FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#12751 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

Normalno da je moguce, pa vec imamo iskustvo da nam je malo falilo da uletimo u grupe...Dudelange sa budzetom od 2 miliona eura uleti, nije pravilo jebiga ali moze se....Nam ako nas ne misli pripremati za evropske scene i trznice mogao je i Vrbanjusu kupiti jeftinije bi mu bilo, glupo je imati ferarija a vozati ga samo po makadamu :oops:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#12752 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by north »

Glupo je pricati sta mozemo u Evropi dok ne vidimo s kakvim timom izlazimo...sa odlaskom Mujakica mi vec imamo veliki problem u odbrani, ako ce Dupovac uletiti na njegovo mjesto onda smo pozadi slabiji za 50% :-) ..ako ce se dovoditi novi stoper treba vidjeti o kome se radi i kako ce se i on uklopiti...nije nemoguce da i Lazic ode ako dobije ponudu..njegov ugovor je ako se ne varam 1+1 kad je dolazio..tek onda smo bas u problemu...nekako nisam optimista da ce ovi glavni igraci svi ostati: Rahman, Tatar, Stanojevic, pa i Merso koliko god da je u godinama moze kakva blesava ponuda iz J.Koreje ili tako nege lude zemlje stici a vjerujem da bi i on htio dobro se opariti pred penziju...Kapic ce vjerovatno nazad u klub odakle je posudjen ili negdje drugo...sve je otvoreno, nemojmo se zavaravati da je lagano zadrzati tim u cjelosti, ne zavisi bas sve tu od nas :mrgreen: ...tako da prije pocetka priprema i dok se ne bude 100% znalo s kakvim timom ulazimo u Evropu i novu sezonu nemoguce je ista predvidjeti...tek tada se otprilike moze znati s kim od potencijalnih protivnika imamo sansu, a nazalost malo je takvih koliko vidim :mrgreen: :-)
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#12753 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by mirza_15 »

Za sada odlaze Mujakić, Bekić i Adukor. Od Pidre isto ništa do sljedećeg proljeća. Kapiću ističe posudba. Svi ostali su pod ugovorom koliko ja znam. Vidjet ćemo u narednim danima s kakvom ekipom nastavljamo dalje.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12754 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

mirza_15 wrote:Za sada odlaze Mujakić, Bekić i Adukor. Od Pidre isto ništa do sljedećeg proljeća. Kapiću ističe posudba. Svi ostali su pod ugovorom koliko ja znam. Vidjet ćemo u narednim danima s kakvom ekipom nastavljamo dalje.
Treba Bekića ubaciti protiv Goška, to bi mu bila 100. utakmica, uručit mu dres sa brojem 100 i rastati se sa njim. :D
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#12755 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by mirza_15 »

Logovan wrote:
mirza_15 wrote:Za sada odlaze Mujakić, Bekić i Adukor. Od Pidre isto ništa do sljedećeg proljeća. Kapiću ističe posudba. Svi ostali su pod ugovorom koliko ja znam. Vidjet ćemo u narednim danima s kakvom ekipom nastavljamo dalje.
Treba Bekića ubaciti protiv Goška, to bi mu bila 100. utakmica, uručit mu dres sa brojem 100 i rastati se sa njim. :D
Pa dugo je već tu. Istina je da isto tako dugo nije na pravom nivou. Ali treba biti korektan i ispratiti ga gospodski. Ipak je bio dio ove priče.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#12756 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by van Basten »

Iako je Celtic tu najzvucnije ime i.ekipa sa najboljim koeficijentom, ima bar 5 ekipa koje bih ja volio izbjeci prije nego njih
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12757 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

