FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#15426 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

last mohicans wrote: 02/10/2020 01:21 Fakat je to osvjezenje, to treba reci. Prvih par kola nismo djelovali dobro, najvise zbog fizičke spreme i neuigranosti, sad se kockice polako slazu. Ti ni u našoj ligi ne mozes sa svakom ekipom igrati isto. Tako se trenerski mag iz NS opekao sa MDK i Krupom. Svaka ekipa zasluzuje respekt i analizu. Meni je večeras Vinkova izjava baš ostavila neki gorak ukus, čovjek samo što nije zaplakao kad je davao izjavu. Pogledajte jos jednom. A sta čovjek ima sa klubom osim sto je šef SŠ.
Ne mozes porediti nase ljude sa kriminalnom organizacijom koja dole vlada...pa vise Nam FKS nego taj dole kome oni sluze iskljucivo kao bankomat...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#15427 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Nadzorna_ploca »

Ako je gazda u minusu i ne znam koji q ulaze pare onda. Jedini nacin da mu se vrati je da uskocimo u grupe, a ako bude stedio nema nista od toga. Znaci prosta logika mi kaze da ne mozes jebat ako nema zene. Ne trebaju milioni da se ulazu, svakako nikad i nismo kupovali igrace ali treba nam jos koji prekaljen igrac za nesto vise.
Nasu djecu forsirati sto vise.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#15428 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

Nadzorna_ploca wrote: 02/10/2020 08:36 Ako je gazda u minusu i ne znam koji q ulaze pare onda. Jedini nacin da mu se vrati je da uskocimo u grupe, a ako bude stedio nema nista od toga. Znaci prosta logika mi kaze da ne mozes jebat ako nema zene. Ne trebaju milioni da se ulazu, svakako nikad i nismo kupovali igrace ali treba nam jos koji prekaljen igrac za nesto vise.
Nasu djecu forsirati sto vise.
Mora malo duzi vremenski period da ulaze, onda ces biti stalno prvak i do grupa dolaziti preko Malte, Andore i Armenije, a ne preko Celtica...zna to gazda jako dobro
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15429 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

emigrazione wrote: 02/10/2020 08:51 Mora malo duzi vremenski period da ulaze, onda ces biti stalno prvak i do grupa dolaziti preko Malte, Andore i Armenije, a ne preko Celtica...zna to gazda jako dobro
:thumbup:
Ulažeš postepeno, napreduješ korak po korak i to je to. Samo ovako nastaviti i doći će se do grupne faze.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15430 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Ove sezone moramo biti šampioni. Prođemo u 2. pretkolo LP i imali bi 3 utakmice, odnosno 3 šanse za ulazak u grupnu fazu.

Image
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#15431 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Mahalac »

Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
baxus
Posts: 1198
Joined: 29/10/2005 16:31

#15432 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by baxus »

Koeficijent se mora nabiti da dodjemo u poziciju da budemo nositelji u Play offu
A i sreća će nas jednom pogledati ako svake godine budemo igrali po 4 utakmice.

Mada ako igrači ostanu na ovom nivou fizičke spreme, sumnjam da se može napraviti iskorak.

Jasno mi je da pojedinac možda nema ambiciju da samovoljno radi na sebi po pitanju snage i izdržljivosti, ali možda postoje neki alati koje klub može koristiti da prati.

Uefa Sudije imaju propisan program. Imaju uređaje/satove koji mjere intenzitet treninga i javljaju u Švicarsku. Nema zabušavanja.

