FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#12676 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by kiligonzales »

jazzer wrote:Dobar osvrt i na Musemicevu ulogu u sinocnjem debaklu.

http://scsport.ba/autopsija-epskog-pora ... u-dogovor/
Tekst sranje.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#12677 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by kiligonzales »

klosar pravi wrote:
SmokingMan wrote:
klosar pravi wrote:

Misliš obratno?
Onkao kako sam napiso,jedno vodi ka drugome jer smo tako navikli,ali ne ljutim se ja nešto povodom sinoćnjeg poraza jer sam očekivao da će oni nametnuti jak pressing od samog početka.Samo me boli činjenica da se nije učinlo dovoljno da se izbjegne jedan ovakav krah kosmičkih razmjera,mislim,fudbal se ovdje ne igra tek od juče...

Pa pratiš brate Sarajevo dugo valjda bi znao da pretežno ono što se desi jeste upravo ova pretkola koja igraci odigraju kako treba digne se euforija živi se za utakmice ligu naravno ko jebe i desi se da popusimo u startu pod izgovorom " umor ".

Ove godine bojim se nece biti ništa drugacije mada bi trebalo jer igrački smo sigurno top top3.
Zapamti sta ce ti drug reci. Ove godine iako je pocela porazom u prvenstvu, pa i ovim porazom u EL, mi bi mogli do duple krune.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#12678 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by klosar pravi »

Kad skontaš da smo u 11 godina osvojili 2 titule.. :-)
User avatar
enko 1964
Posts: 1082
Joined: 11/02/2010 10:45

#12679 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by enko 1964 »

emigrazione wrote:
Tomahawk11 wrote:
emigrazione wrote:Nije se samo igra raspala nego se i većini ogadila utakmica već nakon prvog gola, one frljoke i odbijanci na pola metra od gola su nešto što niko nije očekivao realno...ne znam fakat kakav trening ti treba da završavaš one situacije, a u svakoj važnoj utakmici su nas psihički uništavali upravo ovakvi golovi
Očito ni Husref, a ni zadnja linija FKS nisu :mrgreen:
Pa tako smo tamo dva gola primili :-)
Protivnik namiriše krv, vidi gdje si šupalj, normalno da će to iskoristiti.
Mi vazda takve golove primamo, i Gladbah nas je zguzio sutevima sa 100+ metara, preskače Bandovića topta koja leti 10 minuta, Lech isto lopta 5 minuta pada u peterac...a press konferencije, naslovi po novinama, analize stručnjaka kako treba odigrati, svi mozgaju ko biva koju taktiku odabrati, ovaj je opasan, onaj se ovako kreće, onaj vakav onaj nakav, a jebote potope te šutevi sa 30 metara, lopte koje lete čitavu vjecnost u peterac, a o kornerima koji su ko penali neću ni da govorim...
Nisu nas potopili šutevi sa 30 metara nego smetenost u petercu. Jebem li ga, zar nismo od ukupno 10 golova, 7 - 8 primili iz peterca.
Ne ulazim u to da li su u pitanju loše reakcije odbrane ili golmana ali odbrana vlastitog gola nam je za kurac.
Drugo, neko pominje umor, fizički jače Italijane, pa majka mu stara, mi nismo centra prelazili, znači svi smo bili na našoj polovini a nismo čestito pokrili ni jednog jedinog igrača Atalante. Ljudi prolazili kako su htjeli, dodavali se kako su htjeli a mi nismo dva dodavanja sastavili za 90 minuta.
Ako je i od amatera, previše je.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12680 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Kakav crni umor, miks ekipa igrala protiv Mladosti, upravo to nema nikakvog uporišta niti argumenta.
Odigrali smo katastrofalno, protivnik namirisao lovinu, ostalo smo vidjeli.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#12681 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by klosar pravi »

Tomahawk11 wrote:Kakav crni umor, miks ekipa igrala protiv Mladosti, upravo to nema nikakvog uporišta niti argumenta.
Odigrali smo katastrofalno, protivnik namirisao lovinu, ostalo smo vidjeli.
E brate moj da smo cekicem lomili koljena kad se prvi put spominjao umor ne bi nam se ovo dešavalo. :D
User avatar
enko 1964
Posts: 1082
Joined: 11/02/2010 10:45

#12682 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by enko 1964 »

I još da dodam.
Za svojih pedeset i kusur godina sam se nagledao svakakvih utakmica i svakakvih ekipa u raznim ligama i rangovima takmičenja, gore i nemoćnije ekipe od Sarajeva sinoć, ja nisam vidio.
last mohicans
Posts: 11938
Joined: 09/08/2012 23:19

#12683 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by last mohicans »

gold'n'brown wrote:
todd_smith wrote:Nakon prve utakmice rekao sam medju rajom, daj Boze da bude samo 5-0 za njih ako ovako na Kosevu krenu.

