FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#12701 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Raigor Stonehoof »

Kapiten se trudio maksimalno, ne pamtim kad sam ga onako borbenog vidio.

Ostali, sjeb jebiga, ja mislim da su se usrali da ne bude dvocifreno. Nezrela reakcija na 3 gola u 15 minuta.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#12702 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

Sad opet nista ne valja, uprava, Sabrina, Husref, igracki kadar.

Dozivjeli smo katastrofu, da se Bog do nije igrala utakmica ali klub je od ove sezone konacno na ispravnom putu. Mi se ne mozemo plasirati u grupnu fazu sa 2 miliona € budzeta ali mozemo praviti igrace za grupnu fazu i to treba da je prva zadaca kluba.

Sto se tice sampionske generacije koja je rastjerana u vrijeme Jesica i nakon njega treba biti jasno da Tan nije vise spreman placati Jajale, Benke i da je to jedini razlog a ne nesposobna uprava.
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#12703 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Maharadza »

Nadzorna_ploca wrote:Ne znam kako vam se da. Ne igraju navijaci.
Igraci i strucni stab. Krivica je njihova za ovaj rezultat. Ko je vise kriv..i kurko me boli. Evo prilike da se u Tuzli djelom iskupe.
Ma tribina je ovdje za sve kriva, kako nas nije stid prozivati i tražiti rezultate i zalaganje?! Naše je da šutimo, plaćamo karte/godišnje i pjevamo igraj saraj'vo nema veze a sve dok se sabrinica i ostale pičketine iz SFK kesere u loži! I pavlović neka idući put kitu izvadi i maše pred tribinom, ni slučajno da mu ko zamjeri na tome! :bih:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12704 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by animus »

Catakovic svoj novi klub odveo u treci krug. Kovacevic standardni prvotimac i igrao sve i jednu utakmicu osim za vrijeme povrede u jakoj poljskoj ligi. Ko je kriv sto ne igraju za nas ovu sezonu. Neko im nije dao pristojnu platu koja je smjesna u odnosu koliko smo placali druge igrace. Duljevica ne spominjem. Sta je tu je.

Nema vizije u klubu ali ima i dobrih stvari. Ekipa je zadrzana a i trener poslije dugo vremena nije otjeran nakon prvog neuspjeha. Konacno se moze graditi ekipa sa momcima koji se poznaju. Imamo dobar spoj igrača i sada samo fali rad s njima da se ono od sinoc vise ne ponovi. Mislim da bez obzira na sve ne treba igracima ovo puno nabijati na nos. Neka pokazu u nasoj ligi sta znaju i ja prezadovoljan. Razlika je kad ides u europu sa prvog i sa cetvrtog mjesta.
Meni je najslabija karika trenutno Sabrina i co. Koliko oni rade svoj posao postaje upitno.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#12705 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Leopard_SA »

animus wrote:Catakovic svoj novi klub odveo u treci krug. Kovacevic standardni prvotimac i igrao sve i jednu utakmicu osim za vrijeme povrede u jakoj poljskoj ligi. Ko je kriv sto ne igraju za nas ovu sezonu. Neko im nije dao pristojnu platu koja je smjesna u odnosu koliko smo placali druge igrace. Duljevica ne spominjem. Sta je tu je.

Nema vizije u klubu ali ima i dobrih stvari. Ekipa je zadrzana a i trener poslije dugo vremena nije otjeran nakon prvog neuspjeha. Konacno se moze graditi ekipa sa momcima koji se poznaju. Imamo dobar spoj igrača i sada samo fali rad s njima da se ono od sinoc vise ne ponovi. Mislim da bez obzira na sve ne treba igracima ovo puno nabijati na nos. Neka pokazu u nasoj ligi sta znaju i ja prezadovoljan. Razlika je kad ides u europu sa prvog i sa cetvrtog mjesta.
Meni je najslabija karika trenutno Sabrina i co. Koliko oni rade svoj posao postaje upitno.
Mi trenutno imamo potencijal za mnogo vise, ali moramo jos napredivati sto ce se desiti ABd
Ono sto nama treba po mom misljenju je sljedece:
U svakoj liniji po jedan kapitalac koji ima iskustvo igranja na visem nivou i koji svoje znanje moze prenjeti na mladje igrace, ali i ostati hkadne glave kada se utakmica lomi
Da u prvom timu barem 4 mjesta popunjavaju igraci iz akademije koji bi ovako sticali iskustvo i napredovali
I finalizirati izgradju akademije u Butmiru
NoWayOut
Posts: 448
Joined: 05/05/2012 23:00

