FK Željezničar - mlađe selekcije

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#601 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

Tromblon wrote:Treba napraviti sistem Koji djeluje I onda CE I djeca I roditelji biti spremni.

Jednom dada vec davno Amar trenirao juniors I igraju neku bezveznu tekmu. Lik jebe majku Amari sto mu sin igra u odbrani a Lola hoce da je napadac. Drugi lik pridje potukose se. Amar prekide tekmu. Djeca odose a ovi ostadose u blatu da se biju. Najodvratniji prixor Koji Sam vidio prateci Zelju.

Samo sistem u kojem se sve zna I Koji vode strucni ljudi. Sve ostalo je lutanje I nula.
apsolutno se slazem.

recimo, sjajna je ideja bila da se razgovori s trenerom mogu obavljati samo u sluzbenim prostorijama kluba. ne vidim, medjutim, da to iko praktikuje. trenere mijenjaju kao na traci, rjesenja se nalaze ad hoc, evo kao i u slucaju Cicinog odlaska u 1. tim.

u nedjelju najavili trening, pojavilo se nekoliko ekipa, a treneri produzili na sastanak i treninzi otkazani. meni je to nepojmljivo u eri drustvenih mreza i pametnih telefona. to znaci da niko, zapravo, u upravi omladinske skole ne vodi racuna o polaznicima. a zbog njih su tu, jer bi oni morali biti buducnost kluba...

jednako je tako nepojmljivo da trener ima platu 700-800 KM, znaci ispod prosjeka drzave. kako onda ocekivati da ce posteno raditi i biti imun na uticaj roditelja i menadzera?! od cega onda da se dalje educira?!

dok ne naucimo cijeniti strucnost, nema nam napretka.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#602 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Tromblon »

wewa wrote:
Tromblon wrote:Treba napraviti sistem Koji djeluje I onda CE I djeca I roditelji biti spremni.

Jednom dada vec davno Amar trenirao juniors I igraju neku bezveznu tekmu. Lik jebe majku Amari sto mu sin igra u odbrani a Lola hoce da je napadac. Drugi lik pridje potukose se. Amar prekide tekmu. Djeca odose a ovi ostadose u blatu da se biju. Najodvratniji prixor Koji Sam vidio prateci Zelju.

Samo sistem u kojem se sve zna I Koji vode strucni ljudi. Sve ostalo je lutanje I nula.
apsolutno se slazem.

recimo, sjajna je ideja bila da se razgovori s trenerom mogu obavljati samo u sluzbenim prostorijama kluba. ne vidim, medjutim, da to iko praktikuje. trenere mijenjaju kao na traci, rjesenja se nalaze ad hoc, evo kao i u slucaju Cicinog odlaska u 1. tim.

u nedjelju najavili trening, pojavilo se nekoliko ekipa, a treneri produzili na sastanak i treninzi otkazani. meni je to nepojmljivo u eri drustvenih mreza i pametnih telefona. to znaci da niko, zapravo, u upravi omladinske skole ne vodi racuna o polaznicima. a zbog njih su tu, jer bi oni morali biti buducnost kluba...

jednako je tako nepojmljivo da trener ima platu 700-800 KM, znaci ispod prosjeka drzave. kako onda ocekivati da ce posteno raditi i biti imun na uticaj roditelja i menadzera?! od cega onda da se dalje educira?!

dok ne naucimo cijeniti strucnost, nema nam napretka.

Nema bez ozbiljnog rada.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#603 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Ode Ćića, dođe Gutović i odmah prvi poraz kadeta. Samo loš dan ili loš trener, vrijeme će pokazati.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#604 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

Charuga wrote:Ode Ćića, dođe Gutović i odmah prvi poraz kadeta. Samo loš dan ili loš trener, vrijeme će pokazati.
:|

ja sam, opet, duzna pohvaliti nadlezne iz OP-a za brzu reakciju: djeca su bila nezadovoljna jednim drugim nezainteresovanim trenerom i dobili su novog. ugodno sam iznenadjena, sto jest, jest.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#605 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BHF_Manijak »

Wewa nisam ti bas shvatio post, nezdovoljna djeca novim trenerom ili???

Uglavnom kadeti dobro poceli i onda kiks za kiksom. Cujem da novi trener nije neka pljacka, da ne kazem da je los. :oops:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#606 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

BHF_Manijak wrote:Wewa nisam ti bas shvatio post, nezdovoljna djeca novim trenerom ili???

Uglavnom kadeti dobro poceli i onda kiks za kiksom. Cujem da novi trener nije neka pljacka, da ne kazem da je los. :oops:
Zadovoljni su, jako. Ovo im je btw treci od pocetka sezone...
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#607 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

BHF_Manijak wrote:Wewa nisam ti bas shvatio post, nezdovoljna djeca novim trenerom ili???

