FK Sloboda Tuzla

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81448
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4326 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by sumirprimus »

joj atomski zdesna... druze narednice, ako rokne atomska jel fakat mislite da ce nas spasit ovo bacanje u blato?? :lol: :lol:
heftaaaaaaa cenife :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4327 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

leškarenje wrote:
sumirprimus wrote:dje si cuvo strazu na kozlovcu momcino? :D gore sedmica osmica? il dole kec dvica trica
Samo obuka :D svako jutro gore uz atomske pored onih kuća , trebe izadju na balkone i kahvenisu a nas Jamak mamu jebo svoju baca te lijevo,te desno.... :-)
:lol:
Do prije par godina sam se gore penjala nicim izazvana, rekreativno :D pa sam dosla pameti i odustala :mrgreen:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#4328 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by radiša »

ostaju tOzlaci u premijer ligi,pogura ih borac :-)
(valjda celik)
danas svako pise textove... :lol:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#4329 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by leškarenje »

plain vanilla wrote:
leškarenje wrote:
sumirprimus wrote:dje si cuvo strazu na kozlovcu momcino? :D gore sedmica osmica? il dole kec dvica trica
Samo obuka :D svako jutro gore uz atomske pored onih kuća , trebe izadju na balkone i kahvenisu a nas Jamak mamu jebo svoju baca te lijevo,te desno.... :-)
:lol:
Do prije par godina sam se gore penjala nicim izazvana, rekreativno :D pa sam dosla pameti i odustala :mrgreen:
Čuj odustala ko da si ti radila atomske :D

Čestitke na licenci :thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4330 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

Jos jedna godina na rubu :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81448
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4331 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by sumirprimus »

stojimo na prvoj crti odbrane Slobode, Tuzle i Premier lige. :D :izet:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4332 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by Tomahawk11 »

Ovo za stadion?
Bojim se da je onaj već potpisao, sad prebacuje lopticu na Slobodu.
sumirprimus
Posts: 81448
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4333 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by sumirprimus »

polako polako. mi smo na prvoj liniji . a vidicete vi kad probije po boku :lol: :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#4334 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by pepeljara »

novi trener nova glupost :)

Ja ne znam jel ovi treneri ista valjaju u pl.
Mislim da Sloboda zaslužuje bolje mjesto u bh. nogometu", rekao je Smajić.
https://www.klix.ba/sport/nogomet/nogom ... /180609030
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4336 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by SmokingMan »

Na klupskoj sisi. :thumbup:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#4337 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by FreakyStyley »

Boze me sacuvaj...ja mislio zajebancija. Mogu se ugasit komotno. :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#4338 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by ultima_palabra »

Kurac ih boli... klub ih voli :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4339 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by Logovan »

Ima se, može se. :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4340 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by SmokingMan »

Gdje je onaj clown što je htio da ugasi horde? :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4341 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

neka nas, imate vi svojih briga :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4342 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by Tomahawk11 »

Čuj donacija kluba navijačima :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4343 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

Tomahawk11 wrote:Čuj donacija kluba navijačima :mrgreen:
pa nece valjda donirati Fukare klubu? :oops: jesul Fukare ili nisu :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4344 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by Tomahawk11 »

plain vanilla wrote:
Tomahawk11 wrote:Čuj donacija kluba navijačima :mrgreen:
pa nece valjda donirati Fukare klubu? :oops: jesul Fukare ili nisu :mrgreen:
Zar to ne bi trebalo biti simbolično, a ne bukvalno :mrgreen:

Onda ove iz Zenice treba sa lisicama na tribine slati :P
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4345 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:Čuj donacija kluba navijačima :mrgreen:
Navijači će se zahvaliti bakljadama. 8-)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4346 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

Logovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Čuj donacija kluba navijačima :mrgreen:
Navijači će se zahvaliti bakljadama. 8-)
bolje bakljada nego da vicu UPRAVA NAPOLJE :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4347 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

Predsjednik tuzlanske Slobode Senad Mujkanović prolazio je kroz pravu dramu tokom utakmice sa Krupom na Tušnju. Zbog zdravstvenih problema završio je u bolnici, a na UKC-u u Tuzli saznao je da je Sloboda uspjela da postigne gol i ubilježi novu pobjedu.