north wrote:Glupo je pricati sta mozemo u Evropi dok ne vidimo s kakvim timom izlazimo...sa odlaskom Mujakica mi vec imamo veliki problem u odbrani, ako ce Dupovac uletiti na njegovo mjesto onda smo pozadi slabiji za 50% :-) ..ako ce se dovoditi novi stoper treba vidjeti o kome se radi i kako ce se i on uklopiti...nije nemoguce da i Lazic ode ako dobije ponudu..njegov ugovor je ako se ne varam 1+1 kad je dolazio..tek onda smo bas u problemu...nekako nisam optimista da ce ovi glavni igraci svi ostati: Rahman, Tatar, Stanojevic, pa i Merso koliko god da je u godinama moze kakva blesava ponuda iz J.Koreje ili tako nege lude zemlje stici a vjerujem da bi i on htio dobro se opariti pred penziju...Kapic ce vjerovatno nazad u klub odakle je posudjen ili negdje drugo...sve je otvoreno, nemojmo se zavaravati da je lagano zadrzati tim u cjelosti, ne zavisi bas sve tu od nas :mrgreen: ...tako da prije pocetka priprema i dok se ne bude 100% znalo s kakvim timom ulazimo u Evropu i novu sezonu nemoguce je ista predvidjeti...tek tada se otprilike moze znati s kim od potencijalnih protivnika imamo sansu, a nazalost malo je takvih koliko vidim :mrgreen: :-)
To je ono sto ja ranije govorim. Jebo Evropu. Treba se prvo uvezati za ligu, valja nam ekipu za nasu kukuruz ligu sklopiti ponovo, kamoli da razmisljamo o CL ili nekim pretkolima.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#12758 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by East_side »

Naredna sezona ce biti veliki test zrelosti naseg kluba u svakom smislu. U Evropi ovog ljeta treba pokusati bez prevelike halabuke oko toga pa ako sta bude dobro i jest.

Ono sto je meni licno najveca zelja je odbrana titule i stvaranje kontinuiteta u PL BiH. Nadam se da smo napokon sazreli za toga. To je nesto cime se do sada nismo mogli pohvaliti...
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#12759 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by internazionale »

East_side wrote:Naredna sezona ce biti veliki test zrelosti naseg kluba u svakom smislu. U Evropi ovog ljeta treba pokusati bez prevelike halabuke oko toga pa ako sta bude dobro i jest.

Ono sto je meni licno najveca zelja je odbrana titule i stvaranje kontinuiteta u PL BiH. Nadam se da smo napokon sazreli za toga. To je nesto cime se do sada nismo mogli pohvaliti...
:thumbup:
Kako stvari sada stoje uprava se pogubila
Odlaze Mujakic i Lazic najvjerovatnije iz zadnje linije, sto je nesto sto je haman nemoguce nadoknaditi
Kapic i Adukor iz veze, isto tako jako dobri igraci
I ono sto je najvaznije nisi za trenera nista rijesio, da ne pisem kako je to blago receno nekorektno prema Husrefu
Po navedenom od evrope se nemas cemu nadati osim da sta zaradis. A ne pokazujes ozbiljnost ni za iducu sezonu.
Fudbalske neznalice se opet prave pametni
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#12760 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

da nas opet ne iznenade ovi naši, ?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12761 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Stanite, ljudi, malo na loptu.
Za Mujakića smo znali na polusezoni, kao i za Adukora.
Kapić je svakako bio na posudbi.
Za Lazića bih sačekao. Šta znači najvjerovatnije? Pustite se mahale.
Siguran sam da je i Husref, ali i uprava za to da se nastavi dalje i da će se dogovoriti za nastavak saradnje na obostrano zadovoljstvo.
Ovih dana je bilo puno razloga za slavlje, pa dok se to malo slegne, možda već do kraja mjeseca, šef će imati novi, bolji ugovor.
Osim toga, očekujem od Hadžića par dobrih imena koja će nas pojačati.
Najbolje od svega je što se ni o kome ne špekuliše, doći će ovaj, doći će onaj :)
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#12762 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

Tomahawk11 wrote:Stanite, ljudi, malo na loptu.
Za Mujakića smo znali na polusezoni, kao i za Adukora.
Kapić je svakako bio na posudbi.
Za Lazića bih sačekao. Šta znači najvjerovatnije? Pustite se mahale.
Siguran sam da je i Husref, ali i uprava za to da se nastavi dalje i da će se dogovoriti za nastavak saradnje na obostrano zadovoljstvo.
Ovih dana je bilo puno razloga za slavlje, pa dok se to malo slegne, možda već do kraja mjeseca, šef će imati novi, bolji ugovor.
Osim toga, očekujem od Hadžića par dobrih imena koja će nas pojačati.
Najbolje od svega je što se ni o kome ne špekuliše, doći će ovaj, doći će onaj :)
Upravo tako. Sezona još nije gotova a već se kuka šta ćemo za sljedeću. U svakoj ekipi postoji prirodna fluktuacija igrača i samo je bitno naći adekvatne zamjene.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#12763 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by internazionale »