Ovdje ima program:
https://hns-cff.hr/files/documents/1022 ... 016-17.pdf

Ozbiljna stvar. Jebo me svak ako naši igrači imaju ovakav intenzitet.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#15433 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by gold'n'brown »

Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Ja ne mogu da shvatim da ljudi ne mogu da razumiju da je razlika u kvalitetu upravo to sto neko moze da trci vecim intenzitetom i duze. Nije razlika sto oni bolje pimplaju loptu ili sto zna driblati itd. Razlika je to trcanje. Da svako moze trcati dugo i jakim intenzitetom atletika kao sport ne bi ni postojala. Svi bi mogli biti Usain Bolt samo ako malo vise uprazno trci oko kuce. Ta brzina, eklsplozivnost i izdrzljivost cini Celtic 10x skupljim od nas. Da je jednostavno svi bi to imali.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#15434 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Koja je tvoja profesija? Možeš li se ti u tom svom poslu pofajtati sa stručnjacima iz Škotske, Njemačke i sl?
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#15435 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by vegass »

Par stvari koje sam ja sinoć shvatio:
- za našu ligu i kup se nemamo šta sekirati, bilo bi veliko čudo da ne bude dupla kruna
- za budućnost se generalno ne trebamo mnogo sekirati
- Tino je gigant
- Ahmetoviću i Handžiću pod hitno naći zamjenu i ljudski im se zahvaliti
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#15436 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by tovarish »

Vladan snosi dio krivice za gol, ali ni ostale igrace koji su bili u i oko sesneasterca ne treba zaboraviti. Ipak nikome ne zamjeram nista jer su dali sve od sebe. I Ahmet je bio odsjecen i borio se, da bi na kraju ispuhao. Nista cudno ako se uzmu u obzir i godine.

I Vinku svaka cast, jedino mi je cudno sto nije izmjenu uradio barem deset minuta ranije.

Sudije za 10. Uvijek bih potpisao unaprijed ovakvo sudjenje u nasim utakmicama. Onaj korner je vjerovatno bila greska, a ljudski je grijesiti. Cak i da je namjerna, opet nista strasno kad uporedis ono sa Brestom ili nekad davno protiv Rapida u Bukurestu.

Ono na cemu se kod nas mora vise raditi je fizicka sprema i tu smo izgubili utakmicu. Ostalo smo imali. I igrace i taktiku i ozbiljan pristup i borbenost, ali kondicija je presudila.

Sad se okrenuti nasoj ligi i rutinski privesti kraju.

Nebi me cudilo da u narednim danima ne prodamo 2-3 igraca. Tipujem na Tatara, Rahmanovica i Kovacevica.
baxus
Posts: 1198
Joined: 29/10/2005 16:31

#15437 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by baxus »

Zadovoljavajući nivo spreme je postigao Ferencvaros.
Pa izbaciše ovog Celtica.
Jesu li to Madjari genetski superiorniji od nas kad je su u pitanju fizičke predispozicije.
Ili Talijani?

Ambicija nedostaje i želja za probijanjem vlastitih granica.

Pisete ovdje kao da su naši igrači već na 100% svojih mogućnosti.
A oni realno nisu ostvarili ni 50% svojih potencijala.

Nisu zato sto su se zadovoljili s ovim.
Ja to razumijem. Ali klub mora nešto da uradi prekine tu praksu.
Za pare koje dobijaju ovo vise nije dovoljno.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#15438 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Mahalac »

baxus wrote: 02/10/2020 11:26 Zadovoljavajući nivo spreme je postigao Ferencvaros.
Pa izbaciše ovog Celtica.
Jesu li to Madjari genetski superiorniji od nas kad je su u pitanju fizičke predispozicije.
Ili Talijani?

Ambicija nedostaje i želja za probijanjem vlastitih granica.

Pisete ovdje kao da su naši igrači već na 100% svojih mogućnosti.
A oni realno nisu ostvarili ni 50% svojih potencijala.

Nisu zato sto su se zadovoljili s ovim.
Ja to razumijem. Ali klub mora nešto da uradi prekine tu praksu.
Za pare koje dobijaju ovo vise nije dovoljno.
:thumbup:

Ko se ikada bavio sportom zna da je ovo sustina!

U suprotnom igraj s Radnikom, Mladosti, Goskom I ne nadaj se nicem.