21 sut na gol su imali u prvoj, fulili 4-5 pravih zicera.

Ko je ocekivao 2,3 gola izmedju dvije ekipe je lud covjek.

8-0 jeste previsok tj za procitati, ali to je realnost jbg.

Sto se tice golmana....ne znam, ne mozes biti pametan. Lik je bio korektan do sada, ja ga se ne bih rijesio, solidan je golman za nase uslove kakvih smo sve imali i sada 5 do 12 da novog trazis a da bude kvalitetniji...tesko da ide
Iskreno, Pavlovic je imao gresaka, ali daleko da je zasluzio onakvo ponizavanje i prozivanje. Realno, za prvi gol je djelimicno kriv, po meni puno vise Halilovic koji na prvoj stativi je profulio loptu. Poslije toga za naredna 3 gola on uopste nije kriv, kada dopustis suteve Gomezu u onakvoj situaciji nemas se cemu nadati. Naravno njegova reakcija nema opravdanje, ali pitanje je ko bi reagovao puno drugacije. Nasi igraci sinoc nisu u posten duel usli. Da su dobili 5 zutih kartona i crveni, da je bio penal sigurno ne bi izgubili 8:0. Mislim da bi SFK 2000 bolje prosao sinoc.
Isto sam pomislio jos sinoc. U kost je trebalo odmah, fasovati nekoliko zutih, pa i crveni ako treba. Ne bi bilo osam,garantujem. Predaleko od igrača, mlitavi, nikakvi, pusti li ih da se razmašu. Ovaj zabarski trener je garant skautirao Pavlovica i kazao im da ošinu sa distance a i iz prekida su nas ubili. Ne mogu da vracam film, previse je bolno, da razmislim iz koliko smislenih i duzih akcija su nam dali golove. Prvi i drugi nas jesu sasjekli, ali saberi se brate mili. Jesu izgledali kao vanzemaljci, ali ne sto je tolika razlika nego sto smo se raspali, bez ikakve ideje, volje da makar dostojanstvenije izgubis. Mislim da su u 18 min pozeljeli da se odmah utakmica završi, i ja sam isto pozelio, bolje nego gledati ono silovanje. Ali ti si neki nazovi profesionalac i utakmica se igra dok sudija ne odsvira. Sve ovo bi imalo smisla, kad bi se izvukle pouke, ali ne vjerujem da ce. Ranije nam se slično događalo, ništa nismo naučili, pa sinoc još gore. Niko nece zaboraviti sigurno. Mislim da taktički,psihički pa i fizički nismo bili spremni. Rani golovi su doprinijeli tome da se potpuno raspadnemo. Nasim klubovima najprije trebaju dobri psiholozi, motivatori i edukovani kondicioni treneri s iskustvom. Ovog novog kondicionog nafališe, bio kod Zrinjskog, kona, titule uzimao, ali ja sinoc ne vidjeh tu spremu, ali opet smo tamo bolje fizički i takticki stajali. Makar u nasoj ligi zelim da vidim tu fizičku premoc, da vidimo tu razliku. Očito je sinoc psiha i taktički raspad igrao najvecu ulogu.
User avatar
jazzer
Posts: 7187
Joined: 20/12/2004 14:44

#12684 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by jazzer »

kiligonzales wrote:
jazzer wrote:Dobar osvrt i na Musemicevu ulogu u sinocnjem debaklu.

http://scsport.ba/autopsija-epskog-pora ... u-dogovor/
Tekst sranje.
Vidim i udrugim postovima da si ocaran likom i djelom H. Musemica pa smatras da nema njegove krivice.

A i u pravu si, do igraca je, fino je njima Musemic rekao sta da rade ali oni hoce po svom.