“Istina je. Završio sam u bolnici, a još uvijek se nalazim na UKC-u u Tuzli. Ostao sam na dodatnim pretragama. U bolnici sam saznao za pobjedu. Sada se lakše diše. Doveli smo trenera koji je vrlo brzo posložio kockice, a neki su govorili što će ti ovaj, koga je vodio. Sretan sam jer Sloboda ima čovjeka poput Zlatana Nalića”, rekao je za “****” Senad Mujkanović.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4348 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

"Mislim da nisam trener za održavanje vatre nego za rasplamsavanje"
Zlatan Nalić je osvježenje ne samo na bh. fudbalskoj sceni, već generalno na društvenoj.

I bilo je vrlo začuđujuće kada je nakon nekoliko kola odlučio preuzeti ekipu Slobode. Dijelom zato što u Slobodi nije lično birao igrače nego je preuzeo već postojeći tim sa kojim nije mogao lično obaviti pripreme i time se prihvatio posla koji bi rijetko ko prihvatio, a dijelom što su tako stručni i renomirani ljudi po praviludaleko od ovog našeg podneblja gdje dominiraju mešetari i mediokriteti, a svakodnevnica je siva i sumorna.

Ipak, Nalić je u samo nekoliko kola pokazao je da u njemu postoji itekakav kvalitet, kad je od rashodovane ekipe uspio napraviti tim koji se nikoga ne boji. Tim za koji se smatra da ne posjeduje kvalitet veći od borbe za opstanak trenutno je četvrti na tabeli, a Nalić je "otkrovenje". Samo za one koji ga ne poznaju odranije.

"Šta me motiviralo da se prihvatim posla u Slobodi? Povezivan sam često sa mnogim trenerskim poslovima u BiH ranije, ali sam uvijek govorio da u BiH mogu raditi samo dva posla. Jedan je selektor fudbalske reprezentacije, a drugi je posao biti trener Slobode. Za tuzlanski klub sam vezan familijarno, moj otac je bio igrač Slobode i ona za mene predstavlja tradiciju, ljubav i srce. Nakon svih ostvarenih ciljeva i trofeja u fudbalu u životnoj sam fazi kada mogu sebi priuštiti i ostvarenje nekih životnih želja. I to je bio razlog zbog kojeg sam se prihvatio posla i vratio u klub u kojem je moja fudbalska životna priča počela."

Dobro, jeste li znali gdje dolazite i koliko je to u koliziji s rahatlukom u kojem ste mogli ostati?

"Apsolutno sam znao i imao sam svoje pretpostavke gdje dolazim, u kakvu atmosferu i sa čim bi se mogao susretati. Ja sam u BiH evo 25 dana i za tih 25 dana vidim toliko mnogo negativne
energije na svakom koraku. Od jutra do navečer susrećem se sa ljudima koji konstantno ponavljaju šta je sve nemoguće uraditi i da nema nikakvog izlaza. Ovdje je najbitnije šta se ne može uraditi, a ne ono što može. Ja sam još po nečemu specifičan a to je da su ljudi svjesni da ja ne moram biti tu i da se mogu spakovati i otići isti minut kada me ne budu trebali iskreno, kao što je sada slučaj. Meni posao kao posao u Slobodi nije potreban, tu sam iz ljubavi prema poslu koji radim i klubu i ljudima koje volim."

Kako onda u takvoj atmosferi uopće raditi normalno?

"Sigurno je da nije lako raditi u sredinama gdje je jako velika destrukcija i nezadovoljstvo. Upravo na tome smo radili mnogo u Slobodi od mog dolaska. Radili smo mnogo na harmoniji, iskrenosti, profesionalnom odnosu i dvosmjernoj komunikaciji. Naravno sve to praćeno je sa prepoznatljivim radom na ideji nove pozitivne Slobode, sa trenažnim fudbalskim metodama koje odgovaraju ovome timu. Poskidao sam etikete sa ljudi koji su etiketirani godinama i mnogi od njih nepravedno etiketirani. Procijenio sam svoje okruženje sam. Prihvatio sam i pristupio poslu na osnovu onoga šta sam lično procijenio, a ne šta su drugi procijenili.

