FK Željezničar - mlađe selekcije

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#526 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

Ponosan na ovu omladinu, svaka im cast, pobili su se muski na terenu, da su nam zivi i zdravi i dugo ugovorom vezani :thumbup:

Trener Atletico Madrida Manuel Cano Martin je na press-konferenciji poslije utakmice istakao da mu se najviše svidio vezni red Željezničara, a posebno je izvodio Denisa Žerića.

“Željezničar je odlična ekipa u veznom redu sa fizički spremnim i interesantnim igračima. Naročito želim da istaknem igrača sa brojem 39, Denisa Žerića koji je pružio odličnu partiju”, kazao je trener Atletica.


:thumbup:
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#527 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

“Treće poluvrijeme” duela Atletico – Željezničar i gospodski maniri Plavih

Željezničar je ispao od Atletico Madrida u Omladinskoj Ligi šampiona, ali je dobio novog sportskog prijatelja.

U proteklih 36 sati administracija, rukovodstvo i uposlenici najtrofejnijeg bh. kluba su se potrudili da udovolje svim zahtjevima Jorgnadžija te da se Madriđani osjećaju kao kod kuće.

Nakon što je završena utakmica na Grbavici duel Željezničar – Atletico Madrid je imao i treće poluvrijeme.

Igrači i predstavnici oba kluba su nakon meča imali zajedničku večeru u sarajevskom hotelu Radon Plaza.

Iako su na teškom terenu Grbavice agresivno i bespkompromisno ulazili u svaki duel na druženju je vladala sjajna atmosfera.

Delegacija Željezničara je svakom od gostiju je uručila po jedan dres, a gosti iz Madrida su napravili isto.

Dio atmosfere pogledajte na fotografijama ispod.

Image

Image

Image

http://sportske.ba/trece-poluvrijeme-du ... ri-plavih/
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#528 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

Image
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#529 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Momak je kod nas godinu ili malo jače.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#530 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by LSD »

Ponosan na ove momke :thumbup: :thumbup:
User avatar
ellaxaz
Posts: 2189
Joined: 31/01/2012 09:40

#531 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by ellaxaz »

Bravo momci.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#532 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by MOSALJOZE »

Dobro iskustvo za sve od igrača,trenera,navijača Kluba u suštini.Sad pokušati stići kone i zavrsiti sezonu kako valja .
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#533 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Iz ove generacije jedno 4-5 igraca bi sljedecu sezonu trebalo da budu u prvih 11 seniora.....ovakva generacija se rijetko desi...i danas sam gledao sa vecinom su poptisani ugovori do 2020 pa i duze tako da ne treba trcati ko pitari da se prodaju budi zasta. Bajic je za godinu dana sa 500.000 dosao na 5 miliona. Medjutim kao da su malo klunule mladej kategorije jer kadeti odavno nisu losije stajali. Juniori bi se i mogli docepati prvog mjesta a U17 nema teorije kao ni U15.....i da na kraju Dujmovic bi mogao biti sjajan golman!
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#534 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

Image
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#535 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

Dugo će odzvanjat jedna rečenica: "Željezničar - Atletiko Madrid jedan naprema nula!"

Image
Image
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#536 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by decko_sa_kovaca »

Ne mogu vam opisat kako se osjecam. Momci HVALA
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#539 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by vryzas »

User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#541 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by ganjeta »

Momcima svaka čast, Bgm onaj osjećaj nakon 1-0 i urlik sjevera je nešto neopisivo, hvala vam na tome. Ne sjećam sa kad je bio veći osjećaj i ponos, bar kod mene, možda Zubandan jedino i Budimpešta. Bitno je da nisu igrali ko pizde, ispali od jačeg i boljeg. Greške kad igraš na ovom nivou se ne praštaju. Nama najviše nedostaje ono glavno, snaga i brzina, pa jbt oni svaki duel raznesu svakog našeg ali bukvalno a sa loptom njihov brži od oba stopera bez lopte. Solomon je priča za sebe, jede malu djecu, dobio je dobio aplauz kad je izlazio, ne znam da li je neko upratio kad ono jednom zašprinta sa loptom, kontam ode u svlačionicu :D .



bersK wrote: Šaban se kad je ušao naložio opasno. Svaka mu čast. Idemo dalje, bar znamo da oni nisu bogovi, nit da smo mi spadala. :thumbup: :thumbup:
Šaban je igrao cijelu.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#542 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by bersK »

ganjeta wrote:Momcima svaka čast, Bgm onaj osjećaj nakon 1-0 i urlik sjevera je nešto neopisivo, hvala vam na tome. Ne sjećam sa kad je bio veći osjećaj i ponos, bar kod mene, možda Zubandan jedino i Budimpešta. Bitno je da nisu igrali ko pizde, ispali od jačeg i boljeg. Greške kad igraš na ovom nivou se ne praštaju. Nama najviše nedostaje ono glavno, snaga i brzina, pa jbt oni svaki duel raznesu svakog našeg ali bukvalno a sa loptom njihov brži od oba stopera bez lopte. Solomon je priča za sebe, jede malu djecu, dobio je dobio aplauz kad je izlazio, ne znam da li je neko upratio kad ono jednom zašprinta sa loptom, kontam ode u svlačionicu :D .



bersK wrote: Šaban se kad je ušao naložio opasno. Svaka mu čast. Idemo dalje, bar znamo da oni nisu bogovi, nit da smo mi spadala. :thumbup: :thumbup:
Šaban je igrao cijelu.
Vjerovatno ga nisam primijetio na drugoj strani. Uglavnom dok je igrao vamo bliže istoku vidjelo se da je naložen u drugom dijelu. Solomona je Žerić uzimao redovno u duelu, drugo je nešto što mu je ostavljeno prostora zbog razmaka između zadnje linije i sredine terena. Onaj što je igrao desnog beka je bio preplašen od njega, pa ga je Žera vazda gurao. Da ne pričam bezveze, dokazuje da su ga i Atletikovci pohvalili za igru.

Od igrača koji su najviše pretrčali su on i Mujaga. Kapiten se usrao protivnika. Hajdarević je bio odličan, samo je belaj bio što se naklatio na duge lopte koje ne idu nikamo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#543 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

bersK wrote:
ganjeta wrote:Momcima svaka čast, Bgm onaj osjećaj nakon 1-0 i urlik sjevera je nešto neopisivo, hvala vam na tome. Ne sjećam sa kad je bio veći osjećaj i ponos, bar kod mene, možda Zubandan jedino i Budimpešta. Bitno je da nisu igrali ko pizde, ispali od jačeg i boljeg. Greške kad igraš na ovom nivou se ne praštaju. Nama najviše nedostaje ono glavno, snaga i brzina, pa jbt oni svaki duel raznesu svakog našeg ali bukvalno a sa loptom njihov brži od oba stopera bez lopte. Solomon je priča za sebe, jede malu djecu, dobio je dobio aplauz kad je izlazio, ne znam da li je neko upratio kad ono jednom zašprinta sa loptom, kontam ode u svlačionicu :D .
bersK wrote: Šaban se kad je ušao naložio opasno. Svaka mu čast. Idemo dalje, bar znamo da oni nisu bogovi, nit da smo mi spadala. :thumbup: :thumbup:
Šaban je igrao cijelu.
Vjerovatno ga nisam primijetio na drugoj strani. Uglavnom dok je igrao vamo bliže istoku vidjelo se da je naložen u drugom dijelu. Solomona je Žerić uzimao redovno u duelu, drugo je nešto što mu je ostavljeno prostora zbog razmaka između zadnje linije i sredine terena. Onaj što je igrao desnog beka je bio preplašen od njega, pa ga je Žera vazda gurao. Da ne pričam bezveze, dokazuje da su ga i Atletikovci pohvalili za igru.

Od igrača koji su najviše pretrčali su on i Mujaga. Kapiten se usrao protivnika. Hajdarević je bio odličan, samo je belaj bio što se naklatio na duge lopte koje ne idu nikamo.
Ali je i Zeric imao podosta prodatih lopti i katastrofa centarsuteva
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#544 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by ganjeta »

Velić i Beširević slabiji nego ostali, ali ne treba nikog prozivati pojedinačno. Beširević je protiv Lokomotive bio među najboljim, Omeru sugeriso da malo izrotira odbranu, da zatvorimo onog po lijevom krilu. Pisalo se o tome ovdje.

Dujmović juče odličan.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#545 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

ganjeta wrote:Velić i Beširević slabiji nego ostali, ali ne treba nikog prozivati pojedinačno. Beširević je protiv Lokomotive bio među najboljim, Omeru sugeriso da malo izrotira odbranu, da zatvorimo onog po lijevom krilu. Pisalo se o tome ovdje.

Dujmović juče odličan.
Ja sam upravo suprotnog misljenja da javno mijenje tj navijaci trebaju da ukazu na greske jer samo tako greske se i mogu ispravljati. Nije svako prozivanje zlonamjerno jer svaka skola se uci na greskama. Medjutim tesko je reci kad igras po onakom terenu da je neko pogrijesio jer zaista vladat loptom na onom blatu je pravo umjece. Atletico je postigao dva gola ne svojom zaslugom nego zaslugom nasih mladih pulena koji nisu shvatili da je jedino sigurno rjesenje na svojoj polovici ili izbiti loptu sto vise naprijed ili je zveknuti u aut....sve ostalo je teska lutrija.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#546 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

hrasno38 wrote:Ja sam upravo suprotnog misljenja da javno mijenje tj navijaci trebaju da ukazu na greske jer samo tako greske se i mogu ispravljati.
Trebao bi nam u stručnom štabu tim od 10 ljudi koji bi "izvlačili" pouke od mišljenja navijača i opet ne bi ništa uspjeli ... 8-)

Struka je ta koja se pita, struka određuje sastav, struka uviđa greške, struka bi trebala da ih ispravlja. Struka je na kraju plačena za to i odgovorna za sve u vezi ekipe.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#547 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:
hrasno38 wrote:Ja sam upravo suprotnog misljenja da javno mijenje tj navijaci trebaju da ukazu na greske jer samo tako greske se i mogu ispravljati.
Trebao bi nam u stručnom štabu tim od 10 ljudi koji bi "izvlačili" pouke od mišljenja navijača i opet ne bi ništa uspjeli ... 8-)

Struka je ta koja se pita, struka određuje sastav, struka uviđa greške, struka bi trebala da ih ispravlja. Struka je na kraju plačena za to i odgovorna za sve u vezi ekipe.
Naravno slazem se ali to ne znaci da mi ne treba da na neki nacin kao navijaci ne dajemo svoje misljenje. I te kako ozbiljni klubovi osluskuju ono sto kazu navijaci, stampa itd itd.
User avatar
UnKnownBA
Posts: 738
Joined: 09/07/2012 02:00
Location: http://forum.klix.ba

#548 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by UnKnownBA »

Za brzinu stopera su najviše krivi ljudi koji rade u omladinskim školama širom države jer vjerujem da oni čim vide brže dijete oni ga odmah guraju na krilne pozicije a ove sporije na stepera tako da mi u BiH nikada nećemo izbaciti brže stopere. Sumnjam da idu baš do sitnica da sabiraju dobre i loše strane djeteta i na onovu toga određuju pozicije. Eno onaj Hajdarević kako je nabaci u onoj kontri kod rezultata 1:2, pogodi Šabana u trepavicu a on kratak bi. Hebo ja sebe ako ne bi mogao beka igrati ako onaj centaršut jučerašnji nije slučajnost, dobar je i defanzivno. Mi ni u seniorskom timu nemamo igrača koji zna centrirati, džaba nam i kada izgradimo akciju za centaršut kada svaki završi na drugoj strani.

https://youtu.be/gbjKBHBYRYI?t=9m16s

Onaj Zilić će biti dobar, još kada bi nekako uspio malo popraviti brzinu imali bi stopera za sljedeće sezone a momak je još kadet, možda i naraste još malo to bi bilo ekstra. Kažem ja da naši rade dobro u omladincima, skupljaju najbolje iz države. Zilića su iz Čelika doveli ako je vjerovati transfermarktu.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#549 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by vryzas »

Post Reply