Slavi poraze u pretkolima I docekuj porazenu ekipu u Butmiru.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#15439 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by emigrazione »

Nije poraz plej of lige Evrope kontaš, zaradila se trećina budžeta samo od igranja u Evropi. Šta misliš da li mogu npr. Crvena Zvezda ili Dinamo od nastupa u Evropi zaraditi trećinu svog budžeta?!....inače, zar nije malo glupo da vi kao Evropski guzoperi i građani 45970569 reda držite predavanja ovdje ko trenutno koliko može i treba protiv Skota, Talijana i sl?!
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#15440 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

vegass wrote: 02/10/2020 11:20 Par stvari koje sam ja sinoć shvatio:
- za našu ligu i kup se nemamo šta sekirati, bilo bi veliko čudo da ne bude dupla kruna
- za budućnost se generalno ne trebamo mnogo sekirati
- Tino je gigant
- Ahmetoviću i Handžiću pod hitno naći zamjenu i ljudski im se zahvaliti
Što se mene tiče, daj da osvojimo titulu, a kup i ne mora. Bilo bi lijepo opet klepiti duplu krunu, ali neću biti razočaran ako ne osvojimo kup.

Kako misliš zahvaliti se Ahmetoviću? Ne možeš se njega odreći, ima klupa pa neka bude na klupi. A ovo samo pod uslovom da dođe neko njegovog ranga ili bolji igrač. Za Handžića je već druga stvar. Neka odigra ovu sezonu i to je to, ističe mu ugovor na ljeto 2021. godine.
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#15441 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Dinostula »

Logovan wrote: 02/10/2020 11:54
vegass wrote: 02/10/2020 11:20 Par stvari koje sam ja sinoć shvatio:
- za našu ligu i kup se nemamo šta sekirati, bilo bi veliko čudo da ne bude dupla kruna
- za budućnost se generalno ne trebamo mnogo sekirati
- Tino je gigant
- Ahmetoviću i Handžiću pod hitno naći zamjenu i ljudski im se zahvaliti
Što se mene tiče, daj da osvojimo titulu, a kup i ne mora. Bilo bi lijepo opet klepiti duplu krunu, ali neću biti razočaran ako ne osvojimo kup.

Kako misliš zahvaliti se Ahmetoviću? Ne možeš se njega odreći, ima klupa pa neka bude na klupi. A ovo samo pod uslovom da dođe neko njegovog ranga ili bolji igrač. Za Handžića je već druga stvar. Neka odigra ovu sezonu i to je to, ističe mu ugovor na ljeto 2021. godine.
Zreli smo mi vec za dva nova spica.Jedan tipa Irfan Hadzic a drugi tipa Lendrica.Da se moze kombinovati i mijenjati taktika.Ahmet kao 3 napadac da uleti 10 minuta pred kraj.I kad mu istekne ugovor zahvaliti se i gotovo,35 godina je ipak previse za napadaca.
last mohicans
Posts: 11679
Joined: 09/08/2012 23:19

#15442 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by last mohicans »

Sta cemo se čuditi običnim forumašima,kad novinari na presu postavljaju ista pitanja o fizičkoj spremi. Nigdje ni jedne kvalitetne i prave analize utakmice. Odem na hrvatske portale, pa kad vidis analize pojedinih novinara, sjebem se. Lafo pratim fudbal preko 30 god, a te stvari uopce nisam primjetio u utakmici. Nije to puka snaga i kondicija. Svakako da treba biti na višem nivou kod naših igrača, tome treba teziti, ali ja sam i ranije spominjao inicijativu da bi trebalo organizirati jednu sveopcu konferenciju, gdje ce pozvati eksperte za fizičku spremu, kondiciju, nutricionizam, psihologe, kineziologe i ostale koje treba pa da nam kazu moze li naš fudbaler dostici taj nivo sa utakmicama kakve igraju, 99% njih, moze li ikada dosegnuti onaj nivou eksplozivnosti, trke, snage. Ja mislim da ne moze, dok su ovakvi tereni, dok su ovakvi protivnici, ovaj tempo igre (više neigre, pogledati efektivno vrijeme igre, sve ce biti jasno). Mislim da je odgovor u jačini liga, boljih terena, itekako individualnih kvaliteta pojedinaca, nisu dzaba njihovi igrači milione eura vrijedni, a nasi stotine hiljada. Ne igraju dzaba svake godine grupe, gdje im se desi da Barsu pobijede. Sigurno da kod nas ima dosta fudbalera koji ne zive sportskim zivotom 100%, to je tačno, ali treba li im više te spreme za našu ligu, kup?Ovakvih utakmica je 3-4 godisnje, ako bi ih svake godine bilo vise, ekipa se ne bi osipala, liga jačala, moze se očekivati da i taj segment ide nabolje. Doduše, Zrinjski me je bas iznenadio onim produzecima i igrom gdje umalo škutore nisu izbacili, iako Kiprani nisu kvaliteta jednog Celtika ili onog Ria, to me bas pozitivno iznenadilo. Liga jeste napredovala i bit ce sve bolja i bolja sa boljim terenima, kondicionim trenerima a i pojedinačnim pristupom.
Labirint
Posts: 1963
Joined: 24/06/2013 14:37

