FK Željezničar - Evropske utakmice

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#5001 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by LSD »

Šibicar wrote:Nismo mogli zato što su nas navikli na istu sporu i bezidejnu igru,nećemo moći ni u ligi jer će isto igrati.I zaista više ne mogu da se ponavljam kao papagaj,još ću reći samo ovo i da završim priču oko svega,preko 20 godina aktivno pratim Želju i u svoje ime mogu reći da je ovo najgori Željo kojeg ja pamtim,ne mislim bodovno i tabelarno,nego po igri na terenu,ubjedljivo najgori i najbezidejniji,mislim da sam time sve rekao.
:thumbup: sve si rekao.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5002 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

Šibicar wrote:Nismo mogli zato što su nas navikli na istu sporu i bezidejnu igru,nećemo moći ni u ligi jer će isto igrati.I zaista više ne mogu da se ponavljam kao papagaj,još ću reći samo ovo i da završim priču oko svega,preko 20 godina aktivno pratim Želju i u svoje ime mogu reći da je ovo najgori Željo kojeg ja pamtim,ne mislim bodovno i tabelarno,nego po igri na terenu,ubjedljivo najgori i najbezidejniji,mislim da sam time sve rekao.
Vidis meni je bio gori onaj koji je gubio sa 7:0 od Litexa.....pa 6:0 od Makabija....pa 5:0 od Hapoela.......jer to su bili katastrofalni nastupi u Evropi...ovaj nastup je samo poraz od nesto bolje i kvalitetnije ekipe.
cyber1921
Posts: 192
Joined: 16/01/2015 19:12

#5003 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by cyber1921 »

Projić strašan, Zec odlično pojačanje, Veca standardno. Ne znam jel uprava retardirana al mi nije jasno da do sad nismo doveli spica koji nam itekako treba. Stevo je igrač za zadnjih 20 minuta i jedino glavom zna igrat, danas da je 5 zivera imao ne bi ušla nijedna
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#5004 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by NajdraziVodjaa »

Nevezano za ispadanje ali mi sa ovom igrom, sa dosadasnjom politikom dovodjenja igraca bas i necemo ispuniti ambicije koje kao imamo a to su trofeji i neki iskoraci u Evropi. Ovo sto smo vidjeli u ove cetiri utakmice u Evropi nije nista bolje od onog ocajnog finisa prosle sezone. Sto se fudbaslkog segmenta tice mi ne napredujemo, a kad ne napredujes kako se mozes nadati nekim boljim rezultatima?
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#5005 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by SmoLe »

pa sta drugo da ocekujemo, mi smo mogli lagano proci AIK da smo:
doveli ordagica,vukotica + 1 napadac
i da trener nije onolika ckapi.
btw onaj ramovic izgleda jako dobar igrac
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5006 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by wewa »

LunaLati wrote:U prvoj utakmici sa Zetom vidjelo se kud plovi ovaj brod, odlaskom Lendrića i Stevanovića uplovili smo u luku prije nego što je itko od nas želio, ali stvarnost je takva da mi sa igračima i trenerom kakve imamo ne možemo ni dalje, ni više ni bolje...
jedino sto me obradovalo u vezi utakmice s aikom je da si navratila :kiss:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#5007 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by vryzas »

Sta reci, koju posluku porati? :? Limitirana ekipa sa limitiranim trenerom koji forsira defanzivnu postavku. :roll:
Sinoc se jasno moglo vidjeti gdje smo i sta smo. Nasi igraci nisu u stanju da naprave jednu smislenu akciju za 90 min., a o kontrama i linijama trcanja je suvisno pricati. Neka su oni na treningu vjezbali centarsut 8) ...bila su 2 za 95 min. :oops: Osnova fudbalske igre ili ti ga njegovo velicanstvo dupli pas prodje u 80 i nekoj minuti, a glavni akter je stoper :shock: ...doduse, taj stoper je znanjem i mentalnim sklopom bolji od 90% igraca u timu. :thumbup:

Veca majstore :thumbup: vrijeme je da ides dalje.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#5008 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Point. »

Ono sto sam ja vidio sinoc a i do sad ovosezonski Zeljo prosto vapi za napadacem koji zna dati gol. Jesu li sinoc napadaci imali i jedan sut na go? Igra se sporo, kad je trebalo napasti AIK i zabiti go vidjelo se da nema ideje i da to ide presporo. Ovaj Zeljo me podsjeca na reprezentaciju protiv Izraela gdje su Lulic i Hajrovic igrali u spicu.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#5009 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by shake69 »

Point. wrote:Ono sto sam ja vidio sinoc a i do sad ovosezonski Zeljo prosto vapi za napadacem koji zna dati gol. Jesu li sinoc napadaci imali i jedan sut na go? Igra se sporo, kad je trebalo napasti AIK i zabiti go vidjelo se da nema ideje i da to ide presporo. Ovaj Zeljo me podsjeca na reprezentaciju protiv Izraela gdje su Lulic i Hajrovic igrali u spicu.
Slabo si ti gledao. Zakaric jednom, Stevo dva puta i sve vrlo opasne prilike, to sto sam ja zapamtio a bilo je jos. Stevo da je gadjao neki ugao gola kad se golman izblamirao onaj igrac bi morao rukama braniti nego on bas po sredini gola pucao a jasno vidio da je igrac ostao na liniji. :sad:
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#5010 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by LunaLati »

wewa wrote:
LunaLati wrote:U prvoj utakmici sa Zetom vidjelo se kud plovi ovaj brod, odlaskom Lendrića i Stevanovića uplovili smo u luku prije nego što je itko od nas želio, ali stvarnost je takva da mi sa igračima i trenerom kakve imamo ne možemo ni dalje, ni više ni bolje...
jedino sto me obradovalo u vezi utakmice s aikom je da si navratila :kiss:
Hvala draga :)... odgledam ja svaku Željinu utakmicu koju mogu, navratim ponekad na forum al mi dosadilo više pisati - da bar hocemo jednom proigrati ! - , što netko napisa nikakvog pomaka, zapravo ima ga ali u rikverc.
Da bar počnemo tu našu djecu više u igru uvoditi iako me sve strah da bi i njih brzo naučili - brani se, vrati golmanu, ne pucaj na gol ako nećeš da te kaznimo.
Postali smo poligon na kojem "treneri" peku zanat, nema ni igre, ni trke, ni ljepote, ni volje, ni znanja, nema ničega što bi nogomet trebao biti, ali....valjda jednom proigramo :-)
Dead Man Walking
Posts: 6369
Joined: 28/05/2004 21:49

#5011 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Dead Man Walking »

SmoLe wrote:pa sta drugo da ocekujemo, mi smo mogli lagano proci AIK da smo:
doveli ordagica,vukotica + 1 napadac
i da trener nije onolika ckapi.
Podebljano tacno, i usput negira prvu stavku. Igrali bismo isto, i rezultat bi bio isti.
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#5012 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by smurf »

User avatar
relativno84
Posts: 15324
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#5013 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by relativno84 »

Gledajuci ovaj izvjestaj neko bi pomislio da plavi gore nisu imali podrske, jadno je ovo postalo.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#5014 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Mutivoda »