I, eto ga, 0:8. Nadam se da ce drugi put igraci ispostovati dogovoreno.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#12685 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by animus »

Raspali smo se ko Roma protiv Liverpula prvu utakmicu. Samo su oni imali Dzeku da ih bar malo iscupa. Jebiga desava se da potones ali treba traziti razlog pa da ti se ne ponavlja. Da je iko pogledao snimak prvog poluvremena iz Italije mogaso je vidjeti kako ne treba igrati. Ocigledno niko nije to analizirao osim trenera Atalante.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12686 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#12687 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by armin071 »

Tomahawk11 wrote:Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
Ujebao je samo sa prvih 11. Handzic, Sofranac i Resic su morali poceti. Amhet je i prespor i preslab za onakve tekme. Ali za nezalaganje su samo i iskljucivo igraci krivi i ono je za debelih kazni...
User avatar
Dinostula
Posts: 3598
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#12688 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Dinostula »

Tomahawk11 wrote:Kakav crni umor, miks ekipa igrala protiv Mladosti, upravo to nema nikakvog uporišta niti argumenta.
Odigrali smo katastrofalno, protivnik namirisao lovinu, ostalo smo vidjeli.
Odmarano 8 igraca igrali samo Pavlovic,Adukor i jos jedan igrac ne mogu se sad tacno sjetiti ko.
Bukvalno druga postava ne moze se ni reci da je bio kombinovani sastav.
8 igraca kad zamjenis to ej bukvalno druga postava.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#12689 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Leopard_SA »

kiligonzales wrote: Zapamti sta ce ti drug reci. Ove godine iako je pocela porazom u prvenstvu, pa i ovim porazom u EL, mi bi mogli do duple krune.
Slazem se. Mislim da je ova sezona prekretnica i da ove godine idu trofeji ABd
Labirint
Posts: 1989
Joined: 24/06/2013 14:37

#12690 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Labirint »

armin071 wrote:
Tomahawk11 wrote:Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
Ujebao je samo sa prvih 11. Handzic, Sofranac i Resic su morali poceti. Amhet je i prespor i preslab za onakve tekme. Ali za nezalaganje su samo i iskljucivo igraci krivi i ono je za debelih kazni...
Pa sa čim je drugim i mogao ujebat? :D Na prvih 11 mu se bazirala valjda i taktika (neka), i formacija (neka) i komibnatorika...neka... :run:

Nije loš ovaj tekst kada se već poteže odgovornost HM-a. Sve to stoji i da smo limitirani, i da nemamo kapaciteta za trku i tehniku sa njima ali ono sinoć je izgledalo kao da su se sastali na pola sata ranije u Dandiju,popili po piće pojeli picu i izašli na teren kao na rekreaciju. :(
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#12691 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by haubica_i_to_teshka »

Volio bih da neki novinar upita Husrefa zshto nishta nije mijenjao do 65 min
Nakon 18 min gubish 3:0 ,pa 4:0,5:0...apsolutno nikakve reakcije :? :shock:

Na drugoj strani, covjek mijenja taktiku i kod 5:0 uvodi igraca koji daje 3 gola !!!

Ne znam,jedino ako je uzeo previshe tableta za smirenje,kao da nije bio prisutan na utakmici

A kako su i igrali/ponashali,mora da su svi kolektivno na rehabilitaciji pa uzeli terapiju...

Zaista ne razumijem :?
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#12692 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by shalla »

armin071 wrote:
Tomahawk11 wrote:Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
Ujebao je samo sa prvih 11. Handzic, Sofranac i Resic su morali poceti. Amhet je i prespor i preslab za onakve tekme. Ali za nezalaganje su samo i iskljucivo igraci krivi i ono je za debelih kazni...
Pa za ono kako je on nanijetio da igra (duge lopte uz preskakanje vezne linije) jedino je Ahmet mogao biti u napadu, drugi par kečeva je taj što je takva postavka generalno kriminalna... Ja ne znam nijednu ekipu na dunjaluku osim Bayerna 2000 da je uspijevala tako da nešto uradi, jedino je kod njih moglo prolaziti Kahn-Elber varijanta...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12693 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Ono naše sinoć je bilo po receptu dobre stare engleske igre....naprijed sivonja i nabijaj loptu na njega.
Samo što smo se zajebali, oko tog ''sivonje'' je bilo malo više protivničkih igrača.
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#12694 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Maharadza »

armin071 wrote:
Tomahawk11 wrote:Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
Ujebao je samo sa prvih 11. Handzic, Sofranac i Resic su morali poceti. Amhet je i prespor i preslab za onakve tekme. Ali za nezalaganje su samo i iskljucivo igraci krivi i ono je za debelih kazni...
Ali zato će opet Ahmet imati prednost u nedjelju ispred Handžića, živi bili pa vidjeli! :run:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8568
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#12695 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Pitar sa Kariba »

Ne bi ovo bila ni tolika katastrofa da se izvuku kakve pouke iz ovoga. Najprije uprava i strucni stab. Da im pokaze kakva smo kanta za nabijanje, da zapnu vise, bolje, jace i da se pomaknemo makar jednu stepenicu naprijed. Ali nece, bit ce upravo kontra. Smanjit ce aktivnosti na minimum da vrijeme malo prodje, da se "zaboravi" i opet po starom.
Jbg...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#12696 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Raigor Stonehoof »

Tomahawk11 wrote:Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
Pogresno je tvoje misljenje da postoji nacin na koji ih je mogao postaviti a da katastrofa bude izbjegnuta.