Nakon samo 25 dana mog boravka imamo vjerovatno nabolju atmosferu u ekipi i oko nje, kojom se rijetko koja organizacija može pohvaliti. Imamo zdrav, iskren pristup jedni prema drugima. Imam fantastičnu grupu ljudi/igrača koji su postali bitni, imam fantastičnu podršku svog stručnog tima kao i ljudi koji vode klub. Posljednji uspjesi Slobode znači nisu slučajni.

Jesu li ljudi koji su vas angažirali i igrači koje trenirate uopće svjesni s kim rade i koga imaju u svome najužem okruženju?

"Ja se nadam da jesu. Pogledajte, ja sam ostvaren čovjek kojem najmanje treba da se susreće sa negativnim stvarima i neiskrenostima. Iskren odnos koji sam formirao sa svojim igračima je najpozitivnije što smo do sada napravili. Razvili smo takvu vrstu dvosmjerene komunikacije na koju sam ponosan, igrači su postali svjesni da samo tako mogu napredovati i na individualnom planu i kolektivno. Igrači su dobili svoj status koji zaslužuju, a tim nam je sve. Potrebno je da se drže dalje od ljudi koji zaražavaju svojom negativnom energijom i iskrivljuju svijest. To što smo postali jedna istinska grupa, tim, je najbolje što smo dosad uradili."

Imati razvijenu svijest i dobru komunikaciju ključ je uspjeha u kolektivima, trener tu treba da bude mnogo više od onoga što je kod nas uvriježena percepcija šta bi trebao biti. Međutim, konkretno kao trener, da li imate Vi svoje preferencije, neki idealan sistem kojeg težite nadograđivati ili se naprosto povinujete onim što imate na raspolaganju?

"Odgovor je direktan: Kada imate reprezentaciju ili ako vodite klub na visokoj razini, koji igra u Ligi prvaka Vi sebi birate igrače koji odgovaraju onome sistemu kako želite da igrate, koju vrstu ige. Ako želim da mi ekipa igra visoki presing ili u plitkoj formaciji, tražim igrače koji mogu odgovoriti na taj zahtjev. Da li preferiram brzu tranziciju, ili posjed lopte. To je moguće ostvariti samo na visokom nivou, kupovati po funkcijama i za to su potrebni i ekonomski resursi, a i vrijeme... Kada dođete u Slobodu nemate prostor za to. Rekao sam sebi odmah: Ne treniraš sebe, nego grupu."

Ipak, i u skučenom prostoru za vrlo kratko vrijeme uspjeli ste razdrmati ekipu?

"Prije nego što sam došao ja sam imao sve pojedinačne karateristike Slobodinih igrača, gledao utakmice i izvukao sve potrebne zaključke o njihovim kvalitetama i šta oni mogu pružiti. Za šta su sposobni. Pa ako ne mogu to i to, mogu nešto drugo.

Uzeo sam sadržaj kompletnog tima i vidio identitet tima. Ni u jednom momentu nisam od igrača tražio da oni ispune ono što oni ne mogu i niti u jednom momentu nismo igrali onako kako bih ja najviše volio nego kako je ekipa u stanju da pruža najveci ucinak. Da sam trener nekog drugog tima jer igrači tamo imaju drugačiji identitet, igrao bih skroz drugačije, jer sve zavisi od igrača koje imaš na raspolaganju. A meni su igrači sve. Meni je tim sve.

Traže mi svaki dan treneri cikluse kako nedjeljne tako i mjesečne, način rada, a ne shvataju da ja treniram svoju ekipu, a ne njihovu. To je isto kao kada bi uzeo od komšije ljekarske nalaze i tražio od doktora lijek za sebe samog. Komšija boluje od hipertenzije, a ti imaš nizak krvni pritisak. Danas su u modi copy/paste i youtube treneri. Ne shvataju koliko je to pogrešno jer tada ne treniraš ”svoju” ekipu.