Tomahawk11 wrote:Stanite, ljudi, malo na loptu.
Za Mujakića smo znali na polusezoni, kao i za Adukora.
Kapić je svakako bio na posudbi.
Za Lazića bih sačekao. Šta znači najvjerovatnije? Pustite se mahale.
Siguran sam da je i Husref, ali i uprava za to da se nastavi dalje i da će se dogovoriti za nastavak saradnje na obostrano zadovoljstvo.
Ovih dana je bilo puno razloga za slavlje, pa dok se to malo slegne, možda već do kraja mjeseca, šef će imati novi, bolji ugovor.
Osim toga, očekujem od Hadžića par dobrih imena koja će nas pojačati.
Najbolje od svega je što se ni o kome ne špekuliše, doći će ovaj, doći će onaj :)
Ne vidim kakvo je to obostrano zadovoljstvo kada trenera drzis na ledu a bio si u obavezi da mu do aprila saopstis planove
Za nesto vise od 3 sedmice pocinju pripreme a za vise od mjesec i evropske utakmice. Ne treba onda raju loziti na evropu nikakvim iskoracima nego sklapati ekipu za narednu sezonu. Ako zarotiras 4-5 igraca iz prve postave trebace to uigrati
Od evrope probati sta zaraditi i eventualno koga iznenaditi
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12764 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Zasad nam fali samo stoper iz prve ekipe.
Ponavljam, nadam se da će sa šefom koliko do kraja mjeseca riješiti pitanje produženja ugovora.
Bilo je dosta galame na ovu upravu, pokazalo se da dosta dobro rade svoj posao. Ubjeđen sam da će i ovo dobro odraditi, da neće pustiti da se sad sve raspadne.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12765 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

internazionale wrote:
Tomahawk11 wrote:Stanite, ljudi, malo na loptu.
Za Mujakića smo znali na polusezoni, kao i za Adukora.
Kapić je svakako bio na posudbi.
Za Lazića bih sačekao. Šta znači najvjerovatnije? Pustite se mahale.
Siguran sam da je i Husref, ali i uprava za to da se nastavi dalje i da će se dogovoriti za nastavak saradnje na obostrano zadovoljstvo.
Ovih dana je bilo puno razloga za slavlje, pa dok se to malo slegne, možda već do kraja mjeseca, šef će imati novi, bolji ugovor.
Osim toga, očekujem od Hadžića par dobrih imena koja će nas pojačati.
Najbolje od svega je što se ni o kome ne špekuliše, doći će ovaj, doći će onaj :)
Ne vidim kakvo je to obostrano zadovoljstvo kada trenera drzis na ledu a bio si u obavezi da mu do aprila saopstis planove
Za nesto vise od 3 sedmice pocinju pripreme a za vise od mjesec i evropske utakmice. Ne treba onda raju loziti na evropu nikakvim iskoracima nego sklapati ekipu za narednu sezonu. Ako zarotiras 4-5 igraca iz prve postave trebace to uigrati
Od evrope probati sta zaraditi i eventualno koga iznenaditi
I meni nesto tu smrdi, jer je tad i pocela prica o sastancima sa igracima bez Husrefa, i PR sluzba, i cudni neki potezi van terena uposlenika..zato mi je paralo usi kada je Husref dao govor na proslavi. Kao da je bilo zbogom, a ne najava sljedece sezone.