FC Vaduz (Lihtenštajn) 2.750
Levadia Tallinn (Estonija) 2.750
Milsami Orhei (Moldavija) 2.750
Stjarnan FC (Island) 2.750
Ferencváros (Mađarska) 2.500
Cliftonville (Sjeverna Irska) 2.500
DAC Dunajska Streda (Slovačka) 2.425
Budućnost Podgorica (Crna Gora) 2.250
Pyunik Yerevan (Armenija) 2.250
Partizani Tirana (Albanija) 2.000
Chikhura Sachkhere (Gruzija) 2.000
Zaria Balti (Moldavija) 2.000
Petrocub Hîncesti (Moldavija) 2.000
Luftëtari Gjirokastër (Albanija) 1.700
KF Laçi (Albanija) 1.700
IBV Vestmannaeyjar (Island) 1.650
Újpest TE (Mađarska) 1.625
FK Liepaja (Latvija) 1.500
FK Shkupi (Makedonija) 1.500
Ilves Tampere (Finska) 1.380
KuPS Kuopio (Finska) 1.380
FC Lahti (Finska) 1.380
Derry City (Irska) 1.340
Shamrock Rovers (Irska) 1.340
Samtredia (Gruzija) 1.250
Riga FC (Latvija) 1.125
Trans Narva (Estonija) 1.100
Stumbras Kaunas (Litvanija) 1.075
Gandzasar Kapan (Armenija) 0.975
Banants Yerevan (Armenija) 0.975
Balzan FC (Malta) 0.900
Progrès Niederkorn (Luksemburg) 0.875
Racing Union Luxembourg (Luksemburg) 0.875
Glenavon (Sjeverna Irska) 0.850
Coleraine (Nir) 0.850
Connah's Quay (Vels) 0.775
NSI Runavik (Farski Otoci) 0.750

Žrijeb parova prvog pretkola obavit će se 19. juna u švicarskom Nyonu, a međunarodne utakmice 1. pretkola igrat će se 12./19. jula. Također, među nenosioce kvalifikovat će se još sedam timova iz premilinarne runde pretkvalifikacija Evrope lige.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#5015 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by perfect_guy »

kakve smo sreće, očekujem kakvu moldaviju i tu regiju
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#5016 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by ultima_palabra »

Sta ima veze, ona Zaria recimo katastrofa od ekipe.
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#5017 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by decko_sa_kovaca »

bez nekih ocekivanja
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5018 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#5019 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by smurf »

User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#5020 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Radio Sarajevo »

Hoće li iko prenositi sutrašnju utakmicu?
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#5021 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by decko_sa_kovaca »

Radio Sarajevo wrote:Hoće li iko prenositi sutrašnju utakmicu?
Izgleda niko
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5022 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

Bit ce stream koliko sam uspio da negdje procitam
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5023 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by wewa »

https://www.radiosarajevo.ba/sport/nogo ... ije/306220

Fudbaleri Željezničara novu sezonu otvaraju danas gostovanjem u Tallinnu estonskom prvoligašu Narva Trans u prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Evropsku ligu.

Nasuprot Plavog kluba bit će estonski klub Narva Trans. Klubovi iz Bosne i Hercegovine u prošlosti nisu imali priliku igrati sa predstavnicima Estonije, ali naša liga ima nešto bolji status u odnosu na prvenstvo ove baltičke države. Stoga i očekivanja javnosti i navijača idu u skladu s tim.

FK Željezničar: TV prijenosa nema, ali ima live stream iz Estonije

Prema svemu onome što se zna i očekuje, Željezničaru se daje prednost u predstojećem dvomeču. Timovi su jedan drugom prilična nepoznanica, ali se mora reći i to da ni navijači Željezničara zapravo ne poznaju svoj tim. U kratkoj ljetnoj pauzi su se desile određene promjene, kako u igračkom kadru, tako i u stručnom štabu, pa će trebati vremena da ekipa počne pokazivati svoje karakteristike. Tri pripremne utakmice nisu ostavile pozitivan dojam. Sada ostaje da se vidi kako će se stvari posložiti u prvoj takmičarskoj utakmici.