#12706 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by NoWayOut »

Meni je najsmjesnije citati izjave tipa "ipak 0:8 nije realna slika, nisu toliko bolji" :lol: :lol: :lol: Dok god ovako razmišljamo i lazemo sami sebe da je uvijek do nečega drugog a ne do nas samih i nedostatka kvaliteta mi mikrometra necemo napredovati. Da je igracima Atalante neko prije utakmice rekao, za svaki postognuti gol dobijate po 100000eura po igracu, 15 bi nam zabili. Pa ljudi od 15min počeli dizat rucnu, u drugom uopšte nisu puno kidisali na nas go pa nam ipak tri zabili.

Sto se tice nas i nase igre, taktike, Husrefa, igraca. Nema se tu sta puno reci sve smo vidjeli meni licno je Husref totalno pao u ocima nakon derbija i svaljivanja krivice na dva juniora. Mislio sam nakon prosle jeseni da je "nadoso" nakon Slobode ali nije se promjenio sekunde, izmjene poziciju za poziciju, mrtvi šablon, igrao protiv Viteza ili Atalante ista postavka, i naravno njegov trade mark, jebavanje mrtvih majki igračima, koji su za sve krivi samo on nije.
Koliki je strucnjak pokazuje sa forsiranjem Hebibovica na desnom beku, ko je gledao ove 4 europske utakmice vidio je da je svaki protivniki isao na Hebiba jer se iz aviona vidi da je on nasa najslabija karika a sinoc su ga maltretirali, pa momak nije bio u stanju da drzi liniju odbrane uvijek je bio 3m ispred ili iza linije, sto je dovoljan pokazatelj da on nezna osnovne stvari igranja na poziciji beka.

Da li cemo ista naučiti iz ovog poraza, naravno da nećemo, zasto necemo zato sto u klubu nemas čovjeka koji se za sve pita a uz to se razumije u fudbal i poznaje nas idiotski mentalite, pa ih sakupi sve od kuhara do predsjednika, i objasni im par stvari i postavi ih na mjesto gdje pojedinci pripadaju. Tan je jucer cuo za rezultat, vjerovatno se samo nasmijao počešao se po glavi i nastavio pratiti dionice svojih firmi. Vise mene pogodi kad me neko nabusi na FIFI nego njega ovakav poraz.
User avatar
omega369
Posts: 9387
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#12707 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by omega369 »

Sta ba Tan nije spreman???? Kakvih crnih 2 mio eura :lol: :lol: Tan daje sasvim dovoljno, pa i previse. A paraziti u i oko kluba sire da je malo i u tome nalaze nekakva debilna opravdanja, a ne bi li klepili jos vise. Pa mi da 5 igraca sutra razduzimo ostace dovoljno love da halilhodzica dovedemo, ljudi moji sta vam je. Love ima, nije Tan kriv. Kriva je uprava (ako takva uopste postoji) sto je raspodjeljuje na nacin na koji je raspodjeljuje. I naravno dovedi husrefa navijacima ces usta zapecatiti, progutace sve, pa i najvecu blamazu u historiji, a oni ce po starom.
Ipak, vrijeme im prolazi. Ne mogu jos dugo izdrzati bez rezultata :wink:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#12708 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

Jah eto slucajno istovremeno dosao Ken Cho i Jesic a svi skupi kapitalci dobili nogu a da gospodin “zaradio milijardu” nije znao nista o tome. Kakav naivcina, bas se pitam kako je dogurao dokle je dogurao.

