FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#12726 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Nadzorna_ploca »

Nista Celtic. Dudelange ovaj Dundalk, Tns ili Makedonci. Imaju pretkola poslije kad mozemo dobiti vrhunske ekipe.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#12727 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Pitarrr82 »

Nemam ocekivanja, po meni je vaznije nastaviti par godina kod nas osvajati i koliko se moze raditi na koeficijentu...
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12728 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

Pitarrr82 wrote:Nemam ocekivanja, po meni je vaznije nastaviti par godina kod nas osvajati i koliko se moze raditi na koeficijentu...
Isti sam. Zato iznad i govorim daj Celtic, da se provedemo ako nista. :mrgreen:

Jeb`o Evropu. ne bjeze Englezi dzaba iz nje :mrgreen:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12729 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by animus »

todd_smith wrote:
PeppermintSA wrote:Husref je najodgovorniji za ovu blamažu.

Ja bih ga odmah nogirao sinoć.

Oduvijek mi je bio klasična, prenapuhana prevara od trenera. U zadnjih 15 godina nije milimetar promijenio svoje viđenje fudbala. Kao što je nekoć Alaim nabijao na Raščića, tako je sinoć Bojan nabijao na Ahmetovića. Nigdje igre.

Kad čujem ono ''Husref Musemić jedan je od nas'', bude mi zlo.
Jer je inace nasa liga i fudbal toliko mnogo naprwdovala kako fizicki tako i takticki?

Pitarluk je bolest.
Prvo kad sam otvorio stranicu poceo sam citati stare komentare. Cisto da se sjetim sta se pisalo. Hvala Atalanti pa nas je vratila na pravi kolosijek. Sreca pa je uprava imala sluha i nije otpustila Husrefa, i plus jos dala sansu Kovacevicu koji je danas dobio poziv za repku. :thumbup:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12730 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

animus wrote:
todd_smith wrote:
PeppermintSA wrote:Husref je najodgovorniji za ovu blamažu.

Ja bih ga odmah nogirao sinoć.

Oduvijek mi je bio klasična, prenapuhana prevara od trenera. U zadnjih 15 godina nije milimetar promijenio svoje viđenje fudbala. Kao što je nekoć Alaim nabijao na Raščića, tako je sinoć Bojan nabijao na Ahmetovića. Nigdje igre.

Kad čujem ono ''Husref Musemić jedan je od nas'', bude mi zlo.
Jer je inace nasa liga i fudbal toliko mnogo naprwdovala kako fizicki tako i takticki?

Pitarluk je bolest.
Prvo kad sam otvorio stranicu poceo sam citati stare komentare. Cisto da se sjetim sta se pisalo. Hvala Atalanti pa nas je vratila na pravi kolosijek. Sreca pa je uprava imala sluha i nije otpustila Husrefa, i plus jos dala sansu Kovacevicu koji je danas dobio poziv za repku. :thumbup:
ne znam sto si mene ovdje citirao, ocigledno je da sam govorio tom pepermintu tad da pise glupost sa "pitarluk je bolest" :mrgreen:

a za Kovacevica sam prije par kola napisao da sam prvi bio koji je sumnjao u njega i prozivao, pogotovo nakon onog drugog gola na Grbavici kod 2-2, i da mi je drago sto je pokazao suprotno.
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12731 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:
Celtic, BATE Borisov, Astana, Qarabag, Maribor, Crvena zvezda, Sheriff, Rosenborg, HJK Helsinki, Dundalk, Dudelange, Shkendija, TNS, Slovan i AIK
Samo da ne bude BATE Borisov, Astana, pa onda i ovaj Qarabag. :roll:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12732 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by cyprus »

Logovan wrote:
Tomahawk11 wrote:
Celtic, BATE Borisov, Astana, Qarabag, Maribor, Crvena zvezda, Sheriff, Rosenborg, HJK Helsinki, Dundalk, Dudelange, Shkendija, TNS, Slovan i AIK
Samo da ne bude BATE Borisov, Astana, pa onda i ovaj Qarabag. :roll:
Ma vala mogu i oni... Nisu oni toliko jaki, koliko imaju kontinuitet, pa su zato nabili koeficijent i godinu za godinom dobivaju slabije protivnike... Ukoliko bi uspjeli složiti finu ekipu (za šta doduše vjerovatno nema vremena), mislim da bi se i sa njima moglo fino potuć...

