FK VELEŽ Mostar

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#1126 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Romanista 101% »

Kad se sjetim Velezovog turnira u bivsoj Jugi, to je tad najaci turnir i igrao se u zimskoj pauzi.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1127 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Romanista 101% wrote:Kad se sjetim Velezovog turnira u bivsoj Jugi, to je tad najaci turnir i igrao se u zimskoj pauzi.
Postoji velika vjerovatnoca da ce se abd februarski turnir organizovati 2019 godine. Do tada ce se zavrsiti skoro kompletan stadion, kako bi ekipe gostiju imale normalne uslove za igru ali i gledaoci.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1128 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Bazinga1234 wrote:
Okupljanje i prozivka fudbalera mostarskog kluba zakazana je za ponedjeljak, 8. januar 2018. godine, u 14:00 sati na stadionu Rođeni.

Kako je saopšteno iz Veleža, u prvom dijelu priprema će se najviše raditi na fizičkom aspektu, nakon čeg dolazi faza uigravanja u kojem će se odigrati veliki broj prijateljskih utakmica.

U ovom trenutku su dogovorene tri pripremne utakmice, a protivnici su Sarajevo (20. januar), Vitez (4. februar) i Željezničar (10. februar).
Znaci prvo razbijamo Sarajevo, onda lagano sa drugom postavom se poigravamo sa Vitezom, a onda u finalnoj tekmi dobijamo Želju. 8)
Posto redovno dobivam info iz Mostara o aktivnostima u Velezu, evo friskih vijesti.

Naime, nakon sto je zavrsen prilaz stadionu, ali i horizontalna i vertikalna signalizacija, polako se privodi kraju i uredjenje zelenog mobilijara oko stadiona. Prije 2 dana je dostavljena zemlja, koja je izravnata tamo gdje je bila namjenjena kako bi se nakon toga mogla posijati trava.

Paralelno s tim, jucer je pocelo postavljanje velike skele na Centralnu tribinu, koja ce se farbati u bijelu boju, kako je bilo i predvidjeno.

Svakim danom pristizu nove uplate za stadion, tako da novca nece faliti. Vec se uveliko prikuplja i novac za vanjske WC-ove, koji ce se raditi po UEFA-inim standardima, i kostat ce ukupno 30.000 eura. Jeste puno, ali ljudi iz UEFA-e zele da Velez dobije pistojan stadion, kojeg ce i oni pogurati finansijski.

15 januara abd pocinje pokrivanje ove dvije tribine.

Sto se igrackih pojacanja tice, jos nista zvanicno, jer pripreme krecu 8 januara abd a prelazni rok pocinje 10 januara. Toliko.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1129 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

megaman4 wrote:
Posto redovno dobivam info iz Mostara o aktivnostima u Velezu, evo friskih vijesti.

Naime, nakon sto je zavrsen prilaz stadionu, ali i horizontalna i vertikalna signalizacija, polako se privodi kraju i uredjenje zelenog mobilijara oko stadiona. Prije 2 dana je dostavljena zemlja, koja je izravnata tamo gdje je bila namjenjena kako bi se nakon toga mogla posijati trava.

Paralelno s tim, jucer je pocelo postavljanje velike skele na Centralnu tribinu, koja ce se farbati u bijelu boju, kako je bilo i predvidjeno.

Svakim danom pristizu nove uplate za stadion, tako da novca nece faliti. Vec se uveliko prikuplja i novac za vanjske WC-ove, koji ce se raditi po UEFA-inim standardima, i kostat ce ukupno 30.000 eura. Jeste puno, ali ljudi iz UEFA-e zele da Velez dobije pistojan stadion, kojeg ce i oni pogurati finansijski.

15 januara abd pocinje pokrivanje ove dvije tribine.

Sto se igrackih pojacanja tice, jos nista zvanicno, jer pripreme krecu 8 januara abd a prelazni rok pocinje 10 januara. Toliko.
Odlicno , dobijem i ja ponekad pokoju informaciju, poznajem Semsudinovog brata dobro. :D

Prva utakmica je protiv Olimpika , ako nas opet pobjede , nemamo se cemu nadat ove sezone.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1130 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Bazinga1234 wrote:
megaman4 wrote:
Posto redovno dobivam info iz Mostara o aktivnostima u Velezu, evo friskih vijesti.

Naime, nakon sto je zavrsen prilaz stadionu, ali i horizontalna i vertikalna signalizacija, polako se privodi kraju i uredjenje zelenog mobilijara oko stadiona. Prije 2 dana je dostavljena zemlja, koja je izravnata tamo gdje je bila namjenjena kako bi se nakon toga mogla posijati trava.

Paralelno s tim, jucer je pocelo postavljanje velike skele na Centralnu tribinu, koja ce se farbati u bijelu boju, kako je bilo i predvidjeno.