Naljutili smo ih u prvoj utakmici i to je to, jebiga, realan odnos snaga.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#12697 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Qoom »

Samo zamisliš Sabrinu kod pokušaja donošenja bilo kakve pametne odluke rukovodstva kluba

Image

tačno joj integrali i limesi iz pogleda iskre
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#12698 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by kiligonzales »

jazzer wrote:
kiligonzales wrote:
jazzer wrote:Dobar osvrt i na Musemicevu ulogu u sinocnjem debaklu.

http://scsport.ba/autopsija-epskog-pora ... u-dogovor/
Tekst sranje.
Vidim i udrugim postovima da si ocaran likom i djelom H. Musemica pa smatras da nema njegove krivice.

A i u pravu si, do igraca je, fino je njima Musemic rekao sta da rade ali oni hoce po svom.

I, eto ga, 0:8. Nadam se da ce drugi put igraci ispostovati dogovoreno.
Koliko je igraca otislo u zadnjih par godina koje je trebao klub zadrzati, a koje uprava nicim nije pokusala zadrzati? Eno pustise Catakovica, kazu los, momak sad hara u klubu u kojem igra.

Jeli Husrefova krivica sto je neko olako raspustio onu sampionsku generaciju i sto je neko u klub doveo Jesica vizionara? Frajer Zepce Limorad ne zasluzuje da vodi. Onda kada te uprava kluba strmoglavi nakaradnim potezima, a dupla ti kruna propadne pet kola prije kraja jer se ocekuju cuda od par igraca jer ti je duzina klupe kurac, onda sve to treba natovariti trenerima na ledja. Pa izgubis titulu zbog Zrinjskog i Zelje, a kup od Sirokog.

Musemiceva je krivica sto je sinoc poslao dosta klinaca na teren. Ipak u ovoj utakmici vise je trebalo onih sa celicnim zivcima i fudbalskim iskustvom, prekaljenih ratnika, koji znaju ponekad i faul napraviti kad treba presjeci protivnika, znaju sta je opstrukcija igre, znaju smiriti ekipu kad gube, mentalno jaki da je povuku naprijed kad treba. Ali jbg za to treba hladna glava i vise profesionalizma, pa i vise igraca takvih u timu, a trenutno u Sarajevu tri igraca izgledaju tako dobro i disciplinovano Adukor, Velkoski i Ahmetovic, s time da ovaj zadnji je prespor za jedne odbrane poput Atalantine. Ostatak ekipe je zelen.

Kad mi navijaci Sarajeva hvale Mujakica, najezim se, ne zbog toga sto ne smatram da mali ima prostora za napredak i ima potencijala, vec zbog toga sto nisu realni iako svaku utakmicu ne odigra tako dobro.

Musemic im sigurno nije rekao da se nakon primljenog gola izgube ko abdest i da ne naprave faula kako treba cijelu utakmicu. Vise zara i naboja u svojoj igri imaju svaki nakaradni derbi sa nulom, nego sinoc.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#12699 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Nadzorna_ploca »

Ne znam kako vam se da. Ne igraju navijaci.
Igraci i strucni stab. Krivica je njihova za ovaj rezultat. Ko je vise kriv..i kurko me boli. Evo prilike da se u Tuzli djelom iskupe.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12700 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Raigor Stonehoof wrote:
Tomahawk11 wrote:Jesu li koga skauti snimili sinoć? :oops:

Normala da je Husref kao ŠSŠ kriv.
Nisam ih ja postavljao kako će igrati.
Igrači su krivi što nisu mrdnuli onom stvari da to izgleda koliko toliko normalno i podnošljivo.
Pogresno je tvoje misljenje da postoji nacin na koji ih je mogao postaviti a da katastrofa bude izbjegnuta.

Naljutili smo ih u prvoj utakmici i to je to, jebiga, realan odnos snaga.
Moguće, ali si mogao vidjeti da nije bilo ničega sa naše strane...igre, neke agresivnosti, samo nemoć.
Post Reply