Šanse nemamo jedino protiv Celtica i Zvezde...
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#12733 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

cyprus wrote: Ma vala mogu i oni... Nisu oni toliko jaki, koliko imaju kontinuitet, pa su zato nabili koeficijent i godinu za godinom dobivaju slabije protivnike... Ukoliko bi uspjeli složiti finu ekipu (za šta doduše vjerovatno nema vremena), mislim da bi se i sa njima moglo fino potuć...

Šanse nemamo jedino protiv Celtica i Zvezde...
Ma kontam neatraktivni protivnici, a vjerovatno ćeš ispasti, osim ako ne iznenadimo pa se desi Levski. :-) Treba vjerovati u prolazak koga god dobijemo.
Zvezdu nećemo moći dobiti, neda UEFA valjda. :skoljka:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12734 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by cyprus »

Logovan wrote:
cyprus wrote: Ma vala mogu i oni... Nisu oni toliko jaki, koliko imaju kontinuitet, pa su zato nabili koeficijent i godinu za godinom dobivaju slabije protivnike... Ukoliko bi uspjeli složiti finu ekipu (za šta doduše vjerovatno nema vremena), mislim da bi se i sa njima moglo fino potuć...

Šanse nemamo jedino protiv Celtica i Zvezde...
Ma kontam neatraktivni protivnici, a vjerovatno ćeš ispasti, osim ako ne iznenadimo pa se desi Levski. :-) Treba vjerovati u prolazak koga god dobijemo.
Zvezdu nećemo moći dobiti, neda UEFA valjda. :skoljka:
Pa jbga, obzirom da je uglavnom riječ o istočnoevropskoj i evroazijskoj buraniji, svi protivnici su neatraktivni (osim možda Celtica)... Ovo nije faza takmičenja u kojoj treba razmišljati o atraktivnosti :-D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12735 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

cyprus wrote:
Logovan wrote:
cyprus wrote: Ma vala mogu i oni... Nisu oni toliko jaki, koliko imaju kontinuitet, pa su zato nabili koeficijent i godinu za godinom dobivaju slabije protivnike... Ukoliko bi uspjeli složiti finu ekipu (za šta doduše vjerovatno nema vremena), mislim da bi se i sa njima moglo fino potuć...

Šanse nemamo jedino protiv Celtica i Zvezde...
Ma kontam neatraktivni protivnici, a vjerovatno ćeš ispasti, osim ako ne iznenadimo pa se desi Levski. :-) Treba vjerovati u prolazak koga god dobijemo.
Zvezdu nećemo moći dobiti, neda UEFA valjda. :skoljka:
Pa jbga, obzirom da je uglavnom riječ o istočnoevropskoj i evroazijskoj buraniji, svi protivnici su neatraktivni (osim možda Celtica)... Ovo nije faza takmičenja u kojoj treba razmišljati o atraktivnosti :-D
sa obzirom na kvalitet lige i kadra igraca, mislim da ipak jeste. Treba se spustiti malo i shvatiti da nismo jos za nekog dometa. Vidjeti prvo kako bude islo sa ulaganjem u igrace ovo ljeto i kako naredna sezona krene, pa tek onda razmisljati o necemu vise
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#12736 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by GandalfSivi »

GandalfSivi wrote:
Borili bi se mi, ali nikada nismo naletili (barem ovi igraci) na nekoga ko bukvalno leti po terenu. Opet, ponosan sam na puno Kosevo, ponosan sam na spicu sjevera, ponosan sam sto smo imali djecu na terenu, naucili su puno danas, a jednom ce biti i bolje...
Samo da se citiram od poslije poraza od Atalante, i tada se vidjelo da ova ekipa ima potencijala :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12737 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by cyprus »

todd_smith wrote:sa obzirom na kvalitet lige i kadra igraca, mislim da ipak jeste. Treba se spustiti malo i shvatiti da nismo jos za nekog dometa. Vidjeti prvo kako bude islo sa ulaganjem u igrace ovo ljeto i kako naredna sezona krene, pa tek onda razmisljati o necemu vise
Ma svake godine je ista priča što se tiče dometa... Oni su nam isti već 20 godina... Samo nekad imaš sreće (u žrijebu ili na terenu), nekad nemaš, nekad uspiješ izvuć 120% mogućnosti, nekad podbaciš... Nekad protivnik podbaci, a nekad iznenadi... I eto, od toga zavisi da li ćemo proći nijedno, jedno ili možda dva pretkola...