Da se razumijemo, ja nemam nista protiv ove politike, cak sta vise furka divova sa kapitalcima i bez i jednog svog igraca ili juniora nije mi ni malo bila draga a ovih 8-0 nema veze s tim. Ima i losijih pa se ne raspadaju ovako. Uzroci su negdje drugo.
User avatar
omega369
Posts: 9387
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#12709 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by omega369 »

Ti ocito ne kontas sta sam ja napisao. Osnovni problem je sto danas hebib ima platu "kapitalca" a to ni kvalitetom a ni igrama ne zasluzuje. A nije jedini :wink: znamo svi za koliko je para igrao benko. E danas kad vidio koliko pojedini parmaci u fks zaradjuju trazio bi najmanje 4x vecu platu!

Nije do para
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12710 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Velkoski »

Para sigurno ima dovoljno, ali kod "čelnika" kluba nema sposobnosti ni u miligramima, niti imaju bilo koga da ih posavjetuje, uputi, uradi nešto za njih. Al' samo neka ne puca :D
User avatar
omega369
Posts: 9387
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#12711 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by omega369 »

I onda ih nemoj sve redom prozivati kad prime 8 kuci...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12712 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Velkoski »

Ma najveća sramota u historiji kluba bez ikakve dileme, svi u klubu će ostati upisani zlatnim slovima u historiju
User avatar
drug_profi
Posts: 50524
Joined: 16/07/2012 16:00

#12713 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by drug_profi »

Ja sam stvarno toliko razocaran, a nisam uopste neki veliki navijac. Pa jebem ti zar su tolike picke da se nisu mogli na 0:5 ili 0:6 skupiti i reci hajmo sad na zivot ili smrt braniti se, ko muskarci.
Hej 8 komada. Pa ja ne znam jel Atalanta ikad ikog nabila 8:0 jos u gostima.
To su rezultati kad se ono igra po Aziji pa dodje Iran na neko ostrvo i nasiba domoroce ciji je deda bio ljudozder sa 8-9 komada.
Dajte shvatite koja je ovo blamaza bila.

Bruka, stid me je! A njih nije. Jer da imaju stida ne bi to ni dozvolili! Da ih siluju na domacem terenu!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#12714 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by strong69 »

Pozitivna stvar je da nećemo biti umorni. Do kupa kada počinje pakleni ritam srijeda - nedjelja. Sreća pa nismo prošli u Evropi, igrači bi mrtvi padali.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#12715 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

Velkoski wrote:Para sigurno ima dovoljno, ali kod "čelnika" kluba nema sposobnosti ni u miligramima, niti imaju bilo koga da ih posavjetuje, uputi, uradi nešto za njih. Al' samo neka ne puca :D
Para ima dovoljno a i ekipa je dovoljno dobra za Premijer ligu, sigurno medju dvije najbolje.

Zasto dozivljavaju ovakve raspade, zasto ih psihologija jebe, zasto nema hemije medju njima, nikoga sa mudima da ih prodrma u svlacionici na poluvremenu je druga prica. To se ne kupuje nikakvim parama i taj dio sigurno nije zadaca ni jedne uprave.

Na kraju krajeva i ti kapitalci jedva uzese titulu nakon smjene dva trenera i neobjasnjivog pada konkurenata u proljetnom dijelu.

Ne znam ni je li do filozofije trenera, imali su i havera Dzenu, imali i Janjosa trenera koji ih je uvijek bodrio i preuzimao krivicu na sebe a evo i Husrefa koji im mlati rukama, jebe sve po spisku i sve neuspjehe pripisuje igracima a ni sa jednim nije funkcionisalo.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#12716 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

Kaže Ćiro u jednom intervjuu, mi smo planirali da igramo napadački, a kada je počela utamica ljudi nas nabili u šesnaesterac nismo mogli nikako izaći, dzaba naši planovi.
Jbg kad je neko bolji bolji je. Onaj rezultat u gostima je bio čudo, ovaj kući nije nažalost.
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#12717 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Maharadza »

strong69 wrote:Pozitivna stvar je da nećemo biti umorni. Do kupa kada počinje pakleni ritam srijeda - nedjelja. Sreća pa nismo prošli u Evropi, igrači bi mrtvi padali.
Ma ovi su se rodili umorni...šta ćeš kada redovno "zalomi" alkohol, meso, šnjura (nargila), nakon toga mrtav je već i fizički i mentalno!
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12718 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

PeppermintSA wrote:Husref je najodgovorniji za ovu blamažu.