Koliko zapravo može ova Sloboda? Više nego što se prvenstveno očekivalo, ili su ovi rezultati pomalo iznenađujući? Da se bezveze ne stvori potpuno neutemeljena euforija?

"Kada sam dolazio ljudima u upravi sam rekao da ja nisam trener za šesto-sedmo mjesto, nisam trener koji održava vatru da tinja, već sam trener koji atmosferu želi dovesti do usijanja. Ni ja ni igrači nismo ni pod kakvim pritiskom, no ništa nije nemoguće pa ni da se borimo za Evropu. Ja nemoguće prevodim kao riječ koja znači "malo duže". Za bilo kakav rezultat treba malo više vremena. Potcrtavam ovu sintagmu: Otvori li se mogućnost, dakle, otvori li se mogućnost da se borimo za vrh, ništa nećemo kalkuriti. Bez dileme ulazimo u tu borbu i nikoga se ne bojimo."

O reprezentaciji BiH i dosadašnjem radu
"Posao koji sam dosad obavljao podrazumijevao je planiranje svega do u detalje. U Švedskoj sam bio konsultant, šef struke, menadžer. U Zagrebu sam diplomirao, pa onda nastavio u Vaxjou svoje školovanje. Ja sam spojio fudbal sa naukom, planirao i kreirao treninge gdje se sve u metar zna kako i šta, predavao u Nionu na UEFA pro i trenerskim seminarima trenera lige Prvaka. Jedini sam zvanični Evropski prvak sa prostora bivše Jugoslavije i time sam ušao u historiju.

Dakle radio sam trenerski posao na drugi način. Neko nešto zamisli, ti to napraviš, sprovedeš u djelo vođenjem cijelog procesa čak i tokom utakmice samo što kraj linije stoji neko drugi.
Poslije posljednjeg Svjetskog prvenstva u Rusiji sam odlučio da napravim zaokret u svojoj trenerskoj karijeri, a to je imati trenersku funkciju gdje sam javan i gdje ja stojim pored linije. Naravno na istom nivou gdje sam i radio, a to je reprezentativni i LP nivo. Imao sam jako dobre ponude da to uradim direktno poslije Svjetskog prvenstva, ali sam odlučio da uzmem šestomjesečnu pauzu i da budem uz porodicu. Tu se totalno slučajno pojavila moja Sloboda, a kada Slobodi treba pomoć tu nema odlaganja.

Nalić je u razgovoru otkrio da mu je ambicija jednog dana biti selektor BiH.

"Nije to nikakva tajna. Što se reprezentacije tiče ja sam dva puta bio u kombinacijama da je preuzem, bili su to otvoreni i korektni razgovori. Sada je malo bezveze pričati o reprezentaciji jer ona ima selektora i jedini preduslov da postanem selektor, kao što je bilo sada kada je pozicija trenera Slobode bila u pitanju je da BiH nema selektora, odnosno da Sloboda trenera. Sve drugo pričati je besmisleno."

Zlatan je u idiličnim odnosima sa legendom bh. fudbala Sergejom Barbarezom.

"Čujemo se na svakodnevnoj osnovi, prati sada moj rad u Slobodi i raduje se ovim što smo do sada učinili. Ne treba to da krijem, Sergej je moj veliki prijatelj i akobogda on će biti u mome timu kad-tad, da li u reprezentaciji BiH ili negdje drugo. Ima vremena."
jos da imamo para da kupimo dva-tri dobra igraca :roll:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4349 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by Tomahawk11 »

Ko to ima para da kupuje igrače u BiH :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4350 Re: FK Sloboda Tuzla

Post by plain vanilla »

Tomahawk11 wrote:Ko to ima para da kupuje igrače u BiH :mrgreen:
i vi i one vase komsije ste nam pootimali igrace :evil: :mrgreen:
Post Reply