#15443 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Labirint »

Smiješno je poređenje i jednog segmenta u ovom trenutku ( a i u budućim :D ) izmedju nas i njih. Za Seltik je u prvih 11 bilo 8 igrača stranaca, većinom reprezentativaca standardnih , dovoljno se samo zapitati ko bi to od naših igrača imao mjesta kod njih a ko od njihovih kod nas? Ok, sport, nada, slabiji pobijedi jačeg i sve to (čemu smo svjedočili nebrojeno puta do sada)- stoji, medjutim sinoć je ulog jednostavno bio prevelik da bi se takav tim opustio i olako prepustio ,za njih ipak beznačajniju, Ligu Evrope. Ono što nas treba činiti zadovoljnim je činjenica da evo par godina unazad smo poprilično korektni u tim kvalifikacijama, svake skoro godine nas zapadne neki velikan, ako bude pameti i ideje u ovim i ovakvim ogledima se skuplja iskustvo, znanje, upijaju detalji ,a to pogotovo vrijedi za ove mlade igrače koji su sinoć bili najsvjetliji momentat utakmice. Pidro i Djokanović, po meni dva najbolja pojedinca iz naših redova - momci kojima ovakve utakmice mogu umnogome i odrediti tok karijere... Još jedna stvar za koju sam uvjeren da ne bi bila na našoj strani da je bilo "stani pani" su sudije, moglo se to samo nazrijeti iz par odluka pri kraju tekme kada je frljoka neka naša mogla zalutati i kazem uvjeren sam da bi tu bilo svega da smo iole bili konkuretniji. Ne kazem da je francuz bio tendeciozan, korektno je vecinski odsudio ali ipak za proći ovakvog "kapitalca" se mora poklopiti milion stvari... Nemamo za cim velikim da zalimo, da smo izvukli protivnika po mjeri i trenutnoj kvaliteti ostao bi gorak ukus a ovako...doviti za bolji zrijeb i sacuvati kostur ekipe za narednu godinu...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#15444 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Grean »

gold'n'brown wrote: 02/10/2020 11:16
Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Ja ne mogu da shvatim da ljudi ne mogu da razumiju da je razlika u kvalitetu upravo to sto neko moze da trci vecim intenzitetom i duze. Nije razlika sto oni bolje pimplaju loptu ili sto zna driblati itd. Razlika je to trcanje. Da svako moze trcati dugo i jakim intenzitetom atletika kao sport ne bi ni postojala. Svi bi mogli biti Usain Bolt samo ako malo vise uprazno trci oko kuce. Ta brzina, eklsplozivnost i izdrzljivost cini Celtic 10x skupljim od nas. Da je jednostavno svi bi to imali.
Ova je prica i teorija koja ne da ne drzi vodu nego nema bas nikakvo uporiste u realnosti.

Uzmite i izracunajte pretrcane kilometre nasih i njihovih igraca i vidjet cete da smo ih tu sigurno usili (na zalost). Upravo je suprotno od ove tvrdnje, njihova veca kvaliteta da mogu drzati loptu i napadati dovodi do toga da mogu i trebaju manje trcati i umarati se nego mi.