Ovaj put se uzdam da bi moglo biti neke sreće sa žrijebom, jer bar polovina od ovih mogućih protivnika spada u onu sferu "po mjeri"... A prolazak jednog pretkola CL bi nam zasad stvarno značio dosta...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12738 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12739 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by cyprus »

Tomahawk11 wrote:Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
Pa bila je atraktivna Atalanta... Hajte živi bili da odmorimo od takvih atrakcija bar koju godinu :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26820
Joined: 16/07/2010 13:49

#12740 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by medvjed23 »

ni ja u ispadanju od atalante, onakvom kakvo je bilo, nisam vidio ništa strašno.. odigrali dvije utakmice, u prosjeku svaku izgubili rezultatom 1:5 - što je realan odnos snaga između našeg i italijanskog fudbala.. ako naredne sezone naletimo na protivnika sličnog atalanti, očekujem sličan razvoj događaja: opet glatko ispadanje, i opet to neće biti strašno..

sa klubovima iz donjeg doma evropskog fudbala se pofajtati, pokušati nešto napraviti, pa šta bude..
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12741 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

cyprus wrote:
Tomahawk11 wrote:Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
Pa bila je atraktivna Atalanta... Hajte živi bili da odmorimo od takvih atrakcija bar koju godinu :D
Što je najgore, tu smo imali odličan rezultat iz prve utakmice i onda :skoljka:

Kontam da smo nešto naučili iz toga :oops:

A realno nije niko od mogućih protivnika u prvom pretkolu LP nije te jačine, evo oni su na pragu LP, najefikasnija ekipa Serije A.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12742 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by cyprus »

Tomahawk11 wrote:
cyprus wrote:
Tomahawk11 wrote:Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
Pa bila je atraktivna Atalanta... Hajte živi bili da odmorimo od takvih atrakcija bar koju godinu :D
Što je najgore, tu smo imali odličan rezultat iz prve utakmice i onda :skoljka:

Kontam da smo nešto naučili iz toga :oops:

A realno nije niko od mogućih protivnika u prvom pretkolu LP nije te jačine, evo oni su na pragu LP, najefikasnija ekipa Serije A.
Vidi fakat, to mi je promaklo :shock: Više golova i od Juventusa, i od Napolija... Nije onda ni čudo što su nas istamburali...

Ma htjedoh reć da nema smisla razmišljati o atraktivnosti protivnika, ako već možeš izvuć TNS, Helsinki, Dudelange, Dundalk, Škendiju... Doduše, ne zavisi to ni od tebe, ni od mene koga ćemo izvuć :D
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#12743 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

samo da ne izvučemo zvijezdu, haj što se valja s njima zajebavati sto se fudbala tiče, ali to bi se pretvorilo u jebeni nacionalizam, skupilo bi se ćetalja sa svih strana i onda bi utakmica otišla u drugi plan.Nimalo ne bih volio nekoga iz regiona samo iz tih razloga.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12744 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by animus »

Atalanta trenutno spada u vrh evropskog nogometa a mi onako neiskusni sa djecom smo im pruzili dobar otpor u prvoj utakmici. Drugu sad necemo spominjati. Treba na to misliti kada budemo ponovo izasli na europske terene. Nema predaje unaprijed jer mi smo pokazali da mozemo i da vrijedimo. Koga god da dobijemo nije u rangu Atalante što znaci da imamo dobre sanse proci prvo pretkolo jer to treba i ocekivati od ove ekipe. Moramo ne samo radi nas nego i zbog drzave koju predstavljamo. :bih:
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#12745 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by mirza_15 »

