogonu raspad sistema. bas sam razocarana...
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#585 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Tromblon wrote:
wewa wrote:
hrasno38 wrote:https://sportsport.ba/fudbal/gutovic-na ... ara/286821

Od kad nisam cuo za ovog covjeka....popularni Guta!!!
daleko mu kuca od Zelje bila.
Zasto? Reci pa da svi znamo.
Zato sto je bio interesantna i dobar igrac u generaciji Zelje koja je dala bas velike igrace i 6 reprezentativaca. On je dijete Zelje! E sad ja ne ulazim ni u ovoe trenerske niti u neke druge sfere ako postoje!
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#586 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

wewa wrote:kakav je igrac bio ne zanima me, ali je los trener. jos je prosle godine bio u dvostrukom angazmanu, pa je vise odsustvovao s treninga nego sto ga je bilo. a motivator je da mu nema ravnog, tri kola prije kraja i u situaciji u kojoj postoje vise nego realne sanse da djeca uzmu prvo mjesto na tabeli, on kaci kopacke o klin umjesto da ih dize. i veli, negdje 3 treninga pred kraj sezone: eto, nije bilo prilike da se uigramo. sta ima...

i ove godine, btw, u omladinskom pogonu raspad sistema. bas sam razocarana...
Raspad sistema i klepi sa kadetima Sarajevo u gostima :?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#587 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

hrasno38 wrote:
Zato sto je bio interesantna i dobar igrac u generaciji Zelje koja je dala bas velike igrace i 6 reprezentativaca. On je dijete Zelje! E sad ja ne ulazim ni u ovoe trenerske niti u neke druge sfere ako postoje!
puno je Zeljine djece koja nisu zasluzila mjesta i prilike koje im se daju... vidjeti pod Biscevic i marketing, Alihodzic i vodjenje omladinskog pogona itd itd itd
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#588 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

hrasno38 wrote:
wewa wrote:kakav je igrac bio ne zanima me, ali je los trener. jos je prosle godine bio u dvostrukom angazmanu, pa je vise odsustvovao s treninga nego sto ga je bilo. a motivator je da mu nema ravnog, tri kola prije kraja i u situaciji u kojoj postoje vise nego realne sanse da djeca uzmu prvo mjesto na tabeli, on kaci kopacke o klin umjesto da ih dize. i veli, negdje 3 treninga pred kraj sezone: eto, nije bilo prilike da se uigramo. sta ima...

i ove godine, btw, u omladinskom pogonu raspad sistema. bas sam razocarana...
Raspad sistema i klepi sa kadetima Sarajevo u gostima :?
nece biti da je njegova zasluga, Hrasno. neposredno pred tekmu je preuzeo ekipu koja je vec imala 2 ili 3 pobjede.
pogledaj mu skor od prosle sezone...
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#589 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by vryzas »

wewa wrote:
hrasno38 wrote:
Zato sto je bio interesantna i dobar igrac u generaciji Zelje koja je dala bas velike igrace i 6 reprezentativaca. On je dijete Zelje! E sad ja ne ulazim ni u ovoe trenerske niti u neke druge sfere ako postoje!
puno je Zeljine djece koja nisu zasluzila mjesta i prilike koje im se daju... vidjeti pod Biscevic i marketing, Alihodzic i vodjenje omladinskog pogona itd itd itd
:thumbup: :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#590 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

wewa wrote:
hrasno38 wrote:
wewa wrote:kakav je igrac bio ne zanima me, ali je los trener. jos je prosle godine bio u dvostrukom angazmanu, pa je vise odsustvovao s treninga nego sto ga je bilo. a motivator je da mu nema ravnog, tri kola prije kraja i u situaciji u kojoj postoje vise nego realne sanse da djeca uzmu prvo mjesto na tabeli, on kaci kopacke o klin umjesto da ih dize. i veli, negdje 3 treninga pred kraj sezone: eto, nije bilo prilike da se uigramo. sta ima...

i ove godine, btw, u omladinskom pogonu raspad sistema. bas sam razocarana...
Raspad sistema i klepi sa kadetima Sarajevo u gostima :?
nece biti da je njegova zasluga, Hrasno. neposredno pred tekmu je preuzeo ekipu koja je vec imala 2 ili 3 pobjede.
pogledaj mu skor od prosle sezone...
Ma kao sto sam napisao u prvom postu da za tog covjeka nisam dugo cuo i mislio sam prije svega na njegove igracke dane a ti ocito znas puno vise od mene o omaldinskom pogonu i nemam razloga da ti ne vjerujem. Guta je bio vise nego solidan igrac a trener zaista ne znam a ako ne valja nek roditelji traze da ga smjene.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#591 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Tromblon »

Za Gutin trenerski kapacitet ne znam a nema razloga da ti ne vjerujem. Mozda se samo utopio u raspad.

Da se pitam Haretu bi bio zabranjen prilaz stadionu na kilometar. Buki bi mogao dolaziti na tekme ako kupi kartu.

Jedan bivsi igrac zelje a dada ugostitelj je rekao jefnom kako treba "legendama" napraviti spomenik da se ljudi I cuke imaju gdje popisati.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#592 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Tromblon wrote:Za Gutin trenerski kapacitet ne znam a nema razloga da to ne vjerujem. Mozda se samo utopio u raspad.

Da se pitam Haretu bi bio zabranjen prilaz stadionu na kilometar. Buki bi mogao dolaziti na tekme ako kupi kartu.