Kljuc je prije svega u kvaliteti jer kad nemas toga lopta je kod protivnika, ti je ganjas i onda dodje osjecaj da tvoji ne mogu trcati jer su do tad morali istrcati 20% vise nego protivnik.
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#15445 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

Nije sve ni u našim rukama nažalost. Dodatni problem su svakako loši tereni kao i manjak domaćih utakmica koje bi bile na ovom nivou.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#15446 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

Labirint wrote: 02/10/2020 13:11 Za Seltik je u prvih 11 bilo 8 igrača stranaca, većinom reprezentativaca standardnih , dovoljno se samo zapitati ko bi to od naših igrača imao mjesta kod njih a ko od njihovih kod nas?
uz to su bili i oslabljeni neigranjem najboljeg napadača. Naši igrači su dali maksimum igrajući jedinom taktikom koja je mogla nešto donijeti. Da smo otvoreno napali vjerovato bi dozivjeli katastrofu. Dešavaju se čuda da pobijedi slabiji, ali puno se toga mora posložiti da bi se to desilo. Ovo nam je sad za sad maksimalni domet. Možda da smo izbacili dinama, da onaj gol nije poništen, ali sve je to možda..
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 920
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#15447 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Majstore, ako si vec to sve primijetio i imas jasnu ideju kako to popraviti, bujrum u klub pa im pokazi kako to treba. Nece se niko buniti da dobije besplatnu ekapertizu, s obzirom da vec ovdje dijelis znanje nama besplatno.

Naravno da nam ne valja fizicka sprema i da je to razlog sto gubimo. Ali to se ne rjesava trcanjem oko kuce.. Ko sto neko rece, svako bi bio Bolt da je tako. Niti se rjesava za mjesec dana ljetnih priprema.

Bh. igraci ce dostici bolju spremu kad budu:
* shvatili svoj razvoj ozbiljno, a ne kao zajebanciju
* imali trenere u mladjim katergorijama koji su skolovani za svoj posao
* imali strucne kondicione treneru kad predju u prvi tim
* imali infrastrukturu i kontrolu u klubu koja vodi racuna o ishrani i stanju svakog igraca
* prestali piti i/ili pusiti, izlaziti noc pred utakmicu, provoditi dane na shishi, ili hranit se po buregdzinicama i pekarama.

Ili da dam konkretan primjer - sto je cimirot bio najspremniji igrac, otisao vani i ostao tamo? Momak ne pije, ne pusi i samo je posvecen karijeri. Genetski nema predispozicije jednog crnca, ali ima sve ostalo i to mu je dosta da bude solidan evropski igrac kao sto je vecina ovih Celticovaca. Nas prvi tim vecinom ne spada ni u solidne - nije ih imao ko oblikovati ili oni sami to nisu htjeli.
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#15448 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Dinostula »

Grean wrote: 02/10/2020 13:36
gold'n'brown wrote: 02/10/2020 11:16
Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Ja ne mogu da shvatim da ljudi ne mogu da razumiju da je razlika u kvalitetu upravo to sto neko moze da trci vecim intenzitetom i duze. Nije razlika sto oni bolje pimplaju loptu ili sto zna driblati itd. Razlika je to trcanje. Da svako moze trcati dugo i jakim intenzitetom atletika kao sport ne bi ni postojala. Svi bi mogli biti Usain Bolt samo ako malo vise uprazno trci oko kuce. Ta brzina, eklsplozivnost i izdrzljivost cini Celtic 10x skupljim od nas. Da je jednostavno svi bi to imali.
Ova je prica i teorija koja ne da ne drzi vodu nego nema bas nikakvo uporiste u realnosti.

Uzmite i izracunajte pretrcane kilometre nasih i njihovih igraca i vidjet cete da smo ih tu sigurno usili (na zalost). Upravo je suprotno od ove tvrdnje, njihova veca kvaliteta da mogu drzati loptu i napadati dovodi do toga da mogu i trebaju manje trcati i umarati se nego mi.