Vidjet cemo sta ce biti i kakvi su razlozi iza bilo koje odluke koje donesu.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#12766 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Company85 »

Treba imati na umu da je dosao novi gazda i to tek nedavno i vrlo moguce da su se zbog toga neki planovi stavili u stranu kao npr razgovor sa Husrefom o produzenju i buducim planovima.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12767 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by GandalfSivi »

Sve je to samo zauzimanje pozicija pred pregovore, sasvim normalna stvar...
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#12768 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Company85 »

GandalfSivi wrote:Sve je to samo zauzimanje pozicija pred pregovore, sasvim normalna stvar...
Fazon je sto se nema vremena sad za pregovore...vrlo brzo ide okupljanje nakon kraja sezone i moramo znati cime raspolazemo
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#12769 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

Ako Husref želi da ostane legenda bolje mu je da sam ode jer bojim se da ga ne otjeraju nakon par loših rezultata.
Dakle Ili neka ga otjeraju ili neka naprave ugovor s njim na 5 godina pa nek bude šta će biti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12770 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Ovo što Gandalf piše :thumbup:
Treba ovo nagraditi puno boljim ugovorom.
To mi je nekako i logično, sačekati kraj sezone, pa onda.
Kad ga nisu otjerali nakon Atalante, neće ni nakon par slabijih rezultata.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12771 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Musemić očekuje da će u narednom periodu sjesti s čelnicima kluba i razmotriti produženje saradnje ukoliko se interesi kluba poklope s njegovim.

"Nismo imali vremena da razgovaramo o tim stvarima. Volio bih ostati u Sarajevu, ali još uvijek nije bilo riječi o tome. Bitno je da znam u kom pravcu FK Sarajevo želi da ide u narednom periodu, a onda da vidimo da li ću ja ići tim putem s njima ili ne", izjavio je Musemić.

Naglašava da isto tako ne zna koga će zadržati od postojećeg igračkog kadra, ali da će u narednom periodu, nakon perioda slavlja i odmora, Sarajevo početi pripreme za izazove u kvalifikacijama za Ligu prvaka, gdje će pokušati ostvariti dobre rezultate.

"U sportu se uspjesi brzo zaboravljaju, stižu novi izazovi i utakmice. Dupla kruna znači mnogo nama i navijačima. Drago nam je što smo ih obradovali i nadamo se da ćemo nastaviti tim putem", zaključio je Musemić.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#12772 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by internazionale »

Company85 wrote:
GandalfSivi wrote:Sve je to samo zauzimanje pozicija pred pregovore, sasvim normalna stvar...
Fazon je sto se nema vremena sad za pregovore...vrlo brzo ide okupljanje nakon kraja sezone i moramo znati cime raspolazemo
Sve 5 za zauzimanje pozicija i pregovaranje, dogovaranje, natezanje...
Ali NEMOJ se onda kurciti kako si ozbiljan klub i ocekivati nake iskorake u Evropi i slicne gluposti
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#12773 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by internazionale »

sencobih wrote:Ako Husref želi da ostane legenda bolje mu je da sam ode jer bojim se da ga ne otjeraju nakon par loših rezultata.
Dakle Ili neka ga otjeraju ili neka naprave ugovor s njim na 5 godina pa nek bude šta će biti.
Husrefu je zagarantovano poslije 1-2 kiksa, prvo krecu interesdzije oko kluba pa za njima strucnjaci/teletabisi... i eto koncerta pljuvanja i psovanja na tekmama
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12774 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Nismo mi u poziciji još uvijek da bilo šta očekujemo od Evrope.
Prvo da vidimo koga ćemo izvući, a isto tako i s kakvim igračkim kadrom ćemo raspolagati.
Onaj ko misli da smo duplom krunom u grupnoj fazi, grdno se vara.
Da li se to ipak može desiti? Može.
Dobiješ najgore nosioce, pa ih nekako prođeš, pa ispadneš u idućem krugu kvalifikacija LP, pa se kroz kvalifikacije EL probiješ do play offa i tu ti treba neka luda sreća.
Ili da se nekako dokopaš trećeg pretkola LP, ali to je već šbb škb.
Idemo redom, da se završi sezona sa gostovanjem u Gabeli, pa onda vidjeti šta sa šefom, ko ostaje, ko ide itd....tdi.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1475
Joined: 25/07/2015 14:13

#12775 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by rocco_siffredi »

Vec sam ranije rekao da Husref treba da ide sam, kao gospodin. Na vrhu je, nema vise sta kome dokazivati. Poslije ovoga, poslije duple, sta jos može uraditi za klub?
Neka ide kao legenda, kao nedodirljivi, jer znam ja nas pitare i nakon par loših rezultata sta bi se desavalo :-)
Post Reply