Narva Trans igra u prvenstvu koje se organizuje po sistemu proljeće-jesen i u toku je jednomjesečna pauza, pa ni protivnik kluba iz Zvorničke 27 nije u potpunoj takmičarskoj formi. Poslije osamnaest odigranih kola se nalazi na četvrtom mjestu, s devet bodova manje od lidera prvenstva i omjerom od deset pobjeda, pet remija i tri poraza. U ovo izdanje Evropske lige su prošli kao petoplasirani tim prvenstva za 2017. godinu, i to zahvaljujući neobičnom spletu okolnosti. Naime, drugoplasirana Levadia je osvojila kup takmičenje. To je otvorilo put u Evropu četvrtoplasiranoj ekipi, no pošto je to bio FCI Tallinn koji se između dvije sezone ujednio sa Levadijom, upražnjeno mjesto za evropske kupove je popunila Narva Trans.
Klub je osnovan 1979. godine u gradu Narvi pod nazivom Avtomobilist, i to pri lokalnom autobuskom prevozniku. Za vrijeme SSSR je igrao u nižim ligama i najveći domet kluba je bilo učešće u republičkom prvenstvu Estonije. Kada je ta sovjetska republika 1991. godine proglasila nezavisnost, klub je promijenio naziv i uključio se u prvenstvo nezavisne Estonije. Sve do danas je neprekidno član najvišeg ranga ligaškog fudbala te zemlje. Nikad nije uspio osvojiti šampionsku titulu, uprkos tome što je uglavnom završavao u gornjem dijelu tabele. Visoki plasmani su im donijeli gotovo redovno učestvovanje u evropskim kupovima. Lošiji period je uslijedio u posljednjih nekoliko godina i ovo sada je povratak u Evropu poslije pet sezona pauze. Ovo će biti njihovo osmo učešće u Evropskoj ligi. Treba izdvojiti da su svaki put ispadali na prvoj prepreci.

Tim s klupe vodi ruski trener Adyam Kuzyayev, čiji sin Daler je bio član ruske reprezentacije na tekućem Svjetskom prvenstvu. Na golu Narve Trans je standardan Artur Kotenko, ubjedljivo najstariji član tima sa 36 godina. Ostali igrači su ili u srednjim dvadesetim godinama ili još mlađi. Pored golmana Kotenka, samo još Proshin ima više od trideset godina. Sudeći po dosadašnjoj praksi, Kuzyayev očito ima običaj mijenjati formaciju igre.

U Plavom timu iz naše zemlje neće biti nekih važnih igrača iz prošle sezone. Novi šef stručnog štaba Slobodan Krčmarević ima određene probleme u sklapanju tima i kako vrijeme bude odmicalo, moguće je da će biti još nekih promjena. Ono što se u ovoj fazi može naslutiti je da će na golu biti Vedran Kjosevski, da bi štoperski par trebali činiti Kemal Osmanković i novajlija Miloš Bakrač, dok bi na bočnim pozicijama trebali biti oporavljeni Siniša Stevanović i još jedan novi igrač Antonio Pavić. U veznom redu je najveća konkurencija pa tek ostaje da se vidi za koje igrače će se odlučiti Krčmarević. Od novih imena, tu su na raspolaganju Mladen Veselinović, Filip Arežina i Ivan Ćurjurić. U konkurenciji nije suspendovani Goran Zakarić. Najistureniji igrač će biti Sulejman Krpić.

Utakmica se igra u četvrtak s početkom u 18 sati po srednjoevropskom vremenu.

"Cilj je pobjeda ili najbolji mogući rezultat. Najbitnije u ovakvim utakmicama je postići gol ili dva jer to daje prednost za revanš. Zahvaljujem prijatelju Rogiću koji nam je poslao kompletan skauting ekipe Narve, s njima je igrao četiri utakmice i sigurno da ih odlično poznaje", kazao je Krčmarević.

Igrači Željezničara jučer su obavili zvanični trening na A. Le Coq Areni. Trenirali su svi fudbaleri u punom intenzitetu.

Utakmica se igra danas u 18 sati.
Tromblon
Posts: 2159
Joined: 18/01/2015 19:37

#5024 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Tromblon »

Zna li se ko ce objaviti link tog streama u najavi?
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#5025 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by BlueBlood »

Image
Post Reply