Ja bih ga odmah nogirao sinoć.

Oduvijek mi je bio klasična, prenapuhana prevara od trenera. U zadnjih 15 godina nije milimetar promijenio svoje viđenje fudbala. Kao što je nekoć Alaim nabijao na Raščića, tako je sinoć Bojan nabijao na Ahmetovića. Nigdje igre.

Kad čujem ono ''Husref Musemić jedan je od nas'', bude mi zlo.
Jer je inace nasa liga i fudbal toliko mnogo naprwdovala kako fizicki tako i takticki?

Pitarluk je bolest.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#12719 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Leopard_SA »

Da li neko zna koji bi golman mogao doci kod nas?
Koga bi inace voljeli vidjeti u bordo dresu?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#12720 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Nadzorna_ploca »

Nekoc je Sarajevo igralo od noge do noge i bez dizanja i nabijanja lopte i kao rezultat bio je Besiktas ili zadnje pretkolo kvalifikacija Lige Prvaka. Tad nas je vodio Musemic. Tako da..selektivno sjecanje je lose. Ukljucite utakmicu protiv Besiktasa i pogledajte drugi go. Tad Husref u pozadini u zacetku akcije vristi i govori 'hajmo igrati polako' ili tako nesto. Sjecam se i poslije Besiktasa smo gostovali na Grbavici u nedjelju i ocitali smo im lekciju nogometa. Ta generacija Sarajeva je igrala lopte, od noge do noge, mirno i bez srkleta. Jeste da su igraci tada bili puno bolji nego sada ali bilo je momenta strasne igre pod Husrefovom palicom.

Musemic nije puno trenerski napredovao jer da jeste isao bi vanka. Plus stisle su ga i godine i zdravlje je naruseno. Igracki smo slabiji nego prije. Sve je to vidljivo bez nekog posebnog analiziranja. Ali opet...nije bas da se uvijek bunarilo kad je on bio trener.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#12721 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

Pa ni ovo nije bilo bunarenje sa namjerom a da je bilo Bog do' ali lako je biti general poslije bitke.

Evo prvi ja ponukan izjavom Nikole Nikica kako se Sarajevo branilo a primilo 6 golova i kako to nema nigdje kontam je li Husref trebao igrati defanzivnije, probati 352 bez Halilovica i Sisica ili eventualno Velkoskog ili Rahmanovica a sa Stanojevicem i Adukorom u paru a da je to napravio prvi bih ga kritikovao za defanzivu i retrogradnu formaciju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12722 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Kvalifikacije za Ligu prvaka ove sezone počet će 25. juna, a Sarajevo u slučaju da osvoji titulu krenut će od prvog pretkola.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12723 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Celtic, BATE Borisov, Astana, Qarabag, Maribor, Crvena zvezda, Sheriff, Rosenborg, HJK Helsinki, Dundalk, Dudelange, Shkendija, TNS, Slovan i AIK
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#12724 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by todd_smith »

Daj nam Celtic, kad vec ispadamo da to bude u stilu onda
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12725 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Ima još...
Ostalo je još jedno mjesto u rubrici nositelji kojeg će zauzeti ili Suduva iz Litvanije ili Ludogorets iz Bugarske. Naime, ukoliko Ludogorets osvoji titulu prvaka Bugarske, oni će biti nositelji, a Suduva i Pyunik iz Armenije će biti nenositelji.

Ludogorets ima bod prednosti ispred CSKA iz Sofije dva kola prije kraja bugarskog šampionata i ukoliko trijumfuje u sljedeća dva susreta osvojiće titulu prvaka Bugarske.

Koeficijent trenutnog lidera bugarskog prvenstva Ludogoretsa je 27.000, a tri kola prije kraja oni imaju tri boda prednosti u odnosu na CSKA iz Sofije koja ima koeficijent 2.500.
Post Reply