Svakim danom pristizu nove uplate za stadion, tako da novca nece faliti. Vec se uveliko prikuplja i novac za vanjske WC-ove, koji ce se raditi po UEFA-inim standardima, i kostat ce ukupno 30.000 eura. Jeste puno, ali ljudi iz UEFA-e zele da Velez dobije pistojan stadion, kojeg ce i oni pogurati finansijski.

15 januara abd pocinje pokrivanje ove dvije tribine.

Sto se igrackih pojacanja tice, jos nista zvanicno, jer pripreme krecu 8 januara abd a prelazni rok pocinje 10 januara. Toliko.
Odlicno , dobijem i ja ponekad pokoju informaciju, poznajem Semsudinovog brata dobro. :D

Prva utakmica je protiv Olimpika , ako nas opet pobjede , nemamo se cemu nadat ove sezone.
Olimpik je danas ostao bez jos jednog igraca. Osipaju se.

Sto se pojacanja tice, mogla bi doci fina imena. Necu ovdje pisati zato sto sam obecao da necu otkrivati o kojim se igracima radi.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1131 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

megaman4 wrote:
Olimpik je danas ostao bez jos jednog igraca. Osipaju se.

Sto se pojacanja tice, mogla bi doci fina imena. Necu ovdje pisati zato sto sam obecao da necu otkrivati o kojim se igracima radi.
pp?

Ja sam cuo ono da je Ibro isao u Kakanj , al od tada je proslo izvjesno vrijeme.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1132 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Bazinga1234 wrote:
megaman4 wrote:
Olimpik je danas ostao bez jos jednog igraca. Osipaju se.

Sto se pojacanja tice, mogla bi doci fina imena. Necu ovdje pisati zato sto sam obecao da necu otkrivati o kojim se igracima radi.
pp?

Ja sam cuo ono da je Ibro isao u Kakanj , al od tada je proslo izvjesno vrijeme.
Kobilica najvjerovatnije nece doci, jer mu ne daju ispisnicu iz Rudara sa kojim ima jos pola godine ugovora. Isao je Ibro u Kakanj. Najvjerovatnije da ce momak doci tek na ljeto u Velez.

Kulovic je uz Bobica nase drugo sigurno pojacanje. Na prozivci 8 januara ce biti sve jasnije.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1133 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »


Rođeni su danas održali prozivku, nakon čega je odražan i prvi trening u 2018. godini.

Prisutne igrače je pozdravio predsjednik UO FK Velež, Šemsudin Hasić, kojima je poželio sretan i uspješan rad. Nakon toga, Šef stručnog štaba, Ibro Rahimić, zajedno sa svojim pomoćnicima, Mustafa Kodro, Jasmin Trnovac, Nenad Melher, izveli su igrače na pomoćni teren gdje je održan i prvi trening.

„ Danas smo izvršili prozivku igrača, sa izuzetkom Brandaa i Rodriga koji su dobili dodatni odmor do 20.01., a danas očekujemo i dolazak Imamovića. Imamo novih igrača, a očekujemo još dolazak dva igrača iz inostranstva sredinom mjeseca. U ovom trenutku nećemo o imenima“, rekao je Ibro Rahimić, pa nastavio :

„ Sa pripremama smo krenuli dosta rano, jer želimo da isprobamo sve igrače koji su nam trenutno na raspolaganju, odnosno na probi. Već u subotu, 13.01. u 13h, imamo utakmicu sa Igmanom, dok u utorak, 16.01. u 13h, igramo sa Mladosti DK.Nakon toga imamo Sarajevo, 20.01., tako da u kratkom vremenu imamo tri jake utakmice koje će nam omogućiti da provjerimo što više igrača“

Kada su u pitanju pojačanja, Ibro Rahimić je rekao :

„ O novim pojačanjima u ovom trenutku nećemo, ali mogu reći da imamo dogovor sa šest igrača. Ali, dok traje prijelazni rok sve je moguće. Ukoliko se ukaže prilika za nekim dobrim igračem, pokušat ćemo iskoristiti priliku.“

Kada su ambicije u pitanju, one su ostale iste. Cilj je da se u svaku utakmicu uđe sa željom za pobjedom :

Naš cilj je da svaku utakmicu pobjedimo, tako da ne odustajemo od borbe za sami vrh. Pratimo šta rade ostale ekipe, i smatramo da se snage nisu previše promjenile u odnosu na jesenji dio prvenstva.“

U narednom periodu trenirat će se na pomoćnom terenu, a prva utakmica je zakazana u subotu, 13.01., kada dolazi ekipa Igmana. Sretno Rođeni !
Image

Image

Image
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#1134 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by manijak1 »