Kljuc je prije svega u kvaliteti jer kad nemas toga lopta je kod protivnika, ti je ganjas i onda dodje osjecaj da tvoji ne mogu trcati jer su do tad morali istrcati 20% vise nego protivnik.
Ma i formacija je njima bila takva da sam znao da nece izaci na dobro 3-5-2 sa 5 igraca u sredini i 3 jaka i visoka stopera.U sredini nismo imali sansi.Vise od 3 pasa u nizu nismo sastavili za 90 minuta.Jednostavno ljudi odmah presjeku i cao.One 2-3 polukontre sve sto smo mogli uraditi.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5297
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#15449 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Slo Burner »

Samo da vam cestitam na evropskim utakmicama ove godine, iako se ne mogu oteti dojmu da se sinoc moglo vise, samo da je Vinko krenuo hrabrije u drugom poluvremenu. MIslim da je pravo zakasnio sa izmjenama i da su one morale biti u sredini terena.
Jos jednu stvar nam pokaze Evropa a to je da ovi 30+ igraci mogu igrati samo domacu ligu, nikako Evropu
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#15450 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by gold'n'brown »

Grean wrote: 02/10/2020 13:36
gold'n'brown wrote: 02/10/2020 11:16
Mahalac wrote: 02/10/2020 10:48 Ne znam cime bi bio zadovoljan I o cemu se ovde pise.
Momci kojima je fudbal profesija ne mogu da odigraju 90, heeeej 90 minuta u kontinuitetu na nivou.
Ja razumijem moze neko biti bolji skuplji poslozeniji al da ti ne mozes trcati 90 minuta u svojim najboljim godinama zivota e toooo?
I dokle tako? Sta treba neko posebno ulaganje da se digne kondicija jel. Teren trava lopta I trci sine jedi travu do kraja...eh onda bi bio zadovoljan pa kakogod.
Pali smo I protiv Buducnosti al su I oni pali sto nas je izvuklo...ovi sinoc nisu I moralo je onako zavrsiti...kakav golman I krivica. Sve je visilo u drugom poluvremenu.

Moras trcati to ne smije doci u pitanje, ako ne mozes/ uvijek ces ovako zavrsavati u pretkolima... I jos to da slavimo?
Zasto Marinkovic nije u 60 min. napravio najmanje 3 izmjene to je takodje veliko pitanje. Pa budala je vidio da su pali I da treba osvjezenje. Svaki svjez igrac je bolji od mrtvog majstora.
Ista stvar kad se vidilo da Amar protiv Buducnosti pravi gluposti I visi crveni...nigdje izmjene.

Xebo vise pricu biceboljedrugiput!
Ja ne mogu da shvatim da ljudi ne mogu da razumiju da je razlika u kvalitetu upravo to sto neko moze da trci vecim intenzitetom i duze. Nije razlika sto oni bolje pimplaju loptu ili sto zna driblati itd. Razlika je to trcanje. Da svako moze trcati dugo i jakim intenzitetom atletika kao sport ne bi ni postojala. Svi bi mogli biti Usain Bolt samo ako malo vise uprazno trci oko kuce. Ta brzina, eklsplozivnost i izdrzljivost cini Celtic 10x skupljim od nas. Da je jednostavno svi bi to imali.
Ova je prica i teorija koja ne da ne drzi vodu nego nema bas nikakvo uporiste u realnosti.

Uzmite i izracunajte pretrcane kilometre nasih i njihovih igraca i vidjet cete da smo ih tu sigurno usili (na zalost). Upravo je suprotno od ove tvrdnje, njihova veca kvaliteta da mogu drzati loptu i napadati dovodi do toga da mogu i trebaju manje trcati i umarati se nego mi.

Kljuc je prije svega u kvaliteti jer kad nemas toga lopta je kod protivnika, ti je ganjas i onda dodje osjecaj da tvoji ne mogu trcati jer su do tad morali istrcati 20% vise nego protivnik.
Trcanje je mozda los izbor rijeci, prije bih rekao da je kljucna snaga. Jednostavno u duelima se vidi da su mnogo superiorniji, ne toliko tehnika sa loptom.
Post Reply