Tomahawk11 wrote:Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
Pa svakako je bolje proći jedno pretkolo. I u drugom ako ispadnemo mislim da idemo u treće pretkolo EL??? :?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12746 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

mirza_15 wrote:
Tomahawk11 wrote:Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
Pa svakako je bolje proći jedno pretkolo. I u drugom ako ispadnemo mislim da idemo u treće pretkolo EL??? :?
U pravu si, svakako je bolje :thumbup:
2. Svaka eliminirana momčad u kvalifikacijama Lige prvaka imat će drugu priliku kroz Europsku ligu. To znači da će svi koji ispadnu u Ligi prvaka, uključujući i preliminarni krug, kao tri kvalifikacijska ciklusa, imati popravnu šansu u Europi.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#12747 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by East_side »

Moguci protivnici: Celtic, BATE Borisov, Astana, Qarabag, Maribor, Sheriff, Rosenborg, HJK Helsinki, Dundalk, Dudelange, Shkendija, TNS, Slovan i AIK.

Crveni Zvezdu sam ciljano izuzeo jer izgleda da je nastimano tako da njih ne mozemo izvuci sto je odlicno po meni :thumbup:

Pa sta ja znam sad :roll: daj nam ovaj Dundalk recimo, pa moze i AIK. Leze nam ti skandinavci. Sto da ne i ovaj TNS, Helsinki, Dudelange...

Celtic bi sigurno bio mamac za publiku ali i gotovo sigurno nas kraj u pretkolima LP. Sta tek reci za ove Astane, Karabage, Borisove :-) neatraktivni do bola a jaki ko zemlja, mnogi Evropski velikani se znaju dobro napatiti s tim ekipama.

Ne bih ni Sheriff, opcenito nikog iz tok istocnog blika. Ne bih ni Maribor jer su BH klubovi njihove redovne musterije proteklih 7-8 godina :roll: Slovan, Rosenborg... nit smrde nit mirisu, vidjet cemo sta ce zrijeb donijeti :)

BTW. sta ako kojim slucajem prodjemo ovu prvu prepreku, je li onda igramo opet sa nekim iz ove faze takmicenja ko takodjer prodje dalje ili idemo na neki Porto :oops: Lyon :-) i sl :?
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1474
Joined: 25/07/2015 14:13

#12748 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by rocco_siffredi »

Opet ides na nosioca :roll: na jos jace ekipe.
Jos uvijek nas prati sezona 2016 gdje smo ostali bez evrope. Trebalo bi zaredati 2-3 titule, 2-3 sezone dobrih igri u evropi pa da se tek 4 i 5 godinu necemu nadas :-)
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#12749 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cafe Camargue »

HJK Helsinki, Dundalk, Dudelange, Shkendija, TNS, Slovan i donekle AIK su onako, hajmo rec protivnici po mjeri
Ovo ostalo, preiskusno da bi ispalo odmah...
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#12750 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by mirza_15 »

Tomahawk11 wrote:
mirza_15 wrote:
Tomahawk11 wrote:Pitanje je da li je bolje dobiti atraktivnijeg protivnika, pa nastaviti put krou kvalifikacije za EL ili dobiti protivnika koji se može proći, pa onda u drugom kolu QCL da ide ovo sa atraktivnijim protivnikom :zoka:
Pa svakako je bolje proći jedno pretkolo. I u drugom ako ispadnemo mislim da idemo u treće pretkolo EL??? :?
U pravu si, svakako je bolje :thumbup:
2. Svaka eliminirana momčad u kvalifikacijama Lige prvaka imat će drugu priliku kroz Europsku ligu. To znači da će svi koji ispadnu u Ligi prvaka, uključujući i preliminarni krug, kao tri kvalifikacijska ciklusa, imati popravnu šansu u Europi.
Dudelangeu se prošle ili pretprošle godine poklopilo. Nešto u fazonu, prođeš prvo, ispadneš u drugom, ideš EL, e sada ili su tu bili nosioci ili su iznenadili nekoga pa preuzeli njihov koeficijent za četvrto pretkolo ili su iznenadili u četvrtom. Uglavnom, plasiraše se u grupnu fazu. Sa jednim takvim scenarijem, dva, tri pojačanja i malo sreće sve je moguće.
Post Reply