Meni teren izgleda odlično.Jel' to ta posijana trava :D pa iznikla za pet dana ili je ovo vještačka :? .
Ozbiljno pitam , možeš po ovoj i valjat se do sudnjeg dana .
A to da ćete dobiti Želju :lol: :lol: dajte budite na zemlji.Pitare svakako :oops: možete razbiti .Dobili su jaka pojačanja. :D
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1135 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

manijak1 wrote:Meni teren izgleda odlično.Jel' to ta posijana trava :D pa iznikla za pet dana ili je ovo vještačka :? .
Na pomoćnom terenu je umjetna a na stadionu "Rođeni" nije.
manijak1 wrote: A to da ćete dobiti Želju :lol: :lol: dajte budite na zemlji.
I u Simin Hanu su mislili tako. :oops: Pa su spušteni na zemlju. :thumbup: :D
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1136 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Bazinga1234 wrote:
manijak1 wrote:Meni teren izgleda odlično.Jel' to ta posijana trava :D pa iznikla za pet dana ili je ovo vještačka :? .
Na pomoćnom terenu je umjetna a na stadionu "Rođeni" nije.
manijak1 wrote: A to da ćete dobiti Želju :lol: :lol: dajte budite na zemlji.
I u Simin Hanu su mislili tako. :oops: Pa su spušteni na zemlju. :thumbup: :D
4 igraca su zavrsena. Na Stadionu se radi svaki dan. Dugovi se redovito vracaju.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1137 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

megaman4 wrote:
4 igraca su zavrsena. Na Stadionu se radi svaki dan. Dugovi se redovito vracaju.
Jel mali Behram jedan od igrača koji će doći?
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1138 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Bazinga1234 wrote:
megaman4 wrote:
4 igraca su zavrsena. Na Stadionu se radi svaki dan. Dugovi se redovito vracaju.
Jel mali Behram jedan od igrača koji će doći?
Jeste. Potpisao je ugovor na 1+1.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1139 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

Doveli smo krilnog igrača Vedina Kulovica iz Mladosti DK na jednogodišnju posudbu.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#1140 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by leškarenje »

Možda ce Smajlagic sa jos nekim igračima na posudbu u Velez.
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1141 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

leškarenje wrote:Možda ce Smajlagic sa jos nekim igračima na posudbu u Velez.
:thumbup:
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1142 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

Grade se vanjski WC-ovi po UEFA standardima, 25 000 eura. :bih:
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#1143 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by studeni76 »

Bazinga1234 wrote:Grade se vanjski WC-ovi po UEFA standardima, 25 000 eura. :bih:
Jbt zar i vanjska "hala" ima Uefa standarde!
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1144 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

studeni76 wrote:
Bazinga1234 wrote:Grade se vanjski WC-ovi po UEFA standardima, 25 000 eura. :bih:
Jbt zar i vanjska "hala" ima Uefa standarde!
:D ima, nemam pojma sta to znaci, neki propisi se valjda moraju zadovoljit, određen broj wc školjki, itd.
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#1145 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by megaman4 »

Sve cestitke Velezu na igri danas. :thumbup:

Ibraga napravio super jaku ekipu vec sada. :bih:
DeleteTheElite
Posts: 85
Joined: 27/02/2018 11:07

#1146 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by DeleteTheElite »


User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1147 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Muhamed Đakmić »

Mogao bi vam Brandao malo na klupu, ovaj Salko Mujanović izgleda vrhunski :D
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1148 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

Muhamed Đakmić wrote:Mogao bi vam Brandao malo na klupu, ovaj Salko Mujanović izgleda vrhunski :D
Zasad je odličan, da li će nastaviti ovako ostaje nam da vidimo.
Brandao je nedodirljiv. 8)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#1149 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Muhamed Đakmić »

Bazinga1234 wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Mogao bi vam Brandao malo na klupu, ovaj Salko Mujanović izgleda vrhunski :D
Zasad je odličan, da li će nastaviti ovako ostaje nam da vidimo.
Brandao je nedodirljiv. 8)
Ma ja govorim na osnovu priprema. Šest golova ovaj novi, Brandao jedan ili nijedan, nisam siguran :D Mislim da nije nedodirljiv, ali eto, vidjet ćemo protiv Olimpika :D
Bazinga1234
Posts: 7623
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#1150 Re: FK VELEŽ Mostar

Post by Bazinga1234 »

Muhamed Đakmić wrote:
Ma ja govorim na osnovu priprema. Šest golova ovaj novi, Brandao jedan ili nijedan, nisam siguran :D Mislim da nije nedodirljiv, ali eto, vidjet ćemo protiv Olimpika :D
Ma zezam se ja :D Salko je top, mada ce protiv Olimpika vjerovatno sa klupe uci.
Post Reply