Jedan bivsi igrac zelje a dada ugostitelj je rekao jefnom kako treba "legendama" napraviti spomenik da se ljudi I cuke imaju gdje popisati.
Vjerujem ti da je tako predugo sam bio u sportu i nagledao se slicnih stvari ali posto uglavnom roditelji finansiraju sve onda njihova treba da bude i te kako bitna.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#593 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Gutović je preuzeo beton generaciju, a vidjet ćemo šta će uraditi sa njima.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#594 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:Gutović je preuzeo beton generaciju, a vidjet ćemo šta će uraditi sa njima.
Znaci bas dobra generacija?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#595 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

eh, uticaj roditelja na trenere svodi se na interakciju 1 na 1 - cujem, posto ne praktikujem.
nije bilo roditeljskog sastanka vec godinu dana, a ja se mjesecima hrvem s idejom da saljem mail Misimovicu direktno.

da se razumijemo, moje dijete trenira jer nogomet voli iznad svega, a ne da bi sutradan porodici osigurao egzistenciju. kao ni u skoli, ni u klubu nikad nismo ni pokusali uticati na one od kojih bi trebao uciti, koji bi mu trebali dati priliku da pokaze sta zna, ako zna. ni ne ocekujem da ce on sutra svoj hljeb zaradjivati u kopackama - naprotiv, voljela bih da mu zivot donese sigurniju i isplativiju profesiju. da je kakav izraziti potencijal, vjerovatno bismo drugacije razmisljali, a tuzno je reci - vjerovatno da ne bi ni trenirao u Zelji.

koliko sam ponosna na filozofiju zivota kakvu Zeljo i njegova historija predstavljaju, toliko sam tuzna sto je nema u omladinskoj skoli osim u tragovima i bljeskovima, kakav smo vidjeli recimo od juniora pod vodjstvom Joldica. a treba samo malo truda, malo znanja i malo vise dobre volje.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#596 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

hrasno38 wrote:
Charuga wrote:Gutović je preuzeo beton generaciju, a vidjet ćemo šta će uraditi sa njima.
Znaci bas dobra generacija?
Da.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#597 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:
hrasno38 wrote:
Charuga wrote:Gutović je preuzeo beton generaciju, a vidjet ćemo šta će uraditi sa njima.
Znaci bas dobra generacija?
Da.
Bas mi je drago ako tako kazes jer znam da sve to pratis.... :thumbup:
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#598 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Tromblon »

Treba napraviti sistem Koji djeluje I onda CE I djeca I roditelji biti sretni.

Jednom dada vec davno Amar trenirao juniors I igraju neku bezveznu tekmu. Lik jebe majku Amari sto mu sin igra u odbrani a Lola hoce da je napadac. Drugi lik pridje potukose se. Amar prekide tekmu. Djeca odose a ovi ostadose u blatu da se biju. Najodvratniji prixor Koji Sam vidio prateci Zelju.

Samo sistem u kojem se sve zna I Koji vode strucni ljudi. Sve ostalo je lutanje I nula.
Last edited by Tromblon on 16/08/2018 12:14, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#599 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

wewa wrote:eh, uticaj roditelja na trenere svodi se na interakciju 1 na 1 - cujem, posto ne praktikujem.
nije bilo roditeljskog sastanka vec godinu dana, a ja se mjesecima hrvem s idejom da saljem mail Misimovicu direktno.

da se razumijemo, moje dijete trenira jer nogomet voli iznad svega, a ne da bi sutradan porodici osigurao egzistenciju. kao ni u skoli, ni u klubu nikad nismo ni pokusali uticati na one od kojih bi trebao uciti, koji bi mu trebali dati priliku da pokaze sta zna, ako zna. ni ne ocekujem da ce on sutra svoj hljeb zaradjivati u kopackama - naprotiv, voljela bih da mu zivot donese sigurniju i isplativiju profesiju. da je kakav izraziti potencijal, vjerovatno bismo drugacije razmisljali, a tuzno je reci - vjerovatno da ne bi ni trenirao u Zelji.

koliko sam ponosna na filozofiju zivota kakvu Zeljo i njegova historija predstavljaju, toliko sam tuzna sto je nema u omladinskoj skoli osim u tragovima i bljeskovima, kakav smo vidjeli recimo od juniora pod vodjstvom Joldica. a treba samo malo truda, malo znanja i malo vise dobre volje.
Ha roditelji mogu puno toga uraditi ako su slozni ali uvijek medju njima postoji par koji imaju "prolaz" i to znaju minirati. U svakom sportu u BiH je tako i zaista ja to odlicno znam. Ali isto tako ako se desi slozna ekipa punpo puno toga se moze urediti
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#600 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Tromblon wrote:Treba napraviti sistem Koji djeluje I onda CE I djeca I roditelji biti spremni.

Jednom dada vec davno Amar trenirao juniors I igraju neku bezveznu tekmu. Lik jebe majku Amari sto mu sin igra u odbrani a Lola hoce da je napadac. Drugi lik pridje potukose se. Amar prekide tekmu. Djeca odose a ovi ostadose u blatu da se biju. Najodvratniji prixor Koji Sam vidio prateci Zelju.

Samo sistem u kojem se sve zna I Koji vode strucni ljudi. Sve ostalo je lutanje I nula.
To je drugi problem koji se zove "RODITELJ TVRDI DA JE NJEGOVO DIJETE NAJBOLJE"!
Post Reply