Uglavnom kadeti dobro poceli i onda kiks za kiksom. Cujem da novi trener nije neka pljacka, da ne kazem da je los. :oops:
Imaš dobru generaciju koju je selektovao Ćića, dođe ti novi trener, lošeg znanja, i sjebe ti ekipu.

To smo imali lani sa generacijom 2003. kad ih je preuzeo krkan Hadžialagić. Dobio je djecu koja su jela sve ekipe, uveo svoj krkanski stil igre i na kraju talašika. Iz prvog tima izbacio kapitena, najboljeg veznjaka i dječaka koji je imao stipendiju (ne radi babe, nego radi znanja), a ubacio trojicu jačih i samo im govorio da kližu, prave faulove i sl. Njegov stil igre.

Daj Bože da sa kadetima izađe na dobro.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#608 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by wewa »

Charuga wrote:
BHF_Manijak wrote:Wewa nisam ti bas shvatio post, nezdovoljna djeca novim trenerom ili???

Uglavnom kadeti dobro poceli i onda kiks za kiksom. Cujem da novi trener nije neka pljacka, da ne kazem da je los. :oops:
Imaš dobru generaciju koju je selektovao Ćića, dođe ti novi trener, lošeg znanja, i sjebe ti ekipu.

To smo imali lani sa generacijom 2003. kad ih je preuzeo krkan Hadžialagić. Dobio je djecu koja su jela sve ekipe, uveo svoj krkanski stil igre i na kraju talašika. Iz prvog tima izbacio kapitena, najboljeg veznjaka i dječaka koji je imao stipendiju (ne radi babe, nego radi znanja), a ubacio trojicu jačih i samo im govorio da kližu, prave faulove i sl. Njegov stil igre.

Daj Bože da sa kadetima izađe na dobro.
Hadzialagic, Gutovic i Hamza, a bome i Stilic - ta stara garda ce Zelji uciniti uslugu kad se oprosti od trenerskog posla.

ima gomila mladih koja zasluzuje sansu, recimo Mirnes koji je zbog losih uslova bio otisao medju Arape, a fantastican je trener.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#609 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#610 Re: FK Željezničar

Post by Kinaski »

Samo jos da se onaj Alihodzic nogira iz kluba. Ugasio nam lik omladinski pogon
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#611 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Kinaski wrote:Samo jos da se onaj Alihodzic nogira iz kluba. Ugasio nam lik omladinski pogon
Kako je ugasio kada smo u juniorima prvi, u kadetima drugi sa utakmicom manje i bodom manje i u pionirima drugi sa utakmicom manje i doduse 4 boda manje. Evo ovaj vikend sve selekcije pobjedile.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#612 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Nije on ništa ugasio, ali nije on ni čovjek za to mjesto.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#613 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

hrasno38 wrote:
Kinaski wrote:Samo jos da se onaj Alihodzic nogira iz kluba. Ugasio nam lik omladinski pogon
Kako je ugasio kada smo u juniorima prvi, u kadetima drugi sa utakmicom manje i bodom manje i u pionirima drugi sa utakmicom manje i doduse 4 boda manje. Evo ovaj vikend sve selekcije pobjedile.
ma sve funkcionise divno - u subotu u 11 djeca saznaju da navece nece imati dostupan teren za trening pred utakmicu.
sve fercera, nema sta.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#614 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:Nije on ništa ugasio, ali nije on ni čovjek za to mjesto.
To je drugi par carapa i ja vjerujem kad ti kazes da nije jer ja to pratim sve puno povrsnije.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#615 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#616 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

Pioniri

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20398
Joined: 12/08/2013 12:51

#617 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by insaneinthebrain »

ja dobre emisije, tika taka mladjarije :izet: :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#618 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

"Kako saznaje naš portal, Admir Adžem je sve dogovorio sa upravom kluba s Grbavice i u budućnosti će biti koordinator omladinskog pogona za starije kategorije.
https://sport.avaz.ba/domaci-nogomet/41 ... ljeznicara
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#619 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Sve omladinske selekcije Zelje na vrhu...kadeti i pioniri razvalili Celik u Zenici 0:5 i 0:3 a juniori dobili Borac u Banja Luci sa 2:1.
Last edited by hrasno38 on 23/10/2018 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#620 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Za kadete znam da imamo dobru ekipu, ali su me juniori baš iznenadili. Slabija generacija nego lani, a bolje stoje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#621 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:Za kadete znam da imamo dobru ekipu, ali su me juniori baš iznenadili. Slabija generacija nego lani, a bolje stoje.
Ispade da Joldic, Gutovic i Hadzialagic rade odlican posao. Bar za sada....
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#622 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Uh ubili nas danas juniori Zvijezde i to na domacem terenu 1:3 :shock: Kadeti u gostima protiv iste ekipe odigrali 2:2 a pioniri u gostima 0:0. Jebe nas ova Zvijezda pa nam usi zavrce. Juniori su prvi a kadeti i pioniri zauzimaju druga mjesta.